Classic Dünya 6 ve Ayarları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Hasan w34 baslamıcakmıydık sen baska planlar yapıyon :D

burayada uzun süredir birleşemeyen sevdiğim bir ekip giricek aralarında ki küslükleri halledip onun için böyle bir sistemde ki dünyaya ne kendim nede dostlarımın girmesini isterim :D

DeletedUser41078

Ziyaretçi
Açıkca söylemem gerekirse ben beğendim. Özellikle bu ayarların, bu değişikliklerin Klasik de denenmeside çok iyi olmuş.
Ceza yememek adına isim vermek istemiyorum tabi ama rakip oyunda böyle bir sey vardı oradaki sistem şöyle; (yanlıs bır sey yazarsam özur dılerım duzeltın lutfen)

1- 4 bölge var
2- Klanlar degıl Guneybatı, Kuzebatı, Kuzeydoğu, Güneydoğu Şeklinde klanlar var..
3- Bölgeyi oyuncu kendi seçiyor
4- Savaşlar Kıtalar arası oluyor
5- Forum yetkısı ne sekılde oluyor burayı hatırlamıyorum açıkcası
6- Yine oradada klandan ayrılma ve bolge degıstırme yoktu sadece 1 kere yenıden basla hakkı tanınarak yenıden bolge secımı yapması saglanıyordu

1a. -
2a Bence buna benzer bi durum olması bence daha uygun olur eğer ki temel amaç farklı dostluklar kurabilmeniz, her oyuncunun her şekilde birbiri ile uyum sağlayabilmesi, dünyanın diğer klanlarla anlaşan bir grup tarafından domine edilememesi ise eğer Klan sayılarının Az olması Şart Özellikle diyorum Şart. Bunun içinde Her bölgede 1 Klan olması bu açıdan önemli olduğunu düşünüyorum.
3a. Bölge seçimi otomatik olması bu özelliklerde önemli bir ayrıntı o yuzden bölge seçimi otomatik atanırsa çok guzel olur
4. Kımse kendı kıtasından birine saldırı çıkmıyor, Atajean kardeşim yukarıda çok güzel bi konuya değinmiş ve '' Açıkçası diğer dünyalarda birbirleriyle çok ciddi kavga eden insanlar var. Bunların bir arada beraber savaşması zor gözüküyor. '' şeklinde yorum yapmiş bu yorumuna %100 katılıyorum ama '' Aynı kıtada kimse birbirine saldırımaz '' özelliği ile bunun önüne geçilecektir diye dusunuyorum
5a. Yetkiye hiç önem vermedim ama oyun Klan yönetiminin Adminler tarafında olması yarın öbür gün seçitli entrikalara yol açabilir diye dusunuyorum buna altarnatif olarak ise '' Bölge içinde en tecrubeli oyuncular arasında forumda anket duzenlene bilir '' şeklinde teklif sunabilirim.
6a. Yukarıdada dedıgım gıbı klan sayılarının az ve hatta klanların sadece 4 temel kıta dan oluşmasından yanayım ve bölge seçimlerini otomatik atanmasını desteklıyorum ama biz oyuncularada 1 kere olmak üzere yeniden başla secegını hakkı verılırse istemediğimiz bi yere düştüğümüz taktirde yeniden sansımızı deniye biliriz..
7edit. Premium ile hammade alımı ve premium karşılığında hammade satışı olmasın

Arkadaşlarım, Dostlarım, Abilerim.. Bu yazdıklarıma katılmayanınız olacak muhakkak ben şununla aynı klanda olmam, aynı yonetım ıcınde yer almam, ben onunla savasmayacaksam ne onemı var bu oyunun dıceksınız mutlaka ama unutmayın kı kımse kımse ıle müebbet dusman degıldır eğer ki amaçımız keyifli oyun oynamak yeni dostluklar edinmek ise bu çok doğru bi dünya olacak unutmayın ki Düşmanın Hakkında Kötü Konuşma ki Yarın Dost Olduğunda Yüzün Kızarmasın dün düşman olanlar yarın dost olabılmelı oyundan savasıp reelden beraber kahve ıcmeye gıdıbılmeli..

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Ali 4 kıta şeklinde klan kurulup yön seçmeyide oyuncuya bırakırsan zaten comanın dediği değil bizim demek istediğimiz olur :D

*REST giricek c6 ya

DeletedUser47380

Ziyaretçi
senin ele aldığın yerden daha fena ipler kopar şimdi klasiklerin favorisi pusula gözüküyor diyelim çoğu kişi pusulanın kuzey batıdan gireceğinide bildiği için düşünsene kuzet batıda 2k oyuncu diğer 3 kıtada 200-300 er :D bu sistem tutmaz yeni sistem bul :D

DeletedUser41078

Ziyaretçi
secımı bız yapmıcaz oyun yapacak hasan yazdıklarımı okumuyon mu la :D

DeletedUser47380

Ziyaretçi
2- Klanlar degıl Guneybatı, Kuzebatı, Kuzeydoğu, Güneydoğu Şeklinde klanlar var..
3- Bölgeyi oyuncu kendi seçiyor

ali sen kendi yazdığını unutuyon la :D

DeletedUser614

Ziyaretçi
Yalnız baştan başla seçeneği ile bölge seçme var diyorsun. Yine aynı yere çıkıyor.
Zaten buradaki amaç farklı dostluklar kurmak biraz oyunun sonunun tahmin edilememesi isteniyor. Zaten diğer dünyalarda istediğin gibi arkadaşlarınla girebiliyorsun. Classicte de her seferinde aynı olmayacak zaten. Bir dünyalık böyle bir şey denenebilir mi diye bakılıyor.

Beğenmeyen olursa diğer classici bekleyebilir. Kimseyi zorlamıyorlar :D Bence böyle ufa sürprizler yapmakta fayda var :D

DeletedUser41078

Ziyaretçi
Hasan rakıp oyunda oyle dedım la :D
oradaki sistem şöyle; (yanlıs bır sey yazarsam özur dılerım duzeltın lutfen) dedım ve oradakı sıstemı yazdım onun asagısındada maddelerı buraya uyarlarmasın açısından fıkırlermı yazdım :D

DeletedUser58615

Ziyaretçi
Yalnız baştan başla seçeneği ile bölge seçme var diyorsun. Yine aynı yere çıkıyor.
Zaten buradaki amaç farklı dostluklar kurmak biraz oyunun sonunun tahmin edilememesi isteniyor. Zaten diğer dünyalarda istediğin gibi arkadaşlarınla girebiliyorsun. Classicte de her seferinde aynı olmayacak zaten. Bir dünyalık böyle bir şey denenebilir mi diye bakılıyor.

Beğenmeyen olursa diğer classici bekleyebilir. Kimseyi zorlamıyorlar :D Bence böyle ufa sürprizler yapmakta fayda var :D

Sus kafana vuracam ha senin klaninda multi den adamlar yönetici oluyor burda da mı aynı şey olsun 50 multi ile giren adam hem casuslugunu yapsın hem yönetici olsun he :D

Spring game modeli diyen bi arkadaş vardı 10 ar kişilik takımlar felan diyordu mantıklı aslında denenebilir

DeletedUser

Ziyaretçi
Mr Storm un çok güzel bir katkısı.

Tahmin ediyorum ki çok güzel oyun olucak. Klan yönetimi, operasyon yönetimi sıkıntısı aşılırsa çok güzel bir oyun olucaktır.

DeletedUser

Ziyaretçi
güzel eglenceli olabilecek bir fikir ama simdi classic e hep oyun bilgisi online süresi yüksek insanlar girerken daha oyuna yeni alısan arkadaslarımızda bu neymis diye giris yapıyor siz bu durumda gücleri nasıl esit dagıtmayı planlıyorsunuz aslında güzel bir düsünce ama eksikleri fazla gibi geldi bana

DeletedUser614

Ziyaretçi
Normalde girince de güçler eşit olmuyor ki. Az çok belli oluyor kimin kapatacağı. En azından burada durumun ne olacağı belli değil.

DeletedUser55480

Ziyaretçi
Yorumları okumadım belki başkası yazmıştır ama bunun yerine;
gene 20 klan kurulsun dediğiniz gibi olsun klandan çıkmak olmasın tamam,
ama ön kayıtta 50 şer kişilik klanlar olsun ve bu 50 lik grupları sizin devasa 200-300 lük klanlarınıza grup grup rastgele atılsın,
en azından grupları yönetmek daha kolay olur ve birlikte oynamaktan zevk alan oyuncular küstürülmemiş olur,
diğer türlü oyunun adı değişsin klanlar değil barbarlar olsun barbar topluluklar bu şekilde davranır çünkü.

bu arkadasın dedigi cok mantıklı karambollere göre en iysii bu olur gibi duruyor :)

DeletedUser13497

Ziyaretçi
ekibimle omuz omuza mücadele edemeyeceksem, kendi istediğim gibi değilde sistemin dayatmasıyla oynayacaksam ne anlamı var ya

classic dünyanın özellikleri gayet güzel neden normal bir dünyada test etmeyi düşünmüyorsunuz bu özelliği sonuçta 30 küsür normal dünya var beğenmeyen girmez ama classic tek :((

DeletedUser

Ziyaretçi
Normalde girince de güçler eşit olmuyor ki. Az çok belli oluyor kimin kapatacağı. En azından burada durumun ne olacağı belli değil.

tamamda ortak simdi atıyorum bir klana tamamen yeni baaslayan arkadaslar düstü bir klanada agırlıklı uzun yıllardır oynayan arkadaslarımız düstü böyle bir durumda savasın süresi gercekten cok kısa sürecektir esit dagılım yapmaksa imkansıza yakın

gelelim normal classiclere olaylar tamamen böyle degil worlde baslarken ortalama 4 6 arası hemen hemen esit güclere sahip güclü ekipler gelip birbirini baskılamaya calısıyor ve ne kadar laf edersek edelim güzel diplomasilerle geri durumda olmalarına ragmen avantajı ele gecirebiliyolar ögregin udw acemi alarm gibi fakat eger denilen sistemde random klanlara yerlestirme olursa böyle bir seyin imkansızlasacagı belli 20 klandan 2 3 tanesi ancak güzel isler yapacak tecrübeye online süresine sahip olur düsüncesindeyim

ama ben yinede her türlü bu olayı destekliyorum en azından denenmeli bakılır olmadı tutmadı zaten 2 3 ayda bir resetlenen dünya

Durum
Konu yanıtlara kapalı.