Classic Dünya 6 ve Ayarları

'Classic World 5' forumunda Mr.Storm tarafından 11 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Mr.Storm

Mr.Storm Topluluk Yöneticisi Klanlar Ekibi

Alınan Beğeniler:
    446
    Klasik Dünya #6 için farklı bir sistem uygulamayı düşünüyoruz ve bu konuda yorumlarınıza ihtiyacımız var. Bu sistemi uygulamak istememizdeki temel amaç farklı dostluklar kurabilmeniz, her oyuncunun her şekilde birbiri ile uyum sağlayabilmesi, dünyanın diğer klanlarla anlaşan bir grup tarafından domine edilememesi ve oyuncuların daha uzun süre boyunca dünya içerisinde yer almasını sağlamaktır.

Henüz tam şekillenmemiş olsa da dünyada uygulamak istediğimiz;

• Açılışta 20 adet klanın bulunması ve bu klan üye sayılarının 200-300 kişi gibi rakamlarda bulunmasıdır.
      - klan sayısı ve oyuncu sayısı arttırılabilir. Ancak 20 olmasının daha iyi olacağını düşünüyoruz.-
    • Oyuncular klanlara rastgele sistem tarafından yerleştirilecektir.
    • Klandan ayrılma olmayacaktır.
    • Klan yetkileri tarafımızdan açılacak olan fake hesaplarda olacaktır.
    • Forum başlıklarına oyuncularla yapılan fikir alışverişi ile karar verilecek ve tarafımızdan açılacaktır.

Lütfen klan arkadaşlarınıza da bilgi vererek foruma gelmelerini ve yorumlarınızı bize iletmelerini sağlayınız.

2. HeS@P B@TiRaN

HeS@P B@TiRaN Şövalye

Alınan Beğeniler:
    99
    çok güzel olur tabi suistimal edilmezse.ve bunun olmayacaını garanti ederim :) 2. haftada küfürleşmeler başlar :)

3. İ L A Y D A

İ L A Y D A Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1
    çok kötü olur ben klanımı alıp giremeyeceksem ne anlamı var ki :D

4. Mr.Storm

Alınan Beğeniler:
    446
    Klanınızı alıp zaten diğer dünyalarda oynayabiliyorsunuz. Hep aynı kişilere liderlik etmek kolaydır. Bakalım farklı insanları bir arada tutma ve bir şeyler başarma yeteneğiniz var mı?

5. atajean

atajean Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    623
    Peki bu sistem sadece Classic 6 için mi düşünülüyor yoksa devamında da düşünülüyor mu? Ya da güzel yorumlar gelirse devam ederiz diye mi düşünülüyor?

Açıkçası diğer dünyalarda birbirleriyle çok ciddi kavga eden insanlar var. Bunların bir arada beraber savaşması zor gözüküyor.

Bir de ekip toplayıp girme planı olanların hepsi gelip buraya karşı çıkacaktır. Burada itiraz edenler çağırdıkları arkadaşlarını foruma çağırıp onlarda itiraz edecek yüksek sesle. Yani ben şuanda olumlu bir yorum alınacağını düşünmüyorum pek.

Ben ise çok beğendim. Böyle arada değişiklik olması oyuna renk getirir. En azından 2-3 Classic dünyada bir böyle bir şey yapılabilir =)

6. ankara297

ankara297 Baltacı

Alınan Beğeniler:
    0
    Bence herkes ekibiyle gelsin ama klandan çıkma olmasın:)

7. moruk ze

moruk ze Baltacı

Alınan Beğeniler:
    382
    Gelecek ekipler hazırlandı bile insanlar açılmasını bekliyor ama benim açımdan zevkli, eğlenceli değişik bir oyun olur iyi olabilir aslında :D

8. Mr.Storm

Alınan Beğeniler:
    446
    Devamlı bu şekilde açmayı tabi ki düşünmüyoruz. Bunu sadece Classic 6 için deneme planımız var. Gelecek yorumlara göre farklı şekillendirmeler yapabiliriz. Ekip olarak gelindiği zaman zaten dünyanın sonu 2nci haftadan belli oluyor. Bu şekilde herkes becerilerini sergilemiş olacak.

9. ankara297

ankara297 Baltacı

Alınan Beğeniler:
    0
    Modum ekip alarak gelince dünya sekıllenmiyo dünya genelde diploması hamleleriyle iki uç klan oyuncularının tek klanda birleşmesiyle bıtıyo.bunun önüne geçmek içinde klanı terketmek olmasın yada bir hakkı olsun herkesin ama ekip olarak gelinsin.şimdi ben acemiyiz ekibindeyım bizim ayrı raidimiz var sonra beraber muhabbeti var oplarda geçelere kadar fake partileri mız var. Ama dediğim gibi klandan çıkmaya birleşmeye müttefik belirlemeye belirli sınırlamalar getirilse daha eğlenceli Olabılır

10. Mr.Storm

Alınan Beğeniler:
    446
    Masada her akşam aynı yemeği mi yiyorsunuz? :)

11. HeS@P B@TiRaN

HeS@P B@TiRaN Şövalye

Alınan Beğeniler:
    99
    biraz kafa yorun şu sistem güzel epey.önce sorunlarını ele alalım.bu önceden kavgalı olanların veya diğer klanlarda tanıdığı olup da 2 yüzülük yapanları geçtim
    sorun 1 : klanı kim organize edecek kim yetkiye sahip olacak yetkiler neye göre verilecek.
    klandan çıkma atılma olayı olmazsa eğer yetki olayı sorun yaratmaz.ama gizli forum vs... sıkıntılı olur.
    sorun 2 : klanı çekip çeviren oyuncular vardır oyunu oynayanlar vardır bunlar dengeli olmazsa yine worldü kapatacak klan 2. hafta belli olur değişen bişey olmaz.
    sorun 3 : diplomasi kargaşası
    madem böyle bişey yapılıyo.o klanlar yönetim ekibi tarafından kurulacak anladığım kadarıyla.mesela klan 1 klan2 vs... oyun açılırken tüm bu klanlar arasında savaş ilanı yapılmış halde olsun ama bu da iyice allak bullak eder oyunu.çaylak koruması uzun sürsün herkes birbirine girsin sonra diyecem ama o zamanda çaylak süreci çok bunaltır neyse çıkamadım işin içinden :)
    bu tarz aklınıza gelen problemleri yazıp ortak bi çözüm bulalım güzel bi değişiklik olur

12. İ L A Y D A

İ L A Y D A Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1
    yav misal veriyorum klasikte sabit düşmanlar var her classiğe birbiri için giren düşman klanlar şimdi bu klanların oyuncuları 1 klandamı olucak hiç sanmıyorum şimdiden 4 ekip gelmiyecektir eğer öyle birşey olursa :D

13. HeS@P B@TiRaN

HeS@P B@TiRaN Şövalye

Alınan Beğeniler:
    99
    nur sus lan sus çözüm üret problem çıkarma güzel bişey olum bu ne hergün hergün aynı şey :D

14. HeS@P B@TiRaN

HeS@P B@TiRaN Şövalye

Alınan Beğeniler:
    99
    nuri olcaktı bak sinirden nur dedim uzaklaş buralardan :D

15. İ L A Y D A

İ L A Y D A Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1
    az daha ban yemeyi göze alıp sövüyordum:D , da çözümü yok gibi hız arttırılsın başka binalar başka yükseltme etkileri gelsin değişiklik olcaksa :D

16. -FenerSavar-

-FenerSavar- Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1.376
    Şimdi şahsi fikrimi sorucak olursanız rekabetin artması ve şartların eşitlenmesi adına gerçekten güzel bir uygulama olabilir.

ama gelelim işin realitesine

Pek çok kişi veya kişiler mevcut bir ekibe ait hissediyor kendini veya o ekibin lideri görüyor kendisini,
    Bu tarz lider olan insanları herhangi bir klanda üye olarak başlatmanız pek mümkün görünmüyor ve açıkcası suistimal edilebilir olarak bakıyorum.

Ele alıcak olursak X klanına 200 üye koyduğunuz da Y klanıyla savaşa girdiklerini var sayıcak olursak.

Ahmet ekibin lideri diyelim ve X klanda olsun. Mehmette ekip üyesi Y klanında olsun. bu şekilde gelişecek durumlarda eminim ki çok fazla çıkar sağlar kişiler. Genelde oynadığımız oyunların açıklarını bulup bu açıklardan faydalanmakta üstümüze yoktur bu Classic içinde aynı şey olacaktır ve herkesten çok sizin başınız ağrıyacaktır bu tarz bir yeniliği getirirken bunun size geri dönüşlerini de hesaba kadar bir çalışma yapılmasını tavsiye ederim. örneğin hakimiyet kazanarak kapatılmasın world kapatma koşulu şu olsun diğer klanların hiç bir köyü kalmayana kadar world devam eder gibi sıfırlanan baştan başlayamasın gibi. :D

gerçi şimdi aklıma geldi de bizimkiler aralarında anlaşır her ekip görüşür konuşur kim nereye düştüyse hesapların şifreleri birbirlerine vererek hesapları değiştirirler kurulan 20 klana herkes kendi ekibini sorunsuz yerleştirir :D :D

17. atajean

atajean Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    623
    Ben de az kalsın mesaj atacaktım tanışmak için. Uyardığın için oldu :D

Bende yönetici seçiminin nasıl olacağına takıldım. Herhalde fake hesaplardan foruma yönetici anketi açılıp en çok oy alana kuruculuk verilip fake hesap kapatılacak. Bizim klandaki seçimle yönetici seçilmesi gibi :D
    Açıkçası çok güzel olur. Hele birde kpss sınavından sonra olursa düşünmem katılırım :D Bunun gibi speedler yapılıyordu çok hoşuma gidiyordu. Çok eğlenceli olur.
    Birde klandışı destek yasak oluyor sanırım. Yalnız diğer klandaki tanıdıklar yüzünden sürekli klanda casusluk olayları olacaktır diye düşünüyorum ya da multi açıp 3-4 farklı klanda olanlar olacaktır. Bunun önüne geçilebilirse çok güzel olur.

18. okadar5

okadar5 Baltacı

Alınan Beğeniler:
    44
    multini boku cikar :D 10 arkdas ayni klana dusene kadar multi hesap acar durur :D

19. HeS@P B@TiRaN

HeS@P B@TiRaN Şövalye

Alınan Beğeniler:
    99
    classic'e gelen adamın world kapatmak için değil eğlenmek için gelmesi gerek.bu amaçla katılım sağlandığında sorun olmaz.ama böyle bişey mümkün mü tartışılır :)

20. atalet

atalet Mızrakçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ilginç yönetımler nasıl olacak ondan sonra neye göre klanlara yerlesecegız bır tarafa cok ıyı oyuncular gecıp dengesız bır Yapılanma olabılır , gecmıs başarılara göre bellı bır ortalama ayarlanıp dagıtılsakı bu nasıl belırnecek böyle bır sistem var mı bılmıyorum.Ayrıca klandan oyuncu toplama olacak mı .sankı 5-6 klan olsa oyun yönetımı toplam kac Kışı bılmıyorum onlar yönetıcı olarak oynayayabılır klanlarda nasıl uygulanır bılmıyorum bıraz daha fazla bılgı olursa daha net yorumlarda bulanabılırız

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.