Classic Dünya 6 ve Ayarları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser47380

Ziyaretçi
2 kere classic dünyaya girdim birisinde zamanım yoktu sırf arkadaşları kırmamak için girdim. Diğerinde de pusula klanı ile girmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam ilk dünyaydı. Daha 1 ay geçmeden bölge kapanma noktasına geldi. Oyun savaş oyunundan çıkıp köy toplama oyununa dönüştü resmen. Diğer classicleri takip edemedim ama muhtemelen onlarda da pek farklı olmamıştır diye düşünüyorum 2-3 ayda dünya kapanma noktasına geldiğine göre. Eğer ben köy toplamayı seviyorum diyorsanız bilemem :D

Başkan sen 1 dünyada oynamışsın açılan klasiklerin 5 inde vardım 1 tanesinde oynıyamadım 1 tanesinde geç başladım ama 3 ünde asılarak oynadım şöyle diyim savaşın zevki ve süresi giren klanlara bakıyor kalabalık vs klanların yönetimine ve disiplinene bakıyor bence böyle bir sistemi destekliyeceğine eğer gerçekten zevkli bir klasik istiyorsan tanıdığın klasik ekiplerinin hepsini teşvik ederek bir dünyada kendi çabalarınla toplamaya çalış ayrı ekipler halinde gelmelerini sağlamaya çalış emin ol daha fazla zevk alırsın yoksa köy toplamayı sevsek şuanda da olduğu gibi c5 de sıralamada hesabı bırakıp gitmez oturur beleş köy toplardık :)

DeletedUser58615

Ziyaretçi
"Bu sistemi uygulamak istememizdeki temel amaç farklı dostluklar kurabilmeniz, her oyuncunun her şekilde birbiri ile uyum sağlayabilmesi, dünyanın diğer klanlarla anlaşan bir grup tarafından domine edilememesi ve oyuncuların daha uzun süre boyunca dünya içerisinde yer almasını sağlamaktır."

Bak konunun en başında bu yazıyor. Amaç zaten sürekli aynı dostlar ile oynamaktan çıkarmak. Burada "dostlarımız olmadan olmaz" demek temel amaca ters düşüyor biraz. Samet'in dediği gibi bir sistem getirilebilir. Samet ne yaptı. Samet kendince çözüm getirdi. Samet sadece karşı çıkmadı. Samet fikir üretiyor. Samet gibi ol tt2

Abla şuanda tanıdığın kişilerin kaçını ilk girdiğin dünyadan tanıyorsun? Ya da tanıdıklarının çoğunu oyun öncesinden mi tanıyorsun? Nasıl tanıştığınızı bilmiyorum ama genelde olan şey mesaj atarak değil aynı klanda en az bir dünyada oynamış kişiler dostluk kuruyor.

2 kere classic dünyaya girdim birisinde zamanım yoktu sırf arkadaşları kırmamak için girdim. Diğerinde de pusula klanı ile girmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam ilk dünyaydı. Daha 1 ay geçmeden bölge kapanma noktasına geldi. Oyun savaş oyunundan çıkıp köy toplama oyununa dönüştü resmen. Diğer classicleri takip edemedim ama muhtemelen onlarda da pek farklı olmamıştır diye düşünüyorum 2-3 ayda dünya kapanma noktasına geldiğine göre. Eğer ben köy toplamayı seviyorum diyorsanız bilemem :D

Kim ne derse desin yaşanan olaylar bir yana savaş bakımından en iyi classic C3 tu diğer classiclere göre de daha uzun sürdü ilk ayı 4 klan bitirdi full olarak

Anti-pusula-Udw-Simosm ilk 1 hatta 2 ay bu klanlar dünya daydi hatta 3 aya da varmış olabilir hatırlamıyorum 1 milyon puanda ki adam ilk 50 ye zor giriyordu evet yanlış değil bunlar classicte oldu son iki dünya da milyona ulaşan ilk 25 te kesin yer aldı mesela aradaki fark bu :)

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Fikri desteklemeyenler hangi klanla oynadığını belirtebilir mi?

DeletedUser

Ziyaretçi
Yok sen 50 kişi bir ekipsen klanın diyelim 4/1 oluşturacaksın, Her bir çeyrek için 50 kişilik 4 farklı grup oluşturacak. Tarihle anlatmak gerekirse 4 oba bir araya gelip bir beylik kuracak ve bu beyliğin yönetimini de her 50 kişlik grubu temsil eden birer toplamda 4 veya katları şeklinde insanlar olacak. hem kendi ekibinle bir arada olacaksın hem de rastgele seçilmiş diğer 3 ekiple yeni bir bütün olacaksın.
.
Yukarda Dengesizm demiş fake hesap diye bunun için belki Dünya açılana kadar da kimin hangi klanda olacağı söylenmezse tamamen 50 tane fake hesaptan oluşan bir grup oluşturma çakallığına gitmezler sonuçta o hesaplar kendi bulundukları klana da gelebilir.

ha açıklacıyı anlat canımı ye diğer şekilde yazdığın için o şekilde anlam çıkıyor tamam şimdi sıkıntı olmaz..

DeletedUser45265

Ziyaretçi
comam şimdi mesela w33 giriş yaptım ticket açıp neden şövaleye yok diyebilir miyim.veya bu worldün hızı niye böyle değiştirin bunu vs..
sonuçta world açılmadan özellikleri belli değil mi.ekibinle oynamak istiyosan illa c6 ya girme başka bi worlde gir

DeletedUser

Ziyaretçi
Fikri desteklemeyenler hangi klanla oynadığını belirtebilir mi?

c3- Pusula
c5- Pusula ( Dünyadan çekildikten sonra Alarmda devam ettim)

Ben yeni sisteme karşı değilim. Karşı olduğum kısım bu yeni sistemin alternatifi olmayan bir dünyada classicte denenmesidir.

DeletedUser614

Ziyaretçi
Başkan sen 1 dünyada oynamışsın açılan klasiklerin 5 inde vardım 1 tanesinde oynıyamadım 1 tanesinde geç başladım ama 3 ünde asılarak oynadım şöyle diyim savaşın zevki ve süresi giren klanlara bakıyor kalabalık vs klanların yönetimine ve disiplinene bakıyor bence böyle bir sistemi destekliyeceğine eğer gerçekten zevkli bir klasik istiyorsan tanıdığın klasik ekiplerinin hepsini teşvik ederek bir dünyada kendi çabalarınla toplamaya çalış ayrı ekipler halinde gelmelerini sağlamaya çalış emin ol daha fazla zevk alırsın yoksa köy toplamayı sevsek şuanda da olduğu gibi c5 de sıralamada hesabı bırakıp gitmez oturur beleş köy toplardık :)

Pusulada oynadığım dünyada farklı nickle girmiştim. O yüzden 1 tane gözüküyordur =)
Forumdaki klan tanıtım tarihlerine bakarak classic dünya sürelerini çıkardım az çok
Classic 1: 08.02.2014
Classic 2: 06.07.2014
Classic 3: 14.11.2014
Classic 4: 02.07.2015
Classic 5: 04.11.2015

Classic 3 dışında 5 ayı dolduran dünya yok. Tamam hızlı ama çok çabuk domine ediliyor ne kadar farklı klanda olsa.
Daha önce söylenen sistemlerden 20-30 kişilik ekip ekip girilme durumu olur mesela. O zaman hem dostlarla girilmiş olur hemde farklı durumlarda farklı çözümler getirmek için oyuncuya strateji yapmak düşer. Asıl oyunculuk hız değil bana göre oluşan koşullara ne kadar uyum sağladığındadır. Bu bahsedilen dünyada da muhtemelen gerçek oyuncuların ön plana çıkacağını düşünüyorum.

DeletedUser13497

Ziyaretçi
comam şimdi mesela w33 giriş yaptım ticket açıp neden şövaleye yok diyebilir miyim.veya bu worldün hızı niye böyle değiştirin bunu vs..
sonuçta world açılmadan özellikleri belli değil mi.ekibinle oynamak istiyosan illa c6 ya girme başka bi worlde gir

classiğin alternatifi varda bizmi bilmiyoruz arkadaşım :)

başka seçenek kalmıyor diyoruz elimizde

DeletedUser59593

Ziyaretçi
Bence ata trolluyor beyler :)

Dedigim gibi fikir birkaç restorasyon yapılması halinde uygulanabilir ama classic için geçerli olmamalı . Normal dünya da olmasa bunun için bir world açabilirsiniz 1 aylık , ayrı kulvar şeklinde deneme world olabilir güzel olur insanlar isinirsa tekrarı yapılabilir classic dünyalar gibi

DeletedUser47380

Ziyaretçi

bizde bunu diyoruz zaten başkan, standart dünya olsa 2 ay beklersin ama yeni klasik için en az 4-5 ay bekliyeceksin sadece klasik dünyaları oynayanlar var sisteme birşey demiyoruz zaten yapılabilir ama standart dünyada yapılsın hatta klise isteyen bir grupta var yanına bir de klise konsun onlarda memnun olsun diyoruz ama bu sistem standart dünyada da tutmaz çünkü çoğu kişi pre kasmak için giriyor dünyalara artık

DeletedUser614

Ziyaretçi
İlk Classic açıldığında w22 yeni açılmıştı. 5 tane Classic dünya açılmışken 11 tane normal dünya açılmış. Öyle bir classic açılıp 4-5 normal dünya açılmıyor. Normal dünyalarda da bizim istediğimiz özellikler olmuyor. x1 hızı oluyor. Şövalye oluyor ne bileyim okçu oluyor. Bizim istediğimiz normal dünyada 4-5 dünyada bir geliyor. Bir classic dünyada denenecek diye böyle yapıyorsanız ben de çıkıntılık yaparım hacılar :D

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Pusulada oynadığım dünyada farklı nickle girmiştim. O yüzden 1 tane gözüküyordur =)
Forumdaki klan tanıtım tarihlerine bakarak classic dünya sürelerini çıkardım az çok
Classic 1: 08.02.2014
Classic 2: 06.07.2014
Classic 3: 14.11.2014
Classic 4: 02.07.2015
Classic 5: 04.11.2015

Classic 3 dışında 5 ayı dolduran dünya yok. Tamam hızlı ama çok çabuk domine ediliyor ne kadar farklı klanda olsa.
Daha önce söylenen sistemlerden 20-30 kişilik ekip ekip girilme durumu olur mesela. O zaman hem dostlarla girilmiş olur hemde farklı durumlarda farklı çözümler getirmek için oyuncuya strateji yapmak düşer. Asıl oyunculuk hız değil bana göre oluşan koşullara ne kadar uyum sağladığındadır. Bu bahsedilen dünyada da muhtemelen gerçek oyuncuların ön plana çıkacağını düşünüyorum.

"Asıl oyunculuk hız değil bana göre oluşan koşullara ne kadar uyum sağladığındadır"

Tamam bu cümleye katılıyorum fakat bu oyunu zorlaştırma anlamında olabilir ama oluşmuş belli ekipler var zaten bu insanlar bir biriyle oynamaktan zevk alıyorlar diğer türlü girmiyorlar dünyalara genelde klasik ekipleri bu şekilde 2-3 oyuncu girmediği sürece ekipler toplanamıyor e şimdi bu demirbaşlar ayrı klanda sen ayrı klanda nasıl bir mantığı var bunun ?

Dediğin gibi 20-30 kişilik gruplarla girdiğini düşünelim ana kadro 150 kişi olsun çünkü artık klasik klanları kalabalıklaştı 5 klan yapar klan limitleri 75 er desek bile 150 kişiden 5 klan oluşturucak sadece 1 ekibin yanına 45 erden 225 kişi atmış olursun ve toplamı 375 kişi eder bunların 225 i ana ekip dışında kişiler ondan sonrasını ben sana diyim forumda öyle olaylar şikayetler döner ki senin 2. yıldız olur :D

DeletedUser614

Ziyaretçi
"Asıl oyunculuk hız değil bana göre oluşan koşullara ne kadar uyum sağladığındadır"

Tamam bu cümleye katılıyorum fakat bu oyunu zorlaştırma anlamında olabilir ama oluşmuş belli ekipler var zaten bu insanlar bir biriyle oynamaktan zevk alıyorlar diğer türlü girmiyorlar dünyalara genelde klasik ekipleri bu şekilde 2-3 oyuncu girmediği sürece ekipler toplanamıyor e şimdi bu demirbaşlar ayrı klanda sen ayrı klanda nasıl bir mantığı var bunun ?

Dediğin gibi 20-30 kişilik gruplarla girdiğini düşünelim ana kadro 150 kişi olsun çünkü artık klasik klanları kalabalıklaştı 5 klan yapar klan limitleri 75 er desek bile 150 kişiden 5 klan oluşturucak sadece 1 ekibin yanına 45 erden 225 kişi atmış olursun ve toplamı 375 kişi eder bunların 225 i ana ekip dışında kişiler ondan sonrasını ben sana diyim forumda öyle olaylar şikayetler döner ki senin 2. yıldız olur :D

:D :D
Peki bir şey soracağım. Bu oynadığın 150 kişilik ekipten kaçına karşı oynadın usta? Sürekli classicte kazanıp ya da kaybedip neyse sağlık olsun ya da iyi ezdik ama demek yerine bir seferde whatsapp grubunda "nasıl aldım köyünü ehuehuehu" ya da "o köyü alma gel ben sana başka köy vereyim" diye makara yaparsınız. Eminim böyle bir dünyanın tadı ayrı olacaktır.
Şimdi Lavabo* olsa farkı klanlarda olsak da köyümü almaya çalışsa da makara yapsak diye düşünüyorum ben :D

DeletedUser45265

Ziyaretçi
tamam classicin alternatifi yok da normal worldlerde olması zor bi durum.ha şöyle bişey yapılabilir bu sistem için.sametin dediği gibi atıyorum 30 gün olacak world.o 30 günün sonunda worldü kapatan klan olmayacak oynamaktan zevk almış oyuncular olacak

DeletedUser614

Ziyaretçi
Hatta şöyle bir fikir geldi aklıma. Dünyaya sadece önkayıt ile giriş olur. Son bir gün önkayıtlar kapatılır beklenir. Yöneticiler tarafından açılan fake hesaplar sırası ile "aldım verdim ben seni yendim gazete ilan verdim" diyerek klana birer birer adam alır yavaş yavaş. Hatta 5-10 kişilik ekipler önceden belirtir ekip olduklarını. Birisini klana aldığında ekibini de klana almış olurlar. En son dağıtım tamamlandıktan sonra her yöneticinin 2-3 tane klanı olur. Savaşın sonunda hangi yöneticinin klanı birinci olursa biz oyunculardan sürpriz hediyeasdfasDF:asdfas :D :D
Böyle bir şey aklıma geldi hediye kısmı hariç ama bu sefer de bizim ekibi kötü seçmişler deyip yöneticilere iş çıkarırlar. En iyisi rastgele atılması. Nasıl ustalık sisteminde sen ustasın diye belli bir kritere göre ayırıyorsa bunda da aynı şekilde ayırır diye düşünüyorum sistem.

DeletedUser58282

Ziyaretçi
Yapmak istediğiniz şeyi anlıyorum ve bunun iyi niyetli bir adım olduğunu düşünüyorum ama bu olay tr serverında olmaz .

Şahsen ben bu oluşum içersinde yer almam , bir çok büyük klanında yer almayacağını düşünüyorum.

Bunun yerine klan üye sayısını yükseltip , klana giren kişililerin çıkışına engellemek bence daha olumlu olur.

Herkes başta ekibi ile girer klanını kurar ondan sonra öyle devam eder.

Tabi bu şahsi fikrimdir,herkesin düşüncesinide saygım sonsuz..

Durum
Konu yanıtlara kapalı.