Classic Dünya 6 ve Ayarları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Ziyaretçi
Sorunları giderilirse daha eğlenceli bir dünya olacağı kanaatindeyim, çünkü gerçekten klasiklerin ömrü çok kısa. 2-3 haftada dünyayı domine edip kapatacak klan belli oluyor. Böyle bir yenlikte oyunun süresi ve zevki oldukça artar. Yazılanlarla ilgili yorumlarım şöyle:
Açılışta 20 adet klanın bulunması ve bu klan üye sayılarının 200-300 kişi gibi rakamlarda bulunmasıdır.
- klan sayısı ve oyuncu sayısı arttırılabilir. Ancak 20 olmasının daha iyi olacağını düşünüyoruz.-(bence 200-300 kişi bir klan için fazla olduğunu düşünüyorum. özellikle klasikte idare etmek, klanın yükü çok daha fazla)
Oyuncular klanlara rastgele sistem tarafından yerleştirilecektir.Rastgele yerleştirme büyük dengesizlikler oluşturabilir. MMORPG oyunlarındaki gibi oyuncuların bir puanı olsaydı eski dünyalardan güzel olurdu.
Klandan ayrılma olmayacaktır.Klandan ayrılma olmaması mantıklı olur bence de.
Klan yetkileri tarafımızdan açılacak olan fake hesaplarda olacaktır.
Forum başlıklarına oyuncularla yapılan fikir alışverişi ile karar verilecek ve tarafımızdan açılacaktır.
--Genel olarak böyle bir dünyaya girecek insanların eski dostluk ve düşmanlıkları bir kenara bırakması, bu dünya için farklı bir kafayla oynaması gerekir. Gene dünya kapatmak için 100 türlü entrika yapalım diye girerlerse bu dünya gitmez ama işin mantığını benimseyip girerse herkes çok güzel bir dünya olacağını düşünüyorum.--

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Açıkçası bu classice girmeyi dusunmuyordum ama bu tarz olursa sırf o ekipleriyle bi yerlere varan egoist oyuncularin yuzlerini gormek için girerim :D

DeletedUser52944

Ziyaretçi
Böyle olursa iş bireyselliğe dökülür zaten ekipten bi cacık çıkmaz :) Her klanda gruplaşmalar olur grup hareket edilir. Bence iyi olur ama ekip gürenler birbirini tanıyanlar birbirlerini vurmayacağı için bu işin cılkı çıkar kanaatindeyim :)

DeletedUser59236

Ziyaretçi
İnsanlar neden tanımadıkları kişilerle oynamak istesin. Herkes arkadaşlarıyla ekibiyle oynamak için geliyor. Sistem bu şekilde olacaksa katılım az olacaktır. Sonuçta herkesin alıştığı insanlar,alıştığı bir ekip var ve kimse alışkanlıklarından vazgeçmek istemez.

DeletedUser45265

Ziyaretçi
İnsanlar neden tanımadıkları kişilerle oynamak istesin. Herkes arkadaşlarıyla ekibiyle oynamak için geliyor. Sistem bu şekilde olacaksa katılım az olacaktır. Sonuçta herkesin alıştığı insanlar,alıştığı bir ekip var ve kimse alışkanlıklarından vazgeçmek istemez.

amaç worldü kapatmak değil oyunun zevkini almak.muhabbet etmek istiyosan raidcall skype teamspeak facebook wp kısa mesaj vs.... ile halledebilirsin bunu.

DeletedUser48222

Ziyaretçi
hahahaha şimdiden saflar belli olmaya başlamışken aynı klana düşersek klsajdlkasjdlksadj

DeletedUser

Ziyaretçi
Hep aynı kişilerle oyun oynamak kişiye göre tabi insani sıkar aslında düşünce güzel uygulamaya geçilmesi iyi olur bu sayede yeni insanlar tanilir

DeletedUser58615

Ziyaretçi
Şimdi klan yöneticileri seçimi başlı başına bir sorun niye göre seçilecek? Tam net bilgi lazım

İkincisi ben her ne kadar kimseye kin gütmesemde bana ve ekibime kin güden çoktur ekipce girip birbirimizi kollayamazsak bezlerinin hatta birçoğu kişi için dünya zıvanadan çıkar.

Ayrıca şunuda söylemeliyim ki kimse kendi ekibini alıp başka birisinin eline teslim etmez.

Bir diğer sorun şu ki mesela ben x kalan yöneticisi üyesiyim kendimi o klana bağlı hissediyorum ve y klanı ile de her zaman savasmis ve değişik olaylar yaşamışız c6 ya başlıyoruz ve ben yine klanının kurucusu ve birçoğu üyesiyle aynı klana düşüyorum sizce burda yönetim olarak adam kayırma vs olmayacakmidir? Bal gibi olacaktır. Benim için sorunlar bunlar tam net bilgiler verilirse sorunlar üzerinde daha derine inip çözümler üretilebilir belki...

DeletedUser21873

Ziyaretçi
Yorumları okumadım belki başkası yazmıştır ama bunun yerine;
gene 20 klan kurulsun dediğiniz gibi olsun klandan çıkmak olmasın tamam,
ama ön kayıtta 50 şer kişilik klanlar olsun ve bu 50 lik grupları sizin devasa 200-300 lük klanlarınıza grup grup rastgele atılsın,
en azından grupları yönetmek daha kolay olur ve birlikte oynamaktan zevk alan oyuncular küstürülmemiş olur,
diğer türlü oyunun adı değişsin klanlar değil barbarlar olsun barbar topluluklar bu şekilde davranır çünkü.

DeletedUser21873

Ziyaretçi
Flood olacak özür dilerim ama 50 kişilik grup 10-20 kişi de olabilir demek istediğim şey birbirini çok iyi tanıyan güvenen hatta reelde bile yakın olanlar en azından birlikte oynasınlar.

DeletedUser58615

Ziyaretçi
Flood olacak özür dilerim ama 50 kişilik grup 10-20 kişi de olabilir demek istediğim şey birbirini çok iyi tanıyan güvenen hatta reelde bile yakın olanlar en azından birlikte oynasınlar.

Aynen öyle benim ekipten 35 kişi ile biz reelde tanışıyoruz zaten uzakta olanlarla bile yılda 1-2 görüşüyoruz toplanıp bi 30-40 kişilik ana ekip olması mantıklı

DeletedUser31319

Ziyaretçi
Güzel fikir farklı bir şey bir denenmesinde zarar yok :D

***DAYI***

Ağır Atlı
Bu olaya ekıp kurucusu olarak baktıgımda mantıksız
Bu Olaya oyuncu olarak baktıgımda mantıklı tabiki iyi organize edilmesi gerekıyor

DeletedUser

Ziyaretçi
Yorumları okumadım belki başkası yazmıştır ama bunun yerine;
gene 20 klan kurulsun dediğiniz gibi olsun klandan çıkmak olmasın tamam,
ama ön kayıtta 50 şer kişilik klanlar olsun ve bu 50 lik grupları sizin devasa 200-300 lük klanlarınıza grup grup rastgele atılsın,
en azından grupları yönetmek daha kolay olur ve birlikte oynamaktan zevk alan oyuncular küstürülmemiş olur,
diğer türlü oyunun adı değişsin klanlar değil barbarlar olsun barbar topluluklar bu şekilde davranır çünkü.

Şurada birsey var diyorsun ki biz 50 kişi on kayıt ile girelim nasılsa ekibimiz var sonraki 150 kişi rastgele atilsin biz nasılsa 50 kişi birbirimizi biliyoruz geri kalan 150 kişiyi sifirlariz diyorsun dediğinden bu anlam çıkıyor.

DeletedUser

Ziyaretçi
* Spring Games turnuvasının oyun sistemini bire bir kopyalasak bence klasik dünya şahane olur.

On eleme sistemi olsun. Yani dünya once 60 gün acık kalsın. Sonra resetlenip 30 gün daha acık kalsın.
-------
On elemede klan üye limiti 10 olsun. Tabi yine trol birileri gelip 10 klan acmayı deneyecektir ama süre 60 gün kısa bir süre olduğu icin 10 kişilik gruplar doğru diplomasi hamleleri ile yıkılmamayı başaracaktır. Akabinde sıralamada en iyi 50 klan bir üst tura gecsin. ilk 50 ye girmek kolay olduğu icin on elemede bir klan hasar alsa dahi oyunu komple noktalamadıysa bir şekilde finale kalmayı başarır.

Finnal turunda 500 oyuncu 10 ar kişilik 50 klan olacak şekilde resetlenen dünyada sıfırdan başlasın. Dışarıdan hesap girişi yasak olsun. Boylece multi yapmak gibi bir secenek de olmayacaktır. Ayrıca resetlenme olayı olduğu icin ve dünyalar kısa süreli olduğu icin illegal program kullananla kullanmayan arasındaki makas cok acılmayacaktır. insanlar dünyaya girdiğinde acaba illegal takılan bizi sollar mı diye cekinceli olmayacaktır.
-----------

Bu şekilde hem oyuncuları az kişi oynamaya, hem diplomasi yapmayı oğrenmeye, hem de ufak ekiplerle ayakta kalmayı başarmaya teşvik edeceksiniz.

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Comam bence sistem hem klan yöneticileri hemde klan oyuncuları için yanlış olmuş.

1- Klanlarda geniş çevresi olan kişiler var buda demek oluyor ki klanlara casus yerleştirmek için uğraşmadıkları gibi her klanda istemediği kadar casusu olucak
2- Oyunda yıllardır birlikte oynayan kişiler başka ortamlarda kendi asıl anlaştığı kişiler olmaksızın oynayacaklar
3- Yıllardır bir birini tanıyan kişiler bile agrasif oldukları sırada bir birinin kalbini kırıyorlar tanımadığı kişilerle bir klanda olan insanlar bir birini yerler.
4- Atıyorum dünya ilgi çekti ve 5 bin kişi girdi siz 5 bin kişiyi tek tek elle klanlara paylaştırsanız bile klanların dengesini sağlıyamazsınız sisteme bırakıp otomatik atadığınızı düşünelim oyuna yeni başlayanların olduğu bir klan ile karşısına düşücek klasik oyuncularının denk geldiği bir klan ne kadar başa baş mücadele edebilirler ?

Bence bu sistem yanlış ama yukarıda ki "Spring Games" sistemi banada mantıklı geldi c6 için denemeyelim derim çünkü bazı klasik ekipleri yoruldu ve onlar bir süre oynamyacaklar yani 10 ardan 70-80 ekip bile toplanmaya bilir bunun için c7 en güzeli olur ki az çok ramazan ayında çoğu kişinin oyun başında olduğunu düşünürsek c7 de bu dönemlere gelirse tadından yenmez :)

DeletedUser41078

Ziyaretçi
Hasan w34 baslamıcakmıydık sen baska planlar yapıyon :D

DeletedUser59881

Ziyaretçi
Hizini yavaslatsanjz sadece iyi olabilir.manevra yapma sansi olsun en azindan

Durum
Konu yanıtlara kapalı.