SANTEK

• Konuyu başlatan Deleted User - 5559415
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

UNCHARTED

Dük
İlk defa böyle tam benlik üşengeçler tembeller için olan dünyada oynuyorum onuda maffettiğiniz için emeği geçen herkese teşekkür ederim ne diyim :)

1 yağma yok (çok iyi bir fikir)
2 fake limiti var (mis gibi)
3 gece bonusu var ( bu tartışılabilir)
4 çiftlik kuralı var ( bu olmasada olurdu)

Bu tarz dünyaları daha çok görmek isteriz ben ve benim gibi tembeller adına

@Mr.Storm @Strafe @Jirachi :)

burçigin

Dük
@Uncharted benimde pek alakam yok dışarıdan takip ediyordum. Yeni duyduğum bir konuyla ilgili yazılınca bildiğimi söyleyim istedim.
Yorumuma gelirsek:
Zaten bu kadar uzaması da çok ilginç olmuş bu konunun. Haritanın 4 te 3 üne sahip olan taraf belli. Kalan 4 te 1 bittikten sonra ister kendilerini toplasınlar ister ayrılıp savaşsınlar. Sonuç belli efendi veya yıldız veya beraber.
Kapatırken bütün oyuncuların dahil olma şansı zaten yok illaki toplanacak oyuncular olacak. Ama önemli olan yönetim olarak emek verenleri gözardı etmeden adaletli olmak.
Diğer türlü iftiralar atıp bahaneler üretip emek verenlerin hakkı yenerse de konuşmak yine bişi değiştirmeyecektir ancak ilerki dünyalarda bunu yapan yönetimler/Klanlar hem oyuncu kaybetmiş hem kendilerine potansiyel düşman oluşturmuş olacaklardır.
Çok uzun yazdım niyeyse spoiler à alayım Bari.

UNCHARTED

Dük
@Uncharted benimde pek alakam yok dışarıdan takip ediyordum. Yeni duyduğum bir konuyla ilgili yazılınca bildiğimi söyleyim istedim.
Yorumuma gelirsek:
Zaten bu kadar uzaması da çok ilginç olmuş bu konunun. Haritanın 4 te 3 üne sahip olan taraf belli. Kalan 4 te 1 bittikten sonra ister kendilerini toplasınlar ister ayrılıp savaşsınlar. Sonuç belli efendi veya yıldız veya beraber.
Kapatırken bütün oyuncuların dahil olma şansı zaten yok illaki toplanacak oyuncular olacak. Ama önemli olan yönetim olarak emek verenleri gözardı etmeden adaletli olmak.
Diğer türlü iftiralar atıp bahaneler üretip emek verenlerin hakkı yenerse de konuşmak yine bişi değiştirmeyecektir ancak ilerki dünyalarda bunu yapan yönetimler/Klanlar hem oyuncu kaybetmiş hem kendilerine potansiyel düşman oluşturmuş olacaklardır.
Çok uzun yazdım niyeyse spoiler à alayım Bari.

Şuraya yazılan en mantıklı yazılardan biri budur :D

DeletedUser69958

Ziyaretçi
İlk defa böyle tam benlik üşengeçler tembeller için olan dünyada oynuyorum onuda maffettiğiniz için emeği geçen herkese teşekkür ederim ne diyim :)

1 yağma yok (çok iyi bir fikir)
2 fake limiti var (mis gibi)
3 gece bonusu var ( bu tartışılabilir)
4 çiftlik kuralı var ( bu olmasada olurdu)

Bu tarz dünyaları daha çok görmek isteriz ben ve benim gibi tembeller adına

@Mr.Storm @Strafe @Jirachi :)

Ben bilmem patron bilir :p

Amaaa, yağma işin zevki, fake limiti işin katili, gece bonusu memurun dostu :p, çiftlik kuralı ise bence de gereksiz :)

erwl

Okçu
Bence çiftlik kuralı önemli bir güzel detay olabilir, düşman ortasında köy tutamıyorsun bu bir sıkıntı evet fakat diğer yönden sınırı devamlı canlı tutacak da bir kural. Diğer dünyalarda sınırlara askerler yığınak yapılıp sınırlar kilitleniyor, operasyonlarda açılmaya çalışılıyor fakat sınır oyuncuları normal zamanlarda birbirlerini fazla yoklama fırsatı bulamıyor.
Aktif ve işini bilen oyuncular çiftlik kuralı olan bir dünyada arkadan kami yağmuru gelmese de sınırı ilerletebilir, ağaçkakan gibi vurarak sınırda delik açabilirler :).

Daha geniş katılımlı ve prof oyuncuların da olduğu bir dünyada zevkli sonuçlar ortaya çıkarabilir diye düşünüyorum:)

bicfakir

Mızrakçı
Ben bilmem patron bilir :p

Amaaa, yağma işin zevki, fake limiti işin katili, gece bonusu memurun dostu :p, çiftlik kuralı ise bence de gereksiz :)
Bu kurallar bir bütün olarak oldukça işlevsel bence, ayrı ayrı olsalardı çok makul olmazdı sw. Oyun hızına göre maden üretimi 1.5x yağmasızlığı bir nebze kapatıyor, gece bonusu yok fake limiti var oplarda sağlam organizasyon gerekiyor savruk yapılan saldırılar iş yapmıyor güzel bir tecrübesiz oyuncu ayıklaması, çiftlik kuralı da savunan taraf için oldukça zorlayıcı bir etken oluyor oplarda, ben hiç yapmadım ciddi bir eksiklik oldu bu sw de benim için bu durum.

Oplar haricinde de sürekli bir çatışma imkanı veren tüm bu kurallar klasik sw sıfatına uygun, pratiği pek öyle olmasa da. Bu sw de yerleştirme de yoktu bölgesel olarak kurulabilecek hizipler ile ilerlense sw güzel değerlendirilebilirdi, güzel tecrübe oldu umarım yine benzer özelliklerde bir sw açılır.

UNCHARTED

Dük
Çok erken konuşma bunun için menfaat bitince ilişki de biter :)

Büyük konuşmuyorum şuan için böyle ilerisi için ne olur ne olmaz bilmiyorum Allah büyük sonuçta ama fark etmez olsun efendiden güzel insanlar tanıdım yıldızdan güzel insanlar tanıdım anlaşmazlık olursa fark etmez bana yani :)

İnşallah olmaz hayırlısı

PARS Estergon

Ağır Atlı
Büyük konuşmuyorum şuan için böyle ilerisi için ne olur ne olmaz bilmiyorum Allah büyük sonuçta ama fark etmez olsun efendiden güzel insanlar tanıdım yıldızdan güzel insanlar tanıdım anlaşmazlık olursa fark etmez bana yani :)

İnşallah olmaz hayırlısı
Biz de senin gibi iyi insanlar tanıdık diyorduk. Oyun hırsına kapılmış insanlar, sonrasında yüzlerini gösteriyorlar :) Kaç yaşında ki adamların bir oyun için verdikleri sözleri nasıl yuttuklarını görünce bu kadar da olmaz dediğin şeyleri görüyorsun komik şeyler bunlar :D

UNCHARTED

Dük
Biz de senin gibi iyi insanlar tanıdık diyorduk. Oyun hırsına kapılmış insanlar, sonrasında yüzlerini gösteriyorlar :) Kaç yaşında ki adamların bir oyun için verdikleri sözleri nasıl yuttuklarını görünce bu kadar da olmaz dediğin şeyleri görüyorsun komik şeyler bunlar :D

Ben seninle daha Fazla muhatap olmak istemiyorum sen kendini daha iyi biliyorsun ama özetlemek gerekirse fırıldaksın baya

PARS Estergon

Ağır Atlı
Ben seninle daha Fazla muhatap olmak istemiyorum sen kendini daha iyi biliyorsun ama özetlemek gerekirse fırıldaksın baya
Boş yapıp cevap veren sensin. Önce ki postlarında haklısın demiştin. Daha önce ki postlara bak klan yöneticiniz yazdıklarınız doğru diyor sen ne hala boş yapıyorsun? post kasma yerine git orada kas postunu yorum yapmak için yapma. :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.