Klanlar Röportaj

• Konuyu başlatan DeletedUser49742
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser49742

Ziyaretçi
Kendi açımdan konuşmak gerekirse tamamiyle bir önceki yazıda ki gereksiz mesajlar kısmına takıldığımdan dolayı gerildim çünkü buraya bende yazdı yazdım ve fikrimi belirttim. Samimi gelmediğini söyledim ki buda benim kendi fikrim ve en son da cümlemi gösterilen emeğe teşekkür ederek bitirdim. Şimdi ben burdan açıkçası şu sonuca vardım eğer ki yapılan eylemi beğeniyor yorum atıyorsan gereklisin ama beğenmeyip yorum yapıyorsan gereksizsin. Bu anlayıştan kurtulur umarim modumuz çünkü hayatta her zaman övgü duymak mümkün değil.

Siz anlaşılan forumu takip etmiyorsunuz. Bence başkaların dolduruşuna gelmeyin.. Bakın bu sizin yorumunuz ve hala 1.sayfada duruyor..

Sorular güzel cevaplar kaçamak :D

Bence daha dobra içtenlikle cevaplansaydı sorular başlığın gideri vardı ama Devlet Sırrı saklar gibi konuşulmuş bu yüzden röportajı bende samimi bulmadım :D

ama en azından bir emek var soruları soranlara cevaplayan Mayıs Yağmuruna ve yayınlayan Caduceus'a emeklerinden ötürü teşekkürler thumbup

Gereksiz mesajlar ise https://forum.klanlar.org/showthread.php?30744-Klanlar-Röportaj-(gereksiz-mesajlar)/page2
bu konuda hepsine tek tek bakabilirsiniz.

Bence tekrar düşünmelisiniz....

Şuan size uzaklaştırma verseydik kendinizi haklı bulacaktınız dimi :) Ama bakın sizi haksız çıkaracak şeyi burada paylaştım. Burada By-SiNSeR' in yapmış olduğu şeyi devam ettirdik ve inanmazsanız İ L A Y D A ile konuşabilirsiniz. Sinser konusunda devam etmesini merak ettiğiniz soruları hatta eleştiriler dahil bütün soruları kabul ettiğimizi yazdım.

Ama bizler hep kötüyüz hep ceza veririz..

DeletedUser55128

Ziyaretçi
söz konusu modlara karşı düşmanlıksa oyuncular çok rahat birleşiyor bunu başka bişeyde yapsak varya :D

DeletedUser54786

Ziyaretçi
Şimdi burda konuyu kendi üstüme alınarak cevap veriyorum :)

forumun en aktif ekibi " çetesi " diyorsunuz. afedersiniz ben sizi taımıyorum bile. Ben burda kimsenin yandaşlığını yapmıyorum. yeri geldiğinde yöneticilerle hakkımızı ne şekidle savundugumu herkes bilir.

Beni yandaşlıkla yahut başka yakıştırmalar yaparak suçlamak yerine kim oldugumu öğrenme zahmetinde bulunmalısınız. Size sadece küük bir önerim var yöneticilerle aranızda husumetler olabilir herkes insan herkesin hatası olur. lakin yapılan şeyleri iyi güzel çirkin kötü ayrım yapmadan yöneticlerin üzerine "saldrımak" uygun değil bence bu oyunda forumda genel olarak eglenmek ve reel dünya da olan sıkıntılarımızı rahatlatmak için kurulmuş bir platform. burda buna uygun tavır takınmalıyız bence şahsi kanaatim dir size göre bende hatalı olabilirm o vakit keyfinizce takılırsınız ama ozaman bu oyunda forumda olmak sizin için amacına ulaşmaz eğlenmek yerine sürekli birilerine kin güderken bulursunuz kendinizi

offf cok konustum ben böyle uzun post atmazdım :)

olayı çözdüm ben uzun yazmıycam :D onca geyik postumuzu silmişler onlara teessüf ettim yani, ketum ekip ne olacak :p

hatırladığıma göre ekipdekilerin normal nickleri ekip nickleri ile beraber kullanılıyordu ,sen mayıs yağmuru olmalısın ,itiraf et closedeyestt2 mr.storm olamazsın o çok atarlıdır sende o huy yok :p ,alva hiç olamazsın çok kontrollü vede sert yapar sende oda yok :p geriye bir tek mayıs yağmuru kaldı :p tt2 :p

DeletedUser54786

Ziyaretçi
sayın yunus702 kardeşim,sevgili yunuzum benimmm :D mesele ekibi desteklemek veya desteklememek değil zaten,sen olaya çok yanlış yerden girmişsin canım kardeşim , buradan hiç bir yere varamazsın ,başlangıç noktan yanlış çıkış noktan çok daha yanlış çünkü :p mesele kim kimin arkadaşı ,kimin daha çok arkadaşı var,son noktada ise güç kimdedir meselesi , :p

benmi mayıs ygmuruyum :)

yakalandın :p itiraf et :D

etmesende boşver çok önemli değil, az trolliyelim ortalığı eğlenceli olur :D

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser54786

Ziyaretçi

çok ayıp yani kalbim kırıldı :D

ban fetişliği var dimi,işteee itiraf geldi, fetiş mod :p

mayıscım duy bunları duy sen yokken bana neler diyolar :)))

ama mayıs yagmurunun yerine talip oldugum dogru :)

o zaman bir çay için :D

ben şimdi seni mayıs yağmuru diye ilan ediyim ,illaki trolliyecek birilerini buluruz :D

şaka değilde senin için mayıs yağmuru diye söylenti yaysam emin ol inanacak bir sürü insan bulurum he ,çok eğlenirdik :p

diğer sorulara verilen cevaplarıda irdeledim beynimin içinde onlaar sıra gelecek başlık kilit yemezse eğer mesela 16.soruda yine kaçamak cevap gelmiş bence ekip lideri bütün ekibin cv sine sahipdir , dolayısı ile kim kaç yaşında biliyor, bizim bunu bilme şansımızın olmadığınıda biliyor, bilsek zaten gizlilik ihlali var demektir,ekip dağılır bildiği soruya cevap vermemiş , yan yola sapmış o sorudada

kısa geçiyroum 16.soruyu orda çok önemli bir bir cevap yakaladım ona takıldı aklım beynimi ona yoruyorum şimdi

şu güzelim eleştirimi gereksiz diye taşıyon aşkolsun cadu cryingwub:p

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Sakinim, ilginize teşekkurler. Bir ibare olması ile olmaması arasında çok fark yok. Birisi sizin fikrinizi alıp bir teşekkür dahi etmeden paylaşıyorsa ister istemez insanın canı sıkılır. Bizim ki de bu durum.

Bir organizasyona son vermeniz demek engel olmanız demek degil bende bunu iddaa etmedim, siz bu tarz çalışmalar yapan bu forumun guzel bir hal alması için ugraşan insanları sizleri eleştirdi diye süresiz banlıyorsunuz. Bu gun banada yapabilirsiniz bunu. Amacımız cevap almak karşımızdaki yönetimin duşuncelerimizin tersini kanıtlaması aynı fikirde oldugumuzu görmek.

Kendisinin de dedigi gibi forum çetesi oluşumu ona ait ve şuan tarafsız bir şekilde degerlendirdigimde gördugum şey şu ne kadar emek verirsek verelim boşa. Burada size hiç bir eleştiri, muhalefet etmeden geyik yapacak adamlar olmamız her açtıgınız etkinlige katılmamızı bekliyorsunuz sadece.

Hayır tam şaibeli bir durum var. Ve siz bunu inkar etmeye devam ediyorsunuz

Kimseyi eleştiriyor diye banlamıyoruz. Bence bu konuda bizim bakış açımızdan daha çok arkadaşınız ceza aldı diye taraflı bakan birazcık sizsiniz. Bir işlem yapılıyorsa bu son ana kadar bekleniyor ve sonrasında da artık çıkar yol kalmayınca kurallar dahilinde yapılıyor. Ayrıca son dönemde ortaya çıkan her iki oluşumu da tüm takım olarak destekledik. Tek tek postlara bakarak görebilirsiniz. Sadece 1-2 örnek vereyim.

https://forum.klanlar.org/showthrea...sa-Forumcuları&p=545414&viewfull=1#post545414

https://forum.klanlar.org/showthread.php?30406-Forum-Çetesi&p=540811&viewfull=1#post540811

https://forum.klanlar.org/showthread.php?30406-Forum-Çetesi&p=540867&viewfull=1#post540867

Hoşumuza gitmeyecek, engellemeye çalışacağımız şeylere neden bu şekilde destek verelim?

DeletedUser54786

Ziyaretçi
açıkcası çevir kazı yanmasın gibi geldi bana 10.cevap , örneklemek gerekirse 10 soruda net cevap verilmemiş, lakin taraf olarak oyunculara hizmet değilde şirkete hizmeti seçmiş gibi hissettirdi bana, yada biz bu ekip eşni çookkk yanlış anlıyoruz gençler ,sorun bizdede olabilir :s benmi yanılıyorum anlamadım şimi,ironiye düştüm bak şimdi yaa :/ :s

en azından bir şekilde konuşabilen bir ekipliderimiz varya , buna şükür demek lazım eskiden olsa caduda dahil ,buraya yazan herkes direk global ceza alırdı ,yemin etsem başım ağrımaz bu düşüncemden dolayı 9.soruda verdiği cevabı düşünerek konuşuyorum işleri çok zor, hatta imkansız diyeyim, çünkü bir fikri yıkmak için o fikre inanan herkesin top yekün ölmesi lazım , bu yuzden imkansız ,fikirler ölümsüzdür. ama değiştirilebilir, ama 1 dakika yahu oda imkansız şimdi yazamayacağım uzun sebeplerden ötürü

ya şu postumun ne günahı vardı crying sonra ketum dedimmi yanlış düşünüyro diyorsunuz ,ağlamak istiyroum ,çok duygulandım :p, gereksiz post diye taşıdığın bu iki postum yuzunden seni kınıyor ve tessüfleri bildiriyorum tt2 çok onur kırıcı ve utanç verici bir muameleye maruz bırakılıyorum ,mobing uygulanıyor bana tt2

DeletedUser623

Ziyaretçi
Siz anlaşılan forumu takip etmiyorsunuz. Bence başkaların dolduruşuna gelmeyin.. Bakın bu sizin yorumunuz ve hala 1.sayfada duruyor..

Gereksiz mesajlar ise https://forum.klanlar.org/showthread.php?30744-Klanlar-Röportaj-(gereksiz-mesajlar)/page2

Şuan size uzaklaştırma verseydik kendinizi haklı bulacaktınız dimi :) Ama bakın sizi haksız çıkaracak şeyi burada paylaştım. Burada By-SiNSeR' in yapmış olduğu şeyi devam ettirdik ve inanmazsanız İ L A Y D A ile konuşabilirsiniz. Sinser konusunda devam etmesini merak ettiğiniz soruları hatta eleştiriler dahil bütün soruları kabul ettiğimizi yazdım.

Genel forumda sinserin banlanması ile ilgili olan mesajların hepsinin SS görüntüsü elimde burada bir başlık açayım ve bunları yayınlayım verdiginiz cezaların, gönderilen mesajla bağdaştırılabilir yanı var mı hep beraber sadece degerlendirelim ?
Burada yazan kişi benim ve sinser olmadıgım için mi ? yoksa ortamın gerginligini mi sakinleştirmek için hala banlamadınız uzaklaştırmadınız beni şaşırdım. Oysa duşuncelerimiz ve sorularımız benzerdi. Görmek istedigimiz tavır uslup bu ve bunu dile getirdi diye arkadaşlarımızı uzaklaştırmış olmanız hoş olmadı.

Kimseyi eleştiriyor diye banlamıyoruz. Bence bu konuda bizim bakış açımızdan daha çok arkadaşınız ceza aldı diye taraflı bakan birazcık sizsiniz. Bir işlem yapılıyorsa bu son ana kadar bekleniyor ve sonrasında da artık çıkar yol kalmayınca kurallar dahilinde yapılıyor. Ayrıca son dönemde ortaya çıkan her iki oluşumu da tüm takım olarak destekledik. Tek tek postlara bakarak görebilirsiniz. Sadece 1-2 örnek vereyim.

https://forum.klanlar.org/showthrea...sa-Forumcuları&p=545414&viewfull=1#post545414

https://forum.klanlar.org/showthread.php?30406-Forum-Çetesi&p=540811&viewfull=1#post540811

https://forum.klanlar.org/showthread.php?30406-Forum-Çetesi&p=540867&viewfull=1#post540867

Hoşumuza gitmeyecek, engellemeye çalışacağımız şeylere neden bu şekilde destek verelim?

Burada verilen destek yorumsal bazda. Hadi aslanım gibi, hadi koçum der gibi. Muhalefet etmek için söylemiyorum haklısınız belki destekte verdiniz. Ama bu destegin çok daha fazlasını hakeden çalışmalarımız vardı. Biz bu forumda bu gune kadar yapılmamış her şeyi yapmaya kafaya koymuştuk. Ki insanlar bizlerden etkilendi Forum çetesinden sonra Yuvarlak masa forumcuları. Forum röpörtajlarından sonra , klan radyosu yapmak isteyen insanlar çıktı. Kusura bakmayın da biz bunlara sadece saygı duyulsun istedik. Ki en başında da öyleydi. Sonra eleştirel oldugumuzda bu çalışmalara önculuk eden arkadaşımızı forumdan uzaklaştırdınız...

Ben duygusal yaklaşırım çunku burada geçirdigim zaman söz konusu, eglenelim, gulelim kaynatalım ama sonunda benim de canım sıkılacaksa bunun ne manası var ?

Mr.Storm bence her şeyi baştan degerlendirin, ben sizin hala kucaklayıcı bir yapı ile buradaki insanları kusturmemek adına gayret edeceginizi duşunuyorum. Hiç bir şey için geç degil. Ama bu gun o yarın bu buralardan giderse, forum pasif halini geri alacak. Bunca zamandır buradasınız aradaki farkı iyi gözlemlediginizi duşunuyorum.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Genel forumda sinserin banlanması ile ilgili olan mesajların hepsinin SS görüntüsü elimde burada bir başlık açayım ve bunları yayınlayım verdiginiz cezaların, gönderilen mesajla bağdaştırılabilir yanı var mı hep beraber sadece degerlendirelim ?
Burada yazan kişi benim ve sinser olmadıgım için mi ? yoksa ortamın gerginligini mi sakinleştirmek için hala banlamadınız uzaklaştırmadınız beni şaşırdım. Oysa duşuncelerimiz ve sorularımız benzerdi. Görmek istedigimiz tavır uslup bu ve bunu dile getirdi diye arkadaşlarımızı uzaklaştırmış olmanız hoş olmadı.

Burada verilen destek yorumsal bazda. Hadi aslanım gibi, hadi koçum der gibi. Muhalefet etmek için söylemiyorum haklısınız belki destekte verdiniz. Ama bu destegin çok daha fazlasını hakeden çalışmalarımız vardı. Biz bu forumda bu gune kadar yapılmamış her şeyi yapmaya kafaya koymuştuk. Ki insanlar bizlerden etkilendi Forum çetesinden sonra Yuvarlak masa forumcuları. Forum röpörtajlarından sonra , klan radyosu yapmak isteyen insanlar çıktı. Kusura bakmayın da biz bunlara sadece saygı duyulsun istedik. Ki en başında da öyleydi. Sonra eleştirel oldugumuzda bu çalışmalara önculuk eden arkadaşımızı forumdan uzaklaştırdınız...

Ben duygusal yaklaşırım çunku burada geçirdigim zaman söz konusu, eglenelim, gulelim kaynatalım ama sonunda benim de canım sıkılacaksa bunun ne manası var ?

Mr.Storm bence her şeyi baştan degerlendirin, ben sizin hala kucaklayıcı bir yapı ile buradaki insanları kusturmemek adına gayret edeceginizi duşunuyorum. Hiç bir şey için geç degil. Ama bu gun o yarın bu buralardan giderse, forum pasif halini geri alacak. Bunca zamandır buradasınız aradaki farkı iyi gözlemlediginizi duşunuyorum.

Öncelikle yanıldığınız nokta "saygı duyulmasını" istemenizdir. Kimse siz istiyorsunuz diye size saygı duymaz. Bizler de bize saygı duyulmasını bekleriz ama duyan gibi duymayan da vardır. Dolayısı ile bir kişi size saygı duymuyorsa bu onun seçimidir. Ayrıca bizim yazılarımızın hiç birisinde size saygı duyulmadığının en ufak belirtisi bile yoktur. Ayrıca bir kişi ya da birileri size saygı duymuyor diye bu o işten vazgeçilmesi gerektiği anlamını da taşımaz. Her gün 1000'lerce küfür işitiyoruz. Bize saygı duyulmuyor diye destek sisteminden cevap mı vermeyelim. Bu şekilde duygusal yaklaştığınız için her şeyi kendi leyhinize görüyorsunuz. Bu da duygusallığınızın bir sonucu.

İstediğiniz aktiviteyi forum kuralları çerçevesinde yapabilirsiniz. Buna kimse karışmayacaktır. Sadece belirli kurallarımız vardır. Bu kuralları aştığınızda da zaten oluşumuna göre ya önce uyarı verilir ya ceza uygulanır. Bu sadece ülkemize özel bir durum değildir.

Arkadaşınızın neden ceza aldığı ise üzgünüz ama sizin kontrolünüzde olabilecek bir durum değildir. Keşke kimse ceza alacak hareket yapmasa, keşke herkes doğayı sevse, keşke herkes huzur ve refah içerisinde yaşasa. Bunlar bizim de dileklerimiz ama maalesef olmuyor, olamıyor. Daha önce zaten af ile geri dönüşüne izin verilen bir hesabın diğer herkesten daha çok kurallara dikkat etmesi esastır. Bu forum affının bir kuralıdır. Umarız bundan sonra da faaliyetlerinize kurallar çerçevesinde devam edersiniz, aynı sorunları tekrar tekrar konuşmak zorunda kalmazsınız.

DeletedUser54786

Ziyaretçi
ben bir soru sorayım cidden merak ediyorum :)

ekip içerisindeki atamalar, yani bir mod ne tür şartlarda smod olabiliyor mesela ? şöyleki, bunun bir kriteri varmı ,atıyorum mesela 5 mod var o anki smod ekipden ayrılıyor,yeni smod u 5 mod içerisinden seçerken ,yakın ilişki olduğunuz kişiyimi seçiyorsunuz, yoksa online süresi programcılık bilgisi vs gibi teknik konularmı belirleyici oluyor ???

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
ben bir soru sorayım cidden merak ediyorum :)

ekip içerisindeki atamalar, yani bir mod ne tür şartlarda smod olabiliyor mesela ? şöyleki, bunun bir kriteri varmı ,atıyorum mesela 5 mod var o anki smod ekipden ayrılıyor,yeni smod u 5 mod içerisinden seçerken ,yakın ilişki olduğunuz kişiyimi seçiyorsunuz, yoksa online süresi programcılık bilgisi vs gibi teknik konularmı belirleyici oluyor ???

O sorunun muhattabı maalesef ben değilim :) Takım üyelerinin atanması için ilk olarak kendi üstü öneri sunar. Sonra Adminler onaylar, en son Takım Lideri karar verir.

DeletedUser52610

Ziyaretçi

Kimsenin dolduruşuna gelmedim hatta uyandıktan yaklaşık 20 dakika sonra açıp genel foruma baktım 20 dakikalık süreçte dolduruşa gelicek biri değilim :D şöyle düşünün gereksiz yazılarla doldurmuşsunuz diye bir tabir var ve o yazanların içinde kendinizde varsınız ben kimlerin yorumları silindi diye takip etmek zorundalığında değilim sanırım. Açıklama eksikliği yapmışsınız ve bunda da takip etmedim diye beni suçlu buldunuz bundan sonra her başlığa girerken özellikle dikkat edicem kimlerin yorumları silinmiş acaba diye sonra hatalı çıkıyoruz :D :D

DeletedUser54786

Ziyaretçi
askeri hiyerarşi gibi olmuş blink devlet memuru gibi, kurumsal yapılanma kelimeside kullanılabilirim aslında daha etik olur sanırım, cevap alamadım merakım için, verdiğin cevap için tşk ederim wub

comaya ne sorulurki :d aklıma geldi, eski server kapatıldığında, oyunun yeni haklarını alırken ne gibi engeller ile karşılaştınız anlatırmısınız ???

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Kimsenin dolduruşuna gelmedim hatta uyandıktan yaklaşık 20 dakika sonra açıp genel foruma baktım 20 dakikalık süreçte dolduruşa gelicek biri değilim :D şöyle düşünün gereksiz yazılarla doldurmuşsunuz diye bir tabir var ve o yazanların içinde kendinizde varsınız ben kimlerin yorumları silindi diye takip etmek zorundalığında değilim sanırım. Açıklama eksikliği yapmışsınız ve bunda da takip etmedim diye beni suçlu buldunuz bundan sonra her başlığa girerken özellikle dikkat edicem kimlerin yorumları silinmiş acaba diye sonra hatalı çıkıyoruz :D :D

Sakin dedim hala tansiyona devam :)

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
askeri hiyerarşi gibi olmuş blink devlet memuru gibi, kurumsal yapılanma kelimeside kullanılabilirim aslında daha etik olur sanırım, cevap alamadım merakım için, verdiğin cevap için tşk ederim wub

comaya ne sorulurki :d aklıma geldi, eski server kapatıldığında, oyunun yeni haklarını alırken ne gibi engeller ile karşılaştınız anlatırmısınız ???

Takımda bir hiyerarşi olmak zorunda. Yaptığımız iş dışarıdan ne kadar basit görünse de burada o kadar kolay değil. Bu yüzden mutlaka bazı işlemler 3-4 kişinin onayından geçmek zorundadır.

Oyunun hakları zaten her zaman InnoGames firmasına aitti. Diğer firma sadece yayıncıydı. Bu yüzden de hiçbir engel ile karşılaşmadık.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.