Klanlar Röportaj

• Konuyu başlatan DeletedUser49742
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser49742

Ziyaretçi
Oyuncularımızdan gelen soruları cevapladık.
İlk olarak Takım Liderimiz Mayis Yagmuru soruları sizler için cevaplıyor
:)

1- Biraz sizi tanıyabilir miyiz?

-Merhaba, ben Mayıs. Aslında çoğunuz beni tanıyorsunuz. 3 ay sonra takımdaki dördüncü yılımı dolduracağım. Yaklaşık olarak son iki buçuk yıldır da Takım Lideri olarak görev yapmaktayım. (Yavaş yavaş emeklilik zamanımın geldiğini de hissetmiyor değilim :p)

2- Öncelikle bu görevi tercih etmiş olmanızdan başlayalım. Neden forum.klanlar.org'da yetkili oldunuz?

- Aslında ben klan savaşları döneminde kendi halinde bir oyuncuydum... Neyse böyle çok uzun olacak :p Kısacası görev ilgili dönemdeki takım yöneticileri tarafından bana teklif edildi, bende kabul ettim :p Neden kabul ettin kısmına gelirsek; inanın hatırlamıyorum...

3- Sorumluluğunuz çerçevesinde yaptığınız en başarılı iş sizce neydi?

- Narsist değilim, ancak bu konuda mütevazı da olamayacağım :p Bana göre yaptığımız en başarılı iş Speed dünyasını ve Klasik dünyayı Türkiye serverına getirmektir.

4- Görev süreniz içerisinde sizde hayal kırıklığı yaratan bir olay oldu mu?

- Elbette bu uzun dönemde bazı can sıkıcı şeyler olmuştur. Her an şen, şakrak geçmiyor. Ancak hatırlayamadığıma göre o kadar da hayal kırıklığı yaşamamışım demek ki :p

5- Diğer sunucuların forumlarına baktığımız zaman forum.klanlar.org'da ki katılımı/aktifliği nasıl yorumluyorsunuz?

- Forum Adminiyken diğer ülke forumlarını çok daha detaylı şekilde inceleme fırsatım oluyordu. Ancak bu son dönemde görevim gereği diğer ülke forumlarını takip edecek zamanı bulamıyorum. Bu konuda Forum Adminimiz ve forum görevlilerimiz daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

6- Klanlar.org'un diğer ülke sunucularına göre farklılık göstermesinde ki sebep nedir? (Script,co-player vs.)

- Scriptler konusunda aslında herhangi bir farklılık yok. Ayrıca diğer ülkelerce de scriptlerin bir standardı yok. Yani Almanyada onaylı olup, İngilterede onaylanmayan scriptler de mevcut. Bu yüzden herhangi bir standart olmadığından bir farklılıktan bahsetmek de pek doğru olmayacaktır. Ancak scriptler konusunda sizin Script Moderatörümüzü çalıştırmanız gerekiyor. Forumdaki ilgili bölüme bulduğunuz, hoşunuza giden tüm scriptleri gönderin. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra eğer uygunsa zaten script yayınlanacaktır. Ancak günümüz oyuncuları biraz tembel bu konuda. İstiyor ki script direk önüme gelsin

Co-Player konusunda ise evet bizde farklı. Ülkemizin kendine has bazı uygulamaları vardır. Örneğin diğer ülkelerde insanların ailevi değerlerine hakaret etsen dahi süresiz ceza almazken, bizim ülkemizdeki aile değerlerinin kutsallığı göz önüne alınarak bu hakaretler süresiz olarak kapatılmaktadır. (Eyvah, ceza sistemini açıkladım! Şirket kovacak beni! – Gerçi bunu hepiniz biliyordunuz değil mi? :p)

Co-Player’da aslında bizim ülkemize özgü, yıllardan beri gelen bir uygulama. Zamanında çok suistimal edilmiş... Sorgulanabilir mi? Evet, sorgulanabilir. Yasak olması mantıklı olduğu kadar, yasak olmaması da bana göre mantıklı. Ki bu hususta bazı çalışmalar mevcuttur. Umarız ilerleyen zamanlarda sizlerle bu değişiklikleri paylaşacağız.

7- Oyuna farklı modlar ekleyip dünya çeşitliliğini arttırmayı düşünüyor musunuz? (Zaman bazlı moral, kilise, kamp, çiftlik kuralı)

- Örnekler üzerinden gideyim; Zaman bazlı moral, evet eklenebilir. Hatta bunu ilerleyen dünyalar için not ediyorum :p Kilise konusunda kişisel olarak fikrimi soracaksanız; kilise oyuna çok farklı bir strateji, yeni bir heyecan katıyor. Ancak bunu başka taraflara çeken kişiler de hak verirsiniz ki çok fazla. Zamanında bu durumla ilgili bir anket yaptık ve az bir farkla ‘kilise kullanılmasın’ seçeneği kazandı ancak ‘kilise kullanılsın’ seçeneği de azımsanamayacak kadar çoktu. Bu yüzden şuan için olmasa da özellikle ilerleyen dünyalarda kiliseli bir dünya açma isteğim var.

Kamp özelliği şirket tarafından alınan karar gereği artık kullanılmamaktadır.

Çiftlik kuralı ise normal dünyalarda tercih edilmemektedir. Daha çok speed dünya ya da klasik dünya gibi özel dünyalarda kullanılmaktadır.

8- Forum ekibi veyahut oyun ekibi olarak oyuncuların hepsine eşit mesafede ve adil davrandığınızı düşünüyor musunuz?

- Genel foruma katılan oyuncularla forumda az, çok muhabbetimiz oluyor. Yıllardır forumda olan ve forumun demir baş listesine ekleyecek olduğumuz oyuncuları, verecekleri tepkileri de tahmin ederek ara sıra deyimi yerindeyse trolleyebiliyorum. Ancak foruma yeni kayıt olmuş birisine karşı cevap yazarken tabiki biraz daha dikkat ediyorum. Ancak bu durum yanlış anlaşılmasın, herhangi bir kayırma vb. gibi bir durum söz konusu değildir. Aksine forumda sürekli olarak aktif olan oyunculara karşı bazı durumlarda daha katı bir tutum da sergileyebiliyorum. (Kötü espri yaptığından dolayı banladığım forum müdavimi bile mevcuttur :p) Zaten kayırma gibi bir durum olsa şirket yetkilisi olarak Topluluk Yöneticimiz gerekli kontrolleri sağlamaktadır.

9- Klanlar.org şövalyelerinden beklentileriniz/tavsiyeleriniz nelerdir?

- Beklentilerim; bizlerin onları banlamak için neden arayan kötü adamlar olduğumuz düşüncesinden sıyrılıp, gerçekten onlara yardımcı olmak amacıyla burada olduğumuzu anlamalarıdır. Bu konuda eski dönemden gelen bir güven eksikliği söz konusu. Bu sebepten ötürü aslında oyuncuları da anlayabiliyorum. Evet geçmişte klanlar.org’da bazı kötü şeyler yaşandı. Bunlara hepimiz şahit olduk. Hatta bu durum artık öyle bir hal aldı ki; hakettiği bir cezayı alan oyuncu yaptığı ihlali bilmesine rağmen arkadaşlarına; “Beni haksız yere banladılar! Yöneticiler x klanı koruyor!” gibi yalan bilgiler veriyor ve bir çok oyuncu geçmişteki kötü örnekleri anımsayarak bu durumu hiç sorgulamadan kabul ediyor ve arkadaşına inanarak bize karşı cephe alıyor. Ancak bu güven eksikliğini aşmak için yükü sadece oyunculara yüklemekte haksızlık olacaktır. Bu sorunu aşmak için oyunculardan güven beklemenin yanında takım olarak bizim de çaba göstermemiz gerekiyor. Bunun bilincindeyiz ve bu güveni size sağlamak için elimizden geldiği kadar çaba sarfediyoruz. Hatta şuan için zor gibi görünse de ilerleyen zamanlarda oyuncular ve takım arasında offline bir buluşma organizasyonu düşüncemiz bile var. O gün geldiğinde belki de karşılıklı oturup birşeyler içerek oyunun/takımın eksik yanlarından konuşabiliriz.

10- Ekibin insanlara hizmet için var olduğunu mu yoksa aksini mi düşünüyorlar?

- Bu platform sonuç itibariyle bir oyun platformu. Ve biz ekip olarak bu platforumun daha eğlenceli olmasını ve daha adil bir şekilde oynana bilirliğini sağlamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de en temel prensibimiz şirket ile oyuncu arasındaki bağı sağlamak. Uygulanabilir her mantıklı önerilerinizin şirkete iletildiğinden emin olabilirsiniz.

11- Şayet insanlara hizmet için var olduklarına inanıyorlarsa, neden ketum davranıyorlar hassas konularda? inanmıyorlarsa bu soruyu es geçebiliriz zaten.

- Açıkçası ketumluğun oyunculara hizmet etmekte bir engel olarak görülmesi garip geldi bana. Bu soruyu soran arkadaş bana özelden ulaşarak neden böyle bir düşünce içerisinde olduğunu açıklarsa daha net bir cevap verebilirim kendisine.

12- Kaç tane hanım üyesi var ekibin? Çoğunluk mu azınlık mı? Eğer hanımlar azınlıksa, bu durumda erkek hegemonyası mı hakim ekipte? Eğer öyle ise bu durumu düzeltmeyi düşünüyorlar mı?

- Şu sıralar takım asker koğuşu gibi desem sanırım olayı kısaca özetlemiş olurum :p Ancak evet, takıma alımlarda bu dengeyi sağlamak için bayan üyelerin başvurularının değerlendirilmesinde öncelik söz konusudur. (Takım Lideriyim, bekarım, 3 daire, 2 otomobil ve dolu maaşım var, hayırlı kısmetlerimi bekliyorum :p)

13- Ekibin yaş ortalaması kaçtır?

- 20-30 aralığında diyelim. Net bilgi vermeyelim :p Aslında 30’un çok üstünde yaşlılarımız da var ama çaktırmayın :p

14- Yaptıkları iş gönüllülük esasına dayanıyor bildiğimiz üzere, başka oyunlardan veya farklı platformlardan ekip üyesi transfer ettiler mi?

- İhtiyaç dahilinde ve mevcut başvurularda değerlendirebileceğimiz kriterde adaylar yoksa tabiki diğer Innogames oyunlarındaki görevli arkadaşlardan takviye yapabiliyoruz. Bu başta oyun bilgisi vb. gibi sorunlar yaşatsa da bir diğer taraftan tarafsızlık konusunda tam güven verebiliyor.

15- Yıllık olarak InnoGames'e ne kadar ücret ödüyorlar, Türkiye hakları için?

- Herhangi bir ücret ödemiyoruz, bir de para mı verecektik :p

16- Ekibin en yaşlı ve en genç üyesi kaç yaşında?

- İkisi de olmadığım için bunu ben yerine o kişilerin cevaplaması daha sağlıklı olacaktır :p

17- Ekip elemanı seçiminde bahsettikleri kriterler kişiye özel olarak hiç değiştirildiği oldu mu?

- Kişiye özelden kastınız reel hayattan tanıdık ya da oyun içerisinden eski arkadaşlar vs. ise kesinlikle hayır. Bunun dışında hakaret, ***, multi vb. gibi ağır ihlaller dışında, bakıcılık ihlalinden dolayı alınmış bir uyarı cezası gibi hafif kural ihlallerine eğer gerçekten çok güzel bir başvuru söz konusu ise göz yumabiliyorum.

18- Bir kerecik bile olsa bir tanıdıklarını kolladılar mı kimseye fark ettirmeden?

- Açıkcası operatör ya da diğer görevli arkadaşları geçtim bunu Takım Lideri olarak ben bile yapamam. Yaptığım her işlem şirket tarafından takip edilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olsa şuanda görevde olmam mümkün değildi.

19- Haksız yere ekipten çıkarttıkları birisi oldu mu hiç?

- Takım içi konuların tüm oyunculara açık şekilde konuşulmasını pek doğru bulmuyorum ancak haksız yere derken, kime göre sorusu akıla geliyor. Çünkü bana göre gerekli performansı alamadığım yöneticiyi takımdan çıkartmak haklı bir davranış. Ancak ilgili yöneticinin kendisi yeterli performansı gösterdiğini düşünebilir. Yani bu durum biraz göreceli bir kavram. Takımdan çıkartılan kişiye göre bu durum haksızlık içeriyor olabilir ancak bize göre haksızlık değildir ki böyle bir işlem yapıyoruz. Zaten haksız olduğunu bilerek bir şey yapmak çelişkili bir davranış olacaktır.

20- Eski katı kuralcılık en son ekipte neden yok? Bu iyi durum mudur, kötü durum mudur, yorumlarını merak ediyorum?

- Bu sanıyorum genel forumdaki tutumla ilgili gelen bir soru. Hepimiz oyuncu ya da yönetici olarak bu platformda bulunan kişileriz. Burayı daha güzel bir ortam haline getirmek için elimizden geldiğince (özellikle forum ekibi olarak) daha samimi bir iletişim kurulması, daha samimi sonuçlar alınması açısından faydalı oluyor. En azından benim gözlemlerim bunu söylüyor. (Ticketlarda yeterince resmi oluyoruz, bırakında forumda biraz gırgır yapalım :p)

21- Her biri eski birer oyuncu olduğuna göre, oyunu oynamamayı nasıl başarıyorlar?

- Oyunu oynuyoruz, şirket içi diğer ülke yöneticilerinin de olduğu bir dünyamız var. Hatta orada klan olarak 1. sıradayız ve Alman yöneticilerle kapışıyoruz diyebilirim :p

22- Son olarak eklemek/söylemek istedikleriniz nelerdir?

- Son olarak belki klasik olacak ancak bunun bir oyun olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bilgisayarınızı kapattığınızda ya da mobil verinizi kapattığınızda bu dünyaların dışında, dışarıda gerçek bir hayat olduğunu, asıl savaşların o dünyada verildiğini unutmamamız gerekiyor.

---------------------------------------

Sizlerden gelen sorular maalesef bu kadar. Bir sonraki röportajımızı bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğiz..

İyi forumlar

DeletedUser55128

Ziyaretçi
çete olarak yeni sorular bulup vaktinizi tekrar alıcağız hakınızda merak edilen çok şey var :D

DeletedUser614

Ziyaretçi
Bu ne ya. Sürekli :p dili dışarıda mı geziyor kendisi bunu da arada sorsaydınız keşke :D
Bir de ben kendisine talibim. Evler nerede? Arabaların modeli kaç?

çete olarak yeni sorular bulup vaktinizi tekrar alıcağız hakınızda merak edilen çok şey var :D

Siz çete olarak röportaj yaptırırsınız. Bizi Masacılar olarak yorum için alan açtırırız. Farkımız tarzımız :::::cool::::

DeletedUser54786

Ziyaretçi
daha biz oyuncularada irdeleme yapıcam, adamla röportaj yapılıyor, elinize ekip liderine soru sorma şansı geçiyor, soru soran olmamış, yani cadunun son satırlarından anlıyoruz bunuda, eğer haklıysam, müstahak bu millete her şey demek sureti ile taraf değiştirip ekipden yana olacağım :p soru sorun yahu soru diyorlar soru soran yok :) hiç kimse ekip liderinide ekibide merak etmiyor anlaşılan,insanlara soru neden sorulur ? onların düşüncelerini öğrenerek yapılarını hatta davranış şekillerini öğrenmek için, bu şekilde tanırsını o insanları , demekki kimse tanımak istemiyor ,yazık ya :D

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Sorular güzel cevaplar kaçamak :D

Bence daha dobra içtenlikle cevaplansaydı sorular başlığın gideri vardı ama Devlet Sırrı saklar gibi konuşulmuş bu yüzden röportajı bende samimi bulmadım :D

ama en azından bir emek var soruları soranlara cevaplayan Mayıs Yağmuruna ve yayınlayan Caduceus'a emeklerinden ötürü teşekkürler thumbup

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser614

Ziyaretçi
Adam zaten forumda troll. Röportajda da ufaktan trollemiş. Trollediği yerde geçiştirmiş diyorsunuz ciddi olunca da samimi değil diyorsunuz :D :D Ben tatmin oldum :D

DeletedUser49742

Ziyaretçi
Sizden iyi yada kötü eleştiriler beklerdim, bana özel mesaj atarak soru sormanızı beklerdim fakat yine gereksiz mesajlarınızı doldurmuşsunuz.. huh

DeletedUser55128

Ziyaretçi
Evet varsa beyler sorularınızı mesaj olarak bana iletirseniz ben toplayıp seçip modlarımıza ileticem ...

DeletedUser623

Ziyaretçi
Çalışma güzel, ancak bu fikir sizin mi ? sorular sizin fikriniz mi ? çalışma özgünlüğü size mi ait ? kendinize pay ederek açtıgınız başlıktan birde ilgisizlik yüzünden şikayet etmişsiniz. Siz önce bu tarz güzel fikri olan insanları işinize gelmedi mi banlamayın, ondan sonra yaptıgınız şeylere emek bekleyin. Bu çalışma tamamen forum çetesine aittir. Fikir ve emek gasp edildigi gibi. Teşekkürü de bu işlere ilk adım atanı banlamak ile eden bir forum ekibimiz var.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Çalışma güzel, ancak bu fikir sizin mi ? sorular sizin fikriniz mi ? çalışma özgünlüğü size mi ait ? kendinize pay ederek açtıgınız başlıktan birde ilgisizlik yüzünden şikayet etmişsiniz. Siz önce bu tarz güzel fikri olan insanları işinize gelmedi mi banlamayın, ondan sonra yaptıgınız şeylere emek bekleyin. Bu çalışma tamamen forum çetesine aittir. Fikir ve emek gasp edildigi gibi. Teşekkürü de bu işlere ilk adım atanı banlamak ile eden bir forum ekibimiz var.

Sakin sakin... Başlıkta bu bizim fikrimiz diye bir ibare var mı? Var fakat ben mi göremedim?
Aksine tam olarak şu belirtilmiş:
"Sizlerden gelen sorular maalesef bu kadar. Bir sonraki röportajımızı bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğiz..

İyi forumlar"
Şimdi siz buradan bunu kendi fikrimizmiş gibi sunduğumuzu nasıl çıkarttınız?
Üstelik biz hiçbir organizasyona son vermedik. "Bu oluşum bana ait ve sonlandırıyorum" şeklinde bencilce hepinizin adına konuşan biri vardı. Eğer bir sorununuz varsa o kişiye "neden bizim adımıza konuştun?" diyebilirsiniz. Eğer bir sorununuz yoksa bu açıklamayı kabul ediyorsunuz demektir ki ortada olmayan bir oluşumu konuşmaya da gerek yoktur.

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Burası bir forum ve insanlar buraya yorum yapmakta özgürler bırakın da neyin gerekli neyin gereksiz olduğuna biz karar verelim. Yorum yapılmasini istemiyorsaniz başlığı kitleyebilirsiniz

DeletedUser55128

Ziyaretçi
çeteyiz dedik hakkını veriyoruz :D ban istemediğimiz birşey olsada kuraldaki eksiklik veya açıktan kaynaklanan bir bandır düzeltilebilirmi düzeltilebilir ama bunun yolu modlara savaş açmak değildir ben soru sorma etkinliğini değiştirerek
1 soru 1 eleştiri etkinliği yapıyorum yıkıcı olmayıp sorduğunuz soruların altına yapıcı eleştiri de yaparsanız onlarda modlarımıza iletilcektir şimdiden teşekkürler...

Bengam

Ağır Atlı
Bu gerginlik neden ben ne yukarıda mayıs yagmurunun cevaplarında nede storm un verdiği yanıtlarda birşey görmedim. Hakikaten sorusu olan varsa sorsun sorup cevap alamazsa ozaman konusuruz bir kişi diyorm ben bu soruyu sorudm ama roportajda neden yok diye.

Ben forumu uzun süredir takip ettiğimi iddaaa eden biri olarak böyle bişey göremedim. Bence artık takım üyelerinin üzerine gitmeyi bırakmalıyız. haksızlık olursa tabiki en başta arayanlardan olurum hakkı ama burda konu biraz abartılıyor sanki :)

DeletedUser623

Ziyaretçi
Sakin sakin... Başlıkta bu bizim fikrimiz diye bir ibare var mı? Var fakat ben mi göremedim?
Aksine tam olarak şu belirtilmiş:
"Sizlerden gelen sorular maalesef bu kadar. Bir sonraki röportajımızı bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğiz..

İyi forumlar"
Şimdi siz buradan bunu kendi fikrimizmiş gibi sunduğumuzu nasıl çıkarttınız?
Üstelik biz hiçbir organizasyona son vermedik. "Bu oluşum bana ait ve sonlandırıyorum" şeklinde bencilce hepinizin adına konuşan biri vardı. Eğer bir sorununuz varsa o kişiye "neden bizim adımıza konuştun?" diyebilirsiniz. Eğer bir sorununuz yoksa bu açıklamayı kabul ediyorsunuz demektir ki ortada olmayan bir oluşumu konuşmaya da gerek yoktur.

Sakinim, ilginize teşekkurler. Bir ibare olması ile olmaması arasında çok fark yok. Birisi sizin fikrinizi alıp bir teşekkür dahi etmeden paylaşıyorsa ister istemez insanın canı sıkılır. Bizim ki de bu durum.

Bir organizasyona son vermeniz demek engel olmanız demek degil bende bunu iddaa etmedim, siz bu tarz çalışmalar yapan bu forumun guzel bir hal alması için ugraşan insanları sizleri eleştirdi diye süresiz banlıyorsunuz. Bu gun banada yapabilirsiniz bunu. Amacımız cevap almak karşımızdaki yönetimin duşuncelerimizin tersini kanıtlaması aynı fikirde oldugumuzu görmek.

Kendisinin de dedigi gibi forum çetesi oluşumu ona ait ve şuan tarafsız bir şekilde degerlendirdigimde gördugum şey şu ne kadar emek verirsek verelim boşa. Burada size hiç bir eleştiri, muhalefet etmeden geyik yapacak adamlar olmamız her açtıgınız etkinlige katılmamızı bekliyorsunuz sadece.

Hayır tam şaibeli bir durum var. Ve siz bunu inkar etmeye devam ediyorsunuz

DeletedUser623

Ziyaretçi
Devam edin arkadaşlar ekibi desteklemeye burada eleştireni suçlamaya anlamadan dinlemeden bilmeden hemde.
Ekibinde istedigi bu zaten, bu forumun en katılımcı ekibidir forum çetesi hepsi de şu foruma takılmayı sevdiginden daha guzel bir yer haline gelmesi için ugraştı. Sonuç o çete üyeleri arasından ceza almayan adam yok hepsi bir şekilde uzaklaştırıldı geldi vs. vs. vs.

Anlatılmak istenileni anlamayıp ekibe sahip çıkmaya devam edin arkadaşlar, gun gelir ceza alırsanız ve burada dile getirirseniz uzaktan sizlere kahkaha ile guluyor olacak bir ekip var.

Ve Mr.Storm ; Son sözüm sana şu bizler burada ki ekibe karşı degiliz bunu aklına kazı artık. Biz normal üye olarakta olsa bir şeyler yapmak isteyen insanlarız. Ama verdiginiz cezalar, cevaplar ve uslup nedeni ile karşınız da gun geçtikçe size karşı nefret besleyen bir topluluk oluşturuyorsunuz bilginize...

Bengam

Ağır Atlı
Şimdi burda konuyu kendi üstüme alınarak cevap veriyorum :)

forumun en aktif ekibi " çetesi " diyorsunuz. afedersiniz ben sizi taımıyorum bile. Ben burda kimsenin yandaşlığını yapmıyorum. yeri geldiğinde yöneticilerle hakkımızı ne şekidle savundugumu herkes bilir.

Beni yandaşlıkla yahut başka yakıştırmalar yaparak suçlamak yerine kim oldugumu öğrenme zahmetinde bulunmalısınız. Size sadece küük bir önerim var yöneticilerle aranızda husumetler olabilir herkes insan herkesin hatası olur. lakin yapılan şeyleri iyi güzel çirkin kötü ayrım yapmadan yöneticlerin üzerine "saldrımak" uygun değil bence bu oyunda forumda genel olarak eglenmek ve reel dünya da olan sıkıntılarımızı rahatlatmak için kurulmuş bir platform. burda buna uygun tavır takınmalıyız bence şahsi kanaatim dir size göre bende hatalı olabilirm o vakit keyfinizce takılırsınız ama ozaman bu oyunda forumda olmak sizin için amacına ulaşmaz eğlenmek yerine sürekli birilerine kin güderken bulursunuz kendinizi

offf cok konustum ben böyle uzun post atmazdım :)

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Kendi açımdan konuşmak gerekirse tamamiyle bir önceki yazıda ki gereksiz mesajlar kısmına takıldığımdan dolayı gerildim çünkü buraya bende yazdı yazdım ve fikrimi belirttim. Samimi gelmediğini söyledim ki buda benim kendi fikrim ve en son da cümlemi gösterilen emeğe teşekkür ederek bitirdim. Şimdi ben burdan açıkçası şu sonuca vardım eğer ki yapılan eylemi beğeniyor yorum atıyorsan gereklisin ama beğenmeyip yorum yapıyorsan gereksizsin. Bu anlayıştan kurtulur umarim modumuz çünkü hayatta her zaman övgü duymak mümkün değil.

Bengam

Ağır Atlı
Kendi açımdan konuşmak gerekirse tamamiyle bir önceki yazıda ki gereksiz mesajlar kısmına takıldığımdan dolayı gerildim çünkü buraya bende yazdı yazdım ve fikrimi belirttim. Samimi gelmediğini söyledim ki buda benim kendi fikrim ve en son da cümlemi gösterilen emeğe teşekkür ederek bitirdim. Şimdi ben burdan açıkçası şu sonuca vardım eğer ki yapılan eylemi beğeniyor yorum atıyorsan gereklisin ama beğenmeyip yorum yapıyorsan gereksizsin. Bu anlayıştan kurtulur umarim modumuz çünkü hayatta her zaman övgü duymak mümkün değil.

sana hak veriyorum ki beni az cok tanıyorsun sende :) ben eglenmekden yanayım :) uygulama güze bir uygulama doğru yapıldı yaılmadı orasını bilemem ama gerekirse daha iyi yapacak biri yeni bir uygulama yapabilir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.