w9 klanların duruşu :)

• Konuyu başlatan By-SiNSeR
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
yok bu sefer giyinikken yapıyorum abla :D hehe

senlede yapam mı :D senle yapıp photoshopta resme döküp arşive kaldırmak lazım :D

DeletedUser

Ziyaretçi
bunu alıp eve götüremiyorum ama olsun saol teşekkür ederim mod'um :)

DeletedUser

Ziyaretçi
serhat len hani bizim röportaj :D bu haftada bizimkilerle yap len :)

bu arada eline yüreğine sağlık güzel olmuş...

Devamını bekleriz :)

DeletedUser

Ziyaretçi
ne heyecanı len :D ben heyecan yapmam :D sen git msjları çek bizim başkanlara cvp verirler :D olmadı diplomatımızada çekerbilirsin msj fark yapmaz :D

DeletedUser26982

Ziyaretçi
By-SiNSeR senı gercekten tebrık edıyorum bızı dusmanlarımızdan daha cok ıncelemıssın merte de ayrıca klanımız adına ukalaca cevap vermedıgı ıcın tesekkur edıyorum

umarım bunların devamı gelır senı bu yaptıklarında sogutmazlar hafıfe alınaca bırsey degıl gercekten emek ısteyen ozr bırsey yapıyorsun tekrar tekrar tesekkur ederım

DeletedUser

Ziyaretçi
ben ilginize,düşüncelerinize teşekkür ederim...gerçekten çok iyi bi arkadaş ile bu röpörtajı yaptım samimiyeti ve dobralıgıyla güzel bi iş çıkardık :)

DeletedUser4466

Ziyaretçi
Bu işi geliştiriyorsun, bu iş de seni geliştiriyor :)

Tebrik ederim

DeletedUser

Ziyaretçi
herhalde aldıgım alıcagım beni en çok mutlu edicek tebrik buydu...teşekkür ederim Nikolai abi :)

DeletedUser

Ziyaretçi
By-SiNSeR bence çok başarılı bir çalışma olmuş devamını bekliyorum.

Kolay gelsin...

DeletedUser

Ziyaretçi
teşekkürler arkadaşlar... devamı gelicek bu hafta sonu yogunum hafta içi yayınlamaya devam edicem inş.

cobain76

Kılıç Ustası
Emeğine sağlık By-SiNSeR güzel bir çalışma olmuş. Devamını bekliyoruz.

DeletedUser

Ziyaretçi
Bu hafta REST. ve KAF-KEF ailesi ile röpörtaja devam ediyoruz...

Soru 1: ilk sorum şu olucak w9 da iyi bir klan olmak (koordineli,muhabbetli,iletişim halinde) kısaca ekip içten içe uyumlu olması için ve sürekliligi kazanmak için neler yaptınız ?

REST:Biliyorsunuz Rest klanı yeni bir klan değil, kemikleşmiş bir kadrosu var, Ama tabi Rest klanına yabancı veya yeni oyuncularımızda mevcut Klan formumuzu elimizden geldikçe çok kullanmaya çalışıyoruz ve bunun için klanı teşvik etmeye çalışıyorum, ama daha önemlisi kendi tecrübeli yani as kadromuz msn, telefon gibi daha özel iletişim araçlarını devamlı kullanıyoruz ve buda bize çok daha fazla ortak ve uyumlu hareket etmede avantaj sağlıyor...

KAF-KEF:Biz çekirdek kadro olarak birbirini uzun yıllardır tanıyan ve genel itibariyle 4ncü dünyadan gelen oyuncuların oluşturduğu bir klanız. Birbirimizi tanıdığımız ve sürekli sohbet halinde olduğumuz için iletişimde sorun yaşamıyoruz.

Soru 2: genelde sordugum sorulardan biri,kıtanızı ele alalım…oyuna başladıgınız kıtaya hakim olmak çok önemlidir… siz bu konuda nasıl adımlar atıyorsunuz?

REST:Kıtalar konusunda itiraf etmek gerekirse daha hakim değiliz ama kalemiz dediğimiz bölgelerde var, ama bir kıtaya hakim olmak şuan bizim veya diğer klanlar için bence pek mümkün değil, ilerleyen zamanlarda bu daha da belirgenleşir, şuan genelde tek köyler mevcut olduğu için köyü kaybedenin bir daha o bölgede oynama şansı olmuyor, yani kritik bir dönem, biz bunun için Destek organizasyonları yapıyoruz, basit saldırıları bile ciddiye alarak en kısa zamanda ne kadar destek topluyabileceğimizi görmeye çalışıyoruz...ve bu konuda iyileştirmeler yapıyoruz ...

KAF-KEF:Biz bu dünyaya başlarken belli bir zaman belirttik ve o saatte güneydoğuyu seçtik. Hal böyle olunca da hep birbirimize yakın çıktık ve 55nci kıtada toparlandık. Bizim şu an için hedefimiz 55nci kıtayı ele geçirmek ve daha sonra da diğer kıtalara yayılmak. Bu hedef doğrultusunda Müttefiklerimizi ve alınacak oyuncuları 55nci kıtadan seçiyoruz. Şu ana kadar hedeflerimizde herhangi bir sekte olmamıştır. Tam gaz ilerliyoruzX)

Soru 3: Kıta sınırlarına ulaştıgınızda diger kıtalarıda,bulundugunuz kıta gibi mavileştirmek için savaşcaksınız… ama biraz daha çetin uzun bir dönem olucak bu nedenle ne gibi bir alt yapı oluşturuyorsunuz ?

REST:Kıta sınırlarına ulaştığında tabikide diğer kıtalarıda mavileştirmek için çalışacağız,bunun bir sınırı yok zaten, bunun için önce kendi bölgemizde bize tehlike yaratabilecek iyi oyuncuları önce klana kazandırmaya çalışıyoruz bunu başaramadığımız zaman ise saf dışı etmeye çalışıyoruz. Bizimle çakışacak klanlardan çok araya sıkıştırma taktiği ile diplomasimizi düzenlemeye çalışacağız...

KAF-KEF:Bunu şimdilik kendimize saklamayı uygun görüyoruzX)

Soru 4: W9 daki oyuncu ve klanlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

REST:W9'un oyuncularına baktığımda oyun kalitesinin yüksek olduğunu görüyorum, online tecrübeli oyuncu sayısı hayli fazla diğer dünyalara göre,OLMPOS,CUNTA,Ö.H ve KAPAK klanlarını daha çok kıtasal klanlar olarak görünüyor (özellikle Cunta ve OLYMPOS) Bu onlara organize olmada, birlik olmada avantaj ; ama ganimet paylaşma, alacak köy bulma gibi konularda ise dezavantaj olucak, içerde sıkışan oyuncularla ilerde karşılaşacaklar, LEGEND ise kaliteli bir ekibe sahip, şöyle isimlere baktığımda ve biraz araştırdığımda gerçekten tecrübeli oyunculara sahipler, ama çok dağınıklar bu konuda da onların şimdi olmasa da ilerde sorun yaşıyabiliceklerini tahmin ediyorum..Ama kaliteli savaşlar çıkacağından eminim ..

KAF-KEF:Genelde w4 ten geldiğimiz için orada bulunan klanları bilmekteyiz. Kapak'ın başa güreşeceğini düşünüyorum. Ayrıca legend, giyotin ve pusula klanlarının da sağlam adımlarla gideceğine inanıyorum.

Soru 5: Şuanda savaştıgınız klanlar hakkında isim vermeden sadece düşüncelerinizi söyleyebilir misiniz ? düşmanın bile mert olanını ister insan…sizin düşmanınız üzerindeki gözlemleriniz nelerdir ?

REST:Gerçekçi olmak gerekirse Net olarak savaştığımız bir klan yok. Zaten ben şuan bir savaşı Erken buluyorum, klanların hakimiyet alanları belirgin olduğunda gerçek savaşların çıkacağını düşünüyorum. Tabi devamlı karşılaştığımız klanlar da oluyor, ama yinede savaşı erken buluyorum.

KAF-KEF:Spesifik bir düşmanımız yok ama mavinin tonu olmayan herkese saldırmaktayız.

Soru 6:Daha iyi savaşların olması,daha iyi oyuncu anlayışlarının olması için yetkililer ve biz oyuncular neler yapmalıyız?

REST:Daha iyi savaşların ve daha ikaliteli bir oyun olması için öncelikle bunun bir oyun olduğunu ve herkesin kazanamıyacağının farkında olmalıyız.Kaybettiğimizde yenilgiyi kabul etmeyi ve kazananı tebrik etmeyi öğrenmeliyiz.Diplomasi konusunda dürüst olmakta savaşların ve oyunun kalitesini artıracağını düşünüyorum...

KAF-KEF:Barbar köyler çok hızlı gelişiyorlar. Bu da köy alımlarında düşman köyü almak yerine barbar köy almaya itiyor oyuncuları.

Soru 7:Son olarak eklemek istediginiz,oyunculara verceginiz tavsiyeler olsun, w9 a ve diger klanlara bakış açınız olsun,klanınız hakkında söylemek istedikleriniz olsun bahseder misiniz ?

REST:Bu soru biraz 4. soruya benziyor sanırım :) Aslında akıl vermeyi pek haddim olarak bulmuyorum, Kaliteli klanların başlarındaki insanlar genellikle Yaşça büyük tecrübeli olgun insanlar oluyor, bu oyun bazen hayatımızın bir parçası oluyor köy alınca seviniyor köy kaybedince üzülüyoruz. Hepimiz bunun bilincindeyiz, ama isterdim ki kendimizi bu kadar kaptırmıyalım, zevk verdiği sürece sanırım bu imkansız :) Strateji olarak diğer klanlara söylüyebileceğim oyunu duygusal yönden çok stratejik olarak oynayın ..Kendi klanımıza gelince bu dünyada başarılı olacaktır, kaliteli bir ekibimiz ve ve bu ekip birbirine ne çok yakın ne çok uzak buda tam olarak benim istediğim gibi :) .STİGMA klanı derin ve sessizden gelişini beğeniyorum,ilerde çok iddalı olacağına eminim, Nirvana ise ilk başlarda güzel bir klandı ki benim eski klanımdır , ama her geçen gün sayıları artıyor, destek toplamda ve organize olmada sorun çekeceklerdir, oyuncu toplamak yerine köy toplama zamanları geldi sanırım :) Bütün klanlara başarılar diliyorum ..

KAF-KEF:Tavsiyelerimiz klan üyelerine ve dostlarımızadır. Tüm klanlara başarılar dileriz.

DeletedUser

Ziyaretçi
arkadaşlar kurs programım,klan işleri,reel işlerim bu hafta çok yogun oldugu için röpörtajlara ortalama 7-8 gün ara veriyoruz... gerek ayırdıkları vakitleriyle destek veren klanlara,gerek buraya yozum yaparak moral veren ve bu işi sürdürmemi saglayan herkese teşekkür ederim...

DeletedUser

Ziyaretçi
VATAN klanı ilede bu görüşmeler yapılsın adamlar işi biliyor :)

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser27353

Ziyaretçi
Biz AKINCILAR Ailesi olarak kingsage'den buraya taşınan bir ekibiz. 2 yıla yakın bir süre orada birlikte savaştık ancak kingsage'in saçma uygulamaları yüzünden hesaplarımızı zirvede iken silip burada yeniden bir araya geldik. Bu oyunda bizden eski, diğer dünyalardaki mücadelelerini buraya taşıyan ekipler bulunuyor ancak bizde bu mücadeleye dahil olup keyifli savaşlar çıkaracağız buna emin olabilirsiniz :) klanlar ekibini tebrik ediyorum güzel faaliyetler gözlemledim. Bu röportaj olayı çok hoşuma gitti, devamı gelir umarım.