*SoL*

• Konuyu başlatan geciyordum ugradim
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser28045

Ziyaretçi
adam gelmiş nette oyun oynuyor Allah bilir pre de alıyor sonra abd emperyalizmi yok bıdı bıdı

sanırsın cephede vatan savunuyor troll

DeletedUser2441

Ziyaretçi
Bende Sağ mı kursam blink Acaba yada mı orta mı closedeyes huh

DeletedUser

Ziyaretçi
doğru bulank a bunak demiş çok komik haha gıdıklada gülem bari :)

gerçi gıdıklasanda bişi olmaz orta okul düzeyindeki şakalara gülme yaşını geçtim :)

seviyenize göre espri yaptık , onada gülemiyorsanız kendinizi biraz geliştirmeniz gerekiyor wub

DeletedUser

Ziyaretçi
*SoL* adının bu kadar yankı uyandırmasını bekliyorduk zaten, şaşırmadım şu yorumları görünce. eleştiri getiren arkadaşların yorumlarına cevap vermek isterim. yalnız sınırları zorlayan bazı arkadaşlar var, onlar kendi kendilerine eğlensinler.

tebrikler dostlar...yalnız klan tanıtımında kullanılan bazı ifadeler gercekten olmamış.Tabıkı konusa konusa eleştirilerimizi dile getirecez..mesela Benim klanımın profili sizin söyleminzle kafatasçı bir yazıdır..Lakin tarihimizdir..

Sol kavramını çok farklı bir yazıda anlatmanız ve solun amacında olan barışçılığı vurgulayarak SUÇLAYICI ifadelerden kaçınıp anlatım yapmak daha yakışık alırdı..

velhasıl Sizlere başarılar diler ve anlattığınıza göre güzel birliktelip kurup bunu reel yaşamınızda sürdürmenizin birçok kişiye örnek olmasını dilerim..

öncelikle teşekkür ederiz. klan tanıtımında "oyunda bol miktarda bulunan sağ yapılı, milliyetçi, kafatasçı klanların söylemlerine karşı; dayanışmadan, özgürlükten ve emekten yana söylemler ile kendine bir yer edinmektir" diyoruz. biz burda hangi yazılar kafatasçıdır, hangileri sağ yapıdadır belirtmiyoruz. sizin klanınızın kafatasçı olduğu düşüncesi tamamiyle size aittir. tarihi sahiplenmek, ona nereden baktığınızla ilgilidir. "sizin tarihiniz" ile "bizim tarihimiz" biraz farklı herhalde. normaldir...

biraz hırslı yazılar ya Emek Partisi ağırlıklı olabilir klan ama ağır bir itham sezemedim ben

dostum klan emep ağırlıklı falan değildir. bir sosyalist olarak bu başlık altında bizi sahiplenen yorumlar yapmanı beklerdim. "hocam burası oyun forumu komünal yaşam tarzı semineri değil" diyerek bülent abiyi eleştiriyorsun ama oyun forumundaki imzan "Öğrenci kolektifleri" olunca insan inanamıyor. dünya görüşüne ve içinde bulunduğun örgüte saygımdan dolayı seninle tartışmak istemiyorum. eleştirilerin için yine de teşekkürler.

Ben sağcıyım , neden sağcıyım bılıyormusunuz ? Gordugum kadarıyla etrafda solcuyum devrımcıyım vs.. dıye gezınen bır cok adamın sadece mahalle kavgalarında adam toplamak ıcın gıttıklerı ve savundukları bır yer oldugunuz ıcın.

sanırım bu arkadaş bizi ülkü ocakları ile karıştırdı. o yüzden cevap vermiyorum, bu eleştirilerin cevabını ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı'na mail yoluyla başvurarak alabilirsiniz.

başarılar dilerim

Başarılar dilerim.

Sosyalist adam kavgacı değildir.. o dediğini asıl liseli ülkü ocakları yapar toplanıp sudan sebeplerle insanlara dalaşmaktır amaçları...

herkes profilinde her türlü savaş , turan vs. sloganları atarken bir oyuncu burda kendilerini ifade etmiş

KARIŞMAYIN....

vayy klanın ismi süpermiş başarılar dilerim :)

teşekkürler.

Bunak bey tebrik ederim..

hocam sen sürünüyosun buralarda. git de bi stand up için başvuru yap.

adam gelmiş nette oyun oynuyor Allah bilir pre de alıyor sonra abd emperyalizmi yok bıdı bıdı

sanırsın cephede vatan savunuyor troll

allah bilsin nike ayakkabı giyiyoruzdur bi de. vah vah vah... bütün ideolojimi yerle bir ettin. nasıl da utandım...

Bende Sağ mı kursam blink Acaba yada mı orta mı closedeyes huh

AŞAĞI iyidir bence sizin için, yalnızca bi tavsiye.

DeletedUser

Ziyaretçi
karıstırmama gerek yok bızzat oylesınız.Bunu bunak bey kendıne has tarzıyla bellı ettı zaten ;)

DeletedUser

Ziyaretçi
bülent bey bıraz agır olun , ınsanlara artıstlık taslamanız su ankı mevcut yaptıgınız tanıtım ıle ters duser.

Aklı basında adamlar oldugunuzu vurguladıgınızı hatırlıyorum.

Ben sağcıyım , neden sağcıyım bılıyormusunuz ? Gordugum kadarıyla etrafda solcuyum devrımcıyım vs.. dıye gezınen bır cok adamın sadece mahalle kavgalarında adam toplamak ıcın gıttıklerı ve savundukları bır yer oldugunuz ıcın.Kı buradada bulent beyın yaptıgı ıle benım soyledıklerımde uyusuyor ıste bu yuzden gozumde bır hıcsınız.Sadece provakasyon yapmak ıcın guzel yazıları ordan oraya kopyalayıp ınsanların aklını kurcalamaya calısıyorsunuz.

Not : Akp'cı degılım , oyumuda onlara vermedım.

Herkesin kendi düşüncesi kendi inancı bunu yargılamam yargılayamam ancak düşüncenizdeki çelişkiyi açıklamak isterim.
Siz mahalle kavgaları için solcu olunduğunu düşünüyorsunuz ve sağcıyım diyorsunuz ama ben lisede okurken bunun tamamen tersini gördüm hatta çok dayak yedim ülkü ocağı altında toplanan liseli gençlerin solcu diyerek dövdüğü çok öğrencinin içindeydim hiçbir zaman biz(sizin tabirinizce solcular, ki bizler[yine sizin tabirinizce] insanları siz biz diye ayırmazdık) dayak yedik diye adam toplamakmış bir yeri savunmaymış gibi olaylar yaşamadık ülkü ocakları adam toplar gelir bize saldırır biz kendimizi savunur giderlerdi hiçbir zaman "hadi adam toplayalım da şu ülkü ocaklarını basalım" durumları yaşamadık.
ayrıca siz gözümde bir hiçsiniz diyorsunuz bu yanlış biz insanı insan gibi gördük sen osun sen busun diye ayırmadık. Madem öyle bu klanın neden kurulduğunu düşünüyorsanız aynı düşüncede insanlar birbirlerine destek olsunlar istedik düşüncemizi paylaşmak istedik. hiçbir zaman emperyalist bir oyun platformu üzerinden provakasyon yapmak istemedik sadece eğlenmek istedik ve birleştik her insanın hakkı olan eğlence için bundan sonra konuşmalarınıza dikkat etmenizi dilerim. İyi oyunlar...

DeletedUser

Ziyaretçi
benden çok bu konularda uyanık olduğunu sanman ne kadar üzücü?

Aynı görüşteyiz hatta fikirlerimizde aynı lakin Senin tavrın arkadaşım Suçlayıcı SOL a yakışmayan bir tavır...
Sol ben demekten ziyade biz demektir...Senise söylemlerinle sizli bizli ayrım yapmaktasın ...yazık...

Demezlermi benim abd emperyalizmin esiri olduğumuzu görmediğimi neye dayanarak söylediğini?

hangi söylemim hangi yazıma itimaden bunu söyleyebildin?

Bir not daha: tarihteki başarıyı yazmak avunmak değil o başarıyla gurur duymaktır.Ne yaptığımızı görüp DAHA İYİ NE YAPABILECEGIMIZI düşünmektir...

iyi oyunlar genç

katılıyorum...

DeletedUser

Ziyaretçi
ilk yazıma bak bakalım onu neye ıstınaden yazmısım.

Bunak bey burada mıllete posta koyarsa bende yapıstırırım damgayı.

DeletedUser

Ziyaretçi
ilk yazıma bak bakalım onu neye ıstınaden yazmısım.

Bunak bey burada mıllete posta koyarsa bende yapıstırırım damgayı.

Neye istinaden yazdığınızın önemi yok burada.
Bulank isimli oyuncunun kendi yorumlarıdır bunlar eğer benim yazdıklarımı anlayabilecek yaşta veyahut kapasitede iseniz insanların söylediklerine aldırış etmemeyi bilmeniz gerekir. Onlar bana şunu söyledi bende ona hemen cevap vermeliyim düşüncesinde iseniz 9 yaşındaki kuzenim sizden daha olgun demektir.
Tabirlerimin gittikçe sertleştiğinin farkındayım ve bunun için özür dilerim ancak söyledikleriniz o kadar çelişkili, yanlış, çocukça ve saçma ki size nasıl açıklayacağımı bilmiyorum anlayış göstermenizi bekleyemiyorum, anlamanızı hiç beklemiyorum tekrar iyi oyunlar keyfinize bakın ve o kafanızı fazla yormayın çünkü gittikçe yanlış çalışmaya başladı.

DeletedUser

Ziyaretçi
Eee hani bir bütündünüz ? Hepiniz kardeştiniz ?

Bence sorun benden değil sizin söyledikleriniz ile yaptıklarınızın farklılığından kaynaklanıyor.

DeletedUser1080

Ziyaretçi
tarihi sahiplenmek, ona nereden baktığınızla ilgilidir. "sizin tarihiniz" ile "bizim tarihimiz" biraz farklı herhalde. normaldir...

.

Aynı fikir ve düşüncede olmamıza ragmen siz li bizli AYRIMCILIK yapmanız , ortak bir tarihe sizin bizim demeniz..sol değil solcuk olduğunuzun bir göstergesi olabilirmi?

DeletedUser

Ziyaretçi
Aynı fikir ve düşüncede olmamıza ragmen siz li bizli AYRIMCILIK yapmanız , ortak bir tarihe sizin bizim demeniz..sol değil solcuk olduğunuzun bir göstergesi olabilirmi?

"ortak bir tarih" diyerek neyi kastettiğinize bağlıdır bu. tarih deyince herkesin aklına aynı şeyler gelmiyor. sizin "ortak tarihimiz" olarak gördüğünüz şeyleri, ben sahiplenmek zorunda değilim. bu da benim solcuk olduğum anlamına falan gelmez. kimin sol, kimin solcuk olduğunu tarih yazıyor merak etmeyin.
ayrıca bizim kimseyi siz veya biz diye ayırdığımız yok. yalnızca fikirlerimiz ayrılıyor. onun dışında bir ayrım yapmamız söz konusu olamaz...

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
bu sol isimli klan sun tzu caja marja wonderking gibi oyuncuların olduğu devrim yumruk yada onlar klanları ile alakalımıdır bilmiyorum. bu oyunda zirve olmadı ama her daim en iyi klanlardan biri olmuştu bu ekip. bende bu klanda anarşist düşüncelere sahip olduğum için katılmış ve herzaman ki gibi sosyalist anarşist fikir tartışmasını oyunda yaşayıp ideolojik düşüncelerden oyunda bile ayrılmıştık :)

başarılar dilerim. oyun üstünden bu kadar sert ideolojik tartışmalara girmek çok saçma değilmi ki bence sosyalist düşüneye sahip bir kişinin bu tarz yazılar yazması bana garip geldi. bırakın balta kılıç atlılar konuşsun siyaset tartışacaksanızözelden msn alın sabahlara kadar tartışın millet politik olmak zornda değil yada sizin politik söylmeleriniziduymak zorundada değil bence.

bandera rossa da bu ekipteyse selamlarımı iletiniz arkadaşlar