*SoL*

• Konuyu başlatan geciyordum ugradim
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
bnpc2.jpg

adından da anlaşılacağı üzere, bir takım ideolojik kaygılar güden *SoL*, yaklaşık 5 yıldır bu oyunu birlikte oynayan insanların kurduğu bir klandır.

hiçbir zaman oyunun en güçlü klanı olmamış olsa da, klan savaşları döneminde büyük savunma ve dayanışma örnekleri sergileyerek isim yapmıştır.

klanın bu oyunda üstlendiği asıl misyon, oyun geneline hakim olan ideolojik yapıya, hakim anlayışa karşı bir alternatif söylem üretmek ve birliktelik yaratmaktır. oyunda bol miktarda bulunan sağ yapılı, milliyetçi, kafatasçı klanların söylemlerine karşı; dayanışmadan, özgürlükten ve emekten yana söylemler ile kendine bir yer edinmektir. ve elbette bu yapısı itibari ile çok kere ceza almış, kapatılmış, oyuncuları banlanmıştır...

klan üyeleri içerisinde abi - kardeş, karı - koca, yaşlı - genç her çeşitten insan bulunmakla birlikte, bu ilişkileri reelde güçlendirmek adına buluşmalar yapılmış, piknikler düzenlenmiş, dost meclisleri kurulmuştur... klan üyelerinin çocukları, klanın gözleri önünde büyümüştür.

klan üyeleri oyunu yalnızca bir eğlence aracı olarak görmekten öte, dünya görüşlerinin bir yansıması olarak bulundukları alanı politikleştirme çabasıyla, klan forumunda siyaset yapmış, tartışmalar yürütmüş, gündemi paylaşmıştır. bunu yaparken de devrimci/demokrat çizgisinden asla ödün vermemiştir.

anlayacağınız üzere, *SoL* yalnızca klanlar.org üzerinden savaşlar organize eden bir klan değil; bir aile, bir okul, bir apartman, bir ev ve dost meclisidir.

"Ne alnımızda bir ayıp
Ne koltuk altında
Saklı haçımız
Biz bu halkı sevdik
Ve bu ülkeyi.
İşte bağışlanmaz
Korkunç suçumuz..."

Ahmed Arif

DeletedUser

Ziyaretçi
...

sizi tebrik eder başarıların devamını dilerim

DeletedUser

Ziyaretçi
*sol* klani icin oyun sadece aractir,arkadasligin,dostlugun bulustugu yerdir.
iclerinde en saldirgani benimdir,hepsi direne direne kazanacagiz derken,ben saldira saldira kazanacagiz derim,kazanirmiyim?kazanmasamda saldiririm,duserim kalkarim ama asla mucadeleyi birakmam.
sonucta *sol* klansavaslari w1 den beri devam eden,yaklasik 30 word gecmesine ragmen,birbirini unutmayan,birbirine siki siki sarilmis,dostlarin bulustugu bir klandir,bilmeyenlerin bilgisine sunalim

DeletedUser1080

Ziyaretçi
tebrikler dostlar...yalnız klan tanıtımında kullanılan bazı ifadeler gercekten olmamış.Tabıkı konusa konusa eleştirilerimizi dile getirecez..mesela Benim klanımın profili sizin söyleminzle kafatasçı bir yazıdır..Lakin tarihimizdir..

Sol kavramını çok farklı bir yazıda anlatmanız ve solun amacında olan barışçılığı vurgulayarak SUÇLAYICI ifadelerden kaçınıp anlatım yapmak daha yakışık alırdı..

velhasıl Sizlere başarılar diler ve anlattığınıza göre güzel birliktelip kurup bunu reel yaşamınızda sürdürmenizin birçok kişiye örnek olmasını dilerim..

NE GÜZELDİR ANARAK TUNGA ER EFSANESİNİ YÜRÜMEK ,

RUH OLUP ORDU OLUP TANRI DAĞI ÇEVRESİNİ BÜRÜMEK

Bir eliyle tuğu yükseltirken, öteki eliyle duman alana bir işaret yaparak “Kalkın” diye haykırdı. Kırk şehit birden kalktılar. Kür Şad eliyle ilerde bir yeri gösterdi. “Oraya” diye gürledi. Gösterdiği yer “Tanrı Dağı” idi. Tepesinde ataların ruhu dolaşıyordu. Kırk bir şehidin ruhu bir fırtına gibi, bir musikî gibi, bir ışık akarak Tanrı Dağı’na doğru yürümeğe başladılar… Onları orada, başlarında Alp Er TUNGA olan atalar kafilesi bekliyordu. Bu kırk bir şehidin çevresini bir anda yüz binlerce başka şehitler sardı. Tanrı’nın huzurunda başlayan bu en muhteşem resmi geçit büyük, sonsuz boşluğu sarsarken birdenbire bir türkü; azametli, ürpertici, Tanrısal bir türkü kâinatı titretti:

Delinse yer; çökse gök; yansa, kül olsa dört yan
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan;
Ölümle eğlenen tunç yürekli Türkleriz!...

DeletedUser

Ziyaretçi
biraz hırslı yazılar ya Emek Partisi ağırlıklı olabilir klan ama ağır bir itham sezemedim ben

DeletedUser

Ziyaretçi
19 yaşındayım ya oyundaki başarı sizde takdir edersiniz ki online süresi ile alakalı ve yaş arttıkça özellikle liseden sonra online süresi genelde artıyor... oyun başarınız için sordum

DeletedUser

Ziyaretçi
tebrikler dostlar...yalnız klan tanıtımında kullanılan bazı ifadeler gercekten olmamış.Tabıkı konusa konusa eleştirilerimizi dile getirecez..mesela Benim klanımın profili sizin söyleminzle kafatasçı bir yazıdır..Lakin tarihimizdir..

Sol kavramını çok farklı bir yazıda anlatmanız ve solun amacında olan barışçılığı vurgulayarak SUÇLAYICI ifadelerden kaçınıp anlatım yapmak daha yakışık alırdı..

velhasıl Sizlere başarılar diler ve anlattığınıza göre güzel birliktelip kurup bunu reel yaşamınızda sürdürmenizin birçok kişiye örnek olmasını dilerim..
biz tarihimize sahip cikiyoruz,ya istiklal ya olum diyenlerin,arkasindayiz.
ama tarihteki basarilarla,avunmayiz,su an amerikan emperyalizminin esiriyiz bunun bilincindeyiz,sizde uyanin artik

DeletedUser

Ziyaretçi
ama tarihteki basarilarla,avunmayiz,su an amerikan emperyalizminin esiriyiz bunun bilincindeyiz,sizde uyanin artik

hocam burası oyun forumu komünal yaşam tarzı semineri değil

DeletedUser

Ziyaretçi
Burada bir klan tanıtımı söz konusu, eleştiride bulunabilirsiniz ama bu mantıksallık çerçevesinde olursa, bizde cevabımızı veririz. Bizim kurulma amacımız sizlere suçlayıcı gelmişse, burada durumu yanlış anlama gayreti sezerim.

DeletedUser

Ziyaretçi
bitlik yapma o zaman,baska yerde eglen,ne biti oldugunu sen tahmin edersin

hocam nedir bu ya:

sizde uyanın artıkmış... bende sol görüşlüyüm forum fotoğrafımda veya imzamda görebilirsiniz ama tutupta uyanın muyanın kullanmadım bu forumda... bunlar çocukça şeyler... ideolojinizi gidin klan formunda tartışın arkadaşım uyanın istediğiniz kadar ama burda kimsede kimseye uyanın deme hakkına veya aziz nesin kadar bilgiye sahip değil.(buna sizde dahilsiniz)

DeletedUser

Ziyaretçi
bülent bey bıraz agır olun , ınsanlara artıstlık taslamanız su ankı mevcut yaptıgınız tanıtım ıle ters duser.

Aklı basında adamlar oldugunuzu vurguladıgınızı hatırlıyorum.

Ben sağcıyım , neden sağcıyım bılıyormusunuz ? Gordugum kadarıyla etrafda solcuyum devrımcıyım vs.. dıye gezınen bır cok adamın sadece mahalle kavgalarında adam toplamak ıcın gıttıklerı ve savundukları bır yer oldugunuz ıcın.Kı buradada bulent beyın yaptıgı ıle benım soyledıklerımde uyusuyor ıste bu yuzden gozumde bır hıcsınız.Sadece provakasyon yapmak ıcın guzel yazıları ordan oraya kopyalayıp ınsanların aklını kurcalamaya calısıyorsunuz.

Not : Akp'cı degılım , oyumuda onlara vermedım.

DeletedUser35791

Ziyaretçi
biz ismimizle gurur duyuyoruz,sizin gibi ozenti isim koymuyoruz,alessandro del pierro

Cinsmisin sen birader
Bana ne sataşıyorsun ..?
Oyun kuralları gereği isminiz değiştirebilir diyorum..banane istersen dibine kadar sol diye isim koyun
Başarılar diyen de suç
Sevdiğim bir futbolcunun ismini nick olarak kullanmak özentilikse özentiyim var mı sorun ?