Klasik Dünyanın Gerçekleri Vol 0.1

• Konuyu başlatan Kasap Neco
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser47463

Ziyaretçi
Evet suan belki post az ama yakın zamanda coğalacak yazdıklarımdan rahatsız olanlar olabilir ama Santranç tahtası üzerinde gösterdiğim olay nettir gerçektir. Acemi klanları sonradan cıkacak olan olan Udw-Alarm Savasına şimdiden piyonluk etmeyı kabul etmıstır.

Satranç babacım

DeletedUser40530

Ziyaretçi
3 klan (rakı +alarm +udw) 1 pusula ya saldırırken bunun adı strateji idi

üstteki postlarda bir arkadaş demişki 2 klan 1 klana saldırmadık durumu eşitledik
bu eşitlikse eyw. diyorum
çünkü bu bizim büyüklüğümüzü gösterir

udw klanı her ne kadar forumdan takip ettiğim kadarı ile ve yaşadıklarımızıda ekleyince alttan bizim yıkılmamız için çaba sarfetmiş olsada yiğidi öldürür hakkını yemem c3 te aynı çatı altında dünyayı kapadık en ufak yanlışları olmadı !

burda alarm klanı neyi bekliyordu anlamadımki alarm dünyanın 4/3 ünü alıp udw ye hadi kanka savaşıyoruz diyip tek lokmada udw yi yutmasını ve udw ninde bunu kuzu kuzu beklemesini mi ?

alarmın rakı ile onca olaydan sonra birleşmesi nasıl ki strateji ise udw-acemi birleşmeside aynı şeydir tartıştıınız nedir ?

piyon dediğiniz acemi klanı ile müttefiktik birbirimize belki fayda sağlayamadık ama en ufak bir yanlışlarıda olmadı şimdi burda karaktere onura kada laflar söylemek mantıksız

şimdi durum eşit ve iyi olan kazansın

Kendinizi büyük gösterecek şekilde olayları abartmaktan da vazgeçmiyorsunuz ,

udw ile pusulanın sınırı mı vardı bizim bilmediğimiz .

Rakı ve alarm olarak saydığınız 2 klanın ikisi de güneybatıdaydı , pusulaysa kuzeybatıdaydı .

yani demek istediğim , resmen algı yaratmaya çalışıyorsunuz , pusulanın yenilgisine kılıf uydurmaya çalışıyorsunuz .

Daha 2-3 hafta önce , 2 klan birden pusulaya saldırdınız derken şimdi 3 klan birden saldırılmış pusulaya , bu gidişle 1 ay sonra klasik kapanmaya yakın herhalde tüm klanlar bir oldu acemi de gizliden gizliye pusulanın yıkılmasını istedi filan diyeceksiniz ?

Yapmayın yahu , pusulanın bunlara ihtiyacı yok . Güneybatıyla kuzeybatı savaştı , güneybatı kazandı . Haa 2 ayrı klan olarak savaşıldı , organizasyon anlamında bu sizin açınızdan dezavantaj olsa da ortada belirgin derecede köy farkı yoktu , hatta belki de pusula klanları daha çok köye sahipti bilemiyorum .

Neyse , pusula savaşını konuşmak artık sadece zarar verir , hepimizin önüne bakması lazım . İyi olan kazansın .

DeletedUser13497

Ziyaretçi
ben kimle savaştığımı bilmeyecek kadar salak değilim çok afedersinde algı opunu ben değil ama klanınızdaki bazı arkadaşlar (diğerleri alınmasın) çok güzel yapıyor
biz bölge değil klan bazında konuşuyoruz ve dediğim aynen doğrudur

amacım da geçmişi deşelemek deil lakin udw ile sınırımız yok iken rakıdan aldığımız köyleri udw den rakıya geçip geri topladıklarında bu strateji idi
tek kelime etmedik müttefiklerdi aynı kişiler siz operasyon yaparken rakı ile birlikte bize bana ve bölgemdekilere kami süsü verilmiş fake atıp turgayın köylerini yıktılar en küçük örnek

ben kimle nasıl savaştığımızı en yakından bilen kişilerin belkide en başında geliyorum o bakımdan 3/5 klan muhabbetini kapatın bence

siz rakı ile birleştiniz onlarda acemi ile bu kadar basit

şimdi siz neden masum onlar hain oluyorki

ha bizim zamanımızda günde 5 vakit istatistik paylaşılırdı bu bizim yapımız geride de olsak paylaşırız diyordunuz ben hala göremedim istatistik ?

not: oyunda yokum sadece savaşın gidişatını merak ediyorum

DeletedUser40530

Ziyaretçi
ben kimle savaştığımı bilmeyecek kadar salak değilim çok afedersinde algı opunu ben değil ama klanınızdaki bazı arkadaşlar (diğerleri alınmasın) çok güzel yapıyor
biz bölge değil klan bazında konuşuyoruz ve dediğim aynen doğrudur

amacım da geçmişi deşelemek deil lakin udw ile sınırımız yok iken rakıdan aldığımız köyleri udw den rakıya geçip geri topladıklarında bu strateji idi
tek kelime etmedik müttefiklerdi aynı kişiler siz operasyon yaparken rakı ile birlikte bize bana ve bölgemdekilere kami süsü verilmiş fake atıp turgayın köylerini yıktılar en küçük örnek

ben kimle nasıl savaştığımızı en yakından bilen kişilerin belkide en başında geliyorum o bakımdan 3/5 klan muhabbetini kapatın bence

siz rakı ile birleştiniz onlarda acemi ile bu kadar basit

şimdi siz neden masum onlar hain oluyorki

ha bizim zamanımızda günde 5 vakit istatistik paylaşılırdı bu bizim yapımız geride de olsak paylaşırız diyordunuz ben hala göremedim istatistik ?

not: oyunda yokum sadece savaşın gidişatını merak ediyorum

UDW nin yaptığı benim gözümde doğru olmasa da buraya gelip yöneticilerine karakterleri hakkında laf atacak değilim , düşündüğüm bende saklı o konuda .

İstatistikler alarm-udw savaş savaş raporları başlığı altında paylaşılmakta , oyunu takip edemiyorsunuz da anlaşılan forumu da takip etmiyosunuz . Laf atmadan keşke birazcık daha bakınsaydınız foruma . Udw savaşı 40 köy filan önde götürüyor , final haftası hasebiyle oyunla ilgilenemedik , inşallah en yakın zamanda tekrar oyuna gereken ciddiyeti verip farkı kapatacağız .

DeletedUser13497

Ziyaretçi
evet forumuda net şekilde takip edemiyorum doğrudur (sağlık sounları nedeniyle)

görmemişim oda benim kusurum olsun ama eski başlıklara bakarsanız burdan hergün 5 kez paylaşılırdı ondan akıl edemedim sanırım

40 köy kapatılamıcak bir fark deil ama avantajlı taraf udw gibi gözüküyor

hayırlısı olsun ve iyi olan kazansın

DeletedUser53807

Ziyaretçi
Üşenmedim postların hepsini okudum.
ALARM - Rakı mevzusu Rakı'dan bir arkadaşın Alarmlıya "sen kimsin? topların köylerini" tarzında bir ifadesinden sonra uyarılması neticesinde Alarm yöneticilerine de ileri geri konuşulması sonrası diplomasının bozulması. Diplomasi bozukken ilk köyü RAKI'nın almasından sonra çıkmış bir savaş. Kimse Alarm'ı suçlayamaz. Adamlar 1 günde yıkıldı diye suçlu Alarm olmuyor :)

Eliza isimli arkadaş "Kimse pusulaya 3 klan girerken gıkını çıkartmadı" demiş.
Bizim şikayetimiz 2 klanın saldırılması değil, bu arkadaşların kendilerini tek klanmış gibi sunması.

Kimse gelip burda "UDW Acemi'yi yendi sonra oyuncularını kendine kattı" demesin :) Tekrar diyorum çocuk kandırmaya çalışmayın.
"Alarm Acemi'yi dağıtacaktı. UDW dezavantajlı çıkacaktı Alarm'ın karşısına , bu sebepten sözümüzden döndük" diyin.
Ben daha savaş çıkmadan birleşme olduğunda hiçbir zaman UDW ile savaşacağımızı söylemedim. Her zaman diyorum:
Ortada bir sözünden dönme var + Alarm 2 klanla savaşıyor.
Bu gerçekleri kabul ettiğiniz takdirde hiçbir şey demez Alarm klanından kimse.

DeletedUser57691

Ziyaretçi
Üşenmedim postların hepsini okudum.
ALARM - Rakı mevzusu Rakı'dan bir arkadaşın Alarmlıya "sen kimsin? topların köylerini" tarzında bir ifadesinden sonra uyarılması neticesinde Alarm yöneticilerine de ileri geri konuşulması sonrası diplomasının bozulması. Diplomasi bozukken ilk köyü RAKI'nın almasından sonra çıkmış bir savaş. Kimse Alarm'ı suçlayamaz. Adamlar 1 günde yıkıldı diye suçlu Alarm olmuyor :)

Eliza isimli arkadaş "Kimse pusulaya 3 klan girerken gıkını çıkartmadı" demiş.
Bizim şikayetimiz 2 klanın saldırılması değil, bu arkadaşların kendilerini tek klanmış gibi sunması.

Kimse gelip burda "UDW Acemi'yi yendi sonra oyuncularını kendine kattı" demesin :) Tekrar diyorum çocuk kandırmaya çalışmayın.
"Alarm Acemi'yi dağıtacaktı. UDW dezavantajlı çıkacaktı Alarm'ın karşısına , bu sebepten sözümüzden döndük" diyin.
Ben daha savaş çıkmadan birleşme olduğunda hiçbir zaman UDW ile savaşacağımızı söylemedim. Her zaman diyorum:
Ortada bir sözünden dönme var + Alarm 2 klanla savaşıyor.
Bu gerçekleri kabul ettiğiniz takdirde hiçbir şey demez Alarm klanından kimse.

Pusula ile de 2 klan savasiyordunuz o zaman pusula biz yendik demeyin ? Yada pusula da biz 2 klan ile savasiyorduk demekte haklı o zaman . ? O gün onlara o kadar laf etmistiniz tartışma içine girmistiniz. Bugün aynı şey sizin basiniza geldiği için mi böyle olduk kirildim valla halbuki suan karşınızda 2 klan yok tek klan var tek isim var ? . Sizin savastiginiz sadece udw klanı ben ortada başka birşey görmüyorum . Gören Var mı arkadaşlar söyleyin bilelim tt2

müktedir r

Baltacı
Rakı klanına saldırı çıkmayın diye sirkü de gelmişti, savaşın hararetiyle bize 3.sınıf oyuncu muamelesi yapmaya çalışan üyeleri vardı ve 1 tartışmada bozulan bi diplomasi de söz konusu değil.Neymiş boş köymüş hangi köy boş öğren sonra git sen al bi uçtan bi uca mis mesafesi olsun olsun 20 saat olsun tt1

DeletedUser13497

Ziyaretçi
Pusula ile de 2 klan savasiyordunuz o zaman pusula biz yendik demeyin ? Yada pusula da biz 2 klan ile savasiyorduk demekte haklı o zaman . ? O gün onlara o kadar laf etmistiniz tartışma içine girmistiniz. Bugün aynı şey sizin basiniza geldiği için mi böyle olduk kirildim valla halbuki suan karşınızda 2 klan yok tek klan var tek isim var ? . Sizin savastiginiz sadece udw klanı ben ortada başka birşey görmüyorum . Gören Var mı arkadaşlar söyleyin bilelim tt2

2 deil 3 udw den bazı arkadaşlarda savaşa müdahil oluyor ama rakı klanına geçerek gerek aldığımız köyleri geri alıyor gerekse alarla rakının bize gerçekleştirmiş olduğu oplarda köylerimizi yıkarak destek oluyorlardı

@Classificator

haticeyi boşver (bilen biliyor) neticede alarmla rakı birleştimi birleşti

ayrıca bizim durumumuza kimse gıkını çıkarmadı demedim düzeltelim biz tek kelime etmedik dedim gören görmüştür zaten söz gümüşse sükut altındır dedir sustuk

şimdi size yakısanda susup askerlerinizi konuşturmaktır
çünkü burda söleyeceğiniz herşey ilerde karşınıza çıkacaktır

hala söylüyorum udw ile bu dünyada dost değildik ama geçmişi unutacak kadarda nankör olmadık
ve o konuda acemi klanlarınada laf söyletmem çünkü tek yanlışları olmadı olsa ilk ben yazardım emin olun

iyi oyunlar...

DeletedUser53807

Ziyaretçi
Pusula 2 klanla savaştı zaten bunu kim inkar ediyor ? Ben Rakı pusulayla savaşmadı demedim ki ? Eğer o gün Pusula tek klanla savaştı diyen varsa da yanlış demiştir. Ancak Pusulayı dağıtan bizdik. Rakı ile dengeliydiler. Alttan yukarı çok hızlı çıktık.
Ayrıca Alarm ile Rakı birleşir zaten isterse biz bu konuda kime söz verdik? Pusulaya bir yamuk yapmadık. Rakı ile beraber yendik bitti. Onlar güzelce tebrik ettiker bizler teşekkür ettik. Sonra Rakı meselesi çıktı yukarda anlattım zaten. Yarısı bize dahil olmayı seçti. Diğer yarısını vurduk eridiler. Bir kısmını UDW kendine kattı. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Ama biz Acemi sınırına dayanınca. Op hazırlığına başlayınca hooop Acemi klanı dağılııır(UDW yener) hiçbir oyuncu hesap silmeden. Hiçbir oyuncu oyundan düşmeden UDW olur. Kabul edin beyler siz bu oyunu şereflice savaşmak-eğlenmek için değil sözünüzden dönerek kazanmak için oynuyorsunuz.

Bilmedenoldu*

Yasaklı
:) ben gormedim sahsen :)

oyundayız bayram, gereken her şeyi yapıyoruz:) son opunuzda gerçekten iyi saldırdınız, birkaç arkadaş gitti. yalnız bazı arkadaşların cidden problemleri vardı, asker basmaz, hesaba bakmaz vs vs :) pasif ayıklamadık, hata yaptık :) belirli bir miktar daha köy alabilirsiniz, ondan sonra daha hararetli bir savaş başlar. en azından bizim sınır bölgesinde aktif arkadaşların olması savaşı daha da canlandıracaktır ilerleyen günlerde.

başarılar udw ve acemiyiz ekibine.

DeletedUser

Ziyaretçi
Buranın da molaya ihtiyacı var gibi :D

[video=youtube;buANiqpXWuo]https://www.youtube.com/watch?v=buANiqpXWuo[/video]

DeletedUser53949

Ziyaretçi

Doğru sen bir hiçsin :D Hiç mi utanman yok cidden anlamıyorum sen bir daha bu klanı hangi yüz ile kurup burada klan tanıtımını yapacaksın he ben sizin karakterinizi az çok biliyorum da sizi bir şey sanan arkadaşlar var onlar bilgilensin diye söylüyorum savaştığı klanın ismini alabilecek acizlikte karakterlersiniz korkak klan liderleri ile muhattap olmam kumda oynayın tek diyeceğim allah sizin durumunuza düşürmesin amin :)

DeletedUser57691

Ziyaretçi
Doğru sen bir hiçsin :D Hiç mi utanman yok cidden anlamıyorum sen bir daha bu klanı hangi yüz ile kurup burada klan tanıtımını yapacaksın he ben sizin karakterinizi az çok biliyorum da sizi bir şey sanan arkadaşlar var onlar bilgilensin diye söylüyorum savaştığı klanın ismini alabilecek acizlikte karakterlersiniz korkak klan liderleri ile muhattap olmam kumda oynayın tek diyeceğim allah sizin durumunuza düşürmesin amin :)

Alttan alttan ağlıyorsun despicim ağlıyorsun . Çaktırmiyorum tm :)

setakan

Mızrakçı
Herkesten daha farklı bir pencereden de ben yazmassam olmayacak sanki :) Ben ve arkadaşlarımın oyuna tek giriş amacı pusulaya dünyayı bitirtmemek ve eğlenmekti sadece. Rakı klanında gerçekten çok iyi oyuncular vardı fakat sayı yetersiz ve çoğunun zamanı yoktu bizde düşündük amacımıza nasıl ulaşabilirdik ? 1) pusulayı yıpratmak 2) alarmın önünü açarak savaşı kısaltmak...

Bunun için ya alarmın op bölgesine kamiler attık ya da ters noktalara giderek dikkat dağıttık. Yaptıklarımızın çoğunu alarm yönetimi dahil bilmiyordur fakat pusuladaki arkadaşlar eminim beni daha iyi anlarlar. Hangi klanın kapatacağı açıkcası bizim için önemli değildi önemli olan şey Pusulanın egolu profil yazısını tarihe gömmekti. Biz yavaşlattık, biz alarm oplarına katkı sağladık, biz pusula askerlerini savunarak kestik, biz oyun başı mis kayıpları yaşayarak yavaşlasınlar diye aynı köyü farklı kişilere aldırdık kısaca değişik stratejiler ile eğlendik ve amacımıza doğru yol aldık. Burdaki klanlar gibi öyle asarız keseriz lafları edemem öyle bir klan değildik ama doğru hamleler ile Alarmı pusula kıtasına dolaylı olarak taşıdık.

Her şey gayet güzel iken Alarm üstümüzden sıçramayı uzun yol olarak görmüş olacak ki bir bahane ile savaş açtılar. Bahane dememin nedeni sorun olarak gördüğünüz mesajı yazan kişinin hesap silmeyi kabul etmesi köylerini de alabilirdiniz hesap sildeyken kısaca sorun çok cabuk aşılabilirdi.. Ama bence çok mantıklı olarak bir bahane ile rakıyı toplamayı seçtiniz ben öle sattınız, adam değilsiniz demem çünkü bu bir strateji oyunu çalmadınız, çırpmadınız gayet mantıklı bir hamle yaptınız.. Asıl yanlış klanı bünyenize almanızdı o klanda 2-3 kişi hariç toplasanız çok daha iyi olurdu bu da güzel hamlenizi malesef öldürdü. Çünkü madem klana alacaktınız üyeleri direkt sorunlu hesap dışında kalanları alaydınız aynı şekilde size yardım ederdik çünkü olaylardan önce aklımızdaki klan, gönlümüzdeki klan Alarmdı.

Gelelim beleşci klanın udw ye katılmasına hiç sevemedim bu kendalı ama süper bir hamleydi takdir ettim :)

Alarm taktik bir hamle yapınca çok güzel diyenler, aynı şeyi beleşci klanı içinde lütfen söyleyin. Onlar önce köy aldı diyenler, bize hakaret ettiler diyenler, yapmayın etmeyin herkes herşeyi biliyor bence siz bile biliyorsunuz kendinize itiraf edemeseniz bile :)

Not olarak Pusula ya egolu bir klan dediğim için özür dilerim çünkü gelen gideni aratırmış daha egolu bir klan Alarm varmış ki bunda bizimde payımız var bunun içinde herkesten özür dileriz. Ayrıca Okana başarılar dilerim dolayısı ile udw ye :)

Yazdıklarım hakaret ya da itham değil sadece şahsi düşüncelerim ve en kaba şekilde bizim penceremizden küçük bir bakıştır hatam varsa affola..