Hayal vs Nostra

Beylerbeyi*

Mızrakçı
Farklı bir seviye yok ortada kardeşim.

Mr ile Mrs crixus arasındaki farkı bilecek kadar ingilizce bildiğini varsayıyorum.

Biri yazdığım şeyi anlamış, ona göre cevap vermiş. Diğeri anlamamış. Anlayan anlamayana anlatsın.
Ben ingilizce falan anlamam kardesim benim kizdigim nokta bayan versiyonun kelimesi

Ben ingilizce falan anlamam kardesim benim kizdigim nokta bayan versiyonun kelimesi

Anlamadığını anladım kardeşim, ben de o yüzden açıkladım. Bayan değil "kadın" kelimesini tercih ettim hatta yanlış anlaşılma da olmasın diye.

Neyse bu da son yorumumdu. Herkese iyi oyunlar.

İnşallah güzel mücadele olur.

pNc*

Casus
Hayal klanı ile var olan sınırımız çok verimli olabileceğimiz bir sınır değildi, gerek misyoner mesafesi gerek o sınırdaki köy sayılarımız yüzünden pek etkili olamamız normaldir. Bu yüzden sizinde dediğiniz gibi birkaç kişi dışında oynayan kimseyi göremediğiniz bir sınırdı, kimsenin oynamadığını düşünmenizi anlayabiliyorum. Arma klanından arkadaşların köylerini toplamamız ve bölgeye yerleşmemizle birlikte klanın her bir üyesinden alınan verimin maksimumunu aldığımızı ve rakibimizi gerçekten çok yıprattığımızı düşünüyorum. Jog kötü bir klan değildi, çok iyi oynayan ve emek veren arkadaşlar vardı ama o yoğunluğu kaldırmak herkes için kolay değildi. Operasyonlarda düşen köy sayısı 80 ise gün bitimine kadar 160 köye kadar çıkıyordu bu fark tek yaptığımız operasyon yapıp yatmak değildi yani herkes elinden gelenin en iyisini yapıp çok aktif bir performans sergiledi. Sizin bu bölgeye gelip ilerlememizi durdurmaya çalışmanız bana göre sizin moral motivasyonunuzu büyük ölçüde düşürüp savaşı nostra lehine sonuçlandıracağını düşünüyorum.
Çok zor bir haritadan çıkıp durumu nerdeyse lehimize çevirdik diyebiliriz.

Alakası olduğunu da düşünmüyorum, verilen sözlerden felan bahsediyorsunuz da adam dışında klanda bir elin sayısını geçmeyecek oyuncu vardı onlar ile mi kapatacaktı Nostra.

Bu konuya da katılmıyorum. Bence bizi oyundan düşüren sizinle olan müttefikliğimizdi. En aktif ve en güçlü zamanımızda sizinle olan anlaşmayla herkes oyundan düştü. Daha sonrasında da savaşmadan dünya mı kapatıyorsunuz lem siz demeye başladınız. Bir avuç oyuncu olan klan bence Hayal klanı işiniz çok zor olacak iyi olan kazansın.

Moonknıght

Ağır Atlı
Müttefiklerin konusundada şunu söyliyim. Hem meteor'da hem jog'da fazlasıyla emek veren oyuncular vardı. Belki hesapları toplarken bakıcı almak yerine op yerlerken bakıcı alıp 20 kişi makara yapıp karşılasaydınız opları dünyada hala 2 müttefiğiniz duruyor olurdu. Bundan sonra sınırla alakası olmayan ama mücadele etmek isteyen arkadaşlarla haftada 2 op karşılarsınız artık gırgır yapa yapa :)

Dışarıdan bir göz olarak yorum yapıyorsun.Belki klan olarak yaptığımız yanlışlarımız vardır ama bunlar ne yetersiz savunma kaydırmak nede gerektiğinde sorumluluk almayıp bakıcı almamak değil.Uzun uzadıya detaylı bir yazıyı yazıp yazıp sildim.Daha kısa anlatmanın bir yolunu buldum şöyle söyleyeyim;bahsettiğin ilgisizliğe sahip olsaydık hesaplarını hesap sile alıp,ban yedirip gidebilir yada sizlere geçerek tepkilerini gösterebilirlerdi ama yapmadılar.

Moonknıght

Ağır Atlı
Hayal klanı ile var olan sınırımız çok verimli olabileceğimiz bir sınır değildi, gerek misyoner mesafesi gerek o sınırdaki köy sayılarımız yüzünden pek etkili olamamız normaldir. Bu yüzden sizinde dediğiniz gibi birkaç kişi dışında oynayan kimseyi göremediğiniz bir sınırdı, kimsenin oynamadığını düşünmenizi anlayabiliyorum. Arma klanından arkadaşların köylerini toplamamız ve bölgeye yerleşmemizle birlikte klanın her bir üyesinden alınan verimin maksimumunu aldığımızı ve rakibimizi gerçekten çok yıprattığımızı düşünüyorum. Jog kötü bir klan değildi, çok iyi oynayan ve emek veren arkadaşlar vardı ama o yoğunluğu kaldırmak herkes için kolay değildi. Operasyonlarda düşen köy sayısı 80 ise gün bitimine kadar 160 köye kadar çıkıyordu bu fark tek yaptığımız operasyon yapıp yatmak değildi yani herkes elinden gelenin en iyisini yapıp çok aktif bir performans sergiledi. Sizin bu bölgeye gelip ilerlememizi durdurmaya çalışmanız bana göre sizin moral motivasyonunuzu büyük ölçüde düşürüp savaşı nostra lehine sonuçlandıracağını düşünüyorum.
Çok zor bir haritadan çıkıp durumu nerdeyse lehimize çevirdik diyebiliriz.

Bu konuya da katılmıyorum. Bence bizi oyundan düşüren sizinle olan müttefikliğimizdi. En aktif ve en güçlü zamanımızda sizinle olan anlaşmayla herkes oyundan düştü. Daha sonrasında da savaşmadan dünya mı kapatıyorsunuz lem siz demeye başladınız. Bir avuç oyuncu olan klan bence Hayal klanı işiniz çok zor olacak iyi olan kazansın.

Üst taraftaki başarınızı es geçmiycem tebrik ederim ancak katılmadığım nokta alt sınır.Şu kötü bu kötü sadece şunlar iyi şeklinde bir yorum yapmıycam tabiki herkesin klanda bir görevi mutlaka vardır.Herkes sınır oynamak zorunda değildir belki ama ne device ne shall we begin savaş başlangıcında o sınırda değildiler ama oraya indiler ve mücadele ettiler.100 köy alınıp 100 köy verilen bir operasyonumuz var peşlenen köylerin yüzde 80-90 ı device ve shall we begin e aitti.yani aslında o mis mesafesi muhabbetinin oluşmasını sağlayan sizlersiniz.Beraber aşağı kadar inebilirdiniz ve daha iyi bir verimlilikte olabilirdiniz ama bunu yapan 2-3 kişiydi sadece

DeletedUser67841

Ziyaretçi
anlamadığın ve beyninin basmadığı yerleri git kadın versiyonuna sor o anlatsın bak o anlamış. Hem biraz daha fazla şey öğrenirsin belki

Böyle bi ihtimal varsa ve mümkünse bizde klan olarak senin kadın versiyonunla görüşmek isteriz, gerçi ayrım yapmayan bir kaç arkadaş tanıyorum, yönlendirebilirim

pNc*

Casus
Üst taraftaki başarınızı es geçmiycem tebrik ederim ancak katılmadığım nokta alt sınır.Şu kötü bu kötü sadece şunlar iyi şeklinde bir yorum yapmıycam tabiki herkesin klanda bir görevi mutlaka vardır.Herkes sınır oynamak zorunda değildir belki ama ne device ne shall we begin savaş başlangıcında o sınırda değildiler ama oraya indiler ve mücadele ettiler.100 köy alınıp 100 köy verilen bir operasyonumuz var peşlenen köylerin yüzde 80-90 ı device ve shall we begin e aitti.yani aslında o mis mesafesi muhabbetinin oluşmasını sağlayan sizlersiniz.Beraber aşağı kadar inebilirdiniz ve daha iyi bir verimlilikte olabilirdiniz ama bunu yapan 2-3 kişiydi sadece
İşte bende o olayın daha öncesinden bahsediyorum. Sizinle ilgili bir savaş fikrimiz olmadığı için o bölgeye yakın olanlar For you, Keskin.Bıçak, Shall we begin, Device vs aşağıya doğru köy toplamaya devam ettiler ancak biz yukarıda kaldık savaş başladıktan sonrada aşağıya taşınmaya başladık ancak hepimiz gelmeye kalksak herkese ortalama 5-10 köy düşecekti zaten hali hazırda aktif oynayan Mert ve Ömer'den mi köy isteyecektik sınır küçük ve oraya 5-6 köyle gelsen de bir şey ifade etmiyor. Savunma olarak söylemiyorum ben saldırı bakımından verebileceğimiz reaksiyon zayıf kalıyordu. Senin bir bölgede 50 köyün olmasıyla 5 köyün olması aynı şey mi ben sevmiyorum o tarz oynamayı çünkü sizin iç bölgelerinizde de değildim. Savunma olarak baksan bütün köylere gelseniz o köyleri ya çakılı tutmak zorunda kalıyordum ya da savunmalarını birbirine bağlayabilirdim ama bu seferde tek bir hatada hepsi düşerdi. Bu sebeple daha yararlı olacağını düşündüğüm için o geldiğim sınırdan köylerimi verip tekrar uzaklaştım jog tarafından açılacak olan sınırla birlikte bütün sınırlarda daha etkili bir savaş verebileceğimizi düşünüyorum.

Boş zamanım varken thomas shelby denen arkadaşın yazdıklarını ciddi ciddi oturup okudum . Ve hayal klaninda daha boş birini tanımadığıma karar verdim . Yazdıklarının %50 si mantık dışı %40 ı HAYAL olan şeyler %9 u terbiyesizlik kokan şeyler .
Savaş durumuna gelirsekte ağlayarak gideceksiniz bu dünyadan . Başka bir söyleyeceğim yok

Boş zamanım varken thomas shelby denen arkadaşın yazdıklarını ciddi ciddi oturup okudum . Ve hayal klaninda daha boş birini tanımadığıma karar verdim . Yazdıklarının %50 si mantık dışı %40 ı HAYAL olan şeyler %9 u terbiyesizlik kokan şeyler .
Savaş durumuna gelirsekte ağlayarak gideceksiniz bu dünyadan . Başka bir söyleyeceğim yok
%1 eksik kaldı onu neye verdin :D

Ordinaryus41..

Baltacı
Diğeri de bizim klanda çok önemi bir konumda olan oyuncunun savaşa dahil olmaması ( çok komik ve saçma bir karar )

İçerde yaşanılanı bilmiyorum yalnız şunu söyleyebilirim.Birlikte savastıgı destek aldıgı sohbetinin muhabbetinin oldugu arkadaslarını vurmak istememiştir.Yada yönetimin almış olduğu ani savaş kararını 3 gün önce destek aldığım paslaştığımız arkadaşımı nasıl vurayım diye tepki göstermiştir bilemem.Ben saygı duyuyorum.Sana göre komik olabilir.

Hayal çok ciddi söylüyorum bu dünyanın net bir şekilde dünyayı kapatmayı tek hakeden klanıdır

Sanırım artık tek kaldınız diye klan olarak konusuyorsun.Oysa ki savaş ile birlikte bir paktınız vardı.O pakta dahil iki müttefik klanınız vardı.Bana göre tüm klanlar dünyayı kapatmak için bu yola başlıyor. Sana göre çok ciddi söylemin hayal klanını net bir hakeden yapmıyor.Kendi fikrin oluyor.

Bana göre de eski aktifliğiniz yok.Kayıplarınız da var oyuncu olarak umarım düşüncelerin hayat bulur diyeceğim ama klan olarak bile HAYAL klanındasın.

Hayal'de klan bazlı bir başarı mevcut, karşı tarafta ise bireysel olarak iki üç oyuncunun bir başarısı mevcuttur

Şu düşüncen tamamen saçmalık klan bazlı başarı somut sonuçlarla belli olur.Baktığında da somut olarak paktınızdan iki klandan biri silmiş diğeri tüm gücünle direnmeye çalışıyor.Bireysel dediğin klan ise Meteor sınırı(silindi), Jog sınırı ve Hayal sınırında güçlenerek devam ediyor.Müttefiği de dimdik ayakta.

Senin için bireysel de Device, Shell we begin olur.JOG klanı için merlian,Uslu38,Sanal44 vs olur.Meteor için de For you, keskin bıcaktı belki de.

Düşüncelerin bana göre klan fanatiği gibi yorumlar olmuş.Objektif olarak ben gerçekçi bulamadım.Kolay gelsin

citricasid

Mızrakçı
Alakası olduğunu da düşünmüyorum, verilen sözlerden felan bahsediyorsunuz da adam dışında klanda bir elin sayısını geçmeyecek oyuncu vardı onlar ile mi kapatacaktı Nostra. Bence tam tersi, Hayal'in verdiği bu savaş ilanı sonrası oyuna kendini daha çok vermiş bile olabilir. Bana göre bu savaşın buraya kadar uzamasına neden olan 2 unsur var; @spritekodein 'in belirttiği iki oyuncunun çok üst düzey performansı. Diğeri de bizim klanda çok önemi bir konumda olan oyuncunun savaşa dahil olmaması ( çok komik ve saçma bir karar )

Bir de yazmayayım yazmayayım diyorum ama artık içinde tutmak da saçma olacak, burada ne kadar boş bir şekilde hayal meteor'u topladı, işte Jog'a gidiyor edebiyatı yapıyorsunuz. Hayal çok ciddi söylüyorum bu dünyanın net bir şekilde dünyayı kapatmayı tek hakeden klanıdır. Bunu, hem aktiflik bakımından söylüyorum hem oyun olarak. Hayal'de klan bazlı bir başarı mevcut, karşı tarafta ise bireysel olarak iki üç oyuncunun bir başarısı mevcuttur. Hayal'in tek sıkıntısı; müttefiklerinin oyunda rakiplerine karşı sağlam duramaması ve klanlarında bulunan oyuncuların oyuna çok fazla emek verememesi ya da klan yöneticilerinin yönetim başarısızlığıdır. Nostra ile savaşımız devam ederken, meteor'a bine yakın çiftlik savunma attık, yine de yöneticileri silme kararı aldı. O kadar kötü bir şekilde savunmaları ayarladılar ki, yine de hiç kimse sesini çıkarmadı, burayı doldurun dediler, istedikleri yerleri doldurduk. Bu arada köyleri bize bırakmaları büyük bir erdem, kendilerine bu konuda teşekkür ediyorum. Büyük ihtimalle promet hesabının ban yemesi canlarını sıktı ama erken pes ettiler. Bir anda elimizde el bombası bulduk. Klanımızın en önemli oyuncuları bu süreçte inanılmaz yoruldu. Bizi çok yavaşlattı. Hatta şu an düşünüyorum acaba onlarla hiç uğraşmadan Nostra'ya vurmaya devam mı etseydik diye bile düşünüyorum. Meteor'a bu kadar fazla savunma attığımız halde silip, hesaplarını bırakmaları bizim klanı yavaşlatmış, en iyi oyuncularımızı çok fazla yormuştur.

Gelelim Jog meselesine. Burada yine boş bir şekilde JOG HAYAL savaşı, jog hayale dikkat etsin tarzı gereksiz ve seviyesiz muhabbetiniz de çok boş. Jog ile hayal arasında çok güzel bir arkadaşlık ilişkisi oluştu. Hiçbir şekilde siz biz muhabbeti de olmadı. Ancak Jog'un içinde oyuncu sıkıntısı vardı. Kopukluk vardı. Bir türlü de çözülemedi bu mesele. Bazı oyuncuların üstüne çok yük bindi, bu fazla yük eşit şekilde dağıtılamadı, büyük bir koordinasyon eksikliği yaşandı. Biraz da oyun heyecanı da kalmadı bazı arkadaşlarda. Bize op geldiği zaman gece 5'te 20 kişi discordda makara ile op karşılarken, onlar op yerken 2 kişi 2 kişi uğraşması da meseleyi iyice zorlaştırdı. Bu durumda Hayal yine pes etmeme kararı aldı, Jog'daki mücadele etmek isteyen arkadaşlarla yeni bir strateji ayarlıyorlar. Yani burada gelip boş edebiyat kasmayın, Hayal klanı, müttefiklerinin kendisinden istediği ya da talep ettiği birçok şeyi yapmıştır.

Oyun devam ediyor, savaş konusunda da sonuna kadar mücadele edeceğiz inş. Ancak kendinize inandırdığınız içi dolu olmayan boş fikirleri de bırakın artık. Diplomasi ile yatarak kapatacaktınız, şimdi savaşıyorsunuz, kazanırsanız ne mutlu işte. Zaferiniz daha anlamlı hale gelir. Biz kazanırsak bizim ki daha anlamlı hale gelir.

Çok uzattım, bayadır da girmiyordum. İnş okursunuz :)
Dışarıdan takip eden biri olarak yazında ilk kısımlar haklıdır değildir bir şey diyemem oynamıyorum ancak " Diplomasi ile yatarak kapatacaktınız " şu kısım saçmalık adamlar güçlü olduğu için senin tabirinle diplomasi ile yatarak kapatacak konuma geldiler siz madem savaşarak istiyordunuz en başka neden kontenjan istediniz, adamlar gücü eline almış ki herkes gitmiş kapatma için adamların kapılarına, yatarak yapılabilecek bir şey değil eğer öyle olsa adamların yatarak yaptığını siz niye savaşarak yapamadınız derler

Tatava yapmayın, dünyayı kazanmayı hak eden tek klan Nostra'dır. Hayal hangi klanla en güçlü zamanında savaşıp yıktı? Nostra tüm savaştığı klanları güçlerinin zirvesindeyken vura vura yıktı.

Dünyayı çeviren de benim oynamamdır :cool:
konudan konuya atlamış olucam abi fakat bu ilk dünyam ve truvanın ne demek olduğunu dünya başında nostranın kehanete op gecesi attığı truvasıyla öğrendim. oyun başında oyunda takip ettiğim kadarıyla kehaneti favori görüyordum keza savaş istatistikleri de iyiydi ben kehanetin bu silinişini gücünün zirvesi olarak nitelendirmem bu dediğimi de direk dışarıdan bir göz olarak söylüyorum çünkü dünyanın ilk 2 ayı klansız olarak oynadım bu oyunu. ayrıca meteora dönme kararının prometheus hesabının banı farkedildiği anda alelacele savaş açılarak direk saldırıların başlamış olması da bana güçlü an gibi durmuyor pakt olarak bir savaşları vardı ama meteor nostra birbiriyle savaşmayan 2 klandı bu bana kadar .

myw**

Dük
Savaşmayan 2 klandı dogru. Hatta nostra ile dünya kapatacaktı ve sürekli hayal klanını vurmak isteyen de bir klandı. Ama bir şekilde arka planda nostraya karşı farklı bir tutuma girdiler ve cız klanına savas actılar. Nostrada gerekeni yaptı. Çünkü nostra olacakların farkina vardı.

Buralarda olaylari carpitiyorsunuz inanılir gibi değil. Nostraya karsi yanlayan bütün klanlar ortada hiç bir sebep yok iken elleri güçlendigi zaman nostraya karşı sinsi sinsi işler içine girdiler. Jog klanını bu duruma dahil etmiyorum.

Şunu diyeceksiniz arkadaşlar nostra dünyada güçlüydü. Mecburen adamlar ne derse yaptık eyvallah ettik. Zamanı geldiginde bahaneler üretip savaşı açtık dünyayı nostrasiz kapatabilecegımizi gözümüz kestirdi bunu diyebilin utanıp sıkılmayın.

Nostranın meteora ihtiyaci yoktu , hayale ihtiyaci yoktu.Zaten bu 2 klan birbine her anlamda düşman klandı.Nostra ile anlaşıp güçlenen klanlar bunlar oda araya birilerini sokup hatır gönül ile olan şeyler. Ve anlasmanın başında verilen kontenjana evet deniliyor. Zaman geçip güclenince kontenjan sayısı bahesinden savaş açılıyor.

Oyunsal anlamda yaptıgınız satısı lütfen nostradaki arķadaşlara suç atarak ört bas etmeye çaĺışmayın.

Forumda olayları farķlı lanse ediyorsunuz yaptıgınız işin arkasında durun.