Hız Turları Hakkındaki Görüşleriniz.

Tibelda

Emekli Görevli
Yenilikçi bir şeyler olması için potansiyel bir talep olması gerekir. Oyunculardan gelen talepler genelde hızı yüksek ya da düşük - hrb yüksek ya da düşük olsun şeklinde. Bu noktada taleplerin gereklilikleri sorgulanır. Her istenilenin yapılması ve planın bu açıdan sürekli değişmesi mümkün değildir. Sizlerden sağlıklı geri bildirimler aldıkça bazı şeyler değiştirilebilir ve yenilenebilir.

Speed süreleri ile ilgili duruma gelirsek genellikle 3-4 saat aralığında devam edeceğini söyleyebilirim. Belki zaman zaman yine gelecek taleplere ve planlamamıza uygun olarak farklı roundlar düzenleyebiliriz.

Sizin de bahsettiğiniz üzere ödüller konusunda şirkete bağlı olarak ilerliyoruz. Turnuvalar için belirlenen ödül çeşidi ve miktarları bellidir. Bahsettiğiniz oyunlara kıyasla tribalwars'da böyle bütçeli organizasyonların olacağını pek sanmıyorum.

Premium puanların durumu da yine şirketin belirlediği politikalar ile alakalı bir durumdur. Bu nedenle bu soruya cevap verecek durumda değilim.

Özetle; En başta belirttiğiniz gibi sağlıklı, detaylı, neyi neden istediğinizi doğru ifade eden tüm geri bildirimler değerlendirilmektedir. Lütfen bu tarz geri bildirimleriniz varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. İyi oyunlar dilerim.

-DeJaVvU is Here-

Mızrakçı
Yenilikçi birkaç önerim var tr speedlerine özgü diğer ülkelerde olmayan. Bu speed tarzlarını açarak yabancı oyuncuların ülkemizde daha çok oynamasını sağlayabiliriz ama bu önerilerimden önce kalıplaşmış tr speed roundlarının biraz değişmesini istiyorum. Bunun içinde ilk önerilerim diğer ülkelerde gördüğüm speed tarzlarını burada da deneyip tr oyuncularının bu speed türlerinde de gelişmesini sağlayarak başlayabiliriz.

Öncelikle tr oyuncularının çok köy yönetmede sıkıntı çektiğini düşünüyorum . Çok köyden kastım barbar toplamalı herkesin ortalama 40-50köyü olduğu roundlar.

Bunlara verebileceğim birçok öneri var birkaçını sıralıyorum

1. Round tipi
Hrb10
Kişi başı 10-20-50 barbar veya bonus köyü
Misyoner sadakat (20-35) , 50 veya 100 (100 olan roundlarda akademi 3 seviyeli ve altın sistemi olmadan akademi sayısı kadar mis basma hakkın oluyor(yani 3 kademe akademisi olan altın basmadan 3 mis basabiliyor) böylelikle daha hızlı köy toplanabiliyor ve birkaç saat içinde 100lerce köyü olabiliyor oyuncuların ve bu round tiplerinin 6-8 saat civarında olması keyif açısından daha iyi olabiliyor. Hangisinin iyi olduğunu deneyerek görebiliriz ama süre kısa olmadığı sürece kişi başı 50 barbar bile çok fazla kalmıyor hemen tükenebiliyor )

2. Round tipi
Barbar sayısı aşırı düşürülmüş yada hiç barbar olmayan roundlar Hrb farketmez. Değişik stratejiler oluşturabiliyor ama aynı şekilde yağma olmadığı için bu roundlarında minimum 6saat olması gerektiğini düşünüyorum.

3. Round tipi
Son zamanlarda birkaç kere oynadığım ve hoşuma giden bir round olan normal roundlardan tek farkı üretim hızının düşürülmüş olması. Yani birçok ülkede 2x 3x hatta 5x gördük ama son zamanlarda en çok ilgimi çeken yabancı roundlardan biri oyun hızı ve birim hızı normalken üretimin 0.1x 0.2x 0.5x olduğu roundlar değişiklik açısından denenebilir ( sonuçta tek oyun kuralını değiştirip farklı speed tarzı oluşturmuş oluyorsunuz

4. Round tipi
1-7 gün süren roundlar bu roundlarda erken dominasyonu önlemek için moral etkin olabilir, gece bonusu etkin olabilir , uyku modu açılabilir

Daha birçok fikrim var ama bunlar diğer ülkelerde gördüğüm beğenilen roundlar kendimize özgü bir şeyler denemek için önce çeşitliliği biraz arttırmalıyız diye düşünüyorum. Eğer fikirlerim ilginizi çekiyorsa kendimize(tr speedine) özgü bir şeylerde önerebilirim.

Birde oyuncu sayısını arttırmak amaçlı uzun roundların ödülünü arttırabiliriz . 6-12 saat için 50 premium , 12-24saat için 100 premium , 1 günden uzun süren roundlar içinde 200-500 premium diğer oyuncular için cazip olacaktır. Eğer bu konuda maddi sıkıntılar çekiyorsanız ben talep edeceğim roundların ödül masrafını tek başıma karşılayabilirim. Zaten oyuncu sayısı artınca sizde speedlerden aylık 10k pre yerine 20k pre kazanacaksınız ve aylık 3k pre dağıtıyorsanız bunu 5-10k yapmanın size bir zarar sağlayacağını düşünmüyorum. Bazı oyuncuların 1.lik için daha çok uğraşması ve bunun için stratejiler üretmesi oyunu keyifli hale getireceğine eminim. Şuan ki 30premium kimsenin umrunda olduğunu düşünmüyorum

-DeJaVvU is Here-

Mızrakçı
1.Round tipine öneri

Round süresi 6-12 saat ( hiç olmazsa 4 saatlik bir roundta kişi başı 10-20 barbar yada bonus ile denenebilir)

• Köy Fethi Mümkün
  • Barbar Köyü Fethi Mümkün
  • Kişi Başı Barbar Sayısı 20 yada 50 (oyun süresine bağlı 6 saatse 20, 12 saatse 50)
  • Bina Başlangıç Seviyesi: HRB10
  • Çiftlik Limiti: Etkin değil.
  • Saldırı Aralığı: 100 ms.
  • İptal Komutu: 120 sn.
  • Acemi Koruması: 30 dk.
  • Şövalye: Etkin değil.
  • Okçu: Etkin değil.
  • Araştırma Sistemi: Basit
  • Klan Limiti: 2. Klan üyelerine saldırı, klan dışı destek yada klandan çıkmak yok. (Farketmez)
  • Fake Limiti: %1. (Farketmez)
  • Hammadde Üretimi: Normal
  • Satın Alma Yöntemi: Akademi , 3 seviyeli
  • Altın Masrafı: Sabit fiyat altın yok
  • Misyoner Menzili 100 Alan
  • Sadakat Kaybı: 100
  • Milisler: Etkin değil.

Tibelda

Emekli Görevli
Yenilikçi birkaç önerim var tr speedlerine özgü diğer ülkelerde olmayan. Bu speed tarzlarını açarak yabancı oyuncuların ülkemizde daha çok oynamasını sağlayabiliriz ama bu önerilerimden önce kalıplaşmış tr speed roundlarının biraz değişmesini istiyorum. Bunun içinde ilk önerilerim diğer ülkelerde gördüğüm speed tarzlarını burada da deneyip tr oyuncularının bu speed türlerinde de gelişmesini sağlayarak başlayabiliriz.

Öncelikle tr oyuncularının çok köy yönetmede sıkıntı çektiğini düşünüyorum . Çok köyden kastım barbar toplamalı herkesin ortalama 40-50köyü olduğu roundlar.

Bunlara verebileceğim birçok öneri var birkaçını sıralıyorum

1. Round tipi
Hrb10
Kişi başı 10-20-50 barbar veya bonus köyü
Misyoner sadakat (20-35) , 50 veya 100 (100 olan roundlarda akademi 3 seviyeli ve altın sistemi olmadan akademi sayısı kadar mis basma hakkın oluyor(yani 3 kademe akademisi olan altın basmadan 3 mis basabiliyor) böylelikle daha hızlı köy toplanabiliyor ve birkaç saat içinde 100lerce köyü olabiliyor oyuncuların ve bu round tiplerinin 6-8 saat civarında olması keyif açısından daha iyi olabiliyor. Hangisinin iyi olduğunu deneyerek görebiliriz ama süre kısa olmadığı sürece kişi başı 50 barbar bile çok fazla kalmıyor hemen tükenebiliyor )

Çok köy yönetmede sıkıntılı olan bir topluluğa neden daha hızlı ve çok köy toplayabileceği üstelik daha uzun roundlar açalım anlamadım.

2. Round tipi
Barbar sayısı aşırı düşürülmüş yada hiç barbar olmayan roundlar Hrb farketmez. Değişik stratejiler oluşturabiliyor ama aynı şekilde yağma olmadığı için bu roundlarında minimum 6saat olması gerektiğini düşünüyorum.

Barbar fethinin kapalı olması ile birlikte oyuncu köyleri fethi yapılması gerekir. Bu da round başı ortalama 50 oyuncudan 50 köy fethi eder minumum 6 saat dediğiniz süre içerisinde 50 köy 3 kere toplanır.

3. Round tipi
Son zamanlarda birkaç kere oynadığım ve hoşuma giden bir round olan normal roundlardan tek farkı üretim hızının düşürülmüş olması. Yani birçok ülkede 2x 3x hatta 5x gördük ama son zamanlarda en çok ilgimi çeken yabancı roundlardan biri oyun hızı ve birim hızı normalken üretimin 0.1x 0.2x 0.5x olduğu roundlar değişiklik açısından denenebilir ( sonuçta tek oyun kuralını değiştirip farklı speed tarzı oluşturmuş oluyorsunuz

Üretim hızlarının bahsettiğiniz gibi 2x3x olduğu roundlar var. Bahsettiğiniz 0.1x gibi üretim hızlarının nasıl bir oynanışı olacağını deneyebiliriz. Bununla ilgili örnek round varsa lütfen paylaşın.

4. Round tipi
1-7 gün süren roundlar bu roundlarda erken dominasyonu önlemek için moral etkin olabilir, gece bonusu etkin olabilir , uyku modu açılabilir

Bu roundları daha önce sıkça yaptık. Katılımını da inceledik. Oyuncularımızın uzun roundlarda bile 3-4 saat ortalam oyun oynadığını sonra rölantide kaldığını yada bıraktığına şahit olduk. Bu vb. nedenlerle uzun roundlar yapmıyoruz. Ara sıra belki günlük round olabilir ama buda oyuncu talepleri olduğunda ve planımıza uygunluğu olduğunda yapabiliriz.

Daha birçok fikrim var ama bunlar diğer ülkelerde gördüğüm beğenilen roundlar kendimize özgü bir şeyler denemek için önce çeşitliliği biraz arttırmalıyız diye düşünüyorum. Eğer fikirlerim ilginizi çekiyorsa kendimize(tr speedine) özgü bir şeylerde önerebilirim.

Birde oyuncu sayısını arttırmak amaçlı uzun roundların ödülünü arttırabiliriz . 6-12 saat için 50 premium , 12-24saat için 100 premium , 1 günden uzun süren roundlar içinde 200-500 premium diğer oyuncular için cazip olacaktır. Eğer bu konuda maddi sıkıntılar çekiyorsanız ben talep edeceğim roundların ödül masrafını tek başıma karşılayabilirim. Zaten oyuncu sayısı artınca sizde speedlerden aylık 10k pre yerine 20k pre kazanacaksınız ve aylık 3k pre dağıtıyorsanız bunu 5-10k yapmanın size bir zarar sağlayacağını düşünmüyorum. Bazı oyuncuların 1.lik için daha çok uğraşması ve bunun için stratejiler üretmesi oyunu keyifli hale getireceğine eminim. Şuan ki 30premium kimsenin umrunda olduğunu düşünmüyorum

Genel olarak geri bildirimleriniz için teşekkür ederim. Dikkatimi çeken ve uygunluğu olan kısımlarını not aldığımdan emin olabilirsiniz. Bu tarz geri bildirimleri tüm oyuncularımızdan daha sık daha detaylı bekliyoruz. Böylece daha fazla keyif alacağınız bir hızlı round planı oluşturabiliriz. İyi oyunlar dilerim.

-DeJaVvU is Here-

Mızrakçı
Çok köy yönetmede sıkıntılı olan bir topluluğa neden daha hızlı ve çok köy toplayabileceği üstelik daha uzun roundlar açalım anlamadım.

Oyuncular tamamen mantığı çok köy yönetmek olan oyunları oynadıkça kendilerini geliştirebilirler, zaten bu tarz roundlar isteme sebebimde bu . Oynamadan gelişemezler. Roundta kolayca herkes barbar toplayıp 30-40köy olabileceği için yaklaşık 20-30dk içinde barbarlar tükenir ve çok köylü savaşlar başlar. Bu round tipinide haftada 1 kere deneyebileceğimizi düşünüyorum

Barbar fethinin kapalı olması ile birlikte oyuncu köyleri fethi yapılması gerekir. Bu da round başı ortalama 50 oyuncudan 50 köy fethi eder minumum 6 saat dediğiniz süre içerisinde 50 köy 3 kere toplanır.

Benimde çok sevdiğim round olduğunu söyleyemem ama haftada 1 denenebilir. Çeşitlilik için önerdiğim bir round tipi

Üretim hızlarının bahsettiğiniz gibi 2x3x olduğu roundlar var. Bahsettiğiniz 0.1x gibi üretim hızlarının nasıl bir oynanışı olacağını deneyebiliriz. Bununla ilgili örnek round varsa lütfen paylaşın.

Bu sayfada 6. ve 7. round 0.1x ve 0.5x e birer örnek

Bu roundları daha önce sıkça yaptık. Katılımını da inceledik. Oyuncularımızın uzun roundlarda bile 3-4 saat ortalam oyun oynadığını sonra rölantide kaldığını yada bıraktığına şahit olduk. Bu vb. nedenlerle uzun roundlar yapmıyoruz. Ara sıra belki günlük round olabilir ama buda oyuncu talepleri olduğunda ve planımıza uygunluğu olduğunda yapabiliriz.

Bu round portekiz sunucusunda açılmış şuan oynanmakta olan 3 günlük bir round , roundu farklı kılan özellikler 3 günlük , hrb yüksek , altın masrafı azaltılmış , sadakat kaybı misyoner başına 100 , kişi başına 100 barbar (biraz abartı gibi ama ilk günün sonunda barbarların büyük bir çoğunluğunu oyuncular almış bulunmakta )

Sıralama

Özelliklerinin türkçeye çevrilmiş hali

#8208 Fatihler
Başlangıç: 11 Şubat 12:00
Bitiş: 14 Şubat, 12:00
Açıklama:
• Yeni başlayanlar için koruma: 300 dakika.
• Paladin: aktif, silahsız.
• Okçular: aktif.
• Arama Sistemi: basit.
• Yanlış saldırı limiti: %5.
• Barbar köyleri 10.000 puana kadar büyür.
• Kaynak üretimi: x1.
• Gelişmiş yapı düzeyi: N9.
• Noble'ın maliyeti: azaltıldı.
• Akademi Sistemi: madeni paralar.
• Barbar fethi: evet.
• Kabile başına üye: 3.
• Kabileden ayrılmanıza izin verir: hayır.
• Köyler arası mesafe: normal.
• Oyuncu başına barbar köyü: 100.
• Yeniden başlatmaya izin verildi: evet.
• Oyuncu başına başlangıç köyleri: 1.
• Gece bonusu: aktif, 00h ile 08h arasında.
• Gece bonusunda savunma faktörü: 5.
• Soylu: 100 sadakati azaltır.

Hız turları hakkında genel bilgiler

Oyuncu limiti: 100
Zafer Koşulları: • Ödüller: 200 Premium Puan.

En çok puana sahip olan kabile kazanır.
Hız: 400
Birim hızı: 1
Gece modu: Hayır
Tatil modu: Hayır
Moral: hayır

Genel olarak geri bildirimleriniz için teşekkür ederim. Dikkatimi çeken ve uygunluğu olan kısımlarını not aldığımdan emin olabilirsiniz. Bu tarz geri bildirimleri tüm oyuncularımızdan daha sık daha detaylı bekliyoruz. Böylece daha fazla keyif alacağınız bir hızlı round planı oluşturabiliriz. İyi oyunlar dilerim.
Yazdıklarımı dikkate aldığınız için bende teşekkür ederim. Tek amacım çeşitliliği ve tr sunucusunun kalitesini biraz daha arttırmak için önerilerde bulunmak.

Bazen yabancı speedlere girip farklı roundlar veya yenilikçi bir şeyler görünce trde neden aynı roundlar görüyoruz diye arkadaşlarımla yakınıyoruz. Bu konuda
yazdıklarım dikkate alındıkça yeni fikir ve önerilerle size destek vermeye çalışacağım

Bu arada hep eleştirdiğimin farkındayım. Şunuda söylemeden geçmek istemiyorum son zamanlarda trde açılan (Erken Bitir: İnşaatı 03:00 dk kala bitirmek mümkün.) özelliğini beğendiğimi ve daha çok tr speedlerinde gördüğümü de belirtmek istiyorum bu konuda size teşekkür etmek istiyorum farklılık açısından güzel bir round ve trye özgü olduğunu düşünüyorum. 0.1x 0.5x gibi roundlarda denenebilir.

Çek sunucusuna özgü olan tantaller ,cheatdorf ve zlezna pevnost roundlarınıda (3ününde birbirinden farklı özellikleri oluyor ama mantık yüksek puanlı köyleri ele geçirmek) trde deneyebileceğimizi düşünüyorum ve bu konuda fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Daha sonra ilginizi çekerse 3 roundun birbirinden farkını da sizlere anlatabilirim.
Bu roundlarda haritanın belli yerlerine yüksek puanlı ve içi kolayca kesilemeyen(20şer k savunma +duvar 30 veya 40gibi) askerlerle dolu köyler(1-5) yerleştiriliyor ve oyuncular bu köyleri almak için savaşıyorlar

https://www.divokekmeny.cz/page/speed/rounds/future ( #18739 22-256 Tantaller (8))

Round özelliklerinin türkçeye çevrilmiş hali

Başlangıç: 13 Şub, 14:20
Bitiş: 13 Şubat, 22:20
Oyun sırasında, ordusu olan 5 tantaller eklenecek
Köyler yeniden adlandırılmamalıdır, aksi takdirde sayılmayacaktır.
şövalye: evet
Okçular: Evet
İnşaat halindeki köy: Seviye 3
Bonus köyler: Oyuncu başına 5
Barbar köyleri: Oyuncu başına 5
Terk edilmiş köylerin büyümesi: 3000 puana kadar, yavaş büyüme (0,4)
Başlangıç koruması: 60 dakika
Sahte limit: %1 köy puanı
Üretim: Normale göre %150
Soyluların yükselen fiyatları: Hammadde paketleri
Saat 15:00-17:00 arasında gece bonusu %500
Klan üye sınırı: 2, Klan'dan çekilmek mümkün değildir, destek sadece Klan içinde mümkündür, Klan üyesine saldırmak mümkün değildir.

M A S E R A T İ

Kılıç Ustası
Ahmeti yıllardır tanırım gerek oyun bilgisi gerek oyun tecrübesi olsun takdir ettigim saygı duyduğum nadir oyunculardan biridir.Daha öncede forumda bu konu hakkında bir çok speed oyuncusunun tercümanı olup benzer taleplerde bulunmuştu.Ve bir çogunu değerlendirmiştiniz :) Karşılıklı istişarede bulunulursa olumlu sonuçlar alınacagını düşünüyorum.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Raunt hızlarından falan pek anlamam ama sadece raunt önerisi verebilirim eğer oyuncular uzun raunt oynamak istiyorsa Cuma gününden başlayıp pazar günü gecesi bitecek rauntlar açılabilir.

Katılımı bilmiyorum ama hafta içleri de gece rauntları açılabilir hatta 20:00 sularında başlayan rauntları sabah açılan rauntlara kadar uzatılabilir.

Daha çok eğlenceli rauntlar açılabilir yani kazanma koşulu farklı olan rauntlar açılabilir amaç zaten eğlenmek.

Tibelda

Emekli Görevli
Raunt hızlarından falan pek anlamam ama sadece raunt önerisi verebilirim eğer oyuncular uzun raunt oynamak istiyorsa Cuma gününden başlayıp pazar günü gecesi bitecek rauntlar açılabilir.

Katılımı bilmiyorum ama hafta içleri de gece rauntları açılabilir hatta 20:00 sularında başlayan rauntları sabah açılan rauntlara kadar uzatılabilir.

Daha çok eğlenceli rauntlar açılabilir yani kazanma koşulu farklı olan rauntlar açılabilir amaç zaten eğlenmek.

Raunt değil round. :)

Son düzenleme:

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi

Bu öneriyi bir kaç kez denedik. Başlangıçtan ortalama 2-3 saat içinde aslında bitmiş oluyor.Yeni giriş yapan oyuncularda sıkılıyor ve verimliliği azaltmış oluyor.