EİBO-SİNERJİ SAVAŞI

• Konuyu başlatan DeletedUser58852
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser58852

Ziyaretçi
Yahu konuyu trollemek için yazan sen flod yapıyorsun.Gereksiz bişey mi yazıyorum?Aynı yazıyımı paylaşıyorum?Flood anlayışın nedir?Konuyu trollemek için yazacağına zoruna gidiyorsa okuma? Kalkıp yazıları okumuyorsun bile zaten ilginde degil laf olsun diye yazıyorsun...

DeletedUser58852

Ziyaretçi
Ben tartışmıyorum hocam olanları yazıyorum hala birilerinin zoruna gidiyor cevap verıyorlar.Görün abi ne tür insanlar var kim gerçekde oyuncu kim değil.Tek gayem budur.Bu oyun insanın aynasıdır insan kendinden bişeyler görebilmeli bu oyunu oynarken.Buna inanıyorum.Bir an olsun belki düşünürler bunu diye yazıyorum.Ben kendimi de eleştiriyorum.Çabuk parlıyorum.Parlıyacagımda abi bırak ya 20 yaşındayım.Her şeyde kim mükemmel? Ama biliyorum bunlarda zamanla düzeltecegim şeyler.30+ yaşına gelmiş bu adamların bu ihanetleri bu oyunda yapmaları bu vatanada yapma potansiyelleri oldugu anlamına gelir.Buna inanıyorum.Bir an olsun düşünmeye davet ediyorum.

DeletedUser36486

Ziyaretçi
Z4M4Z1NGO IS HERE seni tanımam etmem ama yazdıklarına ve sana sayı duyuyorum. Senin dışında yazılanların çoğu boş. Onlar da seni floodla itham etmekten ileriye gidemiyorlar

DeletedUser58583

Ziyaretçi
@mustache

Benim empati yapmamı istemişsin. Dur ben de aynı şeyi senden isteyeyim. Misal şimdi Nop - Acemi - Maybe - Sinerji - Eibo, vs. vs. bunların hepsi anlaşsa. Hepsi müttefik olsa ve sadece seninle savaşsa tepkin nasıl olurdu ? İşte ben de aynı tepkiyi veriyorum. He bunu da kimi ağlama olarak algılar. Ben senin 50 saatten atacağın 10 kami ile yıkılacak değilim. Fakat ben burada oyunu keyifli hale getirmenin derdindeyim. Size jest olsun, örnek olalım diye tek klanla oynuyoruz. Ve sınırımız olan neredeyse herkesle savaş ilanımız var. İstesek bir kısmını bitiremez miyiz ? Bitiririz. İstesek 4-5 klan kuramaz mıyız ? İnan en kolay iş. Yapmıyoruz. Öncü davranıyoruz, birşeyler değişsin diye.

Fakat diğerleri aynı değil. 50 saat çevrenizde kırmızı yok deyince sanki hakaret etmişim gibi yorum yapıyosunuz. Var mı peki ? Ve başkası olsa ben bu yorumu yapmam. ND klanındaki bazı oyuncuları tanıyorum da. Misal faruk2829, 19.dünyada benim klanımdaydı. Biz 4-5 kişi kıta çökertirdik. Şimdi bu oyuncuların olduğu ekibe bakıyorum. Arada dev fark var. Ben ND kurucusu olsam, en basitinden şuan Maybe klanına çoktan savaş ilanı vermiştim. Ve benim gördüğüm ND kadrosu da rahat bir şekilde şu klanı şimdiye kadar yıkardı. Bize de daha sağlam bir sınır çekerdi. O zaman işte tebrik ederdim sizi. Ama kimse o potaya girmedi. En basitinden şu savaş bile yapılmıyosa bu oyuna bu kadar vakit ayrılmasının nedeni nedir bilemiyorum.

Bizim bölgemizde Darbe diye bir klan vardı. Harita konumu, oyuncuların stilleri ND ile çok benzerdi. Biz savaştık yıktık onları. İstesek diplomasi de yapabilirdik. Yapmadık. ND ile de benzer bir durum olurdu. Bir fark olmazdı. Biz diplomasi trafikleriyle oyunun en keyifli dönemleri olan başlangıcı mahvetmezdik.

@hengameyensura

Bayram ben bu konuları seninle tartışmak istemiyorum. Çünkü sen benim bu anlattıklarımın aksine bir görüşe sahip değisin. Burada şikayetçi olduğum konuların mimarı da değilsin. Fakat arkadaşlarını savunma içgüdüsüyle yorum yapıyosun. En basit örneği ; Oyun başındaki Şamars klanı oyun anlayışıyla şuan ki Acemi aynı şey mi ? Güya kadroya takviyeler yapıldı, haritada çok hızlı bir şekilde çok fazla kıtaya hakim olundu. Eeee ? Balon. Kaos yumağı. 150 puanlık adamın oyunu trollemesi. Başka birşey değil. Ya Şamars'ın, Acemi'ye evrilişi Ersun Yanal'lı Fenerbahçe'nin Arap İsmail'li Fenerbahçe'ye evrilmesinden daha beter.

Biz isteseydik feryat'a verirdik bi klanın kuruculuğunu, ana kadroya da hiç bulaştırmazdık. Vuslat'ı, Galax* yapardık. Herkesten önce kapanırdı kıtamız. Akabinde ben birilerini atar, toplatır, hesaplarına çöker bişey yapardım. Yine toparlanırdı. Eeee ? Bu mu abi klanlar konsepti. Bölgeyi ele geçiricem diye önüne geleni klana al, karşı bölgedeki klanı yıkıcam diye herkesle diplomasi yap. Milletin beynini telefon görüşmeleriyle emerek istemeseler bile paktlara dahil et. Sonra kalan oyuncuları klanları topla, duruma göre yeni bi isimle dünyayı kapat. Bu mudur abi ? Hiç utanmayacak mı yani bu şekilde dünyayı kapatan bir klan ? Dünya kapatıp sonra ertesi dünyada yine adam yerine konmayan, yine aynı diplomasi trafikleriyle, aynı kaosla sırf biryerleri trollemek üzerine giriş yapan bir klan olmaktan utanmayacak mı ?

Destek takımı bile sırf bu kaos'u çözmek için klasik dünyanın konseptini değiştiriyor. Peki bu arkadaşlar bu kadar olan biteni görmüyor mu ? Enes'le mi Tahsin'le mi ne birinizle skype'ta konuşurken bana şunu dedi. ''Abi siz marjinal takılıyosunuz, bizim kadroya tepeden bakıyosunuz'' Aslında demek istediği siz bizi adam yerine koymuyosunuz.

Daha bu dünya açılmadan evvel ben seni bireysel olarak Galaxy'e çağırmadım mı ? Senin her zaman yanımızda baş köşede yerin hazır. Güzel güzel oyununu oynuyosun, sohbetini ediyosun çünkü. Ama diğeri troll. Daha dünyaya giriş yapmadan şu klanları yıkacaksınız diye 100'lerce kişiyi whatsapp gruplarında, orada burada örgütlemeye çalışan bir tip. Agarthalar filan kuruyo. Te Allahım ya kafaya gel.

Ben klanımda herkese ismiyle hitap ediyorum. Çünkü hepsini tanıyorum. Bizim 50 kişilik Galaxy'den her hafta halı saha takımı çıkar. Her hafta düzenli buluşma ayarlayabilir bu klan. Böyle bir ekip çünkü. Diğerine bakıyom, 100'lerce oyuncu biri diğerini tanımaz.

ŞamariaNs klanını kurarken bağıntısız bir yerde başlicaktım,bu galaxy rest veya nop olacaktı,ama serdar abi ile görüşmem neticesinde güneydoğuyu stalkerin bölgesini seçtik,şu durum da real de buluşmuş olduğum dostlukları bir yere bırakacaktım,ama aksilikler çıktı kendi klanımı acemiyiz yaptım,bu benim klanımsal bir problemim değildi,kendala vermiş olduğum bir sözdü.Ama söz fiilen olmasaydı muhtemelen galaxy de olacaktım bu da olağan bir durumdu.Benim de hoşuma gittiği söylenemez bu world hem kendi haritam ve çevrem konusunda konuşmam gerekirse.

Dediklerin benim aklımdan geçenlerin benzeri yani ortak düşüncelerimiz diyebilirim ama altını çizerek söyliyeyim bir kaçı.Yanlış anlaşılmak istemiyorum.

Klanın birbiri ile samimiyeti ile ilgilenmiyorum açıkçası,sadece beni tanıyıp sevip sayanları sayıyorum kendi adıma konuşmam gerekirse,fakat hayal kırıklığı yaşatan oldu,beni sinirlendiren yani klanın iç olaylarına bakmıyorum samet.

Real buluşmaları konusuna gelirsem,buluştuğum kişilerin muhabbetini severim,ama oyun karakterini sevmediğim kişiler de olduğu için genellikle bunu 5 kişi ile sınırlandırıyorum.Hatta ve hatta sen beni galaxye çağırdığın zaman 1 haftaya yakın bir süreçte de klanlar oyuncusunda kalıyordum :)

neyse ben bunları kendi bakış açımdan anlattım samet diğer konuları skypetan tartışırız.

Ve zamazingo kardeş,

Sen burada istediğin kadar konuş,bu olanı değiştirmez,Burada olayları açıklar savaşından bahsedersin,gelip her post atışında bir olayı diretmenin manası nedir?.Buraya gelenler worldün üzerinde ne olmuş ne bitmiş diye merak eder bilgi edinir ama sen her sayfa da en az 3-4 post durmadan kötüleme çamur atma,sen bu konu da kendini biraz aştın diye düşünüyorum,o nedenle insanları biraz kötülerken ne diye oyundan oyununla cevap vermediğini anliyamadım.Ben bir klanı temsil ederken batsa da batmasa da son köyüme kadar savaşır sonra da silerim :) o nedenle tavsiyemi biraz dinle. :)

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Bayram ondan mı gelmiyorsun lan Karasu'ya? Karakterimi mi begenmiyorsun benim.

Bu arada savaş ne alemde gençler? Dakika ve skor alalım.

DeletedUser54896

Ziyaretçi
Yahu konuyu trollemek için yazan sen flod yapıyorsun.Gereksiz bişey mi yazıyorum?Aynı yazıyımı paylaşıyorum?Flood anlayışın nedir?Konuyu trollemek için yazacağına zoruna gidiyorsa okuma? Kalkıp yazıları okumuyorsun bile zaten ilginde degil laf olsun diye yazıyorsun...

bu arkadaşın flood yaptığını iddaa edenin alnını karışlarım.Arkadaş gayet güzel açıklıyor olan biteni.Bu tip ihanetleri yaşamayan bilemez.Şu an seni en iyi ben anlıyorum hocam.Sen takma bu şahıslara.Bu bahsettiğin şahıs bozuk plak misali bugün yarın sana çocuk muamelesi yapıp az ileride oyna diyecek.Şimdiden hazırlıklı ol 1-2 caps ayarla. Önüne bir iki caps atınca susuyor eleman:D

DeletedUser58852

Ziyaretçi
hani çıkıp buraya eleştiri yapnlar varya bunun bir oyun oldugunu hatırlatanlar vs. vs..
hah onları şimdi burada bu oyunu bılmeyenler dahi olsa emek veren eibo oyuncularını alaya alan bu karakterleri aynı şekilde eleştirilip eleştirmeyeyeceklerini dikkatle izleyecegiz.
Eibo mu varmıs aaa haberimiz yok diyenler yada işte bilmem ne klanından daha çok dayandılar diyen bu karakterlere yazık...