ANTİ vs Aile-Azro

• Konuyu başlatan DeletedUser65400
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser60685

Ziyaretçi
Yahu sen bence şaka olarak yazıyosun bunları söylediklerinde ciddi oldugunu düşünmüyorum ki ciddiysen durum vahim.Bizde hesaplar kaç kez saldırıya açık ceza yedi tahmin edemezsiniz.Kalkıp yöneticiler bizi sevmiyor demedik.
Ben klanımdaki herkesi kontrol edebiliyorum kimsenin atakan hesabını şikayet edecek ahmakça hamle yapmayacağına ihtimal bile vermiyorum.O yüzden böyle birşey olması söz konusu bile degil.Anti ile savaşarak yenmeyeceginiz demişsiniz.Biz antiye daha ilk opumuzu yapıyoruz.Op yapmadan olan fark 1000 kusurdu optan sonra kaç kusur olur bakalım.Kimse kusura bakmasın ama anti bizim dengimiz degil.Umarım bir opa dagılmazsınız.Bidaha kurnazlık yapıp optan kurtulmak için kendini şikayet etmezsiniz umarım.

Şuan ordaki konuşmada dönen şey meşrulaştırma politikası, insanlık tarihinin başından yirmibirinci yüzyılın sonuna kadar devletlerin birbirlerine savaş açmak için uyguladığı bir politikadır. Kısa olarak bahsetmek gerekir ise bir devlet diğer bir devletten istediği toprakları almak istiyorsa ( stratejik konumu için olur, kaynakları için olur, ticaret olanağı için olur ) ilk önce tüm ulusların oturduğu masada o toprağa claim atması gerekir, yani o topraklarda hakkı olduğunu kanıtlaması gerekir. Buda bir günde yapılacak bir iş değildir, ilk önce mevcut toprak parçasında yaşayan toplumun bir kısmı bu hak iddiasına inanmalı sonra ulusların oturduğu masada bu hak iddiası zamanla uluslara normalleşmeli. Buna günümüzde propaganda diyoruz, Amerika 1. Dünya savaşına girmek için kendi insanlarıyla dolu olan transatlantiği batırarak Alman hükümetine karşı savaş hakkı kazandı, daha önemlisi halkı bu savaşı istiyordu. Aynı şekilde 2. Dünya savaşında Amerika göz göre göre pearl harbor daki pasifik filosunun pusuya düşmesine izin verdi, amaç büyük buhranda olan ülkeyi savaşa sokmak için sarsmaktı ve Amerika istediğini elde etti, halkı savaş için yanıp tutuşuyordu ve miğfer devletlerine savaş açmak için hakkı oldu. Son örneğim ise ikiz kuleler ve Pentegon faciası, yine Amerika tarafından tasarlanmış bir meşrulaştırma politikasıydı. Bu sayede Afganistanı işgal etmek için hak kazanmıştı ve artık kendi otoritesine karşı olan bir yönetimi terörist gösterebilmiş ayrıca stratejik bölgeleri ve kaynakları ele geçirebilecekti. Bu saydığım meşrulaştırma politikaları 1 günde olan şeyler değiller, İlk önce zaman geçmesi gerekiyor ardından insanların aklında çelişki yaratarak hak iddiealarını meşrulaştırabiliyorlar. Bu anlattıklarımızın konuyla ne alakası var derseniz Anti deki oyuncuların OP tan kaçmak için kendilerine ceza aldırdıkları çok açıktır. Sizin dediğiniz gibi bu tecrübeden ve gözlemlerden oluşan bir iddea dır, bunun ispatı tarafımızca yapılamaz çünkü oyun yöneticilerinin gizlilik politikalarınca bunu söylemeleri mümkün değildir. Bunu Anti yada bu konuştuğun oyuncuda biliyor bu yüzden ''Opta hesaplarımız banlandı, bedava köy topluyorlar, yöneticiler Anti klanını sevmiyor'' gibi söylemlerle gelecekte olası yok oluşlarına onurlu bir son izlenimi vermeye çalışıyorlar. Yani kendilerine haksızlık yapıldığını küçük yalanlarla meşrulaştırmaya çalışıyorlar, Dünyanın sonunda biz savaştık şöyle oldu böyle oldu diyerek biz aslında yenilmedik izlenimi bırakmaya çalışıyorlar. Tabi savaşın sonunu kimse tahmin edemez bu iki tarafın oyuncularının direncine bağlıdır.

Ayrıca bu benim hesabım değil kendi hesabımın forum şifresini bulamadım zamanında Gecce ve Anti birken forumda yazılanları okumak için rica etmiştim bir hesap ve maalesef ki şifresini bilmiyorum eğer sahibi buradaysa. Tüm bunların dışında güzel bir savaş dönüyor Anti klasik Anti, şaşırdığım bir durumu yok. Alışmışım sanırsam artık dansözlüklerine, Azro ise beklediğimden daha yetenekli bir klan çıktı ve kadrosu da gayet yetenekli. Aile ise çok bir fikrim olmadı bi süre onlara karşı güneyde savaştım zamanında 9avans filan varken ama görüyorumki siyasi politikalarını iyi yürütmüş ki böylesine bir genişleme elde etmiş ayrıca oplarıda çok başarılı. Her iki tarafada başarılar dilerim güzel bir savaş dönüyor ...

DeletedUser64688

Ziyaretçi
İşşiz olduğum için okudum işi olanlar için özet geçeyim.
Anti'nin ali cengizleri.Azro sandığından daha yetenekli çıkmış.Aile güzel diplomasi ve güzel oplar gerçekleştirmiş.Error hakkında bişey yazmamış.Son olarak da amerikan oyunları.Bide propaganda dan bahsetmiş hazır aklıma getirmişken izliyim güzel film.

DeletedUser23230

Ziyaretçi
Saldiriya kapali Ceza yiyen hesaplarimizdan birinin cezası açıldıktan 1 dk sonra gelen saldırı dünyanın durumunu çok güzel açıklıyor.

Ya hadi diyelim gününü tahmin ettim saati nasıl tahmin ettin,en azından ceza açıldıktan 5 dk sonra saldırı atsaydinizda yöneticilerden bilgi aldığınız anlaşılmasaydi.

Oyunlarinizi başınıza yıkacağız bekleyin.Antiyi savaşarak yenemediniz,bu şekilde oyunlarla da yenemeyeceksiniz.

DeletedUser55944

Ziyaretçi
ya bırakın arkadaşlar kaç hesabınız biz kamileri çıkmaya başladık hemen ceza aldırıyosunuz kendinize bide saldırıya kapalı tabi yapılan uyanıklık busefer işlemedi arkadaşlar işin özeti bu fazla söze gerek yok...

DeletedUser37337

Ziyaretçi
kablo84 hesabı yarın sile alınacaktır. World de kalan arkadaşlara başarılar.
Abi öncelikle silmene üzüldüğümü belirtmek isterim.
Oyun başından beri okadar op yaptık fakat en zoru hatta bizim için başarısızlık diye tabir edebilecegimiz bir op oldu kablo hesabına.Bunun için özellikle tebrik ediyorum seni ve emegi geçenleri. Aile klanı olarak kimse bunu inkar edemez zaten.Hesabı silsende muhabbet devam eder :)

Salvatore*.

Mızrakçı
Azro&Aile Vs Anti savaşı İstatistiği =

wew.png

AzRo ve Aile klanları son günlerde köy alımlarında nerdeyse hiç önde kapamamış :p

Oyun başından beri okadar op yaptık fakat en zoru hatta bizim için başarısızlık diye tabir edebilecegimiz bir op oldu kablo hesabına.Bunun için özellikle tebrik ediyorum seni ve emegi geçenleri. Aile klanı olarak kimse bunu inkar edemez zaten.Hesabı silsende muhabbet devam eder :)
Özellikle dedezula lazzaro green shadow la baya zevkli mücadele yaptık. Eğer hesaba sabahtan itibaren baksaydım köy alma ihtimaliniz çok düşerdi aldıklarınızın hepsini geri alırdım. Artık dünyayı ailenin kapatması kesinleşti

DeletedUser55944

Ziyaretçi
suat kardeşim operasyon kablo hesabına deildi hesabın bi bölgesineydi yoksa kablo hesabına tüm klan girseydik daha farklıda olabilirdi ama iyi tuttu köyleri geri takipleri yaptı iyi bi oyuncu ona diyecek bişey yok

DISCIPLIN3

Okçu
Özellikle dedezula lazzaro green shadow la baya zevkli mücadele yaptık. Eğer hesaba sabahtan itibaren baksaydım köy alma ihtimaliniz çok düşerdi aldıklarınızın hepsini geri alırdım. Artık dünyayı ailenin kapatması kesinleşti

eline emeğine sağlık usta. op saatinde yolda olduğum için hesabım bakıcıdaydı çakışmayalım diye başka hesaptan hedef vermişlerdi. Bu sebepten sizinle pek karşılaşamadık
Umarım yine karşılaşırız. Yan yana yada karşı karşıya.
Eğlenceli olacağından eminim.
Selametle

suat kardeşim operasyon kablo hesabına deildi hesabın bi bölgesineydi yoksa kablo hesabına tüm klan girseydik daha farklıda olabilirdi ama iyi tuttu köyleri geri takipleri yaptı iyi bi oyuncu ona diyecek bişey yok
Başka dünyalarda karşılaşılır :))) orda daha zevkli olur hesapta ben vardım dün. Op sürecinde olsaydım aldıklarınızıda alamazdınız

IGreen ShadowI

Ağır Atlı

geçen opta kamileri çıkıp misleri çıkamadan ban yiyince hesap mis miktarı arttı haliyle
Bu seferde bizim hissemize kablodan düştü ağırlıklı olarak uzun zamandır bu kadar çok köye gidipde bu kadar az köy aldığımı hatırlamıyorum
kablo hesabı konumu itibariyle wnin gidişatını etkileyecek 3-4 hesaptan birisi bana göre
Silmenizi istemezdim açıkçası bir karar almışsınız bize de saygı duymak düşer bu saatten sonra

DeletedUser55944

Ziyaretçi
Başka dünyalarda karşılaşılır :))) orda daha zevkli olur hesapta ben vardım dün. Op sürecinde olsaydım aldıklarınızıda alamazdınız
biliyorum sizin oyununuzu sanırım 32 de anka olarak size op yapmıştık köy alamamızştık ozamanda :D yani sizmi oynuyodunuz bilmem tabi hesap buydu da

DeletedUser47623

Ziyaretçi
eline saglık ozaman dün gayet zevkliydi al verler felan uzun zamandır böyle karsılık veren bi oyuncuya raslamamıştık :)