2 Mart - 37. Dünya kehaneti, klan analizleri ve sona yaklaştıran savaşlar

• Konuyu başlatan DeletedUser63710
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser64300

Ziyaretçi
kardeşim sakin, insan olalım :)
Nickim Neşe-dert-aşk tan oluşur, Bozlaktır kardeşim.

DeletedUser64582

Ziyaretçi
Bozlakçı birşeyler yazmış ama olacağı söyleyim gk en fazla 2 op dayanacak 3. opda tamamen düşecek aşagıda takılan wow ise ronin nasıl savaşır öğretecektir wow'a roinde ki 5 isim wow'un içinden geçer diyorum ve susuyorum :D

DeletedUser64300

Ziyaretçi
hahaha :) Sen şahi klanından biri misin hayrola? Küçümsemeye devam dostum.

DeletedUser9827

Ziyaretçi
delinin teki kuyuya bir tas atmis bin akilli onu cikarmaya calisiyor sizlerinki de o hesap olmus.
sancak klani olarak dun 26. op.umuzu gerceklestirdik ilk once emege ve savaslarimiza saygi gostereceksiniz, begenmiyorsaniz veya cesaretiniz varsa buyrun gelin
gereksiz polemiklere bizi alet etmeyin
asli astari olmayan soylemlerde de bulunmayin
herkese iyi savaslar diliyorum

DeletedUser50698

Ziyaretçi
bozlakçı nın analızını ce yorumlarını okudumda
haklı oldugu noktalar var analızlere bakılırsa kılıt klanlar bellı sancagın muttefıklerı muttefıklerı sancaga karsı kıskırtısak savası bız kazanırız demek ıstemıs sankı arkadas ve

sancağın oyun başı oyununu bozduk yıne bozarız kısmını bıraz açarmısın

DeletedUser64300

Ziyaretçi
Ben aslı astarı olmayan birşey yazdığımı düşünmüyorum.
Kimseyi kimseye kiskirtmiyorum, becerilerinizi analiz ettim kendimce.
Son yazdıklarım ouslunun dediklerinin sonuçları şeklindeydi.
Sancağı küçümsemedim, aşağılamadım, birisinin yorumunu klanda dolaştırıp; benim yazdıklarımı okumadan sizi kotuledigimi düşünmeyin lütfen.

DeletedUser63710

Ziyaretçi
Genel olarak yazılanları okudum, ancak diplomatların hiç birini göremedim :)
Sancak diplomasisini oyun basındandır takip ediyorum, sürekli hamleler yaptı, oyunu kendi açısından kitlenmiş düşünürken 20 günde tüm dünya lehlerine çevrildi. Sancak klanlarını takım oyunu oynadıklarını düşünüyorum açıkçası.(ulrich in dibime gelmesine sevinmiyorum desem yalan olur :)
Ronin klanları özelikle başta paradox klanını en yakından izliyordum(heimdall a üzülmüştüm neyseki geri erken geldi :), eğer imkanım olsa onlarla oynamak isterdim açıçası. Ancak bireysel takıldıklarını da düşünmüyor değilim.Çok zevkli bir oyun geçirdiklerini düşünüyordum ki, sancak klanlarının çok etkisinde kaldığını görene kadar.
Eibo klanlarında bi arkadaş vardı kendine çok güven vermiyordu açıkçası hesaba geçtiginin başları. Hatta klan ikiye bölündüğünde tam da beklenileni yapıp ronin de olmuslardı aslında. Ancak neyden döndü bilmiyorum ama kendilerini burada tebrik ettim ki nedeni wow olarak bizi geçtim kendilerini satmamış olmamalarıydı. Devam etmeleri halinde onların yanında her savaşa gireceğimi de anında bildirmiştim.
Aztek klanları, bir zamanlar demeleri o ki sancak klanına vurucaklardı diye anımsıyorum. Hatta bir klanlarını 1 gecede 1 opta silindikten sonra apar topar sa yapıldıgını hatırlıyorum. Aynı aztek klanları ne değişti ki diye düşünürken (Sancak a sırt dayamanın rahatlığı :) diye düşündüm. Bence aztek klanları dünyaya oyuncu cekmezse sona falan kalamaz. Aktifler sancak olur, gerisi toplanır.
Gk klanları, en başta açıkçası good ve kabus ekiplerine ayrı ayrı ayar olmuştum :) GK klandan cok ekip gibiler. Güzel savaşlar verdiler. Alttan almadılar, bence en büyük hataları da güven mevzusunda yaşadılar diye düşünüyorum.
WOW ekibi olaraksa(öncelikle ileteyim diplomasi veya yönetimde değilim, kişisel yorumlarım:) Dünyaya olabilecek en zorlu noktada başladığımızı düşünüyorum. Güzel diplomasiler verdik, güzel savaşları alt ettik. Bizlerin savaş istatistiklerinde sancak gibi çok köy değil az alınan köy görürsünüz. Bunun nedeni de sağlam diplomasilerimizdir. Sancağın oyun başı oyununu bozduk, yine oyununu bozarız. arka bölgenin sağlam olmadığını düşünen arkadaşlarım ne yazık ki yanılıyorlar :(. Keza sancak etkisindeki ronin de çok oyun düzenledi. Sınırımıza adam sokmaya çalıştılar, başarısız oldular.( Bence bu hamleden sonra eibo roninden çıkıp tekrar eibo oldu.)

Bir de analiz ekleyeyim adaşım ouslu gibi :)
Güneybatı
Wow harici azınlıkta bir gk klanı haricinde(küçük klanlar dahil) bir klan yoktur.
Güneydoğu
Ronin,eibo nun birbirleriyle takıldıkları bölgedir. Bölgenin hakimi ronin gibi olsa da tam olarak söz sahibi değildir.İzledik gördük :)
Kuzeydoğu
Sancak hakimiyet alanıdır. Sancağa ses çıkaran kimseler görünmemektir burada :). Bir kürşad klanı var,sanıyorum ki onlarda sancakla eski dünyalardan dost, yüksek ihtimal de bi ara sıkılıp hesap sil yapıp gidiceklerdir.
Kuzeybatı
Büyük kısmının aztek olduğu taraftır. Ancak başabaş bıraksak gk-aztek savaşı aylar yıllar sürer. Bence kazanan da gk olur.Bunu aztek çok iyi biliyordur ki diplomasisini hazırlamış :)

İhtimaller üzerine gidersek;
ihtimal 1
Aztek-wow-gk vs sancak ronin.
Wow roninle başabaş kalacaktır aztek-gk sancağı yıpratacaktır. Bence olası ihtimali %2
İhtimal 2
aztek-sancak vs wow-gk-ronin
Kaybedenin direkt olarak belli oldugu bir savaş olacaktır. Devamında efsanevi kapışma ronin*wow arasında seyredecektir. Olası ihtimali %5. Bence en zevkli kısım burada yaşanacaktır, çünkü en kötü 6 ay herkes hop oturup hop kalkacaktır :)
wow-gk vs ronin-sancak-aztek
Bu durumda gk cok dayanamacaktır. aztek ve sancak wow sınırı nerede olmaması nedeniyle komple gk ya vurucaktır. Wowa sınır açarken ronin*wow savaşı oynananacaktır. Ancak ronin sancak yıpratır biz vuruyoruz anlayısı yerine, harita incelenirse yorulmuş bir wow ve ronin kalacaktır. Bu durumda sancak elini çabuk tutarsa dünya yı kapatacak en güçlü aday olarak çıkacaktır. Şu anda dünya böyle gözüküyor ki bu durum değiştirilmelidir. ihtimal +%20

Görüldüğü üzere sancak diplomasisini yazdım sadece buraya.Bunu görememek için kör olmak lazım.
Bizim neler yapacaklarımız muamma(sizlere sadece :) ^^

Ben aslı astarı olmayan birşey yazdığımı düşünmüyorum.
Kimseyi kimseye kiskirtmiyorum, becerilerinizi analiz ettim kendimce.
Son yazdıklarım ouslunun dediklerinin sonuçları şeklindeydi.
Sancağı küçümsemedim, aşağılamadım, birisinin yorumunu klanda dolaştırıp; benim yazdıklarımı okumadan sizi kotuledigimi düşünmeyin lütfen.

Genel anlamda okuyup verilen değer için teşekkür ederim.Benim analizimin olduğu bu başlıkta, benimkine çok benzer nerdeyse tıpatıp aynı analizi yazmışsın.Ekstra eklemeleride iyi yakalamışsın, tebrik ederim güzel bir bakış açısı.Bunu anlayamayanlar için söylüyorum, demek ki anlayan anlayabiliyormuş, anlamak için sihirli değnek gerekmiyormuş.

Analize gelirsek tabi ki en son durum olur bence, wow-gk vs sancak aztec ronin.Wow ve gk zayıflamadan ronin ve aztecle sancağın savaş muhabbeti o-la-maz.Anca olursa dediğin gibi sancağa geçiş yapar yüksek puanlılar ve geridekileri toplarlar bu da savaş değil geçiş olur zaten.Wow ve gk sınırlarında kalan savaşta, sancak klanına destek verirler geçiş yapan kişiler, toplamaları bitince.Diğer olası durumlara ihtimal vermeme sebebim, öyle bir şey olacak olsa çoktan olmuştu.Eğer bir şaibe ortada olsaydı sancak mutleri arasında, bi risk olsaydı, sıkı sıkılmış eller olmasaydı belli kişiler arasında, çoktan savaş çıkardı, aztec sancak ronin üçlüsünde.Ronin değimizde kaygısız paradox klanları zaten.Paradoxtan emin değilim ama kygsz klanı sancağın gizli dostu bana göre.Ronin klanıda kurulup sancağın savaştıkları klanlara yönelinmiş, hatta klan last durumlarına göre, sancaktan ronine git gel yapan olmuş.Sancağa destek vermenin bir kılıfa uydurulmuş hali diye yorumluyorum, huraaa ortaya çıkmaktansa bir usule oturtmak daha makbul tabi ki ;) Kygsz ı aslında başarılı bulsamda, sancakla ters düşmeme isteğini sezebiliyordum klanın aktivitelerinden.Şaşırtıcı bir şey olmadı yani benim açımdan sadece kygsz için sınırları zorlar diye düşünüyordum.Aztec desek çok mutlulardır diye düşünüyorum, bir eyalet kurup bir ülkeye dahil olmak rahattır tabi.Hatta orda ortam kurup köylerde parti yapıyor olabilirler, hayat onlara güzel ;) Ha birde kürşad var, dünyayı kapattılar galiba :D:D :D

Sancak klanını her şekil tebrik ederim.Belli başlı tespit edebildiğim yaklaşık 9-10 kişi gerçekten güzel istatistikleri var.Bu adamların önünde şapka çıkarılır.Başarı inkar edilemez sonuçta.Benim analiz stilim dokunucu olabilir ama bunun başarıları örtmesinide istemem.Tabi ki her ekipte herkesin görevi ayrıdır, anlaşmaları yapanlar, planları yapanlar, stratejileri senaryoları kuranlar başkadır onları bu tebriğe katmıyorum.Ama savaşma anlamında büyük bir yük alan oyuncuları var görünene göre.Tüm sancağı bırakın müttefiklerin bile yükünü sırtlıyorlardır.Zaten benim genel eleştirilerim, analizime göre kurulan kurtlar masasına.Ben tabi hâla adil olmadığını düşünüyorum.Her açıdan üstünlük üstüne üstünlük söz konusu sayısal değerlerde ve mevki olarak.Bunun sorumlusu birazda rakip olabilecek klanların stabilliği.Has ekip yok zaten dünyada doğru düzgün, has ekip olmaktan bir sıfır önde başlasan, biraz diplomasi yapsan, ortak düşman mantığından gizli dostluk mantığından ileri ki planlara yol yapsan, biraz başarının gölgesine sığınanlardan, biraz düşmandan biraz sınırlardan oynayanları değerlendirsen kendıne katsan, biraz savaşsan, birileri arada ufak zorlasa oyunu oynasan, amatör desen dünya amatör kaynıyor, dünyayı kaparsın gayet doğal zaten.

Yorumlar için teşekkürler ;)

DeletedUser58852

Ziyaretçi
Bu dünyaya başladığımda tanıdığım insan sayısı bir elin 5 parmagını geçmezdi.Bunların zamanla çekilmesi beni kalanlarla yeni bir ilişki kurmaya mecbur etti.Bireysel anlamda bugun oyunu oynayıpda edineceğim hiçbirşey yok.Bir ekip oluşturup bunun hatrına devam etmek ve eylenmek istedim olmadı.Kalkıp burada siz savaşmadınız siz barbar topladınız multilerinizi falan topladınız bunların hepsine eyv derim ama kalkıpda yok diplomasi yaptınız yok bu şekilde büyüdünüz yok atı bilmem baska klanları kullandınız bunu söyleyen gerçekden şerefsizdir.Bugun at ekibi kurucuları çıksın böyle bir söylemde bulunsun hadi ? yapmazlar niye çünki öyle davranmadım hiçbirzaman.Veya müttefigimiz wow ya da ronin çıksın eibo şöyle şöyle ikili oynadı arkamızdan iş çevirdi veya laf taşıdı bilmem ne desin.1 tane yetkilisinden böyle bir ifade duyacagıma inanmıyorum.Ama dedigim gibi pasif kalmamıza savaşmamamıza v.s eleştirilerde bulunurlar ona diyecek bişeyim yok.Bir adamı telefonla arayıp da o adamdan operasyonel bilgi alamıyorsanız veya etrafımdakiler bilir bir degil bir çok oyuncunun operasyon vakitlerinde türlü bahaneleriyle karşılaşıyorsanız tek başınıza verdiğiniz emegin kalitesi ne kadar iyi olursa olsun başarısızlıgı etrafınızca degerlendirilir.Sorun yok.Ne derseniz diyin.

Son dönemde yaşanan olaylara da degineyim zaten birdahada yazmayacagım.SIR olurken bunu wow,gk ve prxle mukayese ettik.Ve onlarında bilgisi rızası dahilinde sır olduk.Amaç belliydi,Sır yapılanmasıyla birleşen ekiplerin mobilizasyonunu sağlamakdı.Ancak bu yapılanma baştan ölü doğdu daha ikinci günü küfürleşmeler vs oldu,son kopmadada herkesin çatıştıgı işte yaşca büyük ama bence karakter kişilik olarak kat ve kat aşşalarda olan adamı kalkıp başımıza dikince diriliş,bu iş bitti.At klanının her daim yanında olmaya calıstım bunu onlar bilir.Haa nankörlük eden veya kendini kullandırtan adam yokmu heryerde var.Bu eibo taglı foruma yazı yazan adam ya eski darklg oyuncusudur ya da SVC klanı oyuncusudur.Kendisini zeki zannediyor,bakınız sancak yazmış sizi eibo kullandı vurdu(ki vurmadık) efendım sızı pıyon yaptılar bılmem ne,(e tabi bunlarda sancagın onunde engeller iyi savaşmasalar da moralman ve teknık acıdan destek bolmeleri v.s gerekcelerıyle ve aynı sekıl kullanıma acık yapıları nedenıyle) sancak tarafından klana alındılar.Böylece Sancak hem haritayı hızlı kapattı hem de yukarda saydığım stratejik avantajları elde etti.
Aslında benim üzüldüğüm burda şudur,ben Ronin klanına herdaim alan açtım.Sonuna kadar güvendim.Aslında SIR yapılanmasında onlarında olmasını teklif etmişdim.o zamanlar prx idiler.Ellerindeki kygsz kartını bu derece kullanacaklarını göremedim.Neyse,SVC klanına gram destek vermedim evet çünkü güvenim yokdu onlara.Sancagın yaptıgının aksine boş umutlar yalanlar söylemedim.Sizle sancaga karsı savasamayız dedim.Adamlara açık açık söyledim.Kimsenin ardından oynamadım.Kimseyide piyon yapmadık.AT klanına yardımcı oldum,çünkü sözüm vardı çünkü ok yaydan çıkmıştı.Bu esnada kalkıp SVC ye vurmadık bıle.SVC yı Ronin topluyordu.Açıkcası ordan Ronine alan açmayı düşündüm.SVC ye vurmama nedenim ise Roninle çatışma yaşamamakdı zira zamanı geldiğinde Bu pasif oyuncuların klandan ihracını söz vermiştim ve yine sözümde durdum.Üzüldüğüm Bu adamlar Kalkıp sancak oldular ronin gıkını çıkartmadı.Yani ben en başından yaptıgım diplomaside yanıldım.Daha sonra,

Bizim Ronin olma meselemiz şöyle,Yine Ronin tarafıda git gel yaşadı.Bizimle savaşıp savaşmamak konusunda.Zira oyun başından beri müttefiktik Eibo klanı Bugun Ronin yapılanmasının varlıgının nedenidir.Kim ne derse desin.Oyun başından beri en azından eibo olmasa bile benim yaptıgım/yapmaya çalıştıgım şeyleri haydar abi zaten bilir.Aynı şekil Bilal abide öyle.Her daim iç istikrarsızlıgımız vardı buda benim alternatif olarak olmadı savaşan bir ekibe geçer oynarım mantıgımdan kaynaklandı.Kalkıpda İç dinamizmimize güvenseydim birazda hayal satsaydım böyle olmazdı.Ronin oldugumuzda o alternatifi kullandım ve eibonun kısmen ekip olmayı başarmıs 10-15 kişiyle ronin olduk.Tabi sancak boş durur mu hedef bölgemiz değil denilen yerde kalkıpda bunada izin vermemek adına ellerinden geleni yapmıslar sagolsunlar.Yok ben sıgıntı olmusum yok kucaga oturmusum bu derece ahlaksızsınız çünkü.(bunu dıyen karaktersizlere söyluyorum.Kendini buna yakıstıranlardır bunu dyenler) Bunu duyunca,erolunda gelmesiyle ipler koptu dedim biz savasalım ozaman roninle.çıktık tekrar eibo olduk.

Tabi iç dinamizmi erol kontrol edecekti yine,Ben artık o spesif,k konulara girmicem gene erolunda 3-4 gun içinde bu ekiple olmaz demesi,ve birtakım meseleler yine süreci buraya getirdi.

Kalmak istememin bir nedeni vardı en azından bişiler yapabildigimizi gösterelim dedim.
Sonra baktım ki kime neyi göstericem?
Gerek varmı? Görmek istemeyenlere bişiler göstermeye ?
Deger mi senin yanında durmayan aynı klanındakı oyunculara kalkan olmana?
Vs. bunun iç muhakemesiyle sile aldım dün zaten.
Bakınız çoğu kişi ayrıca, bizi kalkıp olmadık yerlere koydu.Yok laf çevirdiniz yok diplomasiyle ayakta kaldınız.Bunu söyleyenlere sözüm zaten belli.İstediğinizi düşünün.Cehenneme kadar da yolunuz var.Ben etrafımda benle diplomasi yapmış adamların sözlerine bakarım hakkımdaki.Sizin gibi tipolojilerin söylemleri sizin cibiliyetinizdir zaten.
özellikle bu lafımı, w34 den deat bilem ne nicki vasfa,
ursana,
o eibo nickli sahsa söyluyorum.Zan ile hareket etmeye sizler alışmıssınız.Görmek istemediğiniz şeyi görmez,görmek istediginiz şeyleride pek ala görebilirsiniz.Bu oyun sizin gibiler için LCD etkisi yapan bişi.Sizi alıyorrr hooooppp olmadık ütopyalara götürüyor.Ha birde sürüklediğiniz insanları tabi.

DeletedUser58852

Ziyaretçi
ekleyeyim sancak gibi ekip kalitesi ve oyuncu mobilizasyonuyla övünen bir klanın Dünyayı kapatmak için çok kolay yöntemlere kaçtığını düşünüyorum.Gerek aztek gerek ronin klanlarıyla olan ilişkileri ve AT-SVC bölgesi oyuncularını kullanmaları.Yakıştıramadım.Ben kalkıp büyük bir yapılanma kurdum sancaga karsı.Dogru bunda etık olmayan ne var?
Hala kalkıp bunu bana söyluyorsunuz.Ben haddimi biliyorum.Ekip degiliz kurmaya çalısıyoruz dedigimde karsımda biz ekibiz şöyleyiz böyleyiz diyen insanları o haliyle görmeyi beklerdim.Kalkıpda muttefiklikleri bozan yada ıste SVC oyuncularının gözlerini boyayıp klana himaye eden ve bunda bile ronini susturmayı başarmanız vs.

çok kolaya kaçtınız.
Yakışmadı size.
Herkes biliyor bir klan %85 e hukmedınce kapanacak w.
Şimdi bu gerçekle o klana aldıgınız adamları yarın birgün ya klandan atarsınız,ya da sıstem içersinde elage olacaklarından eminsinizdir.

bunu kalkıp kimseyede yazmadım oyundan özellıkle bu svc oyuncularına.Deger mi ?
Kendini kullandırtmak ısteyen kullandırtır.

Benzer, durum Ronın ıcın geçerlidir.Dünya sonuna kadar sancakla gidebilecek bir klan.Ama dunya sonunda savaşacaklarını düşünmüyorum.Sonuç itibariyle olası senaryoda eger sancak w yi kapatırsa Ronin bugun kolay olan diplomasiyimi seçmiş oluyor oyun basından beri muttefigi olan eiboyu karşısına alıp da yoksa farklı düşenleriniz varmı?

Benzeri şeyi Aztek içinde söylerim.Bilemiyorum tabi sınırım olmadıgı ıcın ozellıkle bıreysel oyunculukları.Sacak yanlısı diplomasi su wde her klan için kolaya kaçmadır.Dünya sonunda işte 100 -200 oyuncu kalıyor sonra ben adamda getiririm mantıgı bilemiyorum tutarmı tutmaz mı. Ya da olmadı sancak oluruz w yi kapatırız demek vicdanen huzur mu veriyor?

Wow ve GK içinde iki kelam edeyim.Wow klanına helal olsun.Dürüstler.İhanet etmediler.Ha kendi çaplarnda kullanmadılar mı bizi kullandılar.Ama genel anlamda sözlerinde durduklarını düşünüyorum.Ve birazda harita avantajları üzerine düşünmediklerini bunun üzerine plan yapmadıklarını dusunuyorum.GK içinde tam tersi haritalarını iyi degerlendiriyorlar.Bugun wow haritasında GK olsaydı Daha kaypak bir w görebilirdik.

DeletedUser

Ziyaretçi
Ulan ne analizciler varmış ya, analiz diye ek bi başlık açalım arkadaşlar buraya. Herkes kendi hain planını döksün :D

Bu arada bir kaç şey söylemek istiyorum, 2-3 aydır en iyi ben oynarım hesabındaydım. Eibonun bu zamana kadar yapmış olduğu hamlelerin ne kadar manasız olduğu aşikardı ama gelinen noktada yapacak başka da bir şey yoktu. Ben enesi çok iyi anlıyorum. 2-3 ay geçirmiş olsam bile benim bile anladıklarım bana yeterli.

Herkes de bir klan yönetme sevdası vardı ama hiç kimse elini taşın altına koymuyordu. 2-3 günde bir klandan ayrılıp yeni klan kurmalar felan zaten dışarıdan bile fark edilmesine yol açtı. Hiç bir meseleyi içimizde halledemeyip hep dışarıya dönük işler yapıldı. O işler sıkışında klandan çıkmakla tehdit edip ayrılıp yeni klan kuran arkadaşlara sesleniyorum. Hadi kurun şimdi bi klan daha. Her olayda suçu atacağınız enes de yok. Bakalım bu sefer kime yükleniceksiniz. Ne kadar oyuncusunuz hepsi görülsün..

Eibo klanının tek hatası ekip olamamaktı. Ve de iç bölgeye sıkışıp barbar harici savaşmayıp kolaya kaçmaktı. Eiboda büyük bi savaş kaldırabilecek hiç kimse yok zaten. ...

DeletedUser64292

Ziyaretçi
Ulan ne analizciler varmış ya, analiz diye ek bi başlık açalım arkadaşlar buraya. Herkes kendi hain planını döksün :D

Bu arada bir kaç şey söylemek istiyorum, 2-3 aydır en iyi ben oynarım hesabındaydım. Eibonun bu zamana kadar yapmış olduğu hamlelerin ne kadar manasız olduğu aşikardı ama gelinen noktada yapacak başka da bir şey yoktu. Ben enesi çok iyi anlıyorum. 2-3 ay geçirmiş olsam bile benim bile anladıklarım bana yeterli.

Herkes de bir klan yönetme sevdası vardı ama hiç kimse elini taşın altına koymuyordu. 2-3 günde bir klandan ayrılıp yeni klan kurmalar felan zaten dışarıdan bile fark edilmesine yol açtı. Hiç bir meseleyi içimizde halledemeyip hep dışarıya dönük işler yapıldı. O işler sıkışında klandan çıkmakla tehdit edip ayrılıp yeni klan kuran arkadaşlara sesleniyorum. Hadi kurun şimdi bi klan daha. Her olayda suçu atacağınız enes de yok. Bakalım bu sefer kime yükleniceksiniz. Ne kadar oyuncusunuz hepsi görülsün..

Eibo klanının tek hatası ekip olamamaktı. Ve de iç bölgeye sıkışıp barbar harici savaşmayıp kolaya kaçmaktı. Eiboda büyük bi savaş kaldırabilecek hiç kimse yok zaten. ...

Güzel bi özet bana göre.''Analiz'' başlığı altında diğer clanların diplomatik olaylarına da giydirme yok daha ne olsun

Genel anlamda okuyup verilen değer için teşekkür ederim.Benim analizimin olduğu bu başlıkta, benimkine çok benzer nerdeyse tıpatıp aynı analizi yazmışsın.Ekstra eklemeleride iyi yakalamışsın, tebrik ederim güzel bir bakış açısı.Bunu anlayamayanlar için söylüyorum, demek ki anlayan anlayabiliyormuş, anlamak için sihirli değnek gerekmiyormuş.

Analize gelirsek tabi ki en son durum olur bence, wow-gk vs sancak aztec ronin.Wow ve gk zayıflamadan ronin ve aztecle sancağın savaş muhabbeti o-la-maz.Anca olursa dediğin gibi sancağa geçiş yapar yüksek puanlılar ve geridekileri toplarlar bu da savaş değil geçiş olur zaten.Wow ve gk sınırlarında kalan savaşta, sancak klanına destek verirler geçiş yapan kişiler, toplamaları bitince.Diğer olası durumlara ihtimal vermeme sebebim, öyle bir şey olacak olsa çoktan olmuştu.Eğer bir şaibe ortada olsaydı sancak mutleri arasında, bi risk olsaydı, sıkı sıkılmış eller olmasaydı belli kişiler arasında, çoktan savaş çıkardı, aztec sancak ronin üçlüsünde.Ronin değimizde kaygısız paradox klanları zaten.Paradoxtan emin değilim ama kygsz klanı sancağın gizli dostu bana göre.Ronin klanıda kurulup sancağın savaştıkları klanlara yönelinmiş, hatta klan last durumlarına göre, sancaktan ronine git gel yapan olmuş.Sancağa destek vermenin bir kılıfa uydurulmuş hali diye yorumluyorum, huraaa ortaya çıkmaktansa bir usule oturtmak daha makbul tabi ki ;) Kygsz ı aslında başarılı bulsamda, sancakla ters düşmeme isteğini sezebiliyordum klanın aktivitelerinden.Şaşırtıcı bir şey olmadı yani benim açımdan sadece kygsz için sınırları zorlar diye düşünüyordum.Aztec desek çok mutlulardır diye düşünüyorum, bir eyalet kurup bir ülkeye dahil olmak rahattır tabi.Hatta orda ortam kurup köylerde parti yapıyor olabilirler, hayat onlara güzel ;) Ha birde kürşad var, dünyayı kapattılar galiba :D:D :D

Sancak klanını her şekil tebrik ederim.Belli başlı tespit edebildiğim yaklaşık 9-10 kişi gerçekten güzel istatistikleri var.Bu adamların önünde şapka çıkarılır.Başarı inkar edilemez sonuçta.Benim analiz stilim dokunucu olabilir ama bunun başarıları örtmesinide istemem.Tabi ki her ekipte herkesin görevi ayrıdır, anlaşmaları yapanlar, planları yapanlar, stratejileri senaryoları kuranlar başkadır onları bu tebriğe katmıyorum.Ama savaşma anlamında büyük bir yük alan oyuncuları var görünene göre.Tüm sancağı bırakın müttefiklerin bile yükünü sırtlıyorlardır.Zaten benim genel eleştirilerim, analizime göre kurulan kurtlar masasına.Ben tabi hâla adil olmadığını düşünüyorum.Her açıdan üstünlük üstüne üstünlük söz konusu sayısal değerlerde ve mevki olarak.Bunun sorumlusu birazda rakip olabilecek klanların stabilliği.Has ekip yok zaten dünyada doğru düzgün, has ekip olmaktan bir sıfır önde başlasan, biraz diplomasi yapsan, ortak düşman mantığından gizli dostluk mantığından ileri ki planlara yol yapsan, biraz başarının gölgesine sığınanlardan, biraz düşmandan biraz sınırlardan oynayanları değerlendirsen kendıne katsan, biraz savaşsan, birileri arada ufak zorlasa oyunu oynasan, amatör desen dünya amatör kaynıyor, dünyayı kaparsın gayet doğal zaten.

Yorumlar için teşekkürler ;)

Senin Kaygısızlar Sancakla ters düşmekle korktu çekindi dediğin adamlar Eşkiya ekibinin bir çok kilit oyuncusu tarafından kuruldu hiçbirini sevmem ama öyle bi klandan çekinicek insanlarda değiller savaşırlar yani sen böyle forumdan konuşma kim amatör kim profesyonel sahaya çıkta görelim yakında dönüyorum.Aha kılıç aha meydan ;) Hodri meydan yani...

ekleyeyim sancak gibi ekip kalitesi ve oyuncu mobilizasyonuyla övünen bir klanın Dünyayı kapatmak için çok kolay yöntemlere kaçtığını düşünüyorum.Gerek aztek gerek ronin klanlarıyla olan ilişkileri ve AT-SVC bölgesi oyuncularını kullanmaları.Yakıştıramadım.Ben kalkıp büyük bir yapılanma kurdum sancaga karsı.Dogru bunda etık olmayan ne var?
Hala kalkıp bunu bana söyluyorsunuz.Ben haddimi biliyorum.Ekip degiliz kurmaya çalısıyoruz dedigimde karsımda biz ekibiz şöyleyiz böyleyiz diyen insanları o haliyle görmeyi beklerdim.Kalkıpda muttefiklikleri bozan yada ıste SVC oyuncularının gözlerini boyayıp klana himaye eden ve bunda bile ronini susturmayı başarmanız vs.

çok kolaya kaçtınız.
Yakışmadı size.
Herkes biliyor bir klan %85 e hukmedınce kapanacak w.
Şimdi bu gerçekle o klana aldıgınız adamları yarın birgün ya klandan atarsınız,ya da sıstem içersinde elage olacaklarından eminsinizdir.

bunu kalkıp kimseyede yazmadım oyundan özellıkle bu svc oyuncularına.Deger mi ?
Kendini kullandırtmak ısteyen kullandırtır.

Benzer, durum Ronın ıcın geçerlidir.Dünya sonuna kadar sancakla gidebilecek bir klan.Ama dunya sonunda savaşacaklarını düşünmüyorum.Sonuç itibariyle olası senaryoda eger sancak w yi kapatırsa Ronin bugun kolay olan diplomasiyimi seçmiş oluyor oyun basından beri muttefigi olan eiboyu karşısına alıp da yoksa farklı düşenleriniz varmı?

Benzeri şeyi Aztek içinde söylerim.Bilemiyorum tabi sınırım olmadıgı ıcın ozellıkle bıreysel oyunculukları.Sacak yanlısı diplomasi su wde her klan için kolaya kaçmadır.Dünya sonunda işte 100 -200 oyuncu kalıyor sonra ben adamda getiririm mantıgı bilemiyorum tutarmı tutmaz mı. Ya da olmadı sancak oluruz w yi kapatırız demek vicdanen huzur mu veriyor?

Wow ve GK içinde iki kelam edeyim.Wow klanına helal olsun.Dürüstler.İhanet etmediler.Ha kendi çaplarnda kullanmadılar mı bizi kullandılar.Ama genel anlamda sözlerinde durduklarını düşünüyorum.Ve birazda harita avantajları üzerine düşünmediklerini bunun üzerine plan yapmadıklarını dusunuyorum.GK içinde tam tersi haritalarını iyi degerlendiriyorlar.Bugun wow haritasında GK olsaydı Daha kaypak bir w görebilirdik.

Kardeş hiçbir şeyi beceremedin ne yapmaya çalıştıysan elinde patladı millete laf atmayı bırak o 1. Profil yazındaki gibi yenilgini kabullen hesabını sil git ;)

DeletedUser64582

Ziyaretçi
Ya bakıyorum postlara oyun bilgisi dünya bilgisi olmadan konuşuyorlar insanlar entrasan durum cidden ,
Analizci arkadaşa burdan sesleniyorum seni yormayım hadi sırlamada ilk 100 oyuncunun geçmişini biliyormusun hatta onuda geçtim
ilk 20 yapalım detaylı bilgi ver burda ki herkes sana şapka çıkartır ama boş boş konuşma bu dünyada oynuyan herkesin emeği var barbar toplasa bile sonuçda sunucuya bağlanıyor :D

Al sana listeyi verdim bu posta cevap atarsın görürüz senin klanlar.org üzerinde ki bilgini :eek:

1 atikkan AzTeK 2,044,853 212 9,646
2 diRigent. RONİN. 1,620,027 160 10,125
3 PPAP Byebye 1,582,021 147 10,762
4 Lazzaro RONİN. 1,578,189 166 9,507
5 SUB343 WOW 1,548,668 162 9,560
6 guns N rosess SNCK1 1,525,488 165 9,245
7 Click.TR. RONİN. 1,522,332 140 10,874
8 öMeR öZcaN BARZO 1,456,256 162 8,989
9 Çift kaşarlı t0st SNCK1 1,448,635 143 10,130
10 4VikingS WOW 1,419,468 141 10,067
11 DREAM44 SNCK1 1,391,029 140 9,936
12 BelieveinLv3 WOW 1,224,534 118 10,377
13 dejavu699 GK 1,203,449 153 7,866
14 maskotum SNCK3 1,096,845 111 9,881
15 160619871907100yilKARA SNCK1 1,050,180 118 8,900
16 Kralkobra35 SNCK3 1,046,803 103 10,163
17 zacharion! SNCK1 1,046,070 111 9,424
18 turkbye AzTeK 1,042,198 111 9,389
19 MARAT10 SNCK1 1,035,622 110 9,415
20 MoOnWalkerTR RONİN 976,749 99 9,866

DeletedUser58681

Ziyaretçi
Ustte biri sancagin cok kolay yollardan dunya kapattigini yazmis sonuna kadar hakli bence

Sancak eibo gibi her dakka degisen planlara ihtiyac duymadan efendi gibi oyun oynanabilecegini gosterdi ve yillarin verdigi oyun tecrubesiyle bence en rahat dunyasini kapayacak dogru diplomasi dogru tavir nedir bunu bu dunyada gosterdiler diye dusunuyorum

DeletedUser23409

Ziyaretçi
Öncelikle herkese iyi oyunlar dilerim.Şimdi bu bizimle beraber aynı klan altında oynamayan oyuncular sancak hakkında konuşurken dikkat etsin oyun oynuyoruz ve emek harcıyoruz hepimiz, herşey herkese göre değişir ama bizim duruşumuz değişmez biz haritaya göre oyun oynar ona göre strateji uygularız.Hedeflerimizide böyle seçeriz savaştığımız klan dağılma sürecine girdiğinde kendilerinden gelen talep doğrultusunda oyuna devam etmek istediklerinde savaş sırasında herhangi terbiyesizlik yapılmadıysa bize karşı küfür,hakaret vs. isteklerini kırmaz ve gerçekten iyi oyuncuları bünyemize katarız.Size söylüyorum kendilerini bir şey zanneden oyuncu bozuntuları biz bir günde SANCAK olmadık durduğunuz yerden ahkam keseceğinize gerçeklerle yüzleşin yaptığınız hesaplar tutmadı diye kimseyede çamur atmayın. Altı üstü bi oyun oynadığınızı unutmayın.

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Gökhan abi ateş ediyorsun yine az sakin arkadaşlar seni sahada göremedi daha maalesef :)

DeletedUser64300

Ziyaretçi
Üzerime alınıyorum da benim yorumuma özel yazılmış gibi geliyor, kimseye saygısızlık yapmıyorum, tekrar vurgu ediyorum ki sancak diplomasisini övdüm.