2 Mart - 37. Dünya kehaneti, klan analizleri ve sona yaklaştıran savaşlar

• Konuyu başlatan DeletedUser63710
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser52610

Ziyaretçi
O da geçici bir nick :D C O M A N D A N T E yi kullanıyorum artık :D

DeletedUser61868

Ziyaretçi
Twstatta koyleri alan klanlarin kaydi duruyor bak bakalim acemi mi yazıyor sinerji mi ?
benim köyümü vuran kisinin kim oldugunu stattan mı bakacam. acemi arkadan vurdu sinerji hicbir düdük değildi. tartısmalar anlasmazlıklar falan beni ilgilendirmez olan budur.

DeletedUser58852

Ziyaretçi
Şimdi bu analizi benim diğer forum hesabım vs sananlar mı var ben mi yanlış anladım ?
-Alakam yok.
w34 deki meseleler tekrar ortaya çıkmıs bilmem kim tarafından,
-Hocam biz ihanet etmedik ve savaştık.Sen ne dersen de.Açıklama yapmayacağım.Senin algın gram kıpırdamaz zira.
şuan w37 de eibonun işte bu zamana nasıl geldiği şu bu tartışılıyor,konuşuluyor.
-Anlayışla karşılıyorum.Ama lütfen bilmediğiniz konulardada susmayı deneyin.
-Bu oyun bireysel bir oyun değil.Ben böyle görüyorum.EİBO zaten potansiyeli olan bir klan ama ekip değil.Benim tüm
aksiyonlarım herşeyden önce o ekibi kurmak oluşturabilmek idi.SIR yapılanması vs bunlar hep bunun tezahürüdür veya belli başlı oyuncuların oyunu bırakmasıyla yine belli oyuncularca kompak bir yapının oluşşturulması ha keza öyle.Görmek isteyenler
için bu böyle.Ha spekülatif veya zanla hareket edenlere zaten susmalarını rica ettim tekrarda ediyorum.
-EİBO klanının bu zamana nasıl geldiğini oturup stratejik anlamda isteyen herkesle tartışırım.Ama bir allahın kulu da kalkıp yok siz ona buna sıgındınız,sözünüzde durmadınız veya buna benzer ithamlarla bize bişeyler söylerse belirteyim önce kendisine terbiyesizlik ve haksızlık yapmıştır sonra da bize.
-Son olarak ben daha evvelde dedim yine diyorum.Ekip olmayı başardıgımızda dışa açılımımız zaten gerçekleşicek.Bunun sancısı var bu da benim basiretsizliğim olabilir yada mahir ellerin eibodaki azlığının sonucu.Bugun sancak komplex bir yapı kuruyor da eibo kompak bir yapı kuruyorsa bu işte ekip olamamanın göstergesi ya da değil.Stratejik olarak kompak komplex yapı arasında zaten bir tartışmaya oyunu bilen tartışmaz.İkisininde dönemi yeri zamanı usulü biçimi var.Ama dediğim gibi önce Ekip olma şartı var.Bu sancı eibodaki işte tam olarak budur.w37de eibodan önce ekip çok klan var.Benim aslında inandığım şey; bir w yi bir ekibin kapatmasından daha sansasyonel bişi varsa o da ekip olmayan ama ekip olmayı başaran bir klanın kapatmasıdır.Özellikle bunu Aztek gibi Sancak gibi GK klanları Wow klanı ve Ronin klanları gibi ekiplerin arasında yapabilmek...Bence bizim yapabileceğimiz en iyi şey eibo olarak bu.Bireysel anlamda bu w de bu oyun için en büyük hedefim budur.Ama kabul ediyorum özellikle AT klanının sancak tarafından cidden yıpratılıp silinmesinin ardından bi tokat yedik.Bi sarsıldık.EİBO nun bir metafor olduğu ve böyle göründüğünü farkettim.Kısa vadede ciddi radikal değişiklikler planlasamda uygulamada yine aksaklıklar vs oluyor.bunlardan dolayı sizden olayları daha rasyonel ve ahlaklı yargılamanızı beklıyorum.

Herkese iyi oyunlar dilerim.çoğu w de gördüğümün aksine bu w de gerçekden daha az ikiyüzlülükler gözlemliyorum.klanlar daha direkt ve daha doğrucu.Her ne kadar kaliteli savaşlara katılım göstermemiş olsakda en azından bu direkt ve dogrucu dünyada o şekilde kalmak ve hatırlanmak bizim için kazanılabilecek en değerli algılardan biri ve o kaliteli savaşlarda bir şekilde bizimde yer alacağımızı,almamız gerektiğimizi biliyorum ve o günü bekliyorum.İyi oyunlar tekrardan.

ursan

Baltacı
eibo bu zamana çılgın savaşlar vererek geldi zaten. w37 de oynayıp da eibonun kendi içinde birbirini toplayarak büyüdüğünü ya da savaşmadan büyüdüğünü iddaa edecek bir Allah ın kulu yoktur, sanmam :D böyle bir iddaada bulunan da gerçekten çok büyük bir terbiyesizdir ve accayip derecede büyük bir ayıba imza atmıştır, püh ona :'( çünkü eibo bir metafordur. neye benzediğini söylemesem daha ii, terbiyesizlikmiş çünkü :D

silindikten sonra da daha az ikiyüzlü, daha direkt ve dogrucu klanların olduğu bu dünyada en dogrucu; masabaşı işler çevirmeye çabalamayan; kimsenin arkasına sığınmaya çalışmayan ve kimseyi kendine kalkan edip ezilmesine sebep olmamış dürüst bir klan olarak anılacağındansa hiiiç şüphem yok :D

DeletedUser58852

Ziyaretçi
Manipülasyona gerek yok ursan.Yaptıgımızı zannettiğin hertürlü masabaşı işlevi ya da ikiyüzlülükleri burada yazabilirsen zannediyorum Mr.Analiz'in yazma hevesini kırabilirsin.Okuyucuları şaşırtabilir ya da güldürebilirsin.Kim bilir belki tutensteinden bile daha çok tutulursun ?:rolleyes:

DeletedUser64292

Ziyaretçi
Manipülasyona gerek yok ursan.Yaptıgımızı zannettiğin hertürlü masabaşı işlevi ya da ikiyüzlülükleri burada yazabilirsen zannediyorum Mr.Analiz'in yazma hevesini kırabilirsin.Okuyucuları şaşırtabilir ya da güldürebilirsin.Kim bilir belki tutensteinden bile daha çok tutulursun ?:rolleyes:

Sancak clanını hiç tanımıyorum sadece haritadan gördüklerimi söyleyeyim. Yazmak onların tarzı değil genelde çiziyorlar :oops:

DeletedUser59936

Ziyaretçi
Bir türlü isanamadım bu dünyaya çok boş insan var oyuncu bile demiyorum :D
Allah kalanlara sabır versin ;)
Çocuk analiz yapmış taktir edir hafta sonu performans ödevi vermiş sınıf öğretmeni :D

DeletedUser63710

Ziyaretçi
Sancak clanını hiç tanımıyorum sadece haritadan gördüklerimi söyleyeyim. Yazmak onların tarzı değil genelde çiziyorlar :oops:

Yeni üye ve ilk mesajın bu,birkaç mesaj daha atsaydın bari böyle yapay bir övgü olduğu çok belli oluyor :) Kendi kendini övmek için yeni hesaba ne gerek var.

Bir türlü isanamadım bu dünyaya çok boş insan var oyuncu bile demiyorum :D
Allah kalanlara sabır versin ;)
Çocuk analiz yapmış taktir edir hafta sonu performans ödevi vermiş sınıf öğretmeni :D

Kimsenin takdirine ihtiyacım yok, tıpkı boş yorumlara ihtiyaç olmadığı gibi.Şu sbs seviyesinden yukarılara çıkarsan daha kaale alınır hale gelirsin belki, selametle.

Ve arkadaşlar,

1. SNCK1
5. RONİN.
8. SNCK3
10. RONİN vs EİBO
15. SANCAK
13. SNCK2
17. RONİN*
23. *RONİN

Son durumlar hakkında bilgilendirmek istedim, savaş bu şekil, gayet adil bir tablo görüldüğü gibi :rolleyes:, sancak4 kürşad gibi klanlarda var bu arada, yukarıdada aztec var hepsi sancaktan taraf.İyi oyunlar ;)

DeletedUser64292

Ziyaretçi
Öncelikle sancak clanında değilim oyunu analiz ederken armalar etkinliğine de göz gezdirseydiniz bunu görebilirdiniz.Ayrıca 1 insanın sempati duyduğu 1 clan olamaz mı ? Belki benim yapamadıklarımı onlar yapıyor ? Övgü konusunda ise SANCAK'dan 1 üye gelecek de burda kendi kendini veya clanı övecek ? D::Da sldhag uods ga.dd:d.a sıdha.Adamların yaptıkları ortada,keza yapacaklarıda.Savaş konusunda ise dostum, herkes kimin ne olduğunu biliyor saflarda ona göre şekilleniyordur.Adalet konusunda ise Şah-i vs paradox savaşında Şahi tamı tamına 14 clandı paradox ise senin güzel hatırın için 2 clan olsun.Şimdi sen bu insanlara adaletli savaşmadıkları için mi sitem ediyorsun ? (Şah-i yi küçük düşürmek gibi anlaşılmasını istemem sadece RONİN clanının akbaba gibi gösterilmesinedir sitemim.)

Samimi bir itirafta bulunayım mı kendi adıma :D Beyler yok analizdi yok haritalardı bunu her ekip,her oyuncu kendi çapında emin olun yapıyordur.Burda da arkadaş sağolsun yazmış çizmiş eyvallah :) Dünyanın başladığı günden itibaren bazı şeyleri değerlendirirsek bölgesel olarak

Kuzeybatı
Aztek ve Tuk klanları bölgenin iki güçlü favorisiydi savaştılar birleştiler.

Kuzeydoğu
Sancak zaten bu bölgeye hakim olarak girdi birkaç küçük toplama klan haricinde kimse girmeye cesaret edemedi.İçimizi,arkamızı,önümüzü topladık.Yaydan giren her klan gibi dünyanın merkezine doğru önce Family sonra Blitz ve bir sürü küçük klanı toplayarak indik.

Güneydoğu
Şahi ve Paradox savaşı benim beklediğim gibi savaşı kazanan taraf Paradox oldu ve Şahi her zaman ki gibi bir dünya macerasını daha erken bitirdi.Kaygısızlar sonradan başlamalarına rağmen oyun tecrübelerinden ve birbirini tanıyan oyunculara sahip olduklarından dolayı diğer klanlarla olan aradaki güç farkını kısa sürede dengeledi hatta bir çok ekibin önüne geçti ve Paradoxla beraber Ronin adı altında birleştiler,hayırlı olsun.

Güneybatı
Wow beklediğim gibi kısa sürede hem yayın arkasını hem önünü kapadı.Ne kadar savaştılar veya ne kadar diplomasi yaptılar orası beni ilgilendirmez herkesin kendi stratejisi.

Sonuca gelirsek bundan sonra ne olur,neler değişir ben size söyleyeyim.
1-Enes hesap sile almış yani Eibo klanı liderini kaybetti.Eibo klanları hallaç pamuğu gibi dağılır.Sonuç olarak Sancak ve Ronin Wow ile geniş bir sınır hattına ulaşır.Eibo klanları da bu dünyadaki misyonunu tamamlamış olur ve tarih olur.
2-Haritayı ve savaşları bölgeselden çıkarırsak dünya geneline yaydığımız zaman kalan klanlar ve olabilicek savaşlar şu şekilde oluyor.

Kalan klanlar
Aztek
Sancak
Ronin
Wow
Gk

Birinci ihtimal
Wow ve Gk klanları uzun zamandır müttefikler yukarıda da belirttiğim gibi Eibo bittikten sonra Wow'un hem Ronin hem Sancak ile geniş bir sınır hattı oluşmuş olucak.Sancak ise Ronin ile mor Aztek ile mavi.
Burdan çıkabilicek savaş Aztek,Sancak,Ronin-Wow ve Gk savaşıdır.Şimdi bu savaşı klansal olarak değerlendirmek istiyorum.

Birinci ihtimalin biri yani 1.1

Aztek
Bu savaşta sadece Gk klanları ile sınırlar yani en kolay savaşı onlar verirler nedeni ise sadece Gk ya vurucak olmaları ve sadece Gk tarafından vurulucak olmaları

Ronin
Kıta 65'te Eibo köylerini toplarlar Wow'u Kıta 64 tarafından toplamaya başlarlar.

Sancak
Kıta 55'te Eiboyu toplar hem Gk ile hemde Wow ile sınırı olur.Eibodan topladığı köylerden Wow'dan operasyon yer o bölgeyi savunurken Gk ya operasyon yapar Aztek ile beraber Gk yı toplar Aztek klanları tamamiyle Wow sınırına iner.

Wow
Bu klanın arka kısmının dirençli olduğunu düşünmüyorum ve zayıf noktalarının o bölge olduğunu düşünüyorum Ronin'e karşı o bölgede çok zorluk yaşarlar hatta Ronin akınlarına dayanamazlar.

Gk
En zor savaşı Gk ekibi verir iki koldan gelen operasyonlara ne kadar dayanabilirler onu saldıran ekiplerin savaşma isteği gösterir.

Birinci ihtimalin ikisi yani 1.2

Bunu teker teker değil toplu olarak değerlendiricem.

Wow klanlarının Kıta 64 bölgesi benim beklediğimin aksine direniş gösterir ilk Ronin opunu sağlam bir şekilde atlatırlar.(Ben ilk opu Ronin'in yapıcağını düşünüyorum.)Yedikleri operasyonun arkasından Ronin'e operasyon yaparlar.Harita genişliği artan Ronin saldırılara karşılık veremez o bölgeden toplaya toplaya giderler.
Gk klanı ise Aztek'i vururken Sancak operasyonlarını ve savuştururlar önce Aztek klanlarını bitirirler araya birkaç tane Sancak operasyonu sıkıştırırak Sancak klanının yay bölgesini rahatsız ederler alt tarafta Wow'dan operasyon yiyen Sancak klanları savunma kaydırma konusunda sıkıntı çeker ve Gk ya karşı köy kaybeder.Biten Aztek ve Ronin klanlarına karşı kıskaç gibi çevresi Wow ve Gk tarafından sarılır ve silinip gider.

İkinci ihtimal

Wow ve Gk cephesine Aztek katılır.Wow,Gk,Aztek klanlarına karşı Sancak ve Ronin klanları kalır.Wow Ronin ile savaşırken Sancak Aztek ve Gk ile savaşır.

Üçüncü ihtimal

Wow ve Gk cephesine Ronin katılır.Bu sefer Gk ile Aztek baş başa kalır hem Ronin hem Wow klanları Sancak klanlarına vurur.

Dördüncü ihtimal

Gk ile Wow arasındaki müttefiklik bozulur Gk ile Aztek birleşir.Aztek Wow sınırına oyuncu indirir bu büyük ihtimal birkaç haftalarını alır.Herkes Wow klanlarına vurur.Wow bitince nolur bilmiyorum gerçekleşirse ilerde onu da yazarız :D

Beşinci ihtimal

Sancak ve Aztek arasındaki müttefiklik bozulur Sancak Gk ile Aztek klanlarını vurur.

Altıncı ihtimal

Bence gerçekleşmesi en muhtemel olan bu Wow Eiboyu bünyesine alır otomatikman Sancak ve Ronin'e savaş açmış olur.Bu senaryoda Aztek ve Gk'nın taraf seçmesi gerekir ki ben iki klanında duruşlarından dolayı müttefiklerini satıcaklarını düşünmüyorum.Wow,Gk,Eibo ya karşı Ronin,Aztek ve Sancak savaşır.Wow cephesi kazanırsa tek bir klan olarak birleşip dünyayı kapatırlar diğer müttefikler kazanırsa bence bir savaş daha gerçekleşir.

Bunların dışında beklenmedik olaylarda gerçekleşebilir.
ekiplerin birisi hesap silip gidebilir.
Dünyamıza meteor yağmuru olup dünya yok olabilir.
3. Dünya savaşı çıkabilir.
Elektrikler sonsuza kadar kesilebilir
Klanlara saldırı olup server silinebilir.
innogames yeter artık çok oynadınız oyunu kapatıyorum diyebilir.
Zombi salgını olabilir
Dünyayı uzaylılar istila edebilir.

Benim düşüncelerim ve gözlemlerim bunlar tarafsız bir şekilde ihtimalleri yazmaya çalıştım üstüne eklemek isteyen varsa yediden devam edebilir.

DeletedUser58852

Ziyaretçi
bi cacık olmaz senden yukarda yazdıklarını okudumda

Senden bir cacık olmaz diyen adam kendi ekibini yarı yolda bırakıp hesap sil yapıyor güzel ironi seni üç evetle uğurluyoruz w40 ta görüşmek üzere :)

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Adam anlatmış işte tarafsız bir şekilde eibonun gittiğini düşünecek olursak hepsi gerçekleşme ihtimali olan analizler :D ben buraya bir çılgın analiz bırakayım gideyim worldte hakimiyeti git gide artan sancağa karşı tüm klanlar bir pakt içine girer sancağa savaş açabilir mi acaba ? w28 de UDW'nin başına gelen burada sancağın başına gelir mi ne diyorsunuz oluru var mı ? :D