2 Mart - 37. Dünya kehaneti, klan analizleri ve sona yaklaştıran savaşlar

• Konuyu başlatan DeletedUser63710
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser63710

Ziyaretçi
Vee aylardan mart..2. günü..37. dünyada büyük depremler oldu..Uzmanlar 7.0 dan düşük görülmediğini kaydetti..Ama durun asıl depremler yeni başlıyor ;)

Birçok gelişme yaşanmış yazılacak gibi değil..Yıkılan köyler mi dersiniz, kırılan kalpler mi ;) Yamulan askerler mi dersiniz hasarlardan dolayı çöken klanlar mı ;)

- ŞAH-İ -

ŞAHİ diye bir klan vardı 37 de, onlar dünyaya sol ayakla başlamışlardı herhalde.Bana göre 37 . dünyanın, aslan kostümü giymiş ceylanlarıydılar.Cıvıl cıvıl oradan oraya sektiler ama nafile.Antiloplar harcamış onları.Onlarda uf olmuşlar ;) Sonrada sırtlanlar falan tabi ;)

- DRLŞ -

Diriliş klanı, dünyanın podyum mankenleriydiler bi ara.Sezon kıyafetlerini iyi taşıdılar ama ayakları kayıp düştüler seyircilerin üzerine.Eee tabi seyircinin insiyatifine kaldılar ;) Bir duruşları vardı yine, belki de kabullenilmiş çaresizlik oldu.Belki bi de sığıntı olmayı kabul edemediler keyifleri kaçmıştır bilinmez.Onlarda eşyalarını bırakıp kaçtılar, yakışmadı.

- KYGSZ -

Bir kaygıları yokmuş.Eee doğru, dünya da temeli yasladığın binalar sağlam olunca neden kaygın olsun ki ;)
İyi bir ekip, savaşan her ekibe saygı duyulmalı.Tabi bi afrika ülkesiyle savaş var birde teknolojik açıdan gelişmiş ülkelerle savaş var, tartışılır.Yıkılmadılar ayaktalar, dünya da ki oluşumlara göre kendi hallerindeler ve ilerliyolar.Takdiri hakediyorlar ya da aralarından takdiri hakedenler var desek daha doğru olur.Aşarak geldiler ama henüz sağlam bir duvar aştılar mı yoksa şans onlara mı güldü? Bölgeleride hep rahattı, kafada rahat tabi ;)

- AzTeK - Maya - Tuk falan filan inter milan -

Bir kamyona fiziksel olarak sığmayan bir klan, ama aralarından kaç tanesi o kamyonu sürebilir? Yolcu olmak kolaydır.Peeeeeeeeh ;) Deniz manzaraları bölgeleri var, her gün toplanıp arkada piknik yaptıkları söyleniyor.Savaşa girseler birikmiş orduları sallasalar zaten savaşmış olacaklar, çok ağırlar.Önce ki savaşlarındada öne çıkan klan değil üyeleri var..
Sancakla arasının iyi olduğunu düşündüğüm ki bariz öyle olan bir klan.O kadar süre savaş niyeti olsa çoktan çıkmıştı.2 farklı grubun aynı emellerde kesişen ortak yolları misali.Güzel bir ekip, hoş duruyorlar.Büyük bir savaş içine henüz tamamıyla girmediler, bundan sonrada giremezler anca yönlendirilirler..Dünyada zaten böyle büyük bir klan pek yok, bölgeleride boş köy bıraksalar toplamaya üşenilir.. neden sancakla kapışmadılar ki iki ekipte geniş kadro? O kadar kalabalık bir klan olarak bu zamana kadar dünyadan zevk aldılar mı acaba????? Pacman misali küçükleri yemek her zaman daha kolay olsa gerek..Tabi zamanla o küçüklerde tek lokmalık olmayabiliyor dimi? ;) Bence öyle.

- KürŞad -

Gölge bir klan.Peki gölge nedir? Gölge bir ışık varsa var olur.Tabi ışığın önünde bir cisim olması gerekir.Gölge bu 3 lemde ne güneştir ne ışık ne de cisim.Gölge 3 nün ortaya çıkardığı bir yansımadır.Güneş yine doğar, ışığı hep var olur, cisim gelir gider.Gölge anlıktır zamanlıdır, şuan vardır yarın yoktur.Sadede gelirsek , diri bir klan.Emek veriyorlar.Ne kadar iyiler henüz bilinmez ne zaman bilinirse artık...Sanki X ülkesinin başına Y ülkesinin komutanı koyulmuş gibi, birileri yönetiyor gibi ;) Başından beri kimin çıkarına hamle yaptıkları, kimlerle kafaları ortak tuttukları zaten ortada ;) Kendi haritasını kaybetmiş yolcudan ne hayır gelir.

- AT -

Toplama kampı, biraz kendileri birazda topladıkları adamlar ;) .Birimiz kimimiz için, kimimiz birimiz için, için için biçim biçim, ölürüm esmer için, varmam sana yar barbar aldığın için oy .Neyse İyi bir ekip diyemeyeceğim.Burda vurgum iyi ye değil "ekip" kısmına.İyiler ama henüz ekiplikleri tartışılır.Ne kadar koordinesin o kadar iyi bir ekipsin.Ayrıca dağa tırmanıpta tepeye vardıklarıda yok, asansör tercih etmiş gibiler daha çok.Mecazlarımı anlayamayan zorlamasın;)Ama..cesur ekip.Şu zamana kadar dünya da kimsenin yapamadığını yaptılar..Evet sancaktan bahsediyorum..Ne zaman kazandırdılar, oyun yaptılar, ne kendilerini düşürdüler ne de bırakıp kaçtılar.Bu sonuçta bir oyun keşke her klan savaşıp silinme pahasına savaş verebilme potansiyeline sahip olsa ;) Aralarında iyi oyuncular bulunduğunu ve yaptığım karanlık eleştirilerin onları pas geçtiğini belirteyim.Bir de sessiz atın çiftesi ağır olur derler yabana atmamak lazım , bunu kim demişse bu sözün hesabını versin, umut veriyor çünkü ;) Ama 37. dünyada "zik-zak" çizmezsen işin hep zordur dürüstlük tehlikelidir, o yüzden bu klanı kötü sürprizler bekliyor bence.. Detaylar sancak başlığında devammm;)

-Paradox-

Konumları hep iyi değildi.Kim ne yaptı kim ne kaybetti kim ne başardı her şey karmakarışık.İddiası olabilitesi olduğu gözüken ama sonradan bir iddiası kalmayan bir klan.37. dünyada ki varlığı, seçimlerine kalmış bir klan.Aslen hep birkaç direğin ayakta tuttuğu bir klan.O direklerde birine mi yaslanır yoksa çakılırlar mı bilinmez.Ama belki bilinir ;)

-SVC-

Mazisi karışık bir klan.Hiç eskisinden bahsetmeye gerek yok.Biraz intihar komandosu bir oluşum.Gelecek vaad etmiyor.Yapı olarak güçsüz kalmış gözüküyorlar ama yinede istikrarlı bir klan.Oyunumuzu oynuyoruz der geçerler en fazla, hamleleri bunu gösteriyor, depreme dayanıklı değiller....;)

-GK-

Good kabus.İyi kabus? İyiyse kabus olmaz geçin o işleri ;) Güzel bir savaş verebilme potansiyellerini birkaç kez gösterdiler, ama bu daha çok ayrılarken oldu.Sonrasındada yine potansiyelleri olduğunu kanıtladılar.Ben bu klanın potansiyelinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum.Şu ana kadar yaptıkları gayet iyiydi ama daha iyisini yapabilirler.Sadece kendi rüzgarlarına kapılmaları gerekir, kendilerine inanmalılar, başka rüzgarlara kapılırlarsa işleri zor ;) Dünyada bir duruş ve yer edinebilmiş bir klan.Bu duruşu bozmamak adına acaba ne yapacaklar? Ölümüne mi diyecekler yoksa canını kurtaran kaçsın mı? Bazen bazı şeylere bir adım atmak gerekir, öyle hem suya gireyim hem kumda yuvarlanayım olmaz.Bir seçim yapmalılar ve bu seçimleri onları yerin dibine bile batırsa , vay be ne GK di ama dedirtmeliler.Harcanabilirler harcayabilirlerde bunu zamanla görücez ;) Seçim onların.Bence ne mi olur? Eğer potansiyellerini farkına varırlarsa ya da varmışlarsa, ya da şöyle diyeyim bunu kullanabilirlerse, doğru hamlelerle dünyanın şeklini değiştirebilirler ;)

- EİBO -

Beni yanılttılar.Beklentim çok yüksekti belki birazda o yüzden ama şuan aynı katiyen düzeyde değil daha düşük.Makineli tüfeği, tek tek sıkarak kullanmak gibi.Tabi her şeyi bilemem ;) Dünyanın dengesini değiştirecek bir klan önce ki analizde de söylediğim gibi.Bunu nasıl yapacaklar artık o onlara kalmış..Konumları ve hareketleri dengeleri değiştirecek kesinlikle, artık pes ederek mi değiştirirler savaşıp mı değiştirirler yoksa seçimlerle mi ;) Bu da onların akıllarda kalışını belirleyecek.Ben yinede onlardan ümitliyim, dünyaya renk katacaklar.Katmalılar.Şimdi katmazsalar ne zaman katacaklar? Şimdi katmazsalar dahada katamazlar zaten ;) Bu zamana kadar gözümde ki "iddialı" duruşları hayal kırıklığı oldu ama belki de..kim bilir.. Ayrıca ortalık kan emici kaynıyor, eskisi gibi değil 37. dünya..Herkes ayrı bi dünya, yalan dolan..;)

- WOW -

Çatı katında inziva vakti yapan bir klan.Ve dünyaya çok hızlı başladılar.Çabuk yol alan , çabuk yol alır derler ;) Öyle mii??? Sanmam.. Bu klan şuan dünyanın fay hatlarına inmiş bir klan.Depremler ardı ardınada olsa, kendisi ayrıca deprem yapabilecek potansiyele sahip..Ve bu potansiyel görünüm değil, gösterilmiş..O yüzden bu klandan ben ümitliyim.Neler yapabileceklerini farkındalar mı acaba? Bu klan var ya offffff diyorum ;) Yapıcak yapıcak ama acaba ne yapıcak Kime yapacak? Denize yazın girilirse kışı mı bekleyecek? Masada ki sıcak yemeği soğutup mu gelecek? Kendilerini nerede görüyolar bir de bu var, bu da önemli? Dev' i , bir pire olduğuna inandırırsan o artık bir piredir.Pireyi deve yapmakta var ama piredende dev olmaz ki ;) Kendini kandırmasın kimse, gerçekçi olsun.37. dünyanın fay hatlarını tittttretecek klanlardan biride wow dur.Umarım titretmeden titremezler ;) Çok dikkatli olmalılar, beklenmedik durumlar yaşayabilirler, bu durumları önceden farketmek çk zor değil iyi bir harita bakışı yeterli ;) Temkinli olarak gerekli adımları atmalılar, posta güvercinlerini gerekli yerlere göndermeliler ;) Gemiler karaya yaklaşıyor, çekinme, geri plan durma için artık çok geç.

- Sancak -

Bir evin kolonları sağlam olursa evde sağlam olur,bu klanın kolonları sağlam.Bu kolonlar ayakta tutuyor ;))) Eğer o kolonlar olmasa bu klan yürümez.
Sancak tam bir strateji klanı, stats istatistiklerinden kontrollere göre şu zaman ki savaşlarında hep kazanacağı savaşlara girmişler.Harita hakimiyeti olarak üstünse savaşıyorlar..Ve yaraladıktan bir zaman sonra rakip klanlardan üyeleri hep kendi safına katmışlar.Neden rakip klanla savaşıp belli üyeleri klanlarına alıyorlar acaba? Diye düşünürken hemen akla gelen ilk şey, zaman kazanma, o bölgeyle uğraşmak istememe başka bölgeye yönelme.Hem böyle yapınca rakip klan üyelerinden arda kalanlar toplanmış oluyor rahatlıkla.Böyle savaş mı olur pehh, incelersiniz her savaştıkları klandan aldıkları bir yığın üye var..Şu stratejilere bakın ;)
Neye hazırlanıyorlar acaba? Tabi ki .... klanı için.At eibo ile yürütülen savaşları tam ne alemde şuan bilmiyorum ama at klanı bitti gibi bir şey.Haritada suç ve ceza diye bir klan vardı onlarıda kygsz klanı toplamış.
Sancak hakkında birçok söylenti var, kaleleri içten fethetme ;) Saman altından su yürütme ;) Gizli dostluklar ;) Çıkarları önde tutma ;) Eğer üstünse her şey uyuyorsa savaş girme, olasılık varsada ona göre adım atma ;) Ve çok egolu oldukları söylenıyor.Öyle mi sizce ;) Bazıları egoyu hakeder tabi.Ne olursa olsun bu dünyada yaşanan birçok durumu, birçok klan haketmedi, adil değil!
Barbar köy alıyolar demişlerde.. Ben fazla katılmıyorum, tabi has ekibe göre fazla ama ne yapsınlar, denk bir savaş olmayınca ;) Bence asıl göze batan kendi üyelerini almaları, sancak demek kendi üyelerini toplama demek, biraz istatistiklere baktımda en kayıplı savaşları sancak klanları kendisine vermiş.O kadar köyü beleş toplayıp nasıl sıkılmıyorlar acaba? ;)
Sancak bir ekip, has ekip gelmişler, neden bu kadar çok su altından dostluklarla, yaslanılan duvarlarla hareket etmişler acaba ;)) Bir dost klan altı tutarken diğer dost klan sağı sancakta solu mantığı...Daha bir sürü buraya yazmak istemediğim ve doğru olmayan birçok şey..Kimse kygsz prdx klanlarının sancağa savaş açacağını sanmasın bence.Prdx tarafının eibo safında yer alacağı düşünülüyordu ama kolaya kaçma isteği buna cesaret ettirir mi? Bu zamana kadar birilerinin kanını eme eme gelen sancak işini sağlama alır, gönülleri fetheder en kötü ;)))))))))

Sahiden ya, sancak has ekipse şu zamana kadar neden has yada güçlü bi ekiple savaşmadılar? Zaten dünya geneli toplama klandı hep kolu bacağı olmayan ya da üstün olduklarına yönelmişler, birde beleş köyler gözüküyor..
Dünya da sancağın op yediği bir zaman var mı? Şuan dünyada birçok klan op ve kayıplar yaşamış düzenli olarak..Sancak hariç.Onlar okunmuş ;) Savaş demek karşılıklı op yapılıp karşılıklı denk köy kaybı olan iki tarafın karşılaşması demek.Bir at klanı olmuş sancağa köy kaybettiren o kadar zaman sonra, başka kim var biri söylesin şu zamana kadar? Geçmişlere bakın kimse yok? Sancak olmasa, ne tesadüfse sancakla ortak düşmanı olan klan ya da klanlar atak yapmışlar ;))) Son savaşta bile sağdan kygsz nin müdahalesi hiç tesadüf değil ve adil değil bence..;) Potansiyeli olan diğer klanlar, başkalarıyla savaşarak birbirlerini oyalamışlar bu zamana kadar zannımca.Dünya böyle mı kapatılıyor bizde çok kapadık bunlarada şahit olmuş olduk ;) Aztec varmış mesela o kadar süre sınır olmuşlar? Acaba savaşırlar mı? Savaşmaz diyenler 1 savaşmaz diyenler 1 yazsın ;)) O düşünce olsa çoktan savaş çıkmıştı muhaha ;=)
Üye sayısı üstünlüğüde göze çarpıyor bu arada, at eibo svc den 2 kat fazla üye sayısı, +1 fazla klanları ve klanlar içi puan farkları..Ayrıca savaşın içinde olmayıp savaşa sözde farklı diplomasiden destek veren kardeş klanlar ;)) Ne zaman denk savaşacaklar diye beklerken dünyayı bu kolaya tavırla kaparlar herhalde ;) Sıradaki savaşlarda da aksi olmayacak..
Sancak başarılı bir ekip, koordine bir ekip, her şeyden öte zekice adımlar atılıyor ;)) Stats ta op gidişatları koordineli gözüküyor.Adımı ayak atar ama beyin düşünür.Yiğidi öldür hakkını yeme, istatistiklere göre ve bazı anlatılan, gösterilenlere göre gerçekten iyi aktif ve usta üyeleri var.Kendilerini tebrik ediyorum şahsen, beyinle savaşmak kolay değil ;)

--Son savaşlar--

Sancak 1-2-3-4 & kygsz1-2 & prdx & aztec vs Wow & gk & eibo
Adalet? Adaletli savaş 37. dünyada pek görülmediği gibi yine görülceğini düşünmüyprum zaten birçok şey yaşandı ;)) Bundan sonrada görülmez ;) Puan farkları klan farkları oyuncu online farkları, harita konum farkları..Sancak yine 2 adım önde.Gk ve aztec düşüncelerimi istatistiklere göre karar verdim, ortak düşmanlar ve geçmişlere göre değişimde olabilir.Ama şundan eminim ki bu savaşlar olduğunda yine, bu klanlardan herhangi bir klanın çöküşüyle, kendi pılını pırtını kurtarmaya yönelen üyeler karşı safa geçecektir ;)) Pespembe bir dünya.
Wow klanını içtenlikle tebrik ederim, birçok kişinin ortak düşüncesine göre de duruşlarını bozmadılar.Olası durumları onlarda düşündüler ama çakallık yapmadılar.Dünya başında wow un kaliteli savaş raporlarını da unutmadık.Ama dikkatli olmalılar beklenmedik şeyler yaşayabilirler ;) Sonuç olarak savaşmayı bilen iki ekip ( üç dört beş altı yedi sekiz dokuz on) karşılaşıcak, sancağın doğru dürüst ilk savaşı olacak belkide, sancağıda bu ilk adım için tebrik ederim ;))))))
Kazanmak isteyen, kendini kurtarmak isteyen, korkanlar olacaktır muhakkak.Birilerinin kaçacağını birilerinin satacağını birilerinin bırakacağını düşünürsek bu başlamamış teori olan savaşta sancak 2 gol atarda başlar, tetikte olunmalı.Olası savaşta kenar mahalle klanlarıda çıkarları için bölgesel güçlü olanlara sığınmak ısteyecektır.Bölgesel olarak sancağın işine yaracaktır bu gelişmeler.Kaybetmekten korkmayan, sonuna kadar savaşma cesareti gösterebilen hiçbir klan unutulmaz, şimdiden wow taraflarını tebrik ediyorum.Ayrıca savaşma cesareti gösteren, dünyada ki tüm klanları ve üyeleri tebrik ederim.Savaşmaktan korkan, kolaya kaçan, bırakıp kaçan ya da bundan sonra bunları yapacak tüm klan ve üyelerinede bir adet "puuuuuuuuuuuuh" bırakıyorum ;)) Korkularının çıkarlarının önüne duruşları geçen herkes bir kez olsun doğru tarafı seçecektir.Bunu herkes anlayamaz ;) hadi bakimm

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

DeletedUser63729

Ziyaretçi
Zamazingo: Adı o anda akla gelmeyen ya da adı söylenmek istenmeyen ufak, değersiz bir şey yerine kullanılır.
Eş anlamlısı: Zımbırtı

Şurada bu kadar kendini yoracağına fethi sekin hesabıyla kendi klanını toplayacağına oyuna gayret göstersen şimdiye kadar bu teorilere kafa yoracağına oyun oynamayı ögrensen eibo klanı şuan wordün en kolay lokması olmazdı. Yetersiz ve bu işler için çok küçüksün. Farkettiysen yazdığın hiç bir şeye cevap vermedim. Etiketsin, hamsın, daha çok pişmelisin. Bu yazdıklarım şahsi düşüncelerim olduğu için sadece beni bağlar.

DeletedUser7074

Ziyaretçi
Sancak klanına almadık diye yapıyordur :)) tüm dünyayı üstümüze salıp bedavadan büyüyecekler işte o kadar

DeletedUser63710

Ziyaretçi
Yazdıklarım şahsi fikirlerimdir, bazısınında dayanağı vardır.Kimsenin zoruna gitmesin (sanmam)
37. dünyayı herkesin daha iyi tanıması ve daha iyi analiz etmesi açısından birazda heyecan katmak için yazılmıştır.Her şey tozpembe değil zaten dimi? Kimsenin şahsına vs hakarette bulunmadım herkes kendini göstetiyor ;)
Kimseye bi kastım garezim yok genel bir yazıdır zaten kim altın kim gümüş bilen biliyor.

Bu analiz yaklaşık 1,5-2 hafta önce yazılmaya başlanmıştır.Bazı durumlardan paylaşamadım.Dediğim her şeyde olanlara yakın zaten:) Bazı değişikler olmuş farkındayım ama bu halini bozmamak adına ekleme yapmadım.
Kygsz ve prdx klanları ronin klanları olmuş.Zaten başından berı ortak hareket edıyorlardı ama bu bıraz gızlıydı ;) Sancak tarafında olduklarını kılıfa uydurmuş oldular ;) Yeni oluşum ..birleşim ..sancakla ortak düşman falan bahanesıyle yav heeeeh heh..Olası buyuk savaşta kendiletini belli ettiler ki zaten belliydi.Başka kimler korkup kaçacak acaba? Prdx zaten bitiktide kygszdan beklemiyordum.Savaşçı ruhlu gözükuyolardı ama sırtını bir yere dayamak kolaya kaçmak basit olsa gerek.Gercı baştan garantıye alınca kendını sonrası çorap sokugu tabi ;) Dünya başından beri böyle stratejiler kurup kurup sonra kımse başarıdan bahsetmesin afil değil ;) Duruşunu bozmadan her şeye ragmen bu durumlarla savaşacak cesareti olan kalan klanlara gonulden başarılar.Gerıye kalan rengı bellı olmayan klanlardanda sancaga gecen olur ;) Bro klanı vs gıbı.Hatta neden ugraşıyolar ki hepsi sancak olsun 1 den 10 a

Gerçekler acıtır ;)

Lloyd

Casus
üşenmedim tüm analizleri okudum. bundan böylede Samet (tutenstein) haricinde yapılan bir analiz okumayı kendime yasaklıyorum.
Sancak yok savaşmadan kazanıyor yok savaştığı klanlardan adam alıyor. üstün olmadığı bölgede savaşmıyor, SIR klanı kurulup bize savaş açıldığında Şahsen benim 1 adet köyüm vardı, sancak klanları olarak 20 köyümüz varmıydı emin değilim. diğer klanlar ile ilgili hangi taraftaysan o tarafın isteklerine uymayan tüm klanları aşağılamış durmuş. şimdi hayalinde kurduğu savaş çıkar ve bu klanlardan sınırda yem olarak kullanılanlar ilk opta bırakıp gittiğinde yine çıkacak sancak tatlı dille işi bitirdi diyecek sıvışacak :)

buyur aslan parcası in sahaya orada analize devam edelim :)

DeletedUser63710

Ziyaretçi
Şahsi olarak yazmadım şahsi yazilanlarida iade ediyorum.

Sır dedigin 4 klandi 1i ilk gun dagildi, digeri sınırdaydı ama onlarinda puani dusuktu yani svc.Diger klan hic katilmamis bile.Sancak kisilerlr savasti istatistiklerden belli oluyor oynayan kac kisiyle savastigi sancagin ;) Ayrica 1 koyun falan yokmus istatistiklere gore en az +15..Daha fazla şahsi diyaloga girmemeye calisicam konuyu dagitmayalim ;) Maziyi unutmayin , sir dediginiz daha dun, once ki zamanlarda koşede sıkışan klanlarla, etrafi sarilan klanlarla adaletsiz taarruzlar unutulmaz ;)

ursan

Baltacı
bu tip yazıları severim, kalitesiz yazılmış olsalar bile. böyle mevzuları tartışmayı, spekülasyon yapmayı da severim yalnız bizim forumlarımızda genelde hakarete veya aşağılamaya dönüyor olay, tadı kalmıyor..
bu yazı gerçekten de oldukça taraflı yazılmış. yazarın kafasındaki çok bariz bir şablona uyan ve uymayan klanlar; haklarında yazılan paragraflara göre ayan beyan ortada.. geçen yazı sancakla başlıyor; sancakla devam ediyor ve sancakla bitiyordu. adını duyunca 3 defa istavroz çıkarılan bir şey gibi :p pek farklı olmamış, ek olarak daha bi taşlanmış sancak klanı, buna sebep veren neyse artık..

her bir paragrafta katılmadığım düşüncelere değinebilirim ancak sadece sancak la alakalı olanlara birkaç düzeltme yapmak isterim.

öncelikle biz kazanacağımız savaşlara giriyoruz diye bir şey söylemek yanlış. bir iki istisna harici kimseye savaş açmış bile değiliz.. ilk açtığımız siyah sancak savaşından sonra savaştan kaçanları kovaladık, family klanına saldırmak istemiyorduk bile, anlaştıktan birkaç gün sonra savaştığımız insanları klana alıp sahiplendiler.. daha sonrakilerin çoğu hak ettiğimiz köylere tek kurşun sıkmadan üşüşenler.. at klanı zaten eiboya kalkan olarak kurulan sır klanlarının ceremesini omuzlayıp savaş açtı bize..

gizli dostluklar saman altından su yürütme vırt zırt lara gülerim ancak. gücümüz, yaptıklarımız ve istatistikler ortada. oyun başından beridir oturup kendi halimizde takılma fırsatımız olmadı. bu dünyada en çok savaşan klan sancak klanıdır. şuan snck1 klanının barbar alma yüzdesi %11, tüm sancakların barbar alma yüzdesi 15-17 falan.. varsa daha savaşçı bir klan, buyursun.. dünyanın sonucuna etki edecek denilen eibonun mislediği köylerin %50 si barbar, bi hesap yapsak %30-35 i de kendi klan üyeleridir.. kalan %15-20 hak getire..

biiz
kimsenin arkasına saklanmıyoruz, kimseyi kendimize kalkan yapmıyoruz. kimsenin arkasından iş falan çevirmiyoruz, kimseye güvenip de bir başkasına efelenmiyoruz..

geleyim denklik, saldırı almadılar, op yapılmadı gül bahçesinde yaşadılar hep mevzusuna. oyundaki saldırı&savunma puanı sıralamasını biliyorsunuz. o klan adı altında ne kadar savaşılmış/asker kesilmiş onu gösterir.
size belki daha önce dikkatinizi çekmemiş bir sıralama vereyim;
http://tr.twstats.com/tr37/index.php?page=rankings&mode=tribesod
bu asker kesimi puanlamasının özelliği, şuan klanda bulunan oyuncuların saldırı/savunma puanlarını toplayıp önümüze koyması.
attack rank (saldırı sırası) a göre sıralatın, sancak klanı 1. sırada
defense rank (savunma sırası) a göre sıralatın sancak klanı 1. sırada
toplamda 2. sıradaki klanın 2 katı kadar asker kesmişiz :)
kimse sancak klanına saldırılmadı, op yapılmadı, rahatlar demesin. şuan w37 de var olan klanlardan en çok saldırı alan üyeler bizim üyelerimiz. oturup gizli kapaklı işler çevirmiyoruz, ben diyim çatır çatır, siz deyin kütür kütür oynuyoruz biz bu oyunu..

DeletedUser64121

Ziyaretçi
Reis başlığı kapatabilirsiniz demiş . Hadi herkes yoluna baksın :)

DeletedUser63710

Ziyaretçi
Tekrar söyleyeyim şahısa tek laf etmedim, yazdığım her şey oyun ve oyunun stratejisi, şahsına alınanın zoruna gittiyse gitmeye devam etsin ;)
Sonuçta bu bır sancak analizi degıl 37. dünya analizi, analizde klan sayısı 10 dan fazla, ama gidip 20. klana degılde sancaga agırlık vermem gayet normal sonucta ıddalısınız, has ekıp gelen dunyada sayılı ekıpsınız, muhafelette olması zor size, her yerde sizden birileri var ;) gladyo gibisiniz ;) size muhalefet olanın işi gerçekten zor iy iki aslen bu dunyada degılım ;) sizi yazıcam ki heyecan olsun, hem dünyada kı cesareti arttırmak gıdısatı aydınlatmak ıcın daha faydalı oluyor.Ama madem böyle söyledin ufak bir istatistik analizi yapalım.

Sancak :
91 köy diğer sancak klanlarından ve müt klanlarından toplama
241 barbar , 235 klansız , klansızların hepsi ya toplama , köyleri sancağa paylaştırma ya da öncesinde sancakta bulunmuş isimler(geçmiş tribe)
125 kendini fetih
(kalan köylerinde yaklaşık 200-250 kadarı fabula karakule dtb gibi dağılmış, harita mevkii kötü, amatör güçsüz ekipler, yada sancağa geçiş yapan üyeleri var yinede saymayayım, yani %50 sinden fazlası beleşşşşş, üyeleri tek tek ayıklatmayın)

toplam 1322 köy fetihden bu değerlerini çıkarınca yani 630 köy fethi mevcut, %55 yani.

Sancak 3:
399 barbar
282 (200 sayalım) klansız, oyunu bırakmış, ypaı olarak güçsüz oyunu bılmeyen puansız, klanı tarafıdan yarı yolda bırakılmış ve köylerini sancağa devretmiş, sancakta önceden bulunmus kısıler, ama bu sefer aralarda toplanan eskıden dusmanlarda olan uyelerde var
141 kendını fetih
63 kendi klanları
toplam 1647 köy fethinden, 844 köy fethi kalıyor bu da yaklaşık %50,9 lara denk gelıyor
ki bunların içinde tim, nf, fdl gııb klanlardan var, ne puanları var bu klanların ne de ıstatıstıklı uylerı boş yani

Sancak 2:
190 barbar
100 klansız, rakıp klanlarından sancağa geçiş yapıp gerıde kalanları toplama klanlar, vs
49 kendını fetıjh
50 sancak klanları
geriye kalan nf tosunpaşa gibi profesyonel klanlar ;) onu bırakın bir de toplamalar bildiğin
598 köy fetihden, 209 köy fethi kalıyor, yaklaşık %37 si

VE sancak tüm klanlarında Gains from players yüzdesi barbar ile başı çekiyor :D Bundan sonra birilerini sessizliğe davet ediyorum ;))))
Artı olarak komple bırakan güncel svc klanı gibi klanları köylerini istatistik hesabına katmadım bile.İstatistiklerde gözüken göktürk devlet vs gibi klanlardan o kadar köy alınmış ama savaş adına istatistiklerde ne köy kaybı var sancağın, ne de op yeme.Dünyanın 130 140. günün ilk sayılabilen köy kayıpları? :rolleyes:
Ekstra olarak sancağın en büyük köy kaybı at klanlarından geliyor, güzel bir savunma çekilmiş olabılır sancak işini biliyor, karşı taraftan savaşan üyelere baktım hepsi new member, online olsun od olsun vs istatistikler çöp..yani orduları ölümüne bilinçsiz atma oranları yüksek ordu basmışlars tabi? Bu da sancağa feci istatistik kazandırmış, kazanılan war attack defense oranları en az %40 artış göstermiş son zamanlarda.

Daha fazla uğraşmak istemiyorum, ben kimseye sadece barbar alıyor demedim, her klan için uber düşüncelerim var ;) tüm klanlar için ;) Ki zaten barbar almak fırsatlardan yararlanmak kötü bir şey değil, bu oyunda özellikle gayet önemli , kötü olan, bunu kötü görüp ve gösterip, birilerine bunu kakmak.Herkesin harita mevkii pozisyonu gidişatı aynı değil, stratejik ve zorunda olma durumlarıda olabiliyor, birilerine sürekli barbarcı diyenlerde forumlarda gözden kaçmıyor....bencil ve egoist olmamalı kimse.Özellikle egoist..."Bu dağları biz diktik" diye takılıp duranlara benden bir " yav hehh hehh ;)))"

ursan

Baltacı
bize mantıklı ve tutarlı argümanlarla gelindiği müddetçe muhalefet olmakta ne bir beis var ne de bir zorluk..

öncelikle söylenmesi gereken şey, o tane tane hesaplamaların aynısı başka klanlar için yapılırsa elde kalan yüzdeler tek haneli olur :) eğer w37 den bahsediyorsak bu verileri tüm klanlar bazında kıyaslayıp koymamız gerekir ortaya
o hesaplamalarda ise şu klan iyi değil; bu klan toplama gibi argümanlar o kadar yanlış ki.. o şekilde hesap yaparsak eğer; dünyada savaşan hiç bir klan kalmıyor. büyük klanların şimdiye kadar sildiği her klana toplama, acemi, zayıf diyebiliriz bir yolunu bulup..

evet, söylediğin gibi sancak klanları son zamanlarda feci istatistik kazandı. göz ardı edilmemesi gereken şey; kazanılan savunma puanı kaybedilen köylerden gelmedi, sancak köy kayıplarının çoğunluğu yeni alınan köylerin kaybı şeklinde oldu. yani rakibin mislediği köylerde olmadı asıl savunma puanımız.. istatistiklerde savunma puanı artarken köy kaybının olmaması op yenmediği anlamına gelmiyor, gelenlerin savunulduğu anlamına geliyor :) hülasa opu sadece kazanılan/kaybedilen köylerden takip edip; saldırı/savunma puanlarını göz ardı etmek eksik bilgi verir.. o yarım yamalak bilgiyle yapılan çıkarımların doğruluğuysa.. eh yaani.. :)

mesela eksik bilgiyle birilerini "gains from players" üzerinden sessizliğe davet etmeden önce bunun ne anlama geldiğini ve twstatsın bunu nasıl kullandığını bilmek lazım dimi? aydınlatayım; gains from players; oyunculardan kazanılan köyler anlamına geliyor. twstats ise tüm barbarları tek bir oyuncu varsayıp o başlık altında topluyor. örneklendirmek gerekirse şimdiye kadar hiç bir klanın yapmadığı x klanından 200 köy alıp, 50 köylü a oyuncusunu sildiğin zaman gains from players da "a - 50 conquers" yazar. yani gains from players da bir oyuncunun başı çekmesi için epey bir köyü olması gerekiyor, henüz w37 de o kadar köyü olan kimse göremiyorum :) tüm barbarları bir oyuncu gibi gören bir istatistikte en çok köy alınan oyuncunun barbar olması gayet normal ;) biz hiç barbar mislemiyoruz, aldığımız her bir köye 3er 5er 10ar kami gömüyoruz demiyor kimse, diğer klanlarla kıyaslandığında tablo ortada..

Luciferr

Dük
Mr analiz. Yaptigin isten sevk aldigini ve ugrastigini gormekteyiz hepimiz. Lakin uzun yazilar etrafinda yapilan degerlendirmeleri ve sonuclari bize aciklayan koca bi oaragrafi okurken zevk aldigimiz tek insan evladi samet yani tutensteindir. O gorevini layiki ile yapmaktadir.

Lloyd

Casus
mr.analiz, yazdığını cidden tekrar okuyormusun ne boyutta saçmaladığını tartıp yok bu olmamış biraz daha saçmalayım diye özenle çalışmış gibisin :) sen isimler kullanarak konusmussun ben ismini telafuz ettiğin o klanların verdiği emeğe saygımdan telaffuz etmeyeceğim çünki hepsi imkanları el verdiğince emeklerinin hakkını vererek savaştılar. klansız oyunculardan, dağılmış şu klanlardan alınmış köyler gibi saçma terimlerin var ve ben istatistiklerle konusuyorum diyorsun. peki bu klansız oyuncular neden klansız kalmışlar, dağılmış klanlar neden dağılmışlar ? sıkılıp mı bırakmışlar sanıyorsun, kimle savaşıyorken dağılmışlar statsta bunları bulamıyorsan şayet kaybettikleri köylerden birkaçına girer bakarsın hangi kıtadaymış, neredeymiş, kime kaybetmiş hepsi çıkıyor. benim kestirme anlatımımdan çok daha detaylı olarak, tabii oradaki istatistikler anlattıklarını anlatıldığı gibi anlayabilenler içindir. o kadar çok detay taşıyor ki anlamak önemli bir içsel detay haline geliyor :)

çelişki bombası saymakla bitmiyor ki, SANCAK en çok köyü şu klana kaybetmiş , savunma puanınıda o klanın acemi playerlar olduğundan ve ölümüne gelişi güzel sallamış oldukları kamilerden geldiği. ikisini ayrı ayrı cevaplamak isterdim ama yarım satır cümlende bile kendinle çelişmişsin, hem sancaktan en çok köy alan klan olacaksın hem hepsi acemi playerlardan kurulu bir klan olacaksın :) hoş bir fantazi.

ama yinede uğraşmışsın cımbızla kendi düşüncelerini haklı çıkarma olasılığı olan istatistikleri ayıklamışsın buda büyük emek ister ve ben emeğe saygıda kusur etmem. hevesini kırmakta istemem, analist olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir bireye destek görevimizdir, daha temiz ve daha dolu bilgilerle analiz yapabilesin diye w37 ye giriş yapıp SANCAK klanlarını 1 er hafta dolaşabilir istediğin tüm istatistiklere birinci elden ulaşabilirsin.

emekçinin yanındayız :)

DeletedUser63302

Ziyaretçi
emek verip yazmışsın doğrular ve yanlışların olduğunu düşünsem de ortada hakaret edilmeden yazılmış bir düşünce mevcut. yalnız arkadaşların dediği gibi sancak hakkında fazla olmuş biraz. yazının yarıdan fazlasına katıldığımı da belirtmek isterim. kimse okumasa da katılsam da katılmasam da ben okuyacağım ustam yazıları. üşenme yaz yeter :)

Lloyd

Casus
Şahsi olarak yazmadım şahsi yazilanlarida iade ediyorum.

Sır dedigin 4 klandi 1i ilk gun dagildi, digeri sınırdaydı ama onlarinda puani dusuktu yani svc.Diger klan hic katilmamis bile.Sancak kisilerlr savasti istatistiklerden belli oluyor oynayan kac kisiyle savastigi sancagin ;) Ayrica 1 koyun falan yokmus istatistiklere gore en az +15..Daha fazla şahsi diyaloga girmemeye calisicam konuyu dagitmayalim ;) Maziyi unutmayin , sir dediginiz daha dun, once ki zamanlarda koşede sıkışan klanlarla, etrafi sarilan klanlarla adaletsiz taarruzlar unutulmaz ;)

ben 1 köyüm vardı demedim orada senin sancak üstün olmadığı bölgede savaşmıyor yani kaybetme ihtimali olan bir savaşa bulaşmıyor demişsin ya hani, ona hitaben, benim 1 köyümün ve tüm sancak klanlarının toplamda 30 köyünün olmadığı bir kıtaya (K55) ışınlanarak inmediğinin izahıydı.. istatistikler olmadan konusmadığın için hangi kıtadan bahsettiğini biliyor olacağını düşünerek detaysız yazmıştım.

Deadknight

Yasaklı
Ya siz bunun nesini ciddiye alıyorsunuz w34 te de aynı teraneleri yaptı Sinerji-Eibo savaşında.İsteyen w34 forumundan bulabilir.değişen tek sey dünyanın ismi :rolleyes:

DeletedUser61868

Ziyaretçi
Ya siz bunun nesini ciddiye alıyorsunuz w34 te de aynı teraneleri yaptı Sinerji-Eibo savaşında.İsteyen w34 forumundan bulabilir.değişen tek sey dünyanın ismi :rolleyes:
sinerji-eibo savasını eibo vura vura alıyordu, ilk hafta çok fazla köy vurunca ACEMİ tayfası eiboyla anlasması olmasına ragmen savaşa girdi. o durumda haklı haksız yoktu, 2 klan savaşsın dendi baktı eibo kazanıyor hepsi eiboya döndü. acemi de erkenden dünyayı silmiş oldu.