İlk Fethedilen Köy

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Azzera

Mızrakçı
İyi ya da kötü yıllardır oyun bu sistem üzerinden işliyor, eleştiri oklarının bir oyuncuya yönelmesi saçma. Benim asıl kafama takılan konu Adem ile Mehmet acaba nerede tanıştı da ufak ekipli bir dünyaya beraber başladılar. Klan fazla güçlü oldu, bence Adem ayrılmalı :)

SSurvivoRR

Acemi
Hocam ben anlatamıyorum sanırım kendimi, ben tüm mekaniklerden mutluyum hepsine okeyim zaten. Pre kullanılmalı tabii ki sonuçta inno games de para kazanacak.

Ben diyorum ki bunu dozu biraz azaltılsın. 1 günde pre ile 50.000 hammadde alıp mis basamasın abi lap diye. 10.000 alsın bi max limit olsun. Zaten presiz oynayan için çaylak aşamasında o 10.000'er hammadde çok fazla. Çok çok o oyuncuyu öne geçirir.

Para harcayan yine güçlü olsun olmasın demiyorum. Ama strateji oyunu dediğiniz şey bu kadar maddi tabanlı olmaz. Mesela clash of clans. Strateji oyunu. İnsanlar ona da para veriyorlar. Hem de fazlasıyla. Orada da para harcayan daha hızlı gelişiyor. Ama ara uçurum olmuyor. Yada age of empires oynarken, hearts of iron oynarken, ne bileyim lol oynarken, cs:go mesela para veren daha güçlü mü? değil. Çünkü bu derece yüksek bir p2w kavramı oyunun mekaniğini etkiler. Oyuncu kitlesini iter. Ben şahsen o kadar yüksek p2w olan bir oyunda oynamak istemem.

Şayet klanlar böyle giderse yeni oyuncu çekemez. Çünkü her yeni başlayan oyuncu, tecrübeli ve paralı oyuncular tarafından ezilecek. Bu da oyundan soğumasını sağlayacak. Klanlarda kimle konuşsam herkes 3-5 yıllık hatta 10 yıllık oyuncular oluyor. Kimse yeni başlamıyor artık oyuna. Çünkü oyun o zaman dengeliydi o zaman popularite topladı şimdi ekmeğini yiyor. Yarın, göreceksiniz her geçen gün kitle azalacak. Kendini bitirecek böyle giderse klanlar.

Classic konusunda haklısınız ben zaten dünyaya çok kalıcı olayım aman aman kasayım amacıyla girmedim. Ama bu kadar hızlı bir gelişmeyi görünce isyan etmek istedim, gerçekten.

SSurvivoRR

Acemi
İyi ya da kötü yıllardır oyun bu sistem üzerinden işliyor, eleştiri oklarının bir oyuncuya yönelmesi saçma. Benim asıl kafama takılan konu Adem ile Mehmet acaba nerede tanıştı da ufak ekipli bir dünyaya beraber başladılar. Klan fazla güçlü oldu, bence Adem ayrılmalı :)

Ben kişiye bir şey demiyorum abi. Eline sağlık. Parasına bereket, adam oynamış yapmış. Benim eleştirim bu kadar p2w'e izin veren sisteme.

300 Sparta

Mızrakçı
Bende seni tanısam :)

NEFRETDOLU

Casus
Ortak arkadasımız ikimiz içinde fazla değerli olunca abi yanyana bulduk bırbırmızı sonra hemşeri felan cıktık cok hızlı gelıstı hersey :D :D

SMMberk

Mızrakçı
Hocam ben anlatamıyorum sanırım kendimi, ben tüm mekaniklerden mutluyum hepsine okeyim zaten. Pre kullanılmalı tabii ki sonuçta inno games de para kazanacak.

Ben diyorum ki bunu dozu biraz azaltılsın. 1 günde pre ile 50.000 hammadde alıp mis basamasın abi lap diye. 10.000 alsın bi max limit olsun. Zaten presiz oynayan için çaylak aşamasında o 10.000'er hammadde çok fazla. Çok çok o oyuncuyu öne geçirir.

Para harcayan yine güçlü olsun olmasın demiyorum. Ama strateji oyunu dediğiniz şey bu kadar maddi tabanlı olmaz. Mesela clash of clans. Strateji oyunu. İnsanlar ona da para veriyorlar. Hem de fazlasıyla. Orada da para harcayan daha hızlı gelişiyor. Ama ara uçurum olmuyor. Yada age of empires oynarken, hearts of iron oynarken, ne bileyim lol oynarken, cs:go mesela para veren daha güçlü mü? değil. Çünkü bu derece yüksek bir p2w kavramı oyunun mekaniğini etkiler. Oyuncu kitlesini iter. Ben şahsen o kadar yüksek p2w olan bir oyunda oynamak istemem.

Şayet klanlar böyle giderse yeni oyuncu çekemez. Çünkü her yeni başlayan oyuncu, tecrübeli ve paralı oyuncular tarafından ezilecek. Bu da oyundan soğumasını sağlayacak. Klanlarda kimle konuşsam herkes 3-5 yıllık hatta 10 yıllık oyuncular oluyor. Kimse yeni başlamıyor artık oyuna. Çünkü oyun o zaman dengeliydi o zaman popularite topladı şimdi ekmeğini yiyor. Yarın, göreceksiniz her geçen gün kitle azalacak. Kendini bitirecek böyle giderse klanlar.

Classic konusunda haklısınız ben zaten dünyaya çok kalıcı olayım aman aman kasayım amacıyla girmedim. Ama bu kadar hızlı bir gelişmeyi görünce isyan etmek istedim, gerçekten.
Kardeşim hak verebilirdim lakin şuan onun yaptığı köy için 3 dünya pre kas an lazım belki 2 bile yeter. Yani bu herkesin eline verilen bir nimet tutupta alı koymuyor kimse.

Normalde bende presiz oynayan biriyim lakin yaptım oynuyorum temiz temiz :)

Phalanx

Acemi
Oyunu bu konuda eleştirenler herhalde yakın zamanda çıkan hiçbir oyunu oynamamış. Doğrusu normal oyunculara da para harcamadan pre kasma imkanı veren sayılı oyunlardan. Birçok oyunda bu tarz imkanlar verilmez, sadece parayla erişilebilen şeyler olur. Üstüne birde ona da üşeniyorsan klasik server diye bir durum var. Eğer bu kadar sitemliyseniz aynı türdeki farklı oyunlara bakmanızı öneririm, bu oyunun değerini anlarsınız. Dediğim gibi aynı türdeki oyunlara bakın, riot gamesi ya da age of u örnek olarak göstermek doğru olmaz. Round bazlı oyunlarda zaten çok zor p2w ögesi eklemek.

Nuri66

Yasaklı

Abı sence adam kac k tahmını pre harcamıstır sadce bunu dusun basıt dıosunda rahat 20 k gommustur o nedemek oluyor aldıysa baya aldı 3 dunya pre kastı demek yanı azım sabır lazım buralara gelmek ıcın de

**Sabbah**

Kılıç Ustası
Başlığı açan kişiye hak veriyorum diğer oyunlarda bu kadar paralı bir sistem yok. bazı arkadaşlar 4 5 dünya bekle premium kas sende başla demişler. muazzam akıl gerçekten :) sisteme karşı çıkmak yerine, sistem böyle mi yapıyor? sen de sisteme uy mantığı oldukça bir adım ileri gidilmez
Hocam şahsen ben de premiuma karşıyım fakat burası da bı hayır kuruluşu değil maalesef bas kaldirman gereken sistem klanlar değil de kapital düzen diye düşünüyorum

Big Boss Stalker

Kılıç Ustası
Başından beri diyorum pre satarken pazarcı limiti var ama neden alırken yok orda da pazarcın kadar maden çekebilir sadece olayın en hakkaniyetli boyutu bu olur bence her iki tarafın da gönlü olur.

Seyanora123

Hafif Atlı
Her hangi bi limit koyulursa bu sefer pazar kapasitesi daha erken yükselecek pre kasan daha az kasıp harcayan da daha az harcayacak

Ayrıca klanlara benzetme yapılan oyunların hepsi 3 boyutlu oyunlar günümüzün teknolojisinde yazılar üzerine kurulmuş bi strateji oyununun oyuncu çekmemesi gayet normal :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.