Aile Klanlarına Son

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

FARAZA

Markiz
Klan dışına destek atılmıyor ama bu özellik çalışıyor mu ? Klan dışına destek aktif olarak kullanılıyor. 62 açılmadan bu kapatılsın klandan çıkan 3 gün destek almasın çeşitli yaptırımlar olabilir
Saçma şöyle düşün bir misi ziyaret ettirmen gerekti klan değiştin sonra 3 gün destek alamayacaksın sen de biliyorsun ki arada bir destek atmak gerekebiliyor .Bence şuan ki sistem gayet güzel insanların zihniyeti değişmediği sürece oyunun bunu engellemeye çalışması olumlu değil olumsuz etki gösterir.
Ayrıca zaten yapılabilecek her konuyu yapıyorlar.

Geçen başlıkta tam yazımı bitirdim konu kitlendi onun için buraya atıyorum

FARAZA

Markiz
Aile klanlarını bir şekilde zayıflatabiliriz aile klanların da mecburi herkes yöneticiye komut açmak zorunda kalıyor sadece klana komut paylaşımı açık olursa yöneticiler usanıp bir sonraki dünyalara daha az girme kararı alabilir böyle ufak şeyler köy notları gibi paylaşımlarda aynı şekilde olabilir aslında ve bu azda olsa belki aile klanlarının işini zorlaştırır
Dediğin konuda bir etkisi olmaz bence. Yani hatta bazen olumsuz bile etkileyebilir. :)

mernus..

Mızrakçı
klanlar ilk bastaki gibi seyrek koy atilirsa yani oyuncular icice olmazsa yaklasik 4 kita yerine 16 kitaya yayildiginda.ozaman eskisi gibi 30.40 kisilik ekipler olacaktir.aile klanlari 200.300 saat uzaktaki oyuncuyla mut olmaz herhalde.

Cyroburn*

Yasaklı
Forumda 2 muhabbet dönüyor. Küfür yok hakaret yok destek sistemi hakkında yazılan yada paylaşılan kişisel bir veri yok. Konular kilitleniyor sebebini anlamıyorum. Konu sahibinin böyle bir talebi yok ortada küfür hakaret falan da yok neden yani şu oyunu oynayan bir avuç insan kalmış zaten bırakın bence küfür olmadığı sürece atışsınlar tadını alsınlar :)

Ekstra olarak son dönemlerde bakıyorum artık klan kurucuları salmaya başladı çoğu klan artık son dünyamız falan diyor. Tabi hepsi bırakıp gitmeyecek illa tekrar kurulanlar olacak ama gidenlerde olacak yada kalanların giden oyuncuları olacak git gide eksiliyor bu oyun. Diyorsunuz ki oyuncu sayısı yeterli A klan gider B klan gelir ama öyle bir ortam yok maalesef oyunun kalitesi her geçen gün düşüyor bence 30-40 dünyalardan sonra ben düzgün dünya bir W50 ve W56 gördüm açıkçası onun dışında son 12-13 dünyanın kalanı gayet vasat geçti. Bence modlar artık bir şeyler yapmalı. Dünya özellikleri biraz daha oyuncu isteklerine yönelik olabilir mesela yada etkinliklerde sınırlı premium puan kullanımı olabilir çünkü aşırı fark ediyor etkinlikler. W62'de 1 haftaya etkinlik gelir 3 hafta sonra 150-200 köy olan oyunculara herkes hazır olsun bence :)

Onun dışında daha fazla classic dünya getirilebilir diye düşünüyorum yani senede 2 tane classic dünya olabilir ama mesela oyun hızı 4 olmasın 2 olsun çok hızlı sona gelmeyelim daha sakin oyun oynayalım daha düz oynayalım. Mesela C14 için temmuz ayında anket açıldı nasıl olsun diye 6 ay olmuş C14 ortada yok? Sebebini sormak bizim haddimiz olmuyor modların gözünde zamanı gelince açılır diyorlar ama bizde bu oyunun müşterisi olarak bazı şeyleri bekliyoruz ve kendiniz anket yapıp 6 ayda bir dünyayı açmamış olmanız tuhaf olmuyor mu?

Kalan bir avuç adamda gitmeden lütfen bazı şeyler değişsin belki bırakıp giden eskilerden de 3-5 tanesi geri gelir rica minnet ile de eskisi gibi olmasa bile biraz daha toparlarız kendimizi oyun açısından. Bir ricam da tabi ki klan yöneticilerinden. Modlar her şeyi değiştirebilir belki ama siz 3-4 klan pakt kurduğunuz yada bir dünyaya 700-800 oyuncu ile girdiğiniz sürece her şey böyle devam eder. Yani 40 klan kurup üniversiteye ham atarak dünya bitirmek yerine biraz savaşalım bence mesela yada ne bileyim 3-4 klan birleşip önce onu sonra onu silip sonra kalan 3 kişiden 2'si birleşip 1'ini silip dünyayı kapatmasınlar. Sizde zevk almak istemiyor musunuz?

Bence yazdıklarım modları,oyuncuları ve klan yöneticileri olmak üzere herkesi ilgilendiriyor. Bam güm diye konuyu kapatıp kopyala yapıştır cevaplar vermek yerine kendi aramızda konuşup bazı şeyleri geliştirmeye çalışırsak sevinirim. Her şey daha güzel olabilir.

Fsociety

Baltacı
Pay2win olayının mantığı bu biri gider biri gelir. Yeri doldurabilir olduğu sürece oyun devam eder. Kimse kalmazsa sunucular kapanır. :p 2003'ten beri var olan oyun değişime gitmiyor senin söylediklerin ile hiç değişmez sanırım :p

UNCHARTED

Dük
Daha fazla klasik dünya aşırı mantıklı bir öneri şiddet ile katılıyorum :D

Hatta kapanan başlıklar içinde katılıyorum ilk başlık altında exite sallarken başkaları kavga etti sonra abdiye biraz yüklendik fakan en son takım atışması oluyordu

Hani insanlar toplanmış deli gibi post yağıyor başlığa konu konuyu açıyor hop bi bakıyorsun kapanıyor tadı kaçıyor bence bu kural biraz esnek olmalı küfür hakaret olmadığı sürece devam edilebilir başlıkta hatta küfür olsa bile kaldır o postu konu at banı konu devam etsin ama

Tibelda

Emekli Görevli
Forumda 2 muhabbet dönüyor. Küfür yok hakaret yok destek sistemi hakkında yazılan yada paylaşılan kişisel bir veri yok. Konular kilitleniyor sebebini anlamıyorum. Konu sahibinin böyle bir talebi yok ortada küfür hakaret falan da yok neden yani şu oyunu oynayan bir avuç insan kalmış zaten bırakın bence küfür olmadığı sürece atışsınlar tadını alsınlar :)

Forum kurallarını ihlal etmediği sürece hiç bir konuya yada oyuncu hesabına müdahale etmiyoruz. Bizim amacımız forumda aktifliği arttırmaktır. Bununla ilgili de gösterdiğimiz çabanın farkında olduğunuzu düşünüyorum. Eğer yapılan bir işlem var ise forum kurallarına aykırı bir durum olduğu içindir. Forum görevlileri olarak sizlere ceza vermek yada konuları kilitlemek için uğraşmıyoruz. :)

Ekstra olarak son dönemlerde bakıyorum artık klan kurucuları salmaya başladı çoğu klan artık son dünyamız falan diyor. Tabi hepsi bırakıp gitmeyecek illa tekrar kurulanlar olacak ama gidenlerde olacak yada kalanların giden oyuncuları olacak git gide eksiliyor bu oyun. Diyorsunuz ki oyuncu sayısı yeterli A klan gider B klan gelir ama öyle bir ortam yok maalesef oyunun kalitesi her geçen gün düşüyor bence 30-40 dünyalardan sonra ben düzgün dünya bir W50 ve W56 gördüm açıkçası onun dışında son 12-13 dünyanın kalanı gayet vasat geçti. Bence modlar artık bir şeyler yapmalı. Dünya özellikleri biraz daha oyuncu isteklerine yönelik olabilir mesela yada etkinliklerde sınırlı premium puan kullanımı olabilir çünkü aşırı fark ediyor etkinlikler. W62'de 1 haftaya etkinlik gelir 3 hafta sonra 150-200 köy olan oyunculara herkes hazır olsun bence :)

Dünya özelliklerini oyuncuların isteklerine göre yapıldığı klasik dünyalar da nelerin değiştiğini düşünüyorsunuz ? Oyuncular hangi anlamda olumlu sonuçlar aldılar. Diğer dünyalardan farklı ne oldu ? Gerçekten dünya özelliklerinden kaynaklı olarak mı oyun zevkinin düştüğünü düşünüyorsunuz ? Bence burada oyuncular kendi bacaklarına sıkıyorlar. Kurdukları aile klanları ve diplomasiler nedeni ile oyun keyfini düşürüyorlar. Asıl yapılması gereken oyuncular olarak artık sizlerin bu konuda bir tavır değişikliğine gitmesidir. :)

Onun dışında daha fazla classic dünya getirilebilir diye düşünüyorum yani senede 2 tane classic dünya olabilir ama mesela oyun hızı 4 olmasın 2 olsun çok hızlı sona gelmeyelim daha sakin oyun oynayalım daha düz oynayalım. Mesela C14 için temmuz ayında anket açıldı nasıl olsun diye 6 ay olmuş C14 ortada yok? Sebebini sormak bizim haddimiz olmuyor modların gözünde zamanı gelince açılır diyorlar ama bizde bu oyunun müşterisi olarak bazı şeyleri bekliyoruz ve kendiniz anket yapıp 6 ayda bir dünyayı açmamış olmanız tuhaf olmuyor mu?

Bu konuyla ilgili gerek duyarsa topluluk yöneticimiz yada takım liderimiz açıklama yaparlar. Açılacak dünyalarla ilgili bilgiyi bizlerde sizin gibi duyurulardan takip ediyoruz.

Deleted User - 5443692

Ziyaretçi
Katılıyorum ben arkadaşa gayet mantıklı söylediği şeyler.Uzun bir ara verdikten sonra döndüm oyuna ama eski zevkinin kalmadığını fark ediyorum yukarıda sayılan nedenlerden ötürü...

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Herkes aile klanlarından rahatsız ama kimsede demiyor ki deneyelim bakalım w63 herkes ekip ekip girsin zevkine oynayalım kapatma hırsı olmadan aile klansız bir dünya deneyelim inanın bana tüm dünyalardan oyuncular gelecek ve herkes oynayacaktır

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Bazı konularda cidden modların yapacağı bir şey yok speed de bugün tüm klanlar 1 den 2 den fazla klanlar ben diablo da oynadım bugün 2 klandık alarm 2 klandı vesaire vesaire en basit speedde böyle klan kuruyoruz ve oynuyoruz hepimizin kafa yapısı değişmesi gerekiyor ben bu yazıyı yazıyorum ama aile klanında oynuyorum hiç bir mantığı kalmıyor yazdığımın..

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Mesela sadece klanların rezerv paylaşımları 3 klan eklensin böyle bazı kısıtlamalar gelirse bence işlerimiz zorlaşacak

Tibelda

Emekli Görevli
Daha fazla klasik dünya aşırı mantıklı bir öneri şiddet ile katılıyorum :D

Hatta kapanan başlıklar içinde katılıyorum ilk başlık altında exite sallarken başkaları kavga etti sonra abdiye biraz yüklendik fakan en son takım atışması oluyordu

Hani insanlar toplanmış deli gibi post yağıyor başlığa konu konuyu açıyor hop bi bakıyorsun kapanıyor tadı kaçıyor bence bu kural biraz esnek olmalı küfür hakaret olmadığı sürece devam edilebilir başlıkta hatta küfür olsa bile kaldır o postu konu at banı konu devam etsin ama

Konu kilitlendiği zaman ilgili yetkiliye bu şekilde yapıcı olarak mesaj atıp tartışmaya devam etmek için izin isterseniz ilgili yetkili bunu değerlendirir. Ancak yeni konu açarak daha da aşırıya kaçmayı seçtiniz. :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.