Aile Klanlarına Son

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Nigrum Cygnum

Kılıç Ustası
@Tibelda forum kuralları ihlali ile ilgili konularda yöneticilerin insiyatif alması mümkün değil mi peki? 24 saat içinde 40 sayfa olmuş bir konu var. Millet sürekli sayfayı yeniliyor bir şey yazılsa da okusak diye. Sonra şak diye konu amacından sapıldı denilip kaldırılıyor. Mesela burada ''forum kurallarını'' ihlal eden kişilerin mesajları kaldırılsa ve konu sürdürülse bu daha iyi olmaz mı korumaya çalıştığınız forum aktifliği açısından? Sonra millet tartışma görünce yazmaya üşeniyor nasıl olsa bunu da kaldırırlar diye.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
@Tibelda forum kuralları ihlali ile ilgili konularda yöneticilerin insiyatif alması mümkün değil mi peki? 24 saat içinde 40 sayfa olmuş bir konu var. Millet sürekli sayfayı yeniliyor bir şey yazılsa da okusak diye. Sonra şak diye konu amacından sapıldı denilip kaldırılıyor. Mesela burada ''forum kurallarını'' ihlal eden kişilerin mesajları kaldırılsa ve konu sürdürülse bu daha iyi olmaz mı korumaya çalıştığınız forum aktifliği açısından? Sonra millet tartışma görünce yazmaya üşeniyor nasıl olsa bunu da kaldırırlar diye.
Normalde dediğin gibi yapılıyor ama onu yapmadan yeni bir sayfa açıldığı için onlarda bu sefer bize göre ters bir şey yaparak 2 tanesinide açmadılar ve zaten forum kurallarında yazıyor bir konu kapandıysa aynı şekilde konu açmak ceza sebebidir başın yanınca öğreniyorsun her şeyi :D

Tibelda

Emekli Görevli

Tabi ki yapılabilir. Burada önemli olan bahsettiğiniz iletişimi kurmaktır. @Margaret sizleri muhabbet köşesine yönlendirdiği zaman kendisine tartışmaya devam etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Kendisi durumu değerlendirir ve uygun görürse bunu zaten sağlar. Bunun yerine yeni konu açılıp kendisine hak etmediği eleştiri yapıldı ve aşırıya kaçan postlar ile devam edildi. Sizce böyle bir durumda müdahale etmemeli miyiz ? :)

hidan

Kılıç Ustası
klan limiti 5 olsa 100 klan olarak girecek sapıklar tanıyorum ya :D bence insanlar az kişiyle; kalabalıkla uğraşmadan, temizce oynamayı unuttular. Bunu da bence pakistan'da dinden çıkanlara yaptıkları gibi hakaret ederek falan düzeltebiliriz :D

hidan

Kılıç Ustası
Valla korkuyorum bakın şu uluslararası turnuvaya giricez, yine çingene gibi XXX-5 falan kurulacak eminim ve nicklere baktığımda bunun hangi ülkeden çıktığını önceden doğru tahmin etmiş olacağım :D amacım kendimizi aşağılamak değil ben de bu topluluğun bir üyesiyim ama bunun bir oyun olduğunu çok çabuk unutuyoruz gibi. Bu kadar hayatsızlığa gerçekten herhangi bir sebep yok zamanında bunu yapan bir abiniz, kardeşiniz olarak söylüyorum, herkes için oyun olarak kalırsa asıl o zaman eğlenmeye başlıyorsunuz.

UNCHARTED

Dük
Valla korkuyorum bakın şu uluslararası turnuvaya giricez, yine çingene gibi XXX-5 falan kurulacak eminim ve nicklere baktığımda bunun hangi ülkeden çıktığını önceden doğru tahmin etmiş olacağım :D amacım kendimizi aşağılamak değil ben de bu topluluğun bir üyesiyim ama bunun bir oyun olduğunu çok çabuk unutuyoruz gibi. Bu kadar hayatsızlığa gerçekten herhangi bir sebep yok zamanında bunu yapan bir abiniz, kardeşiniz olarak söylüyorum, herkes için oyun olarak kalırsa asıl o zaman eğlenmeye başlıyorsunuz.

10 dakika önce yengen mesajları yakaladı efsane trip yiyorum demedin mi len sen gelmişsin burads laf anlatmaya çalışıyorsun git yengeye yaz böyle uzun uzun affetsin seni dhajdjajs :D

Cyroburn*

Ağır Atlı
@Tibelda
Forum kurallarını ihlal etmediği sürece hiç bir konuya yada oyuncu hesabına müdahale etmiyoruz. Bizim amacımız forumda aktifliği arttırmaktır. Bununla ilgili de gösterdiğimiz çabanın farkında olduğunuzu düşünüyorum. Eğer yapılan bir işlem var ise forum kurallarına aykırı bir durum olduğu içindir. Forum görevlileri olarak sizlere ceza vermek yada konuları kilitlemek için uğraşmıyoruz. :)

Dünya özelliklerini oyuncuların isteklerine göre yapıldığı klasik dünyalar da nelerin değiştiğini düşünüyorsunuz ? Oyuncular hangi anlamda olumlu sonuçlar aldılar. Diğer dünyalardan farklı ne oldu ? Gerçekten dünya özelliklerinden kaynaklı olarak mı oyun zevkinin düştüğünü düşünüyorsunuz ? Bence burada oyuncular kendi bacaklarına sıkıyorlar. Kurdukları aile klanları ve diplomasiler nedeni ile oyun keyfini düşürüyorlar. Asıl yapılması gereken oyuncular olarak artık sizlerin bu konuda bir tavır değişikliğine gitmesidir. :)

Bu konuyla ilgili gerek duyarsa topluluk yöneticimiz yada takım liderimiz açıklama yaparlar. Açılacak dünyalarla ilgili bilgiyi bizlerde sizin gibi duyurulardan takip ediyoruz.

Bana kilitlenen konuyla alakalı söyler misin orada ne gibi bir forum ihlali var? Futbol tartışması döndü diye mi kapattılar konuyu yani konu sahibi talep etse anlarım ama mod kendi kendine kapatıyor küfür yok bir şey yok adamlar bırak sohbet etsin.

Klasik dünyalarda özellikleri seçmeyi tavsiye etmedim ben genel itibariyle seçmekten bahsettim. Ama klasik dünyaların sayısı artabilir yani bunun kime ne zararı olur ki? Çok değil yılda 1 değil 2 açılsın yani 2 açılıyorsa 2 değil 3 açılsın ne gibi bir sıkıntı olur bence hiçbir şey olmaz aksine oyuncular memnun olur.

Son olarak aile klanları konusunda zaten sana hak veriyorum kesinlikle. Boş beleş birleşmeler 3-4 tane 500 oyunculu klanın diplomasi falan yapması bunlar bence rezil şeyler. Buna siz engel olamazsınız evet ama diğer şeyler sizin elinizde.

Tibelda

Emekli Görevli
@Tibelda

Bana kilitlenen konuyla alakalı söyler misin orada ne gibi bir forum ihlali var? Futbol tartışması döndü diye mi kapattılar konuyu yani konu sahibi talep etse anlarım ama mod kendi kendine kapatıyor küfür yok bir şey yok adamlar bırak sohbet etsin.

Dediğim gibi bu soruyu konu kilitlendiği zaman kendisine sorsanız cevap verirdi. Hatta devam etme talebinizi de değerlendirirdi. İfade etmek istediğim de zaten buydu. Bizler sizin rakibiniz değiliz, size karşı değiliz. Sizlere yardımcı olmak için gönüllü olarak emek veriyoruz. Burada karşılıklı iletişimin düzgün olması önemli. :)

Klasik dünyalarda özellikleri seçmeyi tavsiye etmedim ben genel itibariyle seçmekten bahsettim. Ama klasik dünyaların sayısı artabilir yani bunun kime ne zararı olur ki? Çok değil yılda 1 değil 2 açılsın yani 2 açılıyorsa 2 değil 3 açılsın ne gibi bir sıkıntı olur bence hiçbir şey olmaz aksine oyuncular memnun olur.

Üst üste 2 klasik dünya açıldı değil mi ? Sormak istediğim şey şu ; açılan klasik dünyaların özelliklerine oyuncular karar verdi. Ancak diğer standart dünyalardan farklı olarak ne yaptılar ? Nasıl bir keyif alındı ? Şimdi önerinize istinaden daha fazla klasik dünya açılması oyuna ne gibi fayda sağlayabilir ? 1 Hızında dünyada da aynı oynanış mantığı var 2 hızında da 3 hızında da. Farklı dünyalar zaten açılıyor. Ancak oyuncular hep aynı şekilde oynuyor. Diplomasi ve aile klanı ile oyuna erken hakim olup dünyayı kapatalım diye düşünüyorlar. Bu yüzden konunun dünya özellikleri ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Oynanış şekilleri değişirse her tür özellikte açılan dünyadan fazlası ile keyif alabilirsiniz. :)

Cyroburn*

Ağır Atlı
Dediğim gibi bu soruyu konu kilitlendiği zaman kendisine sorsanız cevap verirdi. Hatta devam etme talebinizi de değerlendirirdi. İfade etmek istediğim de zaten buydu. Bizler sizin rakibiniz değiliz, size karşı değiliz. Sizlere yardımcı olmak için gönüllü olarak emek veriyoruz. Burada karşılıklı iletişimin düzgün olması önemli. :)

Üst üste 2 klasik dünya açıldı değil mi ? Sormak istediğim şey şu ; açılan klasik dünyaların özelliklerine oyuncular karar verdi. Ancak diğer standart dünyalardan farklı olarak ne yaptılar ? Nasıl bir keyif alındı ? Şimdi önerinize istinaden daha fazla klasik dünya açılması oyuna ne gibi fayda sağlayabilir ? 1 Hızında dünyada da aynı oynanış mantığı var 2 hızında da 3 hızında da. Farklı dünyalar zaten açılıyor. Ancak oyuncular hep aynı şekilde oynuyor. Diplomasi ve aile klanı ile oyuna erken hakim olup dünyayı kapatalım diye düşünüyorlar. Bu yüzden konunun dünya özellikleri ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Oynanış şekilleri değişirse her tür özellikte açılan dünyadan fazlası ile keyif alabilirsiniz. :)

Aile klanları konusunda keşke bir şeyler yapılabilse ama cidden olmuyor işte. Şöyle düşün 4-5 tane büyük klan dünyaya girdi. Hepsi 100-150 kişi geldi diyelim kendi aralarında anlaştılar kalabalık olmamak ve diplomasi yapmamak adına. En son arkadan bir klan girer hemen 700-800 kişi hepsini toplar :D Yani 9 kişi uysa 10.kişi uymaz her şeyi yalan eder ben öyle düşünüyorum şahsen ki klan yöneticileri de öyle düşündüğü için cesaret edemiyor bence.

Tibelda

Emekli Görevli
Aile klanları konusunda keşke bir şeyler yapılabilse ama cidden olmuyor işte. Şöyle düşün 4-5 tane büyük klan dünyaya girdi. Hepsi 100-150 kişi geldi diyelim kendi aralarında anlaştılar kalabalık olmamak ve diplomasi yapmamak adına. En son arkadan bir klan girer hemen 700-800 kişi hepsini toplar :D Yani 9 kişi uysa 10.kişi uymaz her şeyi yalan eder ben öyle düşünüyorum şahsen ki klan yöneticileri de öyle düşündüğü için cesaret edemiyor bence.

İşte asıl bunları pozitif tartışmak ve sizlerden gelecek güzel fikirleri görmek gerekiyor. :)

Cyroburn*

Ağır Atlı
İşte asıl bunları pozitif tartışmak ve sizlerden gelecek güzel fikirleri görmek gerekiyor. :)

Mesela şöyle bir fikir verebilirim. Klan dışı destek kapalı olsun ve klanlar ilk 14 günden sonra kilitlensin. Kimse klan değiştiremesin bu sayede klanlar birleşerek dünya kapatamaz en azından. Klanlar dünyaya 75 üye ile başlasın mesela sonra bu sayı dünya sonuna doğru 35-40 barajına düşer dünyayı da kalan oyuncular kapatmış olur ama en azından savaşmadan hiçbir dünya bitmez.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Mesela şöyle bir fikir verebilirim. Klan dışı destek kapalı olsun ve klanlar ilk 14 günden sonra kilitlensin. Kimse klan değiştiremesin bu sayede klanlar birleşerek dünya kapatamaz en azından. Klanlar dünyaya 75 üye ile başlasın mesela sonra bu sayı dünya sonuna doğru 35-40 barajına düşer dünyayı da kalan oyuncular kapatmış olur ama en azından savaşmadan hiçbir dünya bitmez.
Rezerve paylaşımı sınırlandırma da gelebilir sadece 3 klan ile rezerve paylaşımı yapılırsa zevkli olabilir

-AzraiL-

Yasaklı
Aile klanlarınin çözümü.

Yön seçimi olmayacak.
Sadece ön kayitta klana katılan kişiler aynı bölgede bulunabilecek.
Klan dışı rezerv olmayacak
Belli bir günden sonra klan dışına çıkilmayacak.
Dünya hakimiyeti yuzde 51 olan klan dünyayı kapatacak.yoksa tek klanla savaşa savaşa çok uzun sürer .

Deleted User - 848904026

Ziyaretçi
Benim de sormak istediğim soru şu;
Uluslararası turnuvanın duyurusunda multi ve bot konusunda özel önlemler olduğunu ve denetimin çok daha sıkı tutulacağını söylenmiş. Bunlar neden nOrmal dünyalarda yapılmıyor ya da yapılamıyor? Oyuncu kaybetmemek adına yapılan işler daha fazla oyuncu kaybetmenize neden oluyor gibi.

Cyroburn*

Ağır Atlı
Aile klanlarınin çözümü.

Yön seçimi olmayacak.
Sadece ön kayitta klana katılan kişiler aynı bölgede bulunabilecek.
Klan dışı rezerv olmayacak
Belli bir günden sonra klan dışına çıkilmayacak.
Dünya hakimiyeti yuzde 51 olan klan dünyayı kapatacak.yoksa tek klanla savaşa savaşa çok uzun sürer .

Zaten uzun sürmesini istiyoruz :)

Nigrum Cygnum

Kılıç Ustası
Oyuncuların zihniyeti değişmedikçe getirilecek hiçbir kuralın önemi yok. Daha önce klanların kilitlendiği, diplomasinin sözde yasaklandığı bir klasik olmuştu ve bir şey değişmedi. Yön seçiminin olmadığı 58. dünya ise Son birkaç yılın en rezil dünyasıydı.

HESAPS1LD1REN

Kılıç Ustası
61.Dünyadan örnek verelim dünya 4 yada 5 klanın elinde dönecek , oysa herkes tek klan olsaydı 100 klanın savaşı olacaktı.

A klanının üyeleri ; biz b klanını yendik dünya kapattık diyecekler.

Ancak çok fazla klan olduğunda bugüne kadar 100 klanla diplomasi yaptık 50 si arkadan vurdu 50 sini yendik hem strateji olarak zevk verir hem tatminlik sağlar.

Suçu klan başkanları olarak kendimizde arayalım 57 de 18 klan girdim saçmalık olduğunun farkındayım artık çünkü böyle bir düzen yok başkalarının hakkını yememeliyiz burada biz başkanlara ve başkan olacak adaylara çok görevler düşüyor.

B klanında bir oyuncu iyi oynuyor diye gel bu world bizle oyna demeyeceğiz kardeşim klanın olarak gir müttefik olalım dünya sonunda kim sağ kalırsa bakarız diyeceğiz.

Ne yazık ki hiç bir ciddi anlamda öneride bulunamıyorum.

Klanlar adını aşiretler yapıp devam edelim :)

Bunları önlemek için ciddi anlamda beyin fırtınası yapılmalı insanın psikolojisini bozuyor.

56. Dünyadan örnek vereyim ;

ALARM 13 klandı biz ise 2 klandık Alarmla savaşmak zorunda kaldık eğlenceli miydi elbette eğlenceliydi elimizden geleni yaptık boşlamadan oyunumuzu oynadık ama biz 50 kişiyiz adamlar 600 kişi adamlardan 600 kami geliyor bizden 50 çiftlik savunma ne yapabiliriz ki .

Ben böyle bir world daha oynarsam arkadaşlarım ne diyecek 2 klanla olmuyor gidelim Cin'e katılalım veyahut büyük olan 15 - 20 klan insanlara katılalım .

Her dünya da 2-3 tane küçük klan kuruluyor bunlar da 1 ayda toplanıyor böylece insanlar oyundan uzaklaştırılıyor.

Senin meselen kalabalık veya az olmak mı sence? Oyunu bilmemek mi?
Öz eleştirin sıfır müttefiklerinle savasa girdiğinde 2 katimizdiniz :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.