Aile Klanlarına Son

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Acaba klan limiti 10 olsa ısınlan olmasa nasıl olur

Mavıpsa

Yasaklı
Acaba klan limiti 10 olsa ısınlan olmasa nasıl olur

En iyi kural klan limiti 75 olur sadece klan kurucusuna isinlanmak mümkün olan bir envanter itemi getirilir öyle oynanır belki oda diyorum bakın belki zora düşen klan yoneeticileri yine yalan dolan palavra ile işlerini götürür delikanlı adam denilecek oyuncu sayısı çok az oyunda

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Öyle olursa zaten yöneticler gene kendini yan yana getirir

Mavıpsa

Yasaklı
Bir worlde gelebilecek aklımdaki kuralları yazayım buraya aile klanlaarini önlemek için ekleme düzeltme yapabilirsiniz .

1 : Klan Limiti 75-120
2 : Işınlanma Nesnesi Sadece Kurucu yanına mümkündür.
3 : Klan Dışı destek direk ban.
4 : Bulunduğu klandan ayrılıp başka klana geçerek destek atmak 3 günden başlayıp süresiz cezaya kadar uzanan bir ban.
5 : Klana eklenebilecek Müttefik Rakip klan sayısına limit.
6 : Multi hesap kullanımına sıkı bir yönetim lazım bu tamamen modlarin elinde.
7 : Herkes delikanlı olup adam gibi oynayacak buda bizlerin elinde :D

Deleted User - 5494237

Ziyaretçi
Aile klanlarına pranga vurmak çok da zor değil
-klan dışı destek kapalı
-klandan çıkanın klana attığı ve klandan aldıkları destekler geri döner
-bir klana girince destek alabilmek ve destek atabilmek için bekleme süresi 3 gün

bu özellikler büyük klanları yeterince zorlar garip garip özellikler getirmenize gerek yok oyunun içinde ayarlanabilecek özellikler bunlar

Mavıpsa

Yasaklı
@Yhwach* kesinlikle mantıklı kurallar yazmış arkadasimiz geçen de bu konuda bir başlığa yazmıştım arkadaslar aile klanlari pişmanlıktır zaten bu aile klanlarinin kurucuları yöneticileri belli bu adamların kafa yapisina uyan insanlar üzüyor beni amaç oyun oynamak değil kendini kanitlama var biraz reel hayattaki ozguvensizlikten kaynaklanıyor bu da tabiki modlar ve oyun kurucuları ne kadar önlem alırsa alsın oyuncuların kafa yapısı değişmeedikce yolun sonu belli kapı aynı değişmez

Tibelda

Emekli Görevli
Aile klanlarına pranga vurmak çok da zor değil
-klan dışı destek kapalı
-klandan çıkanın klana attığı ve klandan aldıkları destekler geri döner
-bir klana girince destek alabilmek ve destek atabilmek için bekleme süresi 3 gün

bu özellikler büyük klanları yeterince zorlar garip garip özellikler getirmenize gerek yok oyunun içinde ayarlanabilecek özellikler bunlar

Speed dünyasında bu özelliklerin fazlası var eksiği yok yine de oyuncularımızdan "aile klanı" geri bildirimi alıyoruz. :) Sunduğunuz dünya özellikleri teori de mantıklı. Hatta "Yön seçimi" artık stratejiden çok insanları savaşmaktan alıkoyan bir seçenek haline geldiğini düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen sadece dünya özellikleri ile bu durum değişmeyecektir. Aynı zamanda bu oynayan oyuncuların seçtiği bir yöntem olduğu için çözümünün de oyuncular tarafından sağlanması gereklidir. :)

Tibelda

Emekli Görevli
Aile klanlarına son ve yakında kimse kalmayacak konularını birleştirdim. Genel olarak aynı konuları içeriyordu. Lütfen buradaki tartışmayı artık toparlayalım ve varsa önerilerinizi alalım. :)

Deleted User - 5494237

Ziyaretçi
Speed dünyasında bu özelliklerin fazlası var eksiği yok yine de oyuncularımızdan "aile klanı" geri bildirimi alıyoruz. :) Sunduğunuz dünya özellikleri teori de mantıklı. Hatta "Yön seçimi" artık stratejiden çok insanları savaşmaktan alıkoyan bir seçenek haline geldiğini düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen sadece dünya özellikleri ile bu durum değişmeyecektir. Aynı zamanda bu oynayan oyuncuların seçtiği bir yöntem olduğu için çözümünün de oyuncular tarafından sağlanması gereklidir. :)
bence speed ile normal dünyaları kıyaslamak çok da doğru değil neden diye sorarsanız speed de her şey saniyeler içinde oluyor aile yapılanması oluşturmak için klan kurmaya bile gerek yok başka birinden ara talep edemessiniz yada 20 saniye sonra gelicek mis için destek yetiştirmek hiç kolay değil speedin ortamı ve staretejileri normal dünyalardan tamamen başka oluyor.

Öte yandan bu özellikleri normal dünyalarda uygulandığında savunmada kalan büyük klanlara bile ağır zarar verebilir. Biranda 10ar-20şer k def toplanamaz savunurken köyde çok savunma ezdirilebilir yada al-verler gerçekleşir.

Aynı klanda bulunan (diyelim ki klan limiti 50) aktif ve iyi oynayan 50 kişi birkaç klanın toplamından bile daha çok iş yapabilir.

Dr. Stone

Favori Forumcu
çözümü basit değil ama yöneticilerle alakası yok
7 değil 77 kapı olsa yine açıp hile yaparız mantığından bi uzaklaşın
başkasına suç atmadan kendiniz o suçu yapmayın
sen yapar o senden fazla yapınca hile mi oluyor
ikinizde hileci olursunuz
burada milli mücadele savaşı yapmıyorsunuz oyun sonuçta oyun
zevk almaya bakın
her dünyada birilerini arkadan vurmak sallamak hile yapmak eleştirmek yenilince

önce herkes kendini düzeltsin sonra bir kişi hile yapınca bakın nasıl ortaya çıkacak
bu günümüzde sokağa çıkma yasağı ile anlatayım
biri çıkarsa ceza yer
ama herkes çıkarsa ceza kesilemez

düz mantık
karmaşaya yer yok
kendi emeklerinize ve zamanınıza yazık ediyorsunuz
şan şöhret güzel olabilir ama arkadaşlıktan daha değerli mi

şimdi diyecekki sen nasılsın
ben düzeldim ve baktım olmuyor
.net de dürüst insanlarla oynuyorum
ha buradaki gibi oyuncular var mı gırla belki de ama biri bi şey yapınca ortaya çıkıyor

Tibelda

Emekli Görevli
3 ay içerisinde varsayımlar dışında elle tutulur bir öneri gelmediği için konu kilitlenmiştir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.