w14 Durum Değerlendirmesi Yapalım

• Konuyu başlatan DeletedUser32540
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser12293

Ziyaretçi
bizim diploasimiz yok :) o yuzden hiç bir klanın ismi farketmez lakin dostlarımız elbet var o yuzden zamanlan dengeler değişecek ..

DeletedUser38162

Ziyaretçi
ne desem ki :D

Sıra Klan adı Puan Kazanılan köyler Kaybedilen köyler Oran Yendiğin rakipler(off.) Yendiğin rakipler(def.)
1 GADDAR 640.152 200 74 2.7 4.083.876 3.701.071

aslında bu herseyi gösteriyor :)

DeletedUser36606

Ziyaretçi
uzak diyarlardan bir klan çıkıp bütün bu düzeni bozacak closedeyes:S:Dhuh

Vadlecx

Çaylak
Bu savaş sistemindeki köy kayıpları ve alımlarına pek bakılmamalı uyarısını yapmak istiyorum sadece.

Köy kaybeden bir üyeyi hemen klandan çıkartıp istatistiklere yansımaması sağlanıyor.

Veya savaş gözükmeyen bir klanla düşman olunmasına rağmen savaş istatistiğine yansımıyor.

Bu klanları yanıltabiliyor.

Ama GADDAR klanının savaş istatistiği gerçekçi gözüküyor.

Şahsen BARZO klanındaki savaş sistemi iyi değil.

Aynı klan ile 5 farklı savaşımız var.

Geri de çeviremiyoruz.

Hatta bu konuda oyun yetkililerinden yardım istiyoruz, bunu da görüş ve önerilerde daha önce dile getirdim.

JrFly

Okçu
vadlec'e katılıyorum . aynı durum bizdede var .

Diplomaside adamlar müttefik fakat savasa davet edilmis girmisler dahada çıkamıyorlar :D karısık isler oldu

DeletedUser38162

Ziyaretçi
sss

nası cıkamıyorlar ben öyle 2 klanı silmiştim müttefiklikten :D

DeletedUser

Ziyaretçi
ne desem ki :D

Sıra Klan adı Puan Kazanılan köyler Kaybedilen köyler Oran Yendiğin rakipler(off.) Yendiğin rakipler(def.)
1 GADDAR 640.152 200 74 2.7 4.083.876 3.701.071

aslında bu herseyi gösteriyor :)

GaDDar lık yapmaya geldik :)))

Klanın üst sırada olmasının önemi yok, savaştığımız klanlara üstünlüğümüzü kurduğumuz sürece başarılıyızdır.

Vadlecx

Çaylak
nası cıkamıyorlar ben öyle 2 klanı silmiştim müttefiklikten :D

müttefiklikten çıkartmak demedim.

savaş sisteminde savaştan çıkartma çekilme vb durumları söyledim.

savaşı açan ve ilk açtığın klan haricinde kimseye barış dahi öneremiyorsun.

barış önersen iptal etmek için, klanın x klanına barış önerdi diye herkese rapor geliyor.

bu da prestij kaybı.

DeletedUser28045

Ziyaretçi
Gaddar klanı olarak istatistiklerimiz gerçekçi ama bunda şunun da artısı var biz her kalana savaş açtığımı için aldığımız her köy istatistiklere yanısyor , diğer klanlar şayet köy aldıkları klanlara savaş açmamışlarsa da doğal oalrak oraya yansımıyor ve önemli olan köyün alınması ki her klanın da köy aldığı aşikar bu yüzden o istatistikle övünmek yersiz olur

ama bu worldde en çok savaşan klan olduğumuzu söyleyebilirim kesimlerde geride olma sebebimiz artık yarım hatta çeyrek doruların bile kullanılması hiç bir şekilde ordularımızın tamamlanmasını bekleyemiyor , kimsenin ordu tamamlamasına da müsade etmemek istiyoruz doğal oalrak çok fazla savaşsak da bu bizim kesim sayımıza çok fazla etki etmiyor

worldde 3 tarafı düşman olan ve her düşmanının müt olduğu başka bir klan var mı bilmiyorum şayet varsa onların da emekleri istatistiklere yansımamıştır diye düşünüyorum

diğer taraftan nop az öz taktiğiyle güzel ilerledi ve iyi youncuları var

bozgul bazı takviyelerle iddialı ve güçlü bir klan oldu worlde söz sahibi olmaları şaşırtıcı olmaz

azrail kıtasında kurduğu 3 klanla kıta hakimiyetini koalyca ele geçirdi doğru diplomasilerle savaş cephelerini azaltarak ortada bulunmanın dezavantajını yok etti , azraille savaşımız ne olur bişey söylemek için çok erken ama savaştan galip çıkan klan brzo ve hücumun tahtını sallar

hücum azrail gibi tek kıta yerine 2 kıtaya yayınca klanları gelişimlerini de engellememiş oldular henüz ciddi savaşları var mı bilmiyorum ama ciddi bir savaşa girdiklerinde sınırlarına rahatça savunma temin edebilir hızlı ilerleyebilirler, ilerde barzo azrail mütlüğü ile savaşı geniş bi alana yayarsa hucum zor savaşlar yaşayabilir

diğer klanlar hakkında yorum yapabilecek kadar bilgim yada gözlemim olmadı o yüzden fikir belirtmem de yorum yapmam da yanlış olur

velhasıl şuan için gaddar en yanlış stratejinin sahibi gibi görünüyor olabilir fakat o da zevk meselesi :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Ben çok üyeyi her zaman eleştirdim nedenide savaşsız zafer elde edildiği için.Fakat zaten hucumun bolgesınde guclu bır klan yok , o adamları klana almıyor olsa tutucak baskaları alıcak ve hucuma sıkıntı cıkartacak.Ayrıyetten hucumdakı kısılerde tecrubelı adamlar , egerkı bıraz vakıt ayırıp , oyunu bılmeyen adamlara oyunu ogretırseler ve ekıplerıne katabılırseler emın olun o hucum4dekı adamlar surda 2-3 aya kalmaz hucumun as kadrosundakı adamlardan bıle ıyı ıs cıkartabılırler.

Yanı onemlı olan kımın gırıp cıktıgı veya klanların stratejısı degıl , stratejı dedıgınız sey zaten sabıt degıldır bırden cok etkene gore degısır , neyse kısa keseyım , akıllarını kullanırsalar avantaja dondurebılırler , zor degıl.

DeletedUser

Ziyaretçi
Barzo klanı cok mükemmel bir yönetime sahip ne zaman klanları köy kaybı verip zayıflamaya başlıcak olursa müttefik klanlarından birini kendilerine katıyorlar ve dahada güçlü hale geliyorlar.Örnek vermek gerekirse;Anatol-Invdrs-Vvv-KartalPençesi Bu strateji barzoyu uzun bir süre daha 1.likten indirmez taki hucüm ile karşılaşıncaya kadar.

Mong0l klanı birleşmeler yaşayarak hızlı bir giriş yaptı dünyaya barzoya karşıda iyi gidiyorlardı taki son yapılan operasyonlardan sonra zayıfladılar.En iyi oyuncuları yabanimaymun oyunu bıraktı ve kayıpları cok arttı.Cok uzun süre gidebilirlermi bilemiyorum.

Meteor klanı oyunun ilk başladıgı günden beri anatol-barzo ve türevleri ile savaş halinde.Şuana kadar savaş istatisliğinede bakılıcak olursa sadece barzoya karşı elde ettikleri başarı onları 2.sıraya taşımış durumda.Ama yakın gelecekte dağılabilirler çünki k54-64de barzo ile savaşırken şimdi k55-k65 kıtalarından gelen hucüm ile savaşmak zorunda kalıcaklar ve sağlı sollu worldün en iyi 2klanıyla savaşıcaklar.Buna fazla dayanamazlar.Yakın gelecekte dağılır

Azrail klanı benim favorim gaddar cok sağlam bir yapılanma olsada yanlızlığa cok fazla dayanamaz.Azrailde bunu kullanıp worldün en iyisi olabilir.Ama bu bir oyun gaddar savaşı kazanamaz ve dediklerimin tersi olmaz diye birşey yok.

Truva klanı azrail-hucum ile olan stratejisine göre k55den ya cok yükselicek ve 1.liğe oynucak yada meteor gibi 2klan arasında kalıp dağılma sürecine girebilir.

Tüm bunları göz önüne aldıgımızda yakında hucüm klanı dünyaya ağırlıgını koyar birdahada azrail ile savaşana kadar 1.liği bırakmaz.Bu değerlendirmeye bozgul-nop klanlarını katmadım onların ne yaptıkları konusunda bir fikre sahip değilim.

DeletedUser38162

Ziyaretçi
uzun bi süre 1.likten indirmez mi :D

üstad biraz gercekci konusalım hucum klanlarrının sıralamada gözü olsa istedigi an 1. olur...

4 klan var her klanda yüksek puanlı üyeler var ana klana bu yüksek puanlı oyuncuları tasırsa barzonun 1. ligi 1 günde biter...

kolay kolayda yeniden 1. olamazlar :D