Tapınak

• Konuyu başlatan DeletedUser59308
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Her fırsatta ben şöyle oyuncuyum böyle oyuncuyum diye reklam yapanlar strateji geliştirmek yerine ağlıyor :)

Öncelikle oyun başı ilk köyünüzde ana tapınak oluyor. Bu ana tapınak çiftliğinizde normal tapınak gibi yer kaplamıyor. Ve etki alanı da geniş. İkinci olarak gözetleme kulesini 2-3 köyünüz varken kurmayı düşünüyorsanız bu sizin sorununuz. Gözetleme kulesi 3-5 köyünüz varken saldırılardan haberdar olmanız için oyuna eklenmedi. Oyunun ilerleyen aşamalarında binlerce saldırıların gerçekleştiği aşamalarda haritadaki stratejik yerlerde inşa ederseniz yararı olacaktır. O aşamada da kapladığı çiftlik yerini hiç birinizin sorun edeceğini düşünmüyorum. Kaldı ki ilerleyen aşamada da bu az çiftlik kapasitesi kalan köyleri casus köyü olarak da kullanabilirsiniz. Yani oyun başında kimse size yalnızca 8 bin çiftlik vermiyor.

Ayrıca tapınağı da diğer binalar gibi 3-5 mancınıkla yıkamıyorsunuz. Bunu da bilmesine rağmen sırf muhalefet olsun diye yazmanıza gerek yok.

Gelip deseniz ki tapınak barbar alımını arttırıyor, klan dışı destek olmadan da uzağa operasyon yapmak imkansız yine bir nevi anlarım. Ama onun da sebebi sizlersiniz. 8-10 klan dünyaya girip kıtayı kapattıktan sonra 2-3 klanla birleşip dünyayı hemen kapatmaya çalışırsanız kusura bakmayın ama bizler de oyunun ilerleyişini yavaşlatmak için gerekli özellikleri ayarlayacağız tabiki.

Siz o öyle olsun, burası şöyle olsun diye istiyorsunuz. Tamam isteklerinize saygımız var istekleriniz tabiki önemli ancak her isteğinizi kabul edip uygulayabilmemiz mümkün değil. Yani siz bizim özellikleri ayarlarken sadece oyuncular bunu istiyor-istemiyor üzerine mi ayarladığımızı düşünüyorsunuz? O özelliklerin etki edeceği diğer durumları, oyuna etkisini vb. tüm artı eksilerini konuşuyoruz. En büyük sorumluluğumuz da oyunun devamlılığını sağlamak. Oyuncu dünyada ne kadar fazla bulunursa bizim için o kadar iyidir. Çoğunuz oyuna girip 2-3 ay oynayıp sonrasında bir sebeple bırakacak. Sizler o 2-3 aylık süreyi düşünerek bizlerden taleplerde bulunuyorsunuz. Bizler ise dünyanın açılışından kapanışına kadar olan tüm evreleri düşünerek hareket etmemiz gerekiyor.

Sizler 8-10 klan dünyaya girmeyin ki bizler de hakimiyet yüzdesini düşürelim, klan dışı desteği açalım ve misyoner mesafesini arttıralım.

O yüzden sizlere tavsiyem; yıllardır oynadığınız oyunda özelliklere ağlamayın :p Stratejinizi geliştirin.

DeletedUser53035

Ziyaretçi
Valla güzel yazmış bu yazıdan sonra özelliklere bir şey söylemedim

DeletedUser59308

Ziyaretçi
Ben mayis yagmurunun soylediklerine katilmiyorum. Ayricada kendisini saygiya davet ediyorum . Simdi ben herhangibir moduma agliyor desem ipimi cekmezler mi ? Peki sizin ne hakkiniz var buna ? Kim agliyor basligi ben actim ama aglayan kimseyi gormedim ? İnsanlarin fikirlerini aliskanliklarini degistirmek zordur zaman ister. Tarihimiz de buna ornektir! Demek istedigim su ki tapinak (oncesi kilise) ve kule yeni girdigi icin elestiri almasi gayet normal bnce bunuda strateji gelistirmemek le yada aglamak la bagdastirmaniz da yanlis. Premium ozellikleri ilk geldiginde de hatirlarsiniz yuzlerce tepki verildi parasi olan kazanacak su bu vs. Zamanla oyunu degosen ozlliklerden dolayi birakan oldu kabullenip devam eden oldu hatirlayin .Ve aon olarak sizde bu oyunu oynadiniz butun klanlar oyunu 2.3 ay oynar sonra birlesip kapatma yolunu secer ben boyle gordum ve ogrendim diyim . Bnce 2.3 ay sonra buna musade etmemek icin tedbir almak yerine oyunculari 2.3 aydan fazla tutabilecek oyuna baglayici tedbirler alinmali. Ayni seyleri konusuyoruz iyimisin der gibisiniz ama bu oyun ogrendim bildigim kadariyla boyle oynaniyor . W34 teki arkadaslarimla konusuyorum is su an koy toplamaya dondu diyor siz buna tedbir alip yavaslatsaniz da boyle yavaslatmasanizda boyle hani demek istesigim.

DeletedUser48024

Ziyaretçi
He Yani Amaç Dünyaların Daha Geç Kapatılması :) Ama Her Nedense 2-3 Ayda Kapanan Bi Dünya Görmedim. W17 De Tapınak Felan Olmamasına Rağmen 3 Yıldan Fazla Sürdü Kapanması :) Ve Buna Tapınak Olmadığı Halde Geç Kapanan Bir Çok Dünya Var Bunları Da Dahil Edebiliriz.

Tapınağın Kaç Mancınıkla Yıkılıp Yıkılmaması Da Mesele Değil :) Sonuçta Yıkılıyor Değil Mi :)

Bu Köyleri Kullanabilmem İçin Minimum Kaç Tane Tapınak Kurmam Lazım :) 80 Tane Köyüm Var Ve Bu Köylerin 17 Tanesinde Tapınak Var :) Yani Ortalama Köylerin %20 Sinden İstediğim Verimi Alamıyorum.

Ha Bir De;

"Her fırsatta ben şöyle oyuncuyum böyle oyuncuyum diye reklam yapanlar strateji geliştirmek yerine ağlıyor"

Kurduğun Cümlelere Dİkkat Et. Kimsenin Derdi Oyunculuk Vs Değil Ve Ben Ağlayan Birilerini De Görmedim. Madem Bir Sistem Getiriyorsunuz Bu Sistemin Tepki Göreceğini De Hesaba Katmanız Lazım. Ve Bunun Yanında Bu Tepkilere Verecek Güzel,Tatmin Edici Cevaplarınızın Da.

Yok Efendim 10 Klan Girip 2 Ayda Dünya Kapatılıyormuş :)

231 Gün Olmuş w34 Açılalı :)

Nop Klanlarının Tamamının Toplam Hakimiyeti %46 :)

O Yüzden Yok Amacımız Dünyaların Daha Geç Kapanması Falan Filan Diye Bahanelere Gerek Yok.

Buradaki Tartışmalara, Eleştirilere Ya Sessiz Kalın Ya Da Mantıklı Cevaplar Verin.

Ve Son Olarak

"Gelip deseniz ki tapınak barbar alımını arttırıyor, klan dışı destek olmadan da uzağa operasyon yapmak imkansız yine bir nevi anlarım."

Bunun Da Bir Sorun Olduğunun Farkındasın Ve Verdiğin Cevap :)

"Ama onun da sebebi sizlersiniz. 8-10 klan dünyaya girip kıtayı kapattıktan sonra 2-3 klanla birleşip dünyayı hemen kapatmaya çalışırsanız kusura bakmayın ama bizler de oyunun ilerleyişini yavaşlatmak için gerekli özellikleri ayarlayacağız tabiki."

Sırf Dünya Geç Kapansın Diye Adam Aklıllı Operasyon Felan Yapmayalım :) Ne Anlamı Kaldı O Zaman Oynadığımız Oyunun :)

Sizlerden Ricam Lütfen Sadece Oyundan Kazanç Sağlayanların Çıkarlarını Göz Önüne Almayın. Günlerce, Haftalarca Emek Veren Oyuncuların Da Eleştirilerini, Şikayetlerini Dİkkate Alın.

Sürç-i Lisan Ettiysek Affola

İyi Günler

DeletedUser48024

Ziyaretçi
Bence Mayıs haklı yazısını okumadım ama Mayıs haksız olamaz , crozada haklı olabilir
Şimdi Bişi Dicem De Gökhan Sana Ağır Kaçacak Biraz :) O Yüzden Arayıp Kulağına Fısıldayacağım :) O Manalı Sözleri :)

DeletedUser59308

Ziyaretçi
Şimdi Bişi Dicem De Gökhan Sana Ağır Kaçacak Biraz :) O Yüzden Arayıp Kulağına Fısıldayacağım :) O Manalı Sözleri :)
bnde birsey soyleyecektim ama tanimadigi icin alinir kirilir dedim sustum ;)

mayis yagmuru sessiz kalma hakkini kullaniyiorr ;)

DeletedUser

Ziyaretçi
10 klan girince ne anlamı kaldı oynadığınız oyunun? kazanç sağlayan kim onu da anlayamadım ama o zaman çoklu klanların çıkarları mı sağlansın? ya da bu oyun hep aynı kişiler klanlar arasında mı dönsün? Kimse kusura bakmasın da birileri kendi çiftliği bellemiş galiba artık oyunu hep aynı kişilerin arasında döndüğü için normal tabi.Yeni kurulan bi klanın başarı elde etmesi için eski oyuncularla kurulması, yeni oyuncuların başarı elde etmesi için eski klanlara tabi olması gerekiyor yanlış mıyım? Oyun belli bi kitlenin oyunuymuş gibi davranmayın.

DeletedUser36909

Ziyaretçi
80 tane köyüm var diyip haritanın resmini koyuyorsunuz ve bunlar için 17 tane tapınak lazım diyorsunuz. Kendi stratejinize göre dünya özelliğini eleştiriyorsunuz. Biz dünya özelliklerini kişilerin stratejilerine göre ayarlamıyoruz maalesef. Çok fazla tapınak inşa etmek istemiyorsanız yakınınızdan köy alabilirsiniz. Yakından köy almak stratejime uymuyor diyorsanız bu kadar tapınak inşa edersiniz. Bu sizin stratejinizdir. Siz kendi seçtiğiniz strateji sonucunda dünya özelliğini eleştiriyorsunuz. Hem fazla tapınak inşa etmek istemiyor hem de haritada daha geniş bir alana yayılmak istiyorsanız tapınağın olmadığı bir dünyada oynayabilirsiniz. Dünya açılmadan önce tapınakla açılacağı belirtiliyor. Özellikler size uymuyorsa dünyaya katılmayabilirsiniz.

Eğer katılıp eleştiriyorsanız da bu açık bir şekilde ağlama olmaktadır. Ağlamak ifadesinde de herhangi bir hakaret vs. yoktur. Yönetime karşı kullandığınız takdirde de bir sorun olmayacaktır.

DeletedUser59308

Ziyaretçi
10 klan girince ne anlamı kaldı oynadığınız oyunun? kazanç sağlayan kim onu da anlayamadım ama o zaman çoklu klanların çıkarları mı sağlansın? ya da bu oyun hep aynı kişiler klanlar arasında mı dönsün? Kimse kusura bakmasın da birileri kendi çiftliği bellemiş galiba artık oyunu hep aynı kişilerin arasında döndüğü için normal tabi.Yeni kurulan bi klanın başarı elde etmesi için eski oyuncularla kurulması, yeni oyuncuların başarı elde etmesi için eski klanlara tabi olması gerekiyor yanlış mıyım? Oyun belli bi kitlenin oyunuymuş gibi davranmayın.

hocam ne demek istedin bilmiyorum ama kendin calip kendin oynamissin . Yukarida sordugunu asagida cevaplamissin .
Yeni oyuncu eski klana katilinca oluyor sana 10 klan iste .. Eski oyuncuda kendi emegini klannini adini ismini birakip yeni klana gelmez .

DeletedUser48024

Ziyaretçi

Anlama Sorunu Yaşıyorsun Anlaşılan :) Veya Da Sadece Post Kasmak İçin Bir Şeyler Yazma Gereği Duyuyorsun. 10 Klanla Dünyaya Girmek İstiyorum Diyen Mi Var ? Her Worldü Aynı Klanlar Da Kapatmıyor :) Bir Şey Yazarken Yanıtla Butonuna Tıklamadan Önce Biraz Düşün Bence :) Yazdıklarını Bir Kaç Defa Gözden Geçir :)

DeletedUser

Ziyaretçi
hocam ne demek istedin bilmiyorum ama kendin calip kendin oynamissin . Yukarida sordugunu asagida cevaplamissin .
Yeni oyuncu eski klana katilinca oluyor sana 10 klan iste .. Eski oyuncuda kendi emegini klannini adini ismini birakip yeni klana gelmez .

Evet anlayamamışsın.Kimse yeni klana gelmesin gelsin diyen yok herkes ekibiyle yine oynasın ama dünya özellikleri sadece bu şahsiyetlerin isteklerine göre olamaz.Yeni oyuncular da ve belli başlı bu 10-20 klana tabi olmayan oyuncular da bu oyunda var.Biz eski oyuncuyuz biz w kapattık falan diye kendilerini üstün görüp bi şekilde moderatörlerin sırf kendi istek ve arzularını yapması gerektiğine inanan insanlar var burda.Oluyoır sana 10 klan diye bişey yok, öyle bi oyun zihniyeti yok, 3-4 kıtayı kapatınca ne anlıyorsun zaten kaç kişi var da kaç kıta doluyor? sağda bi yay solda bi yay oyunu kendi standartlarına bağlamışlar.Ama öyle değil o iş ben bundan bahsediyorum.

DeletedUser33303

Ziyaretçi
Oyun başında 7-8 köye kadar tapınak basmanıza gerek yok ben 36 da basmıyordum tapınağı sürekli yıkıp yerini değiştiriyordum zaten direk bitir tuşu çıkıyor böyle bir stratejiyi uygulamak istiyen olursa buraya not düşeyim işinize yarar belki :)

DeletedUser59308

Ziyaretçi
Anlama Sorunu Yaşıyorsun Anlaşılan :) Veya Da Sadece Post Kasmak İçin Bir Şeyler Yazma Gereği Duyuyorsun. 10 Klanla Dünyaya Girmek İstiyorum Diyen Mi Var ? Her Worldü Aynı Klanlar Da Kapatmıyor :) Bir Şey Yazarken Yanıtla Butonuna Tıklamadan Önce Biraz Düşün Bence :) Yazdıklarını Bir Kaç Defa Gözden Geçir :)

tmm sen haklısın buyuksun . en en en sensın herseysın . top 1 sın .

DeletedUser

Ziyaretçi

evet mesaj sayımdan post kasma gereği duyduğum belli.Anlama sorunu yaşıyorsun ne demek? cevap veremiyorsan hakarete kayma ben sana o tarz bi cümle kurmadım burda aklımızı değil oyunu tartışıyoruz.Ama görüyorum ki siz gerçekten anlamıyorsunuz bişeyleri neyse anlamayın benim sorunum değil.He post kasmak senin için değerli bişey galiba onu öne sürdüğüne göre benim öyle saçma dertlerim yok başkaları ile karıştırmayın.tapınak var mı sonuç olarak var beğenmiyorsanız oynamayın denmiş mi oda denmiş.bazen modların sabırlarına da hayran kalıyorum zatn forumu okudukça özellikle Storm cahil cahil konuşanlara laf anlatmaya çalışıyorlar.

DeletedUser59308

Ziyaretçi
80 tane köyüm var diyip haritanın resmini koyuyorsunuz ve bunlar için 17 tane tapınak lazım diyorsunuz. Kendi stratejinize göre dünya özelliğini eleştiriyorsunuz. Biz dünya özelliklerini kişilerin stratejilerine göre ayarlamıyoruz maalesef. Çok fazla tapınak inşa etmek istemiyorsanız yakınınızdan köy alabilirsiniz. Yakından köy almak stratejime uymuyor diyorsanız bu kadar tapınak inşa edersiniz. Bu sizin stratejinizdir. Siz kendi seçtiğiniz strateji sonucunda dünya özelliğini eleştiriyorsunuz. Hem fazla tapınak inşa etmek istemiyor hem de haritada daha geniş bir alana yayılmak istiyorsanız tapınağın olmadığı bir dünyada oynayabilirsiniz. Dünya açılmadan önce tapınakla açılacağı belirtiliyor. Özellikler size uymuyorsa dünyaya katılmayabilirsiniz.

Eğer katılıp eleştiriyorsanız da bu açık bir şekilde ağlama olmaktadır. Ağlamak ifadesinde de herhangi bir hakaret vs. yoktur. Yönetime karşı kullandığınız takdirde de bir sorun olmayacaktır.

zeytinyağı su misali sizinkisi .

DeletedUser33303

Ziyaretçi
37 e hızı düşük diye girmeyenler şuan biraz pişmanlık yaşıyordur :) Ben tapınaklı hızlı dünya yerine , düşük hızda dünya seçerim tapınağa ilerki zamanda hız falan fayda etmiyor.

DeletedUser59308

Ziyaretçi
evet mesaj sayımdan post kasma gereği duyduğum belli.Anlama sorunu yaşıyorsun ne demek? cevap veremiyorsan hakarete kayma ben sana o tarz bi cümle kurmadım burda aklımızı değil oyunu tartışıyoruz.Ama görüyorum ki siz gerçekten anlamıyorsunuz bişeyleri neyse anlamayın benim sorunum değil.He post kasmak senin için değerli bişey galiba onu öne sürdüğüne göre benim öyle saçma dertlerim yok başkaları ile karıştırmayın.tapınak var mı sonuç olarak var beğenmiyorsanız oynamayın denmiş mi oda denmiş.bazen modların sabırlarına da hayran kalıyorum zatn forumu okudukça özellikle Storm cahil cahil konuşanlara laf anlatmaya çalışıyorlar.

tmm sen haklısın buyuksun . en en en sensın herseysın . top 1 sın .

Durum
Konu yanıtlara kapalı.