Premium Puan>Klanlar

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Krmz1905

Yasaklı
Bunun klasik değil performans dünyası olduğunu biliyorsunuz değil mi? :rolleyes: Dünya başında ankette de premium özelliklerin açık olacağı belirtilmişti. Bu nedenle genel hatları ile aynı konuyu tartışmanın anlamı nedir? :)

Premium ÖzelliklerAktif, hammadde takası dışında.

Benim yazınızdan anladığım şey şu "Niye bedava değil? Niye daha çok bedava değil?" sanırım bunu soruyorsunuz. Bunu sorarken bu oyunun bir oyun firması olduğunu da unutuyorsunuz. Temel sorun zaten buradan kaynaklanıyor. Yıllık 23 milyar dolar ciro büyüklüğü olan oyun sektöründe, para ile satın alınan tüm özellikleri zaman karşılığında ücretsiz bir şekilde kullanabilme hakkınız da bulunuyor. Kaldı ki bir oyuncu ne kadar para harcarsa harcasın aldığı özellikleri kullanabilmek için kullanacak kişinin bir stratejik zekaya sahip olması gerekiyor. Durum böyle iken neye itiraz ettiğinizi gerçekten anlamıyorum. :)
Sorun sizin sinsi sinsi dikta yönetimler gibi insanların en çok eğlendiği vakitlerde çaktırmadan yeni elementler meydana getirmeniz. Ve açıklamanız gerçekten muazzam kapital düzenin ufak neferleri.

Charmander

Kılıç Ustası
Bunun klasik değil performans dünyası olduğunu biliyorsunuz değil mi? :rolleyes: Dünya başında ankette de premium özelliklerin açık olacağı belirtilmişti. Bu nedenle genel hatları ile aynı konuyu tartışmanın anlamı nedir? :)

Benim yazınızdan anladığım şey şu "Niye bedava değil? Niye daha çok bedava değil?" sanırım bunu soruyorsunuz. Bunu sorarken bu oyunun bir oyun firması olduğunu da unutuyorsunuz. Temel sorun zaten buradan kaynaklanıyor. Yıllık 23 milyar dolar ciro büyüklüğü olan oyun sektöründe, para ile satın alınan tüm özellikleri zaman karşılığında ücretsiz bir şekilde kullanabilme hakkınız da bulunuyor. Kaldı ki bir oyuncu ne kadar para harcarsa harcasın aldığı özellikleri kullanabilmek için kullanacak kişinin bir stratejik zekaya sahip olması gerekiyor. Durum böyle iken neye itiraz ettiğinizi gerçekten anlamıyorum. :)

Stratejik zekanın bu oyunda önemli olduğunu düşünen var mı ? Bas parayı arkada iki dc çevir, sonra forumda oyuncuyum diye bahset. Klanlar bu oldu artık. Her şeyi geçelim p2w modeline devam edip kullanıcıları çöpe atacaksanız şimdiden tebrikler.
Sizleri veya şirketi de yadirgamamak lazım, paranın her şey olduğu bu devirde yapmanız gereken buysa np.

SungurAlp

Markiz

İtirazın yanında premium olmayan klasiklerin açılması önerisi var.Bunu normal dünyalar için de yapabilirsiniz.Hem premium olan hem premium olmayan,aynı anda açılan dünyalar olabilir.

Bir yazı ilginç geldi, bu oyunu eğlence için oynuyoruz ve tabi ki eğlence için açacaklar,başka ne için açacaklardı.Şirket hem kendi kazanacak hem eğlendirme amaçlı fırsatı bulup açıyor.Böyle bir şey yapılmasa şikayet edilirdi.

kilicbeyy

Kılıç Ustası
Bir şeyde de haklı çıkmayın ben :) Evet ticari amaçla yaptık diyin :) Satır aralarına sıkıştırdık bu özelliği diyin :) Storm her şey insan da bitiyor demişti. Çok haklıydı :) Bu da buralarda ki son postum performans dünyasında biraz eğlenip bu oyundan emekli oluyorum. Geçen süreçte kalbini kırdığım insanlar var ise özür dilerim. Hırslarımıza yenik düşüp bizde istemediğimiz hatalar yapabiliyoruz.

Tibelda

Emekli Görevli
Sayın modum, dikkatli okursanız sorunu daha iyi anlarsınız neyden şikayetçi olduğumu zira "niye bedava değil? Niye daha çok bedava değil?" böyle bir imam dahi yok. Premium puandan şikayetçiyim, ama yeri geldi mi ben de kullanıyorum.

Sorun sizlerin özellikle istemediği aile klanlarının oluşmasının arkasındaki nedeni yazdım ben bu yazıda. Ve diyorum ki, klasik dünya açılsın. Presiz olsun yavaş olsun. Sonrasında normal dünya açılsın, parasını harcamak isteyen harcasın.

Anlıyorum ama yazınızdan premium özellikler ile ilgili şikayet anlamı çıkıyor. Yazıyı okuyan birçok kişinin aile klanlarını düşünmediğine eminim. :)

Stratejik zekanın bu oyunda önemli olduğunu düşünen var mı ? Bas parayı arkada iki dc çevir, sonra forumda oyuncuyum diye bahset. Klanlar bu oldu artık. Her şeyi geçelim p2w modeline devam edip kullanıcıları çöpe atacaksanız şimdiden tebrikler.
Sizleri veya şirketi de yadirgamamak lazım, paranın her şey olduğu bu devirde yapmanız gereken buysa np.

Hayır, anlatmak istediğim şey piyasada olan bütün oyunlarda oldukça fazla p2w modeli uygulanırken klanlarda hala zaman karşılığında para ile satılan her şeyi elde etme imkanınızın bulunduğuydu. :)

İtirazın yanında premium olmayan klasiklerin açılması önerisi var.Bunu normal dünyalar için de yapabilirsiniz.Hem premium olan hem premium olmayan,aynı anda açılan dünyalar olabilir.

Bir yazı ilginç geldi, bu oyunu eğlence için oynuyoruz ve tabi ki eğlence için açacaklar,başka ne için açacaklardı.Şirket hem kendi kazanacak hem eğlendirme amaçlı fırsatı bulup açıyor.Böyle bir şey yapılmasa şikayet edilirdi.

Anket ve geri bildirim konusunda premium özellikleri istemeyiz diye bir geri bildirim görmüyorum. Klasik ve performans dünyası farklı şeyler. Klasikte zaten premium avantajlar bulunmuyor. :)

Modum, Ağzı kokan fakirler gitsin Lichess'de satranç oynasın burada para var para mı diyorsunuz yani :s

Yukarıda söylediğim gibi para karşılığı alınan her şeyi zaman ve emekle alabilme imkanına sahipsiniz. Kimseye bahsettiğin imada bulunmuyorum. Anlamak isteyen anlatmak istediğimi anlar. Anlamak istemeyene ne yazsam nafile. :)

bolotcan

Kılıç Ustası
Anlıyorum ama yazınızdan premium özellikler ile ilgili şikayet anlamı çıkıyor. Yazıyı okuyan birçok kişinin aile klanlarını düşünmediğine eminim. :)

Hayır, anlatmak istediğim şey piyasada olan bütün oyunlarda oldukça fazla p2w modeli uygulanırken klanlarda hala zaman karşılığında para ile satılan her şeyi elde etme imkanınızın bulunduğuydu. :)

Anket ve geri bildirim konusunda premium özellikleri istemeyiz diye bir geri bildirim görmüyorum. Klasik ve performans dünyası farklı şeyler. Klasikte zaten premium avantajlar bulunmuyor. :)

Yukarıda söylediğim gibi para karşılığı alınan her şeyi zaman ve emekle alabilme imkanına sahipsiniz. Kimseye bahsettiğin imada bulunmuyorum. Anlamak isteyen anlatmak istediğimi anlar. Anlamak istemeyene ne yazsam nafile. :)

Bu başlık altında cevap atanların yazdıklarına bakara bütün içtenliğimle söyleyebilirim ki, nelerden şikayet ettiğim ve yazımda nelerden bahsettiğim klanlar camiasının oyuncuları tarafından gayet güzel anlaşılmış.

SungurAlp

Markiz
İtiraz edilse de edilmese de bu oyun oyuncu kaybediyor ve gözüken kaybetmeye devam edecek.Premium fiyatları pahalı,diğer serverlar da ucuz (bazıları pahalı olabilir ama ucuz olanlar var) , burası ucuz olmadığı için alınamıyor ve sadece premium kasmakla bu iş çözülmez.Yeni oyuncular reklam olmadığı için gelmiyor,gelenler tutunamıyor.

Küvet

Yasaklı
yav modların bir şey denemek için açtığı bir aylık bir dünya, merak etmeyin normal dünyalara gelmez. bir mis için pazardan maden kovalayan adam 50-100 preden çok daha fazlasını harcıyor, bunu 50-100 ile kısıtlamak oyunun işine gelmez.

bir şey deniyorlar işte, ramazanın bereketi herkese lazım

FARAZA

Markiz
yav modların bir şey denemek için açtığı bir aylık bir dünya, merak etmeyin normal dünyalara gelmez. bir mis için pazardan maden kovalayan adam 50-100 preden çok daha fazlasını harcıyor, bunu 50-100 ile kısıtlamak oyunun işine gelmez.

bir şey deniyorlar işte, ramazanın bereketi herkese lazım
Zaten 50 100 ile ksııtlanmayacak aşamalı şekilde artıyordur o ücreet :)

Charmander

Kılıç Ustası
@Tibelda

P2w modeline bel bağlayıp para hırsıyla nice oyunların iflas ettiği herkesin malumu. Klanlar yıllardır p2w olduğu için mi iflas etmedi yoksa oyuncu kitlesi oyuna sadık olduğu için mi ?

Kısaca aylık %25 daha fazla gelir yerine, sadık müşterimi %5 arttırırım böylece ayakta kalırım. Zaten berbat ve can sıkıcı wler yüzünden oyuncular bırakma modunda. Sizler de elinizden geleni yapıyor gibisiniz. Kolay gele.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.