Padişahımız çok yaşa

• Konuyu başlatan DeletedUser46662
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser42330

Ziyaretçi
Ama hakkaten öyle değilmi Ata en basitinden w17yi hatırlarsın ordaki klanları aklına getir , 21i aklına getir. Şuan orda kendi kıtalarını kapatan klanların herhangi biri aynı ekiple burda olsa kim dayanabilirdi . Bizde çöpüz sadece kötünün iyisiyiz

DeletedUser64699

Ziyaretçi
soa ile error kapışmıyor ki kankançöp soa nın çöp yöneticileri bizim adımızı geçirerek kalabalık yapıyor

ya totalda en çok kesimi yapan taraf error klanları yazmışım bunu bile anlamamış bide marifet sanıp bir şeyler yazmış, yazdığımın ne demek olduğunu biraz düşün yazmadan :(

DeletedUser47380

Ziyaretçi
@ultrakasap Bi güzellik yapacam onlarada fırsat vermiyolar :cool:[/QUOTE]

Tipten ceza yeniyor mu ? Bu emirhanın resmini atsam büyük ihtimal global atarsınız. Ama sen bunu burada nasıl paylaşıp toplumun huzurunu bozarsın diye banada gelir mi acaba 1 ay daha :D

DeletedUser53776

Ziyaretçi
Hehh hehh şimdi anladım bende bu kim diyordum . Kardeşim gidin sizde s.a yapın elinizden mi aldık . Niye kimse sizle yapmıyor çünkü çöpsünüz yeminle delirdim zaten köy verdim bakıcı hesaptan
Hocam estağfirullah benim size karşı bi karın ağrım yok savaşmaya devam ediyoruz ama siz zaten dünyaya başlarken biz buraya savaşmaya gelmedik tarzı bir şey söylemiştiniz son opa kadar da böyleydiniz zaten bu sayede hala dağılmadık :D

DeletedUser65211

Ziyaretçi
Bakın sıkıntı şurada herkesin bolca düştüğü bir hata. Birkaç kişinin yaptığı bir hatayı bütün bir klana mal etmek yanlıştır. Mesela MAYBE oyuncularının klandan ayrılıp saldırı atıp tekrar klana girdiğinden bahsetmiş bir arkadaş. Kezzap bu konuyla ilgili MAYBE ile iletişime geçti mi. Zarar talebi ya da klandan ihraç talebi edildi mi. Bu iletişim kurulduysa bu ilan ve diplomasi neden o zaman yapılmadı.
Diğer bir konu ise bazı klanları savaşmamakla başarısız oldukları değerlendirilmiş. Bu bir strateji oyunu. Savaş becerisiyle birlikte diplomatik ve akıllıca davranmak da önemli. örnek olarak Belki Kezzap şu anda kendince stratejik davranmış olabilir ama daha önceki davranışlarıyla birlikte kendi imajlarını zedelediler. Bundan sonra bir klan kezzap la birlikte nasıl hareket eder çok merak ediyorum. Ya da ERROR un savaşmaması onların kötü bir klan olduğunu göstermez. Bu oyunda 2 şey önemli askeri güç ve diplomatik zeka.
Diğer bir konu ise SoAlı oyunculara itham edilen sözler ve onların verdiği karşı cevaplar. Öncelikle SoA askeri anlamda çok başarılı bir klanDI. Attığı raporlar ve istatisliklerle bu argüman desteklenebilir. Diğer klanlar SoA yı neden küçümsüyor anlamıyorum. Aynı şekilde SoA dünyadan çekildikten sonra neden diğer klanlara laf atıyor. Evet çok iyi bir klandı çok başarılıydı fakat artık mevcut değil. Devam etseler çok güzel işler başarabilirlerdi ve onlar da bunu söylüyor. Ama bir gerçek var artık dünyada olmadıkları için biz daha iyiyiz sizi tokatlarız gibi şeyler diyemezler. İnsan der o zaman yapsaydınız diye.
Son olarak belirtmek istiyorum ki kimseyi tahrik etmek gücendirmek gibi bir amacım yok bütün herkese saygılı davranmaya çalıştım. Olayların arka perdesini bilmiyorum bildiğim kadarıyla kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim. Yanlışlarım varsa düzeltin lütfen bu oyunu 8 aydır filan oynuyorum daha acemiyim yanlışlarım olabilir herkese iyi oyunlar dilerim :)
Bakın sıkıntı şurada herkesin bolca düştüğü bir hata. Birkaç kişinin yaptığı bir hatayı bütün bir klana mal etmek yanlıştır. Mesela MAYBE oyuncularının klandan ayrılıp saldırı atıp tekrar klana girdiğinden bahsetmiş bir arkadaş. Kezzap bu konuyla ilgili MAYBE ile iletişime geçti mi. Zarar talebi ya da klandan ihraç talebi edildi mi. Bu iletişim kurulduysa bu ilan ve diplomasi neden o zaman yapılmadı.
Diğer bir konu ise bazı klanları savaşmamakla başarısız oldukları değerlendirilmiş. Bu bir strateji oyunu. Savaş becerisiyle birlikte diplomatik ve akıllıca davranmak da önemli. örnek olarak Belki Kezzap şu anda kendince stratejik davranmış olabilir ama daha önceki davranışlarıyla birlikte kendi imajlarını zedelediler. Bundan sonra bir klan kezzap la birlikte nasıl hareket eder çok merak ediyorum. Ya da ERROR un savaşmaması onların kötü bir klan olduğunu göstermez. Bu oyunda 2 şey önemli askeri güç ve diplomatik zeka.
Diğer bir konu ise SoAlı oyunculara itham edilen sözler ve onların verdiği karşı cevaplar. Öncelikle SoA askeri anlamda çok başarılı bir klanDI. Attığı raporlar ve istatisliklerle bu argüman desteklenebilir. Diğer klanlar SoA yı neden küçümsüyor anlamıyorum. Aynı şekilde SoA dünyadan çekildikten sonra neden diğer klanlara laf atıyor. Evet çok iyi bir klandı çok başarılıydı fakat artık mevcut değil. Devam etseler çok güzel işler başarabilirlerdi ve onlar da bunu söylüyor. Ama bir gerçek var artık dünyada olmadıkları için biz daha iyiyiz sizi tokatlarız gibi şeyler diyemezler. İnsan der o zaman yapsaydınız diye.
Son olarak belirtmek istiyorum ki kimseyi tahrik etmek gücendirmek gibi bir amacım yok bütün herkese saygılı davranmaya çalıştım. Olayların arka perdesini bilmiyorum bildiğim kadarıyla kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim. Yanlışlarım varsa düzeltin lütfen bu oyunu 8 aydır filan oynuyorum daha acemiyim yanlışlarım olabilir herkese iyi oyunlar dilerim :)

Hocam oraya yazmışsın ya kezzap maybe ile iletişime geçtiyse neden hemen savaş açmadı? Senin de dedigin gibi bu oyun strateji oyunu herseyin bir zamanı var biz o zaman soa ile savaştaydık.Bu klandan cikma adam alıp dönme mevzularında bizimle kimse adam gibi konuşmadı.Kurucuları olan random nickli şahısa klandan ihraçlarını istedigimde benle alay eder gibi "klandan ihrac edilmeyecektir.Açıkçası kime saldırdıkları da umrumda degil" demişti.Ilerleyen zamanlar da tekrar sorunlar oldu.Bu maybe bize haber vermeden s.a yı bozup 2 3 köyümüzü almış ve utanmadan bana "biz s.a yı bozduk size haber vermediler mi?"dediler.Daha sonra dan barbarosla konustuk içlerinde tek adam olarak gördügüm kişidir.Sagolsun diplomasinin gerektirdigi gibi davranmasını biliyor fakat intikam diye bi mevzu var biz de intikamımızı aldık.Şimdi maybeye diyecek tek sözüm BİZ S.A YI BOZDUK SIZE HABER VERMEDILER Mİ?

DeletedUser54093

Ziyaretçi
Yok ağa ben okudum ;)karşılıklı hikayeler çöpleşmeler ve vaadler.

Konu başlığı kezzap ve maybe savaşı onun dışında konuşulan şeyler yine.
Görüşüm soa ve mcr klanı savaşı vardı en çok o konuşuluyordu ama savaşı ne mcr ne soa bitirdi kaybeden soa oldu ama %100 kazanan mcr olmadı.
Kezzap maybe savaşına aile ya da :) klanininin dahil olacağını düşünmüyorum 2side belli bir müddet izleyip bir taraf tam olarak gardı düşmek üzereyken dahil olacaklar ve gardı düşene sahip çıkıp diğer savas kazanana karşı cephe alacaklarını düşünüyorum.kisaca savaş dış diplomaside :)klanı ve aileye bağlı.

DeletedUser12190

Ziyaretçi
Error ve Maybe'nin akıllı davrandıklarını düşünüyorum.Maybe yanlız başına zorlanacaktı o savaşta şimdi error gibi güçlü bir klanla savaşa devam edecekler.Family ne yapar bilmiyorum.Fakat error ve kezzap klanlarının çok sağlam savaşacağını düşünüyorum.Error oyuncularına nazaran bu worldde kezzap oyuncuları daha çok savaşıp daha çok kaynaşmış dayanışmaları daha üst seviyede olabilir.Tabi error'da eski worldlerde birlikte oynamış oyunculardan oluşuyor olabilir tam olarak bilmiyorum.Dayanışma ve yapılacak operasyonların kalitesi bu savaşın gidişatını etkileyecektir.Fakat en önemli nokta Family'nin napacağı çünkü Family'nin bi tarafında kezzap oyuncuları diğer tarafı ise Error oyuncularından oluşuyor zaten family merkeze inmeyi düşünürsede oradada Maybe(error) klanı bulunuyor bu durumda Family napar bilmiyorum.Fakat Freud'un elini kolunu sallayarak barbar toplar gibi worldü kapatabileceğini sanmıyorum.Kaldı ki Gazoz Anti gibi klanlar hiç konuşulmuyor o Kuzeybatıda sağlanamayan birlik sağlandığı takdirde kezzap family ve error gibi güçlü bir klanın oluşması beni şaşırtmaz..Bazı arkadaşların dediği gibi oyunda bu kadar sağlam oyuncu iyi klan var iken fark yaratan en önemli şey yapılan diplomatik hamleler kim daha iyi diplomasi kurup oyunu devam ettirebilirse o kazanacak.

Ortalama Biri

Misyoner
Fakat Freud'un elini kolunu sallayarak barbar toplar gibi worldü kapatabileceğini sanmıyorum.

39 normal dünya 7 classic dünya açıldı ve 40tan önce oynandı. Hiçbir dünyada barbar toplar gibi world kapatılmadı. Freud pek anlaşılmadı fakat orada makara yapıyordu =) Yoksa ciddi ekiplerin olduğu, özelliklerinin kötü olmadığı, oynanabilir güzel bir dünya var şu anda. Kimse kimseyi hafife almadan oynaması gerekir.

myw**

Dük
39 normal dünya 7 classic dünya açıldı ve 40tan önce oynandı. Hiçbir dünyada barbar toplar gibi world kapatılmadı. Freud pek anlaşılmadı fakat orada makara yapıyordu =) Yoksa ciddi ekiplerin olduğu, özelliklerinin kötü olmadığı, oynanabilir güzel bir dünya var şu anda. Kimse kimseyi hafife almadan oynaması gerekir.

ata freudu senden başka burda anlayan görmedim ya herkesde bir sorun var yada freud kendini ifade edemiyor :)

DeletedUser64699

Ziyaretçi
ben her zaman kendimi bu sekilde ifade ettimde, ilk defa bu şekilde tepkilerle karşılaştım ama mizacımı değiştirecek değilim, beni bi ata anlasın yeter :p

Ortalama Biri

Misyoner
Çok anlayışlı bir insanımdır :p
Haktan muhabbetim olduğu için az çok anlayabiliyorum ama arada beni de mat ediyor şakalarıyla :D Tam sinirleniyorum bağıracağım yok Abi şaka yaptım diyor :D

myw**

Dük
senin az çok anladığın yerde diğer klandakiler hiç anlamıyor , ilerde bütün dünya size savaş ilanı verirse sebebi freud olur :)