Oysa Herkes Öldürür Sevdiğini

Shall We Begin?

Yılın Şövalyesi
Normalde buraya kimse yazmayacaktı SOA olarak hesap silip dünyadan çekilecektik. Ancak konuyu bilmeyenler için anlatma gereği duyduk. SOA olarak uzun zamandır NOP ile müttefikliğimiz var. Bu müttefiklik haritaya bakılıp yapılmış bir müttefiklik değil bu iki klan birbiriyle çok önceden müttefik oldu (w47), sonrasında ise birlikte TRICKS klanını kurarak w50ye girdi birlikte dünyayı kapattı. Biraz da kendimden bahsedeyim hatta w40ta ilk defa eror ekibiyle oynadım. Bu esnada NOPtan birkaç kişi eror hesaplarının başına geçince başta Sanji (Mesut abinin samimiyetine güveniyorum kendisine bir kırgınlığımız yok) bir çok NOP oyuncusu ile tanıştım. W40tan sonra w47de de NOP klanına ciddi emek verdim oynayanlar bilir. Aynı şekilde Device (Mert) de ciddi anlamda emek verdi. Tüm bunlardan sebep bu yazıyı buraya yazmak istedim.

Ekip olarak bu dünyada NOP olarak oynamayı düşünüyorduk fakat dünyanın özelliklerinin açıklandığı gün bir whatsapp grubu kuruldu ve bu gruptaki bazı kişiler arkamızdan “bu grupta Soacı çakallar varmış, ben çakalla çukalla aynı grupta olmam" diyerek grubu terketti. Bizde daha sonra SOA adıyla girme kararı aldık.

Bizim SOA ismi ile dünyaya girişimiz dünya açılmadan 1 gün öncesinde kesinleşti ve nop klanı yöneticileri hala alarmın bu dünyaya pakt ile geldiğine değil de soayı vurmak için geldiğine inanmaya çalışıyor. Dünya başında forumda gezen haritaya at gözlüğü ile bakmanın alarm sevgisi değil nop içindeki bazı yöneticilerin soa nefretinden kaynaklandığını düşünüyoruz.

Silme sebebimize gelecek olursak, SOA bu haritada NOPun dünya kapatması için savaştığının farkında, kimse kör değil oyundan az çok anlayan birisi bunu rahatlıkla görebilir. NOP-SOA müttefik olmasına rağmen, NOP klanı EİBO ve SHELBYe rahat rahat klan kurup def atabiliyorken iş diğer müttefiği SOAya geldiğinde herşeyi el altından yapıyordu (bu yardımlar da NOP taki yakın arkadaşlarımızın yaptığı yardımlar). Bunun sebebi de NOP içerisindeki birkaç Alarm ve Şizofren yanlısı yöneticiler. Tüm bu sebepleri listeleyecek olursak

1) NOP tarafından SOA sanki kendileriyle zorla müttefik olmuş gibi tavırlar gösterilmesi.

2) NOP tarafında Alarm klanına sıcak bakan büyük bir kesim olması ve NOP yönetiminin bizimle müttefik olmasına rağmen bu kişilere NET bir tavır sergileyememesi.

3) NOPtan Alarm tarafına söylenen ‘biz SOAya def attırmıyoruz kardeşim rahat olun’ şeklinde sözler ve yine NOP yönetiminin bu konu hakkında suskun kalması.

4-Dün mert(device) bizim alarm sınırından bir köy aldı bu tarafa gelmek Alarm ile savaşmak için,bizim anlaşmamız var diye mesajlar gelmeye başladı mert e,bundan sonra ise kerberos unss a alınan köyün boşaltılması için mesaj atmış o sırada da unss hesabı bakıcıdaymış ve mesaj mesut abiye iletilmiş,dediğim gibi mesut abinin bize söylediği şeylerin doğruluğuna şahsi olarak inanıyorum diğerleri beni bağlamaz,ama sonuç olarak eğer bizim düşmanımız müttefiğimizden köyü boşaltır mısın diye ricada bulunacak yüzü bulmuşsa bu saatten sonra kimsenin ekmeğine yağ sürmemize gerek yok.

Son olarak bir kişisel sebep eklemek istiyorum,NOP klanında 1 world kadar oynadım 47 de şimdi bir klanda x kişisi her işi yapıp en ufak fake yemesi durumunda hesabı o x kişisine bakıcı atan y kişisi eğer klanda x kişisini azarlayacak durumdaysa o klanda adalet de yoktur, başarı da sağlanamaz.Bu saatten sonra nop klanı benim için de bitmiştir mert için de bitmiştir aynı şekilde bizimle samimiyeti olan herkes için nop defteri kapanmıştır.

Bu şartlar altında NOP klanına karşı pakta katılarak dünyaya giriş yapmış Alarm-Şizofren klanına karşı SOA klanlarının savaş vermesinin bir anlamı kalmıyor. Madem bizim Alarm ile olan savaşımız NOPa bir katkı sağlamıyor madem NOP kendisine karşı pakt kurarak dünyaya giriş yapmış Alarm klanları ile diplomasi yapabileceğini sanıyor, o zaman size mutluluklar dileriz. Yeni müttefiğiniz (!) hayırlı olsun :)

Alarm-Şizofren ve NOP klanlarının müttefik olabileceğini düşünen Alarmın kuzeydeki klanlarla NOPa karşı kurduğu paktın dışına çıkıp NOPun yanında savaşacağına inanan bazı kişiler var. Eğer onlar haklıysa bizim bu dünyada durmamız için bir sebep yok, eğer bu kişiler haksızsa ve biz gidince Alarm NOPa savaş açarsa bu durumda NOP hem uzun süreli güvenilir müttefikini kaybetmiş olacak hem de kendi oyuncularının emeğini boşa çıkarmış olacak.

DeletedUser65896

Ziyaretçi
Alarm ile olan savaşımızı devam ettirsek belki kazanamazdık ama kaybetmezdikte. Bunu bu zamana kadar gördük ancak bu savaşın bizim dost sandığımız NOP klanından başka kimseye bir faydası olmadığının herkes gibi biz de farkındaydık. NOPun dünyayı kapatması için verdiğimiz bu savaşı yine NOPun nankörlüğünden dolayı sonlandırma kararı aldık bakalım NOPtaki bazı kişiler çok güvendiği Alarmı kuzey paktından koparıp kendi yanına çekebilecek mi izleyip görelim :) NOP sınırında güzel köylerim var Alarm Sancak eklesin :):)

DeletedUser61667

Ziyaretçi
aglayan-82.gif

Stratejist*

Yasaklı
NOP'un toplam köy sayısını hesaplayalım. Yüzde 1 i kadar köyden bize def gelmemiştir. Başta girdiğimiz VUSLAT savaşıda NOP güvencesinde değil kendi haritamızın gereğinin sonucuydu.Daha sonra NOP kendi tasarrufuyla merkeze inmeye karar verdi.Anladığım kadarıyla onlarda haritalarını oynuyor.Kalkıpta şu klanı destekleyelim şununla diplomasi yapıp başkalarını sindirelim demiyorlar..Sizin için de başta böyle olmalıydı.Anlattığın gibi ise durumlar ve olması gibi değilse yani kendi haritanızı oynadığınızı düşünmüyorsanız şimdi silmeniz doğru karardır.Ne kadar erken dönerseniz o kadar iyi.. Çünkü bu fikir '' ne yaparsak yapalım olmayacak'' saplantılı bir fikirdir...Biz haritamızı oynamaya devam edeceğiz.Bu bir oyun. Beraber girdiğimiz Vuslat'a karşı geldiğimiz noktada geri vites atmıyoruz.Laf agzımızdan çıktı.Ne olursa olsun devam edeceğiz. Herkese haritasını oynamasını başka klanlara göre iş yapmamasını aksi bu durumda şekil A da olduğu gibi pişman olabileceğini hatırlatmak isterim.. Kendi göbeğini kendi kesmeyen sorumluluk almayan başarılı olmayı sadece düşünür..

DeletedUser65896

Ziyaretçi
NOP'un toplam köy sayısını hesaplayalım. Yüzde 1 i kadar köyden bize def gelmemiştir. Başta girdiğimiz VUSLAT savaşıda NOP güvencesinde değil kendi haritamızın gereğinin sonucuydu.Daha sonra NOP kendi tasarrufuyla merkeze inmeye karar verdi.Anladığım kadarıyla onlarda haritalarını oynuyor.Kalkıpta şu klanı destekleyelim şununla diplomasi yapıp başkalarını sindirelim demiyorlar..Sizin için de başta böyle olmalıydı.Anlattığın gibi ise durumlar ve olması gibi değilse yani kendi haritanızı oynadığınızı düşünmüyorsanız şimdi silmeniz doğru karardır.Ne kadar erken dönerseniz o kadar iyi.. Çünkü bu fikir '' ne yaparsak yapalım olmayacak'' saplantılı bir fikirdir...Biz haritamızı oynamaya devam edeceğiz.Bu bir oyun. Beraber girdiğimiz Vuslat'a karşı geldiğimiz noktada geri vites atmıyoruz.Laf agzımızdan çıktı.Ne olursa olsun devam edeceğiz. Herkese haritasını oynamasını başka klanlara göre iş yapmamasını aksi bu durumda şekil A da olduğu gibi pişman olabileceğini hatırlatmak isterim.. Kendi göbeğini kendi kesmeyen sorumluluk almayan başarılı olmayı sadece düşünür..

Siz olayı çok yanlış anlamışsınız bakın orada belirtildi SOA-NOP müttefikliği harita gereği değil dostluklardan dolayı kurulmuş bu müttefiklikti kırgınlık buradan ötürü. O kadar uzun zaman birlikte güzel işler yapmışken bi kaç kişiyi susturamayıp olayı bu noktaya getirdiler. NOPun size destek atması değil konu bize destek verecek arkadaşlarımız bile (yönetimde olmasına rağmen) gizli gizli atmak zorunda kalmaları sizce de bir gariplik yok mu bu durumda :)

pNc*

Casus
Ben w41 - w50 ve w56'da bulundum. Ondan öncesinde uzun bir süre oynamıyordum. Açık konuşmak gerekirse kendime rakip olarak sadece sizi kabullendim ve sizinle savaştığımda hem oyundan keyif aldım hem de oyuna ciddi derecede emek verdim. Onun dışında varla yok arasında gidip gelirim muhtemelen kısa süreli de olsa eğlenceliydi tam sınıra indim diye seviniyorken gitmeniz beni biraz üzdü açıkcası gelecek dünyalarda başarılar arkadaşlar iyi oyunlar :) (fenersavar, september ve sessizask hariç) :D

Stratejist*

Yasaklı
Siz olayı çok yanlış anlamışsınız bakın orada belirtildi SOA-NOP müttefikliği harita gereği değil dostluklardan dolayı kurulmuş bu müttefiklikti kırgınlık buradan ötürü. O kadar uzun zaman birlikte güzel işler yapmışken bi kaç kişiyi susturamayıp olayı bu noktaya getirdiler. NOPun size destek atması değil konu bize destek verecek arkadaşlarımız bile (yönetimde olmasına rağmen) gizli gizli atmak zorunda kalmaları sizce de bir gariplik yok mu bu durumda :)

Yok tam olarak doğru anlamışım. Dostluk okey elbette önemli.Ama inanın onun bile en acı kazıklarını yiyen biriyim.İş-dostluk başkadır.Bir klanla dostsunuz dostunuz çok diye savaşmıcaksanız oyunu da oynamayın çünkü hep bakın burdaki durumla karşılaşılabilir.Duygusal bir şey bu.Ama real olup haritanızı oynarsanız daha az pişman olursunuz. Bizim duruşumuzu bozmayacak ve yapılabilecek herşeyi yaptıktan sonra yapılabilecek herşeyi yaptık ama olmadı dersiniz en fazla olmadıgında.İnanın bizde şuan o mantıkla oynuyoruz. Ama sizde haklı ama ofsayt olarak gördüğüm bir duygusallık var. Biz haritamızı oynuyoruz dediğimde bunu anlatıyordum. Sizlerde haritanızı oynamalısınız. Pişman olmamak için.

Deleted User - 5509885

Ziyaretçi
w56'da kartlar yeniden dağıtılıyor sanırım. :)