Muhabbet Köşesi

• Konuyu başlatan 06dike06
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser40799

Ziyaretçi
Abi arada modlar yazınca garip oluyorum ya. Batak oynarken,misafir gelmiş gibi :D: D:D:D

DeletedUser46247

Ziyaretçi
bak mesela;
şimdi ayrı klandayız world başladığında. Siz bana dalıyorsunuz ama sen dalmazsın demi ?
sen dalmazsan ben bundan yüz alırım klanın dalmaz. Sonra ben seni ikna ederim müt oluruz sonra birleşiriz. anladın mı ? :D

en iyisi uzak bölgelerde başlamak mesala sen hic güneydoğuya gelme git kuzeydoğuda takıl :) hem güneydoğu cok kanlı geciyo haberlerde izlemiyon mu la arada kaynamak var

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
bak mesela;
şimdi ayrı klandayız world başladığında. Siz bana dalıyorsunuz ama sen dalmazsın demi ?
sen dalmazsan ben bundan yüz alırım klanın dalmaz. Sonra ben seni ikna ederim müt oluruz sonra birleşiriz. anladın mı ? :D

Bu bir çok oyunda var aslında. Tespit olarak ise doğru bile sayılabilir. Dünya sayısı arttıkça hem içerisinde bulunduğun klan sayısı, hem tanıdığın ve nazının geçtiği kişi sayısı artıyor. Bir süre sonra zaten kemik kadrolar kalıyor sadece ortada. Yeni oyuncu zaten barınamadığı için farklı klanlar oluşamıyor.

DeletedUser40799

Ziyaretçi
Bu bir çok oyunda var aslında. Tespit olarak ise doğru bile sayılabilir. Dünya sayısı arttıkça hem içerisinde bulunduğun klan sayısı, hem tanıdığın ve nazının geçtiği kişi sayısı artıyor. Bir süre sonra zaten kemik kadrolar kalıyor sadece ortada. Yeni oyuncu zaten barınamadığı için farklı klanlar oluşamıyor.

Sen oynasan bir worldde kaç köye kadar oynardın ? Merak ettim bak :D

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Sen oynasan bir worldde kaç köye kadar oynardın ? Merak ettim bak :D

Birden fazla world üzerinde oynamayı sevmiyorum. Oyunları ise genelde test etmek için oynuyorum. O yüzden devamlılık sağladığım söylenemez. Klanım çok iyiyse zorla tutarlar o kadar :) Köy sayısı fark etmez. Türkiye üzerinde ise gerçek bir oyunum yok. Şimdi yine o klan bu klan diye yazıp, çizmesinler :)

DeletedUser40799

Ziyaretçi
Türkiye üzerinde oyunum yok dedin de,diğer ülkelerde oynadığın da bot kullanıyor musun ? :D :D Aramızda kalacak söz :D
Moderatörsün sonuçta abi. Düşünsene ben orda seni yağmam yapıyorum :D :D

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Türkiye üzerinde oyunum yok dedin de,diğer ülkelerde oynadığın da bot kullanıyor musun ? :D :D Aramızda kalacak söz :D
Moderatörsün sonuçta abi. Düşünsene ben orda seni yağmam yapıyorum :D :D

Kurallara uymak lazım :) Yoksa her yerde ceza alırsın. CoMa olman fark etmez.

DeletedUser40799

Ziyaretçi
Kurallara uydukça sabit bir şekilde öğrenilir oyun. Belirli bir limite kadar oyunu öğrenirsin. Ve o zaman CoMa olamazsın,çünkü senin bildiğini herkes biliyor. Sen neden CoMa olasın ki ?

Bir şekilde birinden iyi olduğunu kanıtlamak için kurallara aykırı birşeyler yapman lazım değil mi ? Mesela ben şimdi oyunun açığını bulsam dikkatini çekmez mi ?

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Kurallara uydukça sabit bir şekilde öğrenilir oyun. Belirli bir limite kadar oyunu öğrenirsin. Ve o zaman CoMa olamazsın,çünkü senin bildiğini herkes biliyor. Sen neden CoMa olasın ki ?

Bir şekilde birinden iyi olduğunu kanıtlamak için kurallara aykırı birşeyler yapman lazım değil mi ? Mesela ben şimdi oyunun açığını bulsam dikkatini çekmez mi ?

Oyunun açığını bulmak farklı bir şey, bunu kullanmak farklı bir şey. Bir çok açık buluyor ve bunların sürüm güncellemesi yapılmadan düzeltilmesi için test serverında denemeler yapıyoruz. Ancak bu gerçek bir oyun üzerinde hile yapılması anlamına gelmiyor :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Yok Yıldırım abi. Artık korkulacak bir klan kalmadı ortada. Sabit olarak 40 kişi gelip 40 kişi çıkan yok artık. Yıkamadığını bünyene ekleyerek güçleniyorsun. Mesela 17 as klanları. Mesela 18 şizofren. Mesela 19 kene. Buunun da sebebi worldlerin çok olması. Oynayan adamlar artık çakışıyor. 1 worldde savaşan adam,diğer world kanka oluyor. Disiplin,oyun ahlakı sıfır.

Şizofren klanını tanımıyorum. Kareas klanını kuran oyunculardan biriydim ve ilk 2 ay oynayıp sonrasında klanla anlaşamayıp hesap sildim. Kene klanını da bu dünyada kuran oyuncuyum. Bu 2 klanı çok yakından tanıdığım için söylüyorum. Birbiriyle alakasız 2 klandır.

Kareas klanının amacı rakip Pusula klanına karşı avantaj elde etmek için bütün güneyi kapatmaktı. Bu doğrultuda etraftaki bütün kaliteli oyuncuları kafalayıp klana aldılar. Klanın %30'unda yönetim yetkisi vardı ve yönetim anlayışı sıfırdı. Kim tuttuğunu koparırsa mantığıyla oyun oynadılar. Sonrasında da yıkıldılar. Aklı başında 10 tane yönetici o klanda görev dağılımı yapıp birşeyler üretmeye çalışsaydı oyuncu kadrosu durdurulamayacak bir kadroydu. Ama dediğim gibi toplama klandı işte ..

Kene klanına gelirsek, 2-3 ufak oyuncu değişikliği haricinde yönetim kadromuz sabit 15 kişilik bir yönetim kadrosundan oluşuyor. Her klanın iletişim sorumlusu, operasyon sorumlusu, vs. bellidir ve aktif olarak çalışır. Bunun haricinde 15 yöneticinin de klan içinde ayrı misyonları vardır ve klanda aşırı etkin bir biçimde görev alır. Kemik kadroya gelirsek, kemik kadro 56. ve 65.kıtalarda hiç değişmedi. Neredeyse aynı sabit kadroyla ilerledik. 55. ve 46. kıtalarda savaştığımız klanların kaliteli birçok oyuncusunu ekibe transfer ettik. Burada bir yanlış yok.

Fakat bunu yaparken kimseye gelin diye bir talepte bulunmadık, kimseye yetki vereceğimi söylemedik, kimseye yanında arkadaş getirebileceğini de söylemedik. Bize katılmak için oyunculardan talep geldi. Biz yönetimde bunu değerlendirdik, bölgede savaşan adamlara danıştık. Performansından memnun kaldığımız sınırdaki düşmanların ve arkalarda gelişimini beğendiğimiz adamların gelişini onayladık. Gelenler arasında klan için faydalı olan ve adam gibi adam olanları bağrımıza bastık. Geri kalanlarla ilk testlerinde değerlendirip yolları ayırdık.

Bunu her kaliteli klan yapıyor. Sonuçta bu oyunun doğasından biri de oyun sırasında ekibe işe yarar elemanlarla takviye yapmak. Bunu yapmayan bir klan da yoktur. Bunu az önce yazıştığın Crespo'nun kurucusu olduğu Pusula da yaptı, diğer bütün klanlar yaptı. Gönül ister ki dediğin gibi 50 kişilik bir kadro olsun, ne alt klan kurulsun ne de oyuncu takviyesi yapılsın. Oyun sadece diplomasi ve savaş üzerine kurulsun. Ama olmuyor, diğer klanların hamleleri senin de oyun felsefeni hep etkiliyor.

Neyse lafı çok uzattım, 19.dünya Kene ile ilgili son bir yorum yapayım. Çok kaliteli bir yönetim kadrosu kurduk. Kene klanındaki ateşli yönetici arkadaşlarımıza 15.dünya Stalker klanındaki daha oturaklı bazı yönetici arkadaşlarımızla takviye yaptık. Bu 2 ekip mükemmel bir uyum sağladı ve birbirlerinin eksiklerini kapattı.

Oyun başından beri diğer klanlar tarafından defalarca ihanete uğradık. Bir o kadar da arkamızdan plan yapan klan oldu. Bunları foruma yansıtmıyoruz fakat öyle güle oynaya 1.sırada klan olmadık. Herkes yine arkamızdan stratejisini yaptı. Yönetimdeki arkadaşlarımız o kadar uyanık ve diğer klanlarla o kadar etkileşim halindeydi ki, bize ihanet eden adamlar eylemlerini faaliyete döktüğünde karşılarında bizim o plana haftalarca hazırlanmış bir şekilde beklediğimizi gördüler. Oyun başından beri hep hazırlıklıydık, hep temkinliydik. Tabiri caizse yerinden kıpırdamayan bir kaya gibiydik. Bize toslayanlar oldu, kendilerini parçalayıp gittiler.

Onun dışında üye alımı, falan, fistan hepsi tırt. Üye alımıyla olsaydı işler şuan oyun başındaki Dumrul dünyayı kapatmıştı. Güvendiğin insanlarla kaliteli bir yönetim kuracaksın. Sonra arkana yaslanacaksın.

DeletedUser40799

Ziyaretçi
Sen beni çok yanlış anlamışsın,yada birşeyler yazmak için yazmışsın.

DeletedUser

Ziyaretçi
Anlatmak istediğine ve verdiğin örneklere takıldım sadece. Orada bahsettiğin olay zaten bir ütopyadan ibaret. Öyle bir klan hiç yoktu ya da vardı fakat başarılı olup bizim gözümüze çarpmadan silinip gitti. Onun dışında orada verdiğin örneklerden 2 tanesi çok garibime gitti. Neyse 20.dünya herkese hayırlı olsun

DeletedUser40799

Ziyaretçi
benimle bu tarz konuşma. ben sallamıyorum etmiyorum. Gördüğüm olay bu.

DeletedUser

Ziyaretçi
valla sabah açtım forumu hiç konu yoktu niye öyle oldu anlamadım :D gece de girmeyince demek :D

pusula kurucularından hem de ehahahaha :D

DeletedUser40348

Ziyaretçi
w15 diablo klanı w20de oynayacağı söylemişti w15deki kadro w20de olacakmı bende bir diablo oyuncusu olarak bunu merak ediyorum ona göre bende başlayacağım saygılar.?

DeletedUser40799

Ziyaretçi
Diablo sahip olduğun bedene geri dön,muratgilin damından atlayamadım :D