Klasik 11 Özellikleri Hakkında

• Konuyu başlatan DeletedUser36909
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Eskiden daha fazla değil miydi ?? Gerçekten barbarların azlığı pre ile gelişen oyuncu ile presiz gelişen oyuncu arasında uçurum yaratıyor buda ileriki seviyede oyunu en azından dünyayı bırakmaları arttırıyor.. Hatta pre konusunu çok daha geniş tartışmak isterim :) açık olursan bu konuda.. Pre fiyatları arttıktan sonra ciro düştü mü arttı mı ? bence düşmüş olmalı. Sirkülasyon üzerinden daha fazla pre kazancı elde etmek hem daha güvenli hem daha karlı olmaz mı ? Bu da en ufacık örneği ile barbarların arttırılması gibi sadece pre dayalı bir sistem değil oyunculuk manasın da da insanların ciddi pre harcayanları yakalayabileceği bir yarışma ortamına sokar..
Klanlar.org’dan beri aynı standart. Ama dünyalara katılım her geçen dünyada azaldığı için otomatikmen barbar sayısı da azalıyor. Premium fiyatları konusunda kapalı olacak bir durum yok ki. Evet fiyatlar oldukça pahalı ama bunun sebebi ne biziz, ne Innogames. Ülkedeki ekonomik durum her şeyi özetliyor. Döviz kurlarını az çok takip eden kişi premium fiyatlarının neden bu denli arttığını anlayacaktır zaten. Ülkenin ekonomik durumu sadece patatesi, soğanı vurmuyor maalesef her şeye etki ediyor. Ciro’nun yükselip azaldığını benim bilmem mümkün değil. Innogames gerçekten oldukça büyük bir şirket. Bu durumları takip eden alanında uzman finansçıları vardır. Ki bu analizi yaparak fiyat politikasını belirleyen birim de onlardır. Şirketin yararına bu şekilde olmuş ki bu şekilde yapmışlar. Yoksa eski zamanlardaki bakkal hesabı gibi şuna zam yapalım bunun fiyatını indirelim gibi bir şey söz konusu değil. Oyun şirketleri günümüzde büyük organizasyonlara dönüştüler. Sadece oyun tasarımı yapan ve başka hiç bir departmanı olmayan firmalar değiller. HR kısmı olsun, PR kısmı olsun, Finans kısmı olsun hepsinin bir görevi var.

JrFly

Dük
Ayrıca farklı bir önerim var ne kadar kolay veya zor olur bilmiyorum ama yazayım içimde kalmasın :D

Her klan dünya açılmadan önce ön kayıt sistemi ile klan limiti olan 70 üye sayısını tamamlayıp kilitlenicek. Dünya girişlerinde herhangi bir davet ile klana alım-atım özelliği olmayacak. Bu klanlar rastgele şekilde dünyada ki kıtaya atılacak. Her kıtaya 2 klan olacak şekilde (sayısını bilemedim şimdi kıta küçük olabilirse eğer 2 çok güzel sayı). Böylelikle kardeş alt sağ bacak sol kız klanları kurulamayacak kurulsa bile aktifliğini oyun başında yitirecek. Bilmiyorum eklenebilir çıkarılabilir hatta umursanmayabilir :D

Not: @mayıs bir önceki sayfadaki mesajınızı yazıyı yazdıktan sonra okudum.

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Klanlar.org’dan beri aynı standart. Ama dünyalara katılım her geçen dünyada azaldığı için otomatikmen barbar sayısı da azalıyor. Premium fiyatları konusunda kapalı olacak bir durum yok ki. Evet fiyatlar oldukça pahalı ama bunun sebebi ne biziz, ne Innogames. Ülkedeki ekonomik durum her şeyi özetliyor. Döviz kurlarını az çok takip eden kişi premium fiyatlarının neden bu denli arttığını anlayacaktır zaten. Ülkenin ekonomik durumu sadece patatesi, soğanı vurmuyor maalesef her şeye etki ediyor. Ciro’nun yükselip azaldığını benim bilmem mümkün değil. Innogames gerçekten oldukça büyük bir şirket. Bu durumları takip eden alanında uzman finansçıları vardır. Ki bu analizi yaparak fiyat politikasını belirleyen birim de onlardır. Şirketin yararına bu şekilde olmuş ki bu şekilde yapmışlar. Yoksa eski zamanlardaki bakkal hesabı gibi şuna zam yapalım bunun fiyatını indirelim gibi bir şey söz konusu değil. Oyun şirketleri günümüzde büyük organizasyonlara dönüştüler. Sadece oyun tasarımı yapan ve başka hiç bir departmanı olmayan firmalar değiller. HR kısmı olsun, PR kısmı olsun, Finans kısmı olsun hepsinin bir görevi var.

Açıklayıcı cevap için teşekkür ederim...

DeletedUser66676

Ziyaretçi

yeni projeleri pek tutmadı gibi geldi
uygulamayı pek indiren olmamış ya
daha değişik birşey yapabilirler ama ne yapabilirler aklıma gelmedi şuan :)
dünya değişiyor
böyle web tabanlı oyunlar devri bitti gibi bişey
belli bi kitle hariç diğerleri el atmaz
çekiciliği yok

DeletedUser68355

Ziyaretçi
yeni projeleri pek tutmadı gibi geldi
uygulamayı pek indiren olmamış ya
daha değişik birşey yapabilirler ama ne yapabilirler aklıma gelmedi şuan :)
dünya değişiyor
böyle web tabanlı oyunlar devri bitti gibi bişey
belli bi kitle hariç diğerleri el atmaz
çekiciliği yok

Çekiciliği yoksa sal kardeş buraları ne yazıp çiziyosun

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Zamanım yok tuttuğumu öpüyom hepsini okuyamam
Son zamanlarda 4 kere ceza almışsın forumda. Gram etkisi olmamış. Hala daha girdiğin neredeyse her başlıkta diğer oyunculara karşı saygısızca yazıyorsun. Bu başlıktan son uyarım olsun. Rica ediyorum artık yaptığın yorumlarda biraz saygılı ol. Yoksa en sonunda sen öpüleceksin haberin olsun

DeletedUser67878

Ziyaretçi
Son zamanlarda 4 kere ceza almışsın forumda. Gram etkisi olmamış. Hala daha girdiğin neredeyse her başlıkta diğer oyunculara karşı saygısızca yazıyorsun. Bu başlıktan son uyarım olsun. Rica ediyorum artık yaptığın yorumlarda biraz saygılı ol. Yoksa en sonunda sen öpüleceksin haberin olsun

o hesap multi hesap :D

DeletedUser68445

Ziyaretçi
Merhaba

Birim hizinin artmasindan yanayim, oyun hiziyla alakali problemim yok fakat Yagma Hizli olmadan premium kullanilmayan bir dunya da isler cok can sikici bir hal alabilir. Sonuc olarak normal dunyalardan farkli bir konsepti var klasik dunyalarin...

Tesekkurler.

DeletedUser66224

Ziyaretçi
özelliklerin geneline baktığımızda bence "efsane" kategorisinde.neredeyse herkes böyle bir dünya isteğinde bulunuyordu, eğer girmezlerse ne kadar samimilermiş onu da görmüş oluruz hem :p

DeletedUser68814

Ziyaretçi
Turnuva sistemli bir dünya olsa keşke :D

64 ya da 32 klan limitli.

A klanı B klanı ile savaşacak sadece. Diğer klanlara saldırı çıkamayacak. Aynı şekilde başka klanlardan da saldırı gelmeyecek.

20 gün savaş süresi. Savaş puanına, köy alımı, asker kesimi gibi bir değerlendirme ile kazanan yeni rakibi ile eşleşip devam edecek. Savaşlar incelemeye alınmalı. Yoksa sözlü anlaşmalarla bilerek yenilme olayları olur. Yenilen klan köyleri 24 saat içinde barbara düşmeli.

3 gün tüm dünyada sa'nın ardından(gerekli incelemeler vs) otomatik kura ile savaşlara devam.

4lü mis atma yok
Pre ile etiket yok
Bayrak yok

;)

DeletedUser57450

Ziyaretçi
Klasik 11 de hiçbir şekilde diplomasi olmayacak mı yani ?

Ortalama Biri

Misyoner
Anladığım kadarıyla diplomasi olacak fakat ortak diplomasiler olmayacak. Yani a ve b klanları "gel beraber şu klana saldıralım. Şunlarla sa yapalım." diyemeyecek. Ya da A hem B hem de C klanı ile müttefikse, B ve C'nin kendi arasında diplomasi yapması için gerçek bir neden olması gerekecek. Her klanın kendi çıkarına göre bağımsız diplomasisi olacak yani. "Dostumun dostu dostumdur." "Düşmanımın düşmanı dostumdur." mantığı klanların dağılmasına sebep olacak.

Edit: Yalnız güzel açıkladığımı düşünüyorum. İnnogames eğer basın sözcüsü almak isterse beni öner @Mayis :p

Londoneye 41

Baltacı
Yeni açılması planlanan klasik dünyanın eski kalitesini , heyecanını bulması ve (premium fiyatları,oyun özelllikleri veya oyunu tekeline alan oyuncular yüzünden ) oyuna küsen büyük oyuncu kitlesinin tekrar klanlar oyununa dönmesini sağlamak için Mayıs bazı kurallar uygulamak istemiş ve daha önce bir çoğumuzun her yeni açılan dünyada en büyük isteği olan oyuncuların önerilerine açmıştır...Buraya kadar her şey tam istediğimiz gibi yalnız iyi ,kaliteli ve dürüst oyun oynanması oyunun başındaki yetkili arkadaşlardan çok biz oyuncuların elinde eğerki emeklerimizin veya arkadaşlarımızın emeklerinin boşa gitmesini istemiyorsak ve hep aynı kişilerin masa başı yapılan haksızlıklardan nema kazanmasını istemiyorsak bizde yardımcı olmamız gerekiyor.Bir oyuncunun 100 fake hesapla oyun oynamasına gülmek yerine şikayet etsek ,yapılan diplomasi çakallıklarını ortaya çıkarsak , köy alma hırsı yerine ailemizden ,sevdiklerimizden oyun için çaldığımız zamanı keyif için kullansak o zaman her şey bizim için güzel olur...Yetkili arkadaşlara bu gibi haksızlıkları yapan oyuncuları şikayet etmek ispiyonculuk değil emeklerimizi korumaktır yoksa herkez 3 maymunu oynarsa bu oyun 10 kişinin tekelinden kurtulmaz ..Eğer kalıcı bir değişim,kaliteyi yakalamak istiyorsak bunun için resmi değiştiremiyeceğimiz için çerçeveyi değiştirmekle başlamalığız,tepkisizllikten çıkıp, cevap verir hale gelmemiz gerek.
Saygılarımla
Londoneye 41

DeletedUser68439

Ziyaretçi
Bu alt klan olaylarının engellenebileceğini düşünüyorum, istediğiniz kadar whatsapptan konuşun, dünyaya uzaktan bakanlar bile neyin ne olduğunu görebiliyorken mayısın göremeyeceğini sanmıyorum. Yaptırımlarını da hızlı ve etkili şekilde yapıyor, pushing muhabbetinden bir dünya insan banlandı ve geri adım atılmadı hangi classicti unuttum. Yani benim oyun yönetimine güvenim tam. Bu sistemi seven oyuncular da duydukları haberi iletirlerse gizli iş falan kalmamış olur

Oyuncu sayısının artış göstermesine de katkı sağlayacağını düşünüyorum, dünyalara girmediği süre boyunca selam sabah verdiği kim varsa bıktırana kadar arayıp hepsinden söz alıp dünyaya bir kıta adamla girdiğimiz zaman hem o adamlar hem yeni oyuncular oyundan soğuyor. Arayan kişi de bir ton adamla uğraşmaktan oyun oynayamıyor. Tabi böyle söylüyorum ama bende bu sistemden yeni yeni kurtuldum, her hatrı olana tamam tamam demekten ekibimizle oynamayı unutmuşuz.

Konu diplomasi olacak yani, bu yüzden diplomasi yapacağınız kişileri de iyi seçin, sözü para etmez insanlarla müttefik olup sonra yönetim değişti ayağına size vurmasınlar :D

DeletedUser57121

Ziyaretçi
Foruma haftada bir girip bakıyorum. Oyun duyurularında konu açıldığını görünce heyecanla girip baktım ki klasik duyurusu yapılmış.Her zaman eleştirilerimzi yapıyoruz ve bunların sonuca ulaştığını görmek beni memnun etti.

Çok güzel bir dünya olmuş. Özellikle aile klanları ile olan bilgilendirmeniz beni mest etti. Cani gönülden tebrik ediyorum ve destekliyorum. Bu dünyanın özelliklerinin belirlenmesinde kimin emeği varsa eline koluna sağlık. Bu çalışmaları diğer dünyalarda da görmek isteriz. Teşekkürler

DeletedUser57121

Ziyaretçi
Şimdi özellikleri yorumlayalım ve önerimizi yapalım. (Oyunculardan geri bildirim almak istemeniz muazzam bir davranış)

Hız bu konuda net bir bilgiye sahip değilim ve bildiğim kadarıyla birim hızı 1 olsa bile bu sonuç olarak 1 olmuyor. Farklı bir hesaplaması var.

Aile Klanları olayını çözmeniz çok zor olacaktır. Fakat bizlerin de desteğini alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu desteği de şikayet sisteminden kullanıcıların size ulaşmasını sağlayarak alabilirsiniz.

Barbar köylerinin sayısını en iyi siz belirleyebilirsiniz. Sonuç olarak biz sizin kadar geniş bir bakış açısıyla dünyaya bakamıyoruz. Teknik açıdan. Fakat öneri yaparsak 5 oyuncu başına 1 barbar.

Bayrak olayını doğru bulmuyorum. Ben klasikten klasiğe bazen muhabbetine ara dünyalara katılan bir oyuncuyum. Benim gibi birçok arkadaşım var. Bu adaletsizlik getirecektir. Klasik gibi bir dünyaya oyuncuların gerisinde başlamak istemem.

Saldırganların maks. oranı: savunmacılar ilk 30 gün için 10:1 olabilir. Sanırım Klasik 2 de böyleydi.