Klasik Önerileri

Charmander

Kılıç Ustası
Planlama

Sevgili Şövalyeler;

Gelecek klasik dünyalarında değerlendirilmek üzere bir analiz çalışması yapmaya karar verdik. Oynayan oyuncularımızın değerlendirme yapmasının herkes tarafından daha uygun olduğunu bir çok kez dile getirdiniz. Bu yüzden verilerin daha sağlıklı olması adına toplayacağımız bu bilgiyi sadece dünya içerisinde şu anda var olan Klan Liderlerinden alacağız. Umuyoruz ki bu çalışmamız sizlerin istediği bir dünyayı yaratabilmek adına bize kaynak sağlayacaktır.
İşleyiş

Klan liderleri, klan üyeleri ile istişare ederek, aşağıda belirttiğimiz "Örnek Ayarlar" şablonunu doldurup bu konu altından paylaşabilir. Sadece klan liderlerinin ayar şablonları dikkate alınacak olup, oyun profillerinde teyit edilecektir. Ayrıca aile klanları tek klan olarak kabul edilecek olup, ayrı ayrı bildirim olması durumunda sadece ana klanın geri bildirimi dikkate alınacaktır.

Değerlendirilecek Yorumlar

• Birbirleri ile uyumsuz olan özellikler değiştirilecektir.
  • Sadece şablona uygun olarak yapılan istekler analiz edilecektir.
Örnek Ayarlar

Ayarlar
Oyun HızıMin:0.625 - Max:4.0 (OyunXBirim Hızı : Max:6)
Birim HızıMin:0.625 - Max:4.0 (OyunXBirim Hızı : Max:6)
Binayı yık
  • Etkin
  • Etkin Değil
Moral
  • Etkin Değil
  • Zaman Bazlı
  • Puan Bazlı
  • Zaman+Puan Bazlı
Çiftlik Kuralı
  • Etkin
  • Etkin Değil
Milisaniye
  • 50 ms
  • 75 ms
  • 100 ms
Fake Limiti
  • Etkin, %1
  • Etkin, %2
  • Etkin, %3
  • Etkin Değil
Ödüller
  • Etkin
  • Etkin Değil
Kendi kendini geliştiren barbar köyleri
  • 500 Puana Kadar
  • 1000 Puana Kadar
  • 2000 Puana Kadar
Gece Bonusu
  • Etkin
  • Etkin Değil
Acemi koruması
  • 1 Gün
  • 3 Gün
  • 5 Gün
Bayraklar
  • Etkin
  • Etkin Değil
Birimler
Şövalye
  • Etkin, Yetenek Sistemi İle
  • Etkin, Sadece 1 Şövalye
  • Etkin Değil
Okçular
  • Etkin
  • Etkin Değil
Milis
  • Etkin
  • Etkin Değil
Misyoner
Azami misyoner menzili
  • 100 Tarla
  • 200 Tarla
  • 500 Tarla
  • Sonsuz
Yapılandırma
Klan başına üye limiti
  • 50
  • 75
  • 100
  • 150
  • 200
Klan beceri sistemi
  • Etkin
  • Etkin Değil
Yön seçimi
  • Etkin
  • Etkin Değil
Davet sistemi
  • Etkin
  • Etkin Değil
Diğer Özellikler
Yağma
  • Etkin
  • Etkin Değil
Ön kayıt
  • Etkin
  • Etkin Değil
Barbar Köy Alımı
  • Etkin
  • Etkin Değil

Katılacak Klanlar Ve Liderleri

Klan AdıLideri
9 AVANS 10DA BİTER@Sakaryale54
İSYAN@NEFRETDOLU
REİS(Klan profilinde yetkili bilgisi yok.)
Immortal of SIDIKA@Dilek Cigarası
KURT@cCcBayrakcCc
HÜKÜM@M A T R A X 1 0
PROJECT MAYHEM@Busebngl
HOPLİTES@Antipatist
3 KORNER 1 PENALTI@Jackopst
MAFİA@4halilaslan
Lord of the nıght@Hexec
-IYI-@kurucu 07

Uzun zamandır bahsedilen bir öneriyi bize sunduğunuz için teşekkürler. Klandaki arkadaşlarımla ortak fikrimiz neyse onu belirteceğiz. Ekstra görüşleri de kabul ederseniz benim ve arkadaşlarımın görüşlerini de ekleyeceğiz. :)

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Değerli oyuncular olarak sizin fikirlerinizi önemsemeyen klanlarda durmamanızı öneririm :)
Tamam durmayalım bu sefer ben klansız kaldım kimse bana danışıp özellik sormayacak bunu nasıl çözeceğiz.
Tamam işiniz zor ama herkesi mutlu edemezsiniz böyle daha çok problem olacak bence bilginiz olsun daha çok kaos çıkacaktır klan liderleri ile oyuncular arasına ben bunu demiştim neden bunu koydun vesaire diye tartışmalar çıkacaktır bence buraya her oyuncunun koyması daha mantıklıdır çünkü zaten burası forum :D neyse ben bugün çok post attım uzun bir süre sonra iyi akşamlar dilerim.

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi
Fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim. Herkesi mutlu edemeyeceğimizin farkındayız o yüzden klan kurucularına soruyoruz. Onlarda sizler ile uyum içerisinde olsun., olmaz ise bu durum ekip yerine siz oyuncuların tartışacağı bir durum olur. Klasik önerilerini daha önce oyunculara açtığımızda daha büyük kaoslar ortaya çıktı bu sefer gerçekten fikirlerin düşünülmesini ve ondan sonra paylaşılmasını istiyoruz.

Tibelda

Emekli Görevli
Sanırım yanlış anlaşılan bir durum var. Klasik dünyalar açılmadan önce zaten tüm oyuncuların geri bildirimine sunuluyordu. Bu konu özel bir analiz çalışmasıdır. Mevcut klasik dünyada oynayan klan ve oyuncularının geri bildirimleri toplanmaktadır. Bu diğer oyuncuların görüşlerinin değersiz olduğu anlamına gelmez. Geçmiş geri bildirim konularına erişimimiz olduğu gibi gerek görüldüğü takdir de yine geri bildirim toplanır. Bu tarz çalışmaların sizlerin isteklerini, taleplerini daha iyi anlamak için yapıldığını lütfen unutmayın. :)

FARAZA

Markiz
Bu anketi tüm üyelerin oylamasına açarlarsa kontrolu çok zorlaşır sadece bu dünyada oynayan klan liderlerinden alınıp sonrasında en çok yazılanlar arasından herkese aöık anket yapılırsa en doğtusı olacaktır diye düşünüyorum.

Royalp

Mızrakçı
Ayarlar
Oyun Hızı:4
Birim Hızı:1
Binayı yık

• Etkin
Moral
  • Puan Bazlı
Çiftlik Kuralı
  • Etkin Değil
Milisaniye
  • 100 ms
Fake Limiti
  • Etkin Değil
Ödüller
  • Etkin Değil
  • 2000 Puana Kadar
Gece Bonusu
  • Etkin Değil
Acemi koruması
  • 3 Gün
Bayraklar
  • Etkin Değil
Birimler
Şövalye

• Etkin Değil
Okçular
  • Etkin Değil
Milis
  • Etkin Değil
MisyonerAzami misyoner menzili
  • 200 Tarla
Yapılandırma
Klan başına üye limiti

• 100
Klan beceri sistemi
  • Etkin Değil
Yön seçimi
  • Etkin
Davet sistemi
  • Etkin
Diğer Özellikler
Yağma

• Etkin
Ön kayıt
  • Etkin Değil
Barbar Köy Alımı
  • Etkin

Osmanbey06*

Hafif Atlı
Tüm oyunculara anket yapılsa: Oynamayan hesaplar niye oy veriyor, yumurta hesaplar da mı oy verecek
Giren klanların yöneticilerine sorulsa: Bize niye sormuyorsunuz
Herhangi bir şekilde dünyanın özellikleri sorulsa: 20 sayfa kaos
Kaos çıkmasın diye üstten direkt özellikler belirlense: Kafanıza göre yönetiyorsunuz
Klasikleri uzun yapıp yılda 1 2 defa klasik gelince: Hadi klasik açın
Ayda 1 klasik yapıp daha çok katılım olsun denince: 1 aylık world mü olur

Global ve forum banı yiyen, premium cezası alan ve forumdaki bazı özenerek yaptığım içerikleri kaldıran bu sistemi savunmuş olmak istemezdim ama içi dolu eleştiri yapmak daha uygun olur :D Mesela

Kurucular yerıne tum oyunculara sormak gerekır

Bu zamana kadar tüm geri bildirimleri kuruculardan isteseler bu dediğinizde haklı olabilirsiniz. Bu zamana kadar yapılan anketler doğrudan demokrasi örneğiydi, şahsen arada bir kurucularla daha detaylı görüşmek daha faydalı olacaktır. Ama tabii ki arada bir, henüz temsili demokrasiyi kalıcı kılacak kadar nüfusumuz yok :p

KanVeGul

Acemi
hızlarda aralık olmamalı tek hız olmalı.
premium üyelikler geçerli olmamalı.o bölgede şu hammadde daha çok oluyor diye bir şey de olmamalı.

kısacası tüm ayarlar TEK
tüm kullanım durumları TEK

olmalı.

eğer klasikten anladığımız mantık bu ise....
diğer dünyalarda parası olanlara yenilmeye alıştık zaten yapabilicek birşey yok. Bari klasik denen şu yerde herkes zekası ve yetenekleriyle yarışsın.

Mis basacak duruma gelmeden 100 birimden yüksek saldırı yapılamasın... o zaman işte bakın oyun nasıl oluyor :)

yuwa

Mızrakçı
Fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim. Herkesi mutlu edemeyeceğimizin farkındayız o yüzden klan kurucularına soruyoruz. Onlarda sizler ile uyum içerisinde olsun., olmaz ise bu durum ekip yerine siz oyuncuların tartışacağı bir durum olur. Klasik önerilerini daha önce oyunculara açtığımızda daha büyük kaoslar ortaya çıktı bu sefer gerçekten fikirlerin düşünülmesini ve ondan sonra paylaşılmasını istiyoruz.

Herkesi mutlu edemezsiniz ama herkesi asgari müşterekte buluşturabilirsiniz. Bunu oyunculara sorarak yapmanız yanlış. Kendi gözlemlerinizle yapın ki oyunu yönetenlerin, yönlendirenlerin, hesapları banlayıp oyunun kaderini değiştiren kural uygulayıcıların oyuna hakimiyetini taktir edelim. Hem dünya açılışında hem oyun dönerken.

SungurAlp

Markiz
Tamam durmayalım bu sefer ben klansız kaldım kimse bana danışıp özellik sormayacak bunu nasıl çözeceğiz.
Tamam işiniz zor ama herkesi mutlu edemezsiniz böyle daha çok problem olacak bence bilginiz olsun daha çok kaos çıkacaktır klan liderleri ile oyuncular arasına ben bunu demiştim neden bunu koydun vesaire diye tartışmalar çıkacaktır bence buraya her oyuncunun koyması daha mantıklıdır çünkü zaten burası forum :D neyse ben bugün çok post attım uzun bir süre sonra iyi akşamlar dilerim.

Kendin klan kur,1 kişilik klanının lideri ol jsjsjss istersen çevreden öylesinede topla üye :D

qwert42

Baltacı
"başlık 27 sayfa öneri, istek ve şikayetle dolmuştur"

Klanlar Türkiye Takımı :

LOFA Quantum

Kılıç Ustası
Bence klanlar.net deki sistem olsun şövalye etkin ve fener kılıç balta gibi eşyalar bulunsun hızlı bir dunya olsun aşiret klanlarin girmemesi ici klan sayıları 200 olsun tek klan girsin böyle gidildikçe aşiret klanlari gore gore ben şansım adına sıkılıyorum aşiret gibi gireceklerine tek kan girsinler gece bonosu olsun Arti özellik olarak çiflik bonusu olsun :)

burçigin

Dük
Tüm oyunculara anket yapılsa: Oynamayan hesaplar niye oy veriyor, yumurta hesaplar da mı oy verecek
Giren klanların yöneticilerine sorulsa: Bize niye sormuyorsunuz
Herhangi bir şekilde dünyanın özellikleri sorulsa: 20 sayfa kaos
Kaos çıkmasın diye üstten direkt özellikler belirlense: Kafanıza göre yönetiyorsunuz
Klasikleri uzun yapıp yılda 1 2 defa klasik gelince: Hadi klasik açın
Ayda 1 klasik yapıp daha çok katılım olsun denince: 1 aylık world mü olur

Global ve forum banı yiyen, premium cezası alan ve forumdaki bazı özenerek yaptığım içerikleri kaldıran bu sistemi savunmuş olmak istemezdim ama içi dolu eleştiri yapmak daha uygun olur :D Mesela

Bu zamana kadar tüm geri bildirimleri kuruculardan isteseler bu dediğinizde haklı olabilirsiniz. Bu zamana kadar yapılan anketler doğrudan demokrasi örneğiydi, şahsen arada bir kurucularla daha detaylı görüşmek daha faydalı olacaktır. Ama tabii ki arada bir, henüz temsili demokrasiyi kalıcı kılacak kadar nüfusumuz yok :p
Ne demek içeriklerim kaldırılıyor.
Her zaman bir üst merci vardır.
Haklıysan haklı olduğunu düşünüyorsan sonuna kadar uğraş.
(sonunda ban yedi)

Poyrazz27

Yasaklı
En önemli sorun ışınlanma.İsinlanma mutlaka olmalı.

Öyle ışınlanma olmasin tek klan girelim filan demeyin.oyle girince de sistem dağınık atıyor.tek klanda girseniz oyuncular birbirine yakın olmuyor.

Deleted User - 5200023

Ziyaretçi
Ayarlar
Oyun Hızı3-4 arası
Birim Hızı1-1.5 arası
Binayı yık
  • Etkin
Moral
  • Etkin Değil
Çiftlik Kuralı
  • Etkin Değil
Milisaniye
  • 50 ms
Fake Limiti
  • Etkin Değil
Ödüller
  • Etkin
  • 500 Puana Kadar
Gece Bonusu
  • Etkin Değil
Acemi koruması
  • 5 Gün
Bayraklar
  • Etkin Değil
Birimler
Şövalye
  • Etkin Değil
Okçular
  • Etkin Değil
Milis
  • Etkin Değil
Misyoner
Azami misyoner menzili
  • Sonsuz
Yapılandırma
Klan başına üye limiti
  • 200
Klan beceri sistemi
  • Etkin Değil
Yön seçimi
  • Etkin
Davet sistemi
  • Etkin
Diğer Özellikler
Yağma
  • Etkin
Ön kayıt
  • Etkin
Barbar Köy Alımı
  • Etkin Değil

Oyun hızıyla birim hızı olayında biraz aralık bıraktım onu sizler ayarlarsınız.

Acemi korumasının 5 gün sürecek olması sayesinde oyun hızından da dolayı oyuncular kendi stratejilerini rahatça uygulayabilecektir. 200 kişilik klan limiti sayesinde de güzel organize olan bir ekip sağlam şekilde çaylağın bitimini karşılayacaktır. Seçenekler de yok fakat bunun yanında da klan kilitlemesi de uygulanabilir. Yön seçimi ve ön kayıt bu yüzden etkin. Barbar köylerin kendisini 500 puana kadar geliştirebilecek olması ve moral olayının olmaması yağma yapan arkadaşlar için iyi olacaktır. Savunma oynayan oyuncuların barbar alamaması,klan birlikteliği açısından iyi olacaktır. Yardımlaşma açısından. Klan dışı destek olması gerekiyor,hızlı dünyada yapılan operasyonlara renk katacaktır.

Edit-997395

Yasaklı
Klasiklerde klan kurulmamasını , herkesin bireysel oynamasını ve 2-3 ay gibi bir dünya kapatma süresi sonunda ilk 25 kişiye çeşitli ödüller dağıtılması kararı çıktı bizim dünyada olmayan ekipten .

Ödüller konusu çok önemli .

İlk 3 kişiye İphone 12 Pro max
7 kişiye İpad
15 kişiye 10 ar k pre

İlk 3 e girmek için cinayet işleyecek adamlar tanıyorum

Klasiklerde klan kurulmamasını , herkesin bireysel oynamasını ve 2-3 ay gibi bir dünya kapatma süresi sonunda ilk 25 kişiye çeşitli ödüller dağıtılması kararı çıktı bizim dünyada olmayan ekipten .

Ödüller konusu çok önemli .

İlk 3 kişiye İphone 12 Pro max
7 kişiye İpad
15 kişiye 10 ar k pre

İlk 3 e girmek için cinayet işleyecek adamlar tanıyorum
Yine bir ekip olarak girip ilk 25'i pushingleyip hediyeleri bozdurup kişi başı ödüle çevirme olayları döner bence