KENEtlendik

• Konuyu başlatan tutenstein is Back
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser45265

Ziyaretçi
yaw alışık değilim haritadaki morluğa bi değişik geliyo :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Size kırmızının hasını gösterecem en sonunda göreceksiniz :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Oyun başında bütün güneydoğuyu düşman eklemenin ve 2.ay olmadan yola çıktığım arkadaşlarımla beraber güneydoğuyu ele geçirip çok da güzel dostluklar edinmenin verdiği gururla 19.dünya'ya noktalı virgül koyuyorum. Beklenmedik bazı sağlık sorunlarım nedeniyle oyuna bir süre ara vermem gerekiyor. Zaten son zamanlar fazla da aktif olamıyordum. Silinmesi gereken son bir hedef kaldı güneydoğuda, 3-4 güne onları da temizleyip tam anlamıyla içim rahat ettikten sonra hesabımı oyunculuğuna çok inandığım bir arkadaşıma devredeceğim.

Çok keyifli 2 ay yaşadım Kene klanıyla. Çok sıkıntı çektik, çok eğlendik, çok emek harcadık ve güzel bir ortam oluşturduk. Bundan sonra da randımanlı bir şekilde Kene klanının yükselişini izleriz umarım. En kısa sürede tekrar aranıza dönmeye çalışacağım ama dönemezsem de sakın beni unutmayın la. Hani klanın adını TuTi filan yapın demiyorum da, en azından köy isimlerinizden birine adımı yazarsınız.

Kalın sağlıcakla. TuTi kaçar :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Kimse yanlış anlamasın lakin kenenin böyle tatsız tutsuz oyun oynaması yine kenenin yüzünden :)
Şimdiye kadar 9-10 arkadaşın(hiç onlarla alakam bile yok) kurduğu kediler klanıyla bi savaştılar..

Yahu o kadar kadro topluyorsunuz kene arkadaşlar,, yanlış anlayıp atarlanmayın bedavaya da Bunun içinmiydi?

Kenenin oyunculuğuna saygım sonsuz lakin diplomasinin hatasının worldu bu duruma getirdiği malüm..

Sen kalkar dosttu arkadaştı diye her tanıdığnı klana alırsan "5 tane klan olursan" ondan sonra worlddeki tek güç dibdibe başlayan 2 kıta kapatan stan-dehşet-wahşet-efesler. birliğinide bide üstüne müt yaparsanız.. kime saldırcaksın o kadar kadro kurmuşsun anca öyle worldun tadını kaçırırsınız..

Kene ailesi beni yanlış anlamasın kimse,eleştiriye açık insanlar olmanız şart bu worldu bitiren siz ve diplomasiniz oldu...

DeletedUser44833

Ziyaretçi
KENE klanını uzaktan değil daha yakından takip etmiş olsaydınız eğer aldığı 1 oyuncuya karşılık 5 tane attığını görürdünüz.Diğer klanlar 1 aldıkça 3 daha alıyor.Sadece son 2 haftada 150 kişiyi klandan ihraç ettik.( Yarın kafadan bi 50 veyahutta 100 kişi daha atılacak ) Evet yerine yeni oyuncular aldığımız doğru fakat buna bizi mecbur bıraktılar.

K64'teki klanın K35'te 2 tane klan kurması veyahutta K53'teki klanın K55'ten üye alması bizi bunu yapmaya zorladı.Madem herkes üye alıyor ( sınırı olmadığı üyeleri dahi ) bizde alırız dedik.Dünyaya ayak uydurmaya çalıştık.Bu dünyada güzel savaşlar yapılmadı.Yani hiç biri keyif vermedi diyebilirim.Daha doğrusu savaştıkta diyemem.Bunun için yoğun bir çaba harcamakla birlikte çok kısa süre içerisinde her ne kadar fazla klan kalmamış olsada dünyada güzel bir savaş bizi ve sizleri bekliyor.

DeletedUser

Ziyaretçi
@ vurdu gol oldu

Kene klanının backgraund'unu bilen insanların bu konular hakkında bize en ufak bir söz söylemeye hakkı yoktur. Seni Kene klanını ilk defa görmüş bir insan olarak değerlendiriyor ve buna göre konuşuyorum.

Bundan önce oynadığımız 12. ve 15. dünyalarda çok kısıtlı kadroyla neredeyse bütün dünyaya savaş ilanı yaparak oynadık. Oynadığımız bütün dünyalarda sildiğimiz güne kadar savaş istatistiklerinde açık ara 1.ydik. Fakat takdir edilmeyi geçtim, forumda kendine yer yapmış bazı işe yaramaz grupların aşağılayıcı ve iğneleyici tavırlarından kurtulamadık. Okul, iş, sosyal, vs. hayatımız mahvoldu diyebilirim bu yoğunlukta. Çünkü biz bir bölgede 10 kişiyle savaşırken karşımızdaki büyük klanlar rahat rahat gelişiyordu.

Bu dünyaya da arkadaş hatrına geldik. Oyun için gerekli hazırlıkları hiç yapmadık ve bu sefer büyük klanların yaptıkları taktikleri yapalım dedik. Oyuncu sayımızı isteyen incelesin oyun başından bugüne kadar 300'ün üstüne asla çıkmadı. Şu forumda sayacağınız Pusula, Crom, Gölge, Kapak, Rest, Diablo, Troya, Sancak, vs. vs. vs. aklına artık hangi klan gelirse gelsin. 300 kişinin altında adamla oynadı diyenin alnını karışlarım. Şuan klan idaresi şekli itibariyle klasik dünya lideri klanların taktiği ile oynuyoruz. Her kıtaya yönetim kadrosu oluşmuş bir klan kurup, işe yarayan adamlarla yola devam ediyor, işe yaramayanları yollayıp savaştığımız düşmanlar arasında adam olanları aramıza dahil edip, diğerlerini yıkarak ilerliyoruz.

Yani klan yönetimi konusunda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Strateji konusuna gelirsek ..

Crom klanı bu dünyaya 1-2 yöneticisinin yüksek dozda verdiği gazla 17.dünya'da bizlere karşı olan kuyruk acılarını telafi etmek için geldi. Kimse burada hariçten gazel okumasın. Amaçları güneybatıyı alıp Kene klanına saldırmaktı ve biz Dehşet oyuncularıyla diplomasi yapmasaydık belki de Dehşet bu yükü kaldıramayıp yıkılacaktı.

Bu sefer ne olacaktı ? Crom, Gölge, Ayyıldız klanları arasında tost olmuş bir Kene klanı seyredecektik. Bu durum meydana gelseydi muhtemelen bu 3 klan birden bize savaş ilanını patlatırdı fakat bizim önceden yapmış olduğumuz taktikler asla böyle gelişmelerin meydana gelmesine izin vermedi. Crom patladı gitti. Biz de hızlıca bölgemizi kapattık.

Sonrasında Dehşet klanı yöneticileriyle gerek oyunda, gerek skype'ta çok konuştuk. Diablo yöneticilerine zaten bir sempatim vardı, karşılıklı konuşunda ne kadar delikanlı adamlar olduğunu gördüm. Efes klanı ile hiçbir diplomasimiz bulunmamaktadır ve Stan klanıyla Dehşet'in promosyon klanı gibi birşey olduğu için S.a yaptık fakat oyunda ve forumda çok yamuk hareketler yapıyorlar. Böyle giderse bu klana karşı tutumum hiç hoş olmayacak.

Son olarak oyundan keyif meselesine geleyim ve konuyu kapatayım. Forum inanılmaz ötesi neşeli ve canlı. Klanlar.org'un bu kadar dolu dizgin muhabbet edilen nadir forumlarından biri Kene klanının forumudur. Yani görmeyen için birşey diyemem fakat görenler bilir interaktif sözlüklerden neredeyse bir farkı yoktur. Yani inanılmaz derecede oyundan keyif alıyorum ben. Savaşlarımızı foruma yansıtmamamız, ya da sizin savaştığınız klanlarla savaşmamamız sizi aldatmasın. Her hafta düzenli operasyonlar yapılıyor. Bölgemizdeki klanları her hafta avlıyor ve daha fazla yayılıyoruz. Çok diri bir savaş ekibimiz var.

Sonuç olarak şuan Kene klanı kaya gibi oyuna devam ediyor. Bütün dünyaya karşı savaş açıp oynayacak gücümüz de mevcut, oyundan da hat safada keyif alıyoruz. Bu yolda adam olan bütün üye ve müttefiklerimizle sonuna kadar devam edeceğiz, adam olmayan herkesin de kafasını itinayla ezeceğiz.

Umarım yeterince açıklayını olmuşumdur :)

DeletedUser

Ziyaretçi
İyi konuşuyorsun dostum hoş konuşuyorsun.. Lakin ben konuya bile nerden girdim "diplomasi"den .. Sizin klanınızın diplomasisini gören adam eğer akıllıysa zaten bu worldde tat tuz olmayacağını bilir..

Ben herkesi adilce eleştiririm. Bu kadar kaliteli bir kadro kuruyorsan oyundan zevk almak için o zaman savaşmalısın.

Senin gibi değerli bir oyuncunun eleştirime hak vermesini beklerim..Ve yanımda olmanı dilerdim..

kene & dehşet efes ve stanın bir olduğu durumda,

KENE + KENE* + *KENE + *KENE* + KENE55 + KENE46 + EFES + EFESX +DEHSET + WaH$eT + D3H$3T + DEHS3T + DEHST + STAN + STAN²+STAN.+ stan³+ ST@N + ST@N1 + ST@N2 + ST@N3 + ~STAN~

Yani şimdi eğer müttefikliğin ucunu bucağını araştırırsak böyle bir tablo çıkıyor ortalığa..

Ve unutmamak gerekiyorki bu klanlar kıta kapatmış ve içiçe geçmiş durumda bütün world19 un varı yoğu burası zaten

Şimdi diyorsun ki 50 üye atılcak 100 üye atılcak 1 alıp 5 atıyoruz..... yukarıya bir bakarmısın..Ve bakıpda söyle.. Bu tablodan sonra sen olsan worlde gelirmiydin.?

Ben bu kadar güçlü bir kadronun barbar topladığını görünce acaba oyunda birşeyler yanlış mı gidiyor diye sormadan edemiyorum..