Gizli Depo Sıkıntısı

• Konuyu başlatan DeletedUser64547
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Canlarım, ciğerlerim, böbreklerim. Yazılarım bazılarınıza agresif gelmiş olabilir. He kırdıysam özür de dilerim. Fakat tutumunuz gerçekten sinir bozucu. Ben burada ilk yazımdan beri tüm dezavantajlarıyla bir kusuru açıklıyorum ve çözüm sunuyorum. Recep, biriniz gelse bana dese ki Samet bu depo kuralının evet dediğin gibi dezavantajları var fakat şöyle şöyle şöyle de çok büyük bir avantajı var. O yüzden dezavantajlar görmezden gelinebilir. Ya da dediğin dezavantajı kendi lehine kullanan bi oyuncu yok klanlar.org'ta. Hani bunları söyleseniz ve mantıklı gerekçelerle altını doldursunuz ben de derim ki eyvallah abi haklısınız. Dediğiniz mantıklı.

Bana gelip diyosunuz ki, sen ayak uydur, beğenmiyorsan oynama, boş boş işlerle uğraşma. vs. Hani cümle konseptleri ve tutum bu şekilde. Yahu burası klanlar.org forumu. Mehmet ağanın çiftliği değil ki. Burada oyunla ilgili gelişmeleri, hataları, kusurları konuşmayacaksak neyi konuşacağız ? Şimdi burada kusurlu olan mantıklı bir şekilde yorum yapıp, sonra ters yorumlar gelince agresifleşen kişi mi ? Yoksa başlığı en ufak bir katkı sağlacak yorumda bulunmayıp sadece kalabalık yapan, ciddi yorumlar yapan kişileri sabote eden kişiler mi ? Hani önce bunu bir algılamamız lazım.

Fenersavar denen arkadaş. Recep'i desteklemek için bana kendince laf sokmuşsun. Ki ben o beyinle ilgili lafı Recep'e söylemedim zaten o ap ayrı bir konu da sen beni bu başlıktan kovarken kendin bu başlıkla ilgili işe yarar, dişe dokunur ne gibi bir öneride bulundun ? Fedailik yapmadan evvel bi bunu sorgula. Yoksa sen kimi kimden koruyosun ki. Burada ne Recep'in ne bi başkasının senin destek mesajına ihtiyacı yok.

O agresif yazımı orada uzun nickli bi çocuk vardı onun yazısına ithafen yazdım. Ya adam cümleye yazmayayım yazmayayım dedim dayanamadım diye başlamış. Ya keşke biraz daha dayanıp yazmasaydın. O kadar kötü bir yazıydı ki. Ben demişim Real Madrid dünyanın en büyük kulübüdür. En çok kupayı kazanmıştır. En büyük bütçeye sahiptir. Vs. Bu yoruma anti yorum nasıl gelir ? Dersin hayır en büyük kulüp Barcelona'dır. Şöyle şöyle başarıları vardır. Sen ne yazmışsın peki canım kardeşim ? Roger Federer NBA'de oynasaydı Fernerbahçe Uefa kupasını kaldırırdı. Bu yüzden Tv8 izliyorum. Yemin ediyorum cümlen aynen bu. Neylen neyi bağlamışsın, neylen neyin arasında ilişki kurmuşsun belli değil. Uçmuş abi yazın. He kusura bakma ama öyle agresif gireceksen de bi yazını 2-3 defa oku. Öyle yaz.
--------
Neyse tüm bunları geçiyorum. Benim kavgam gizli depo için de değil. Beni burada tanıyan tanır. 2009 yılında bu forum açıldığından beri burada yazdığım yazıların, ettiğim kavgaların, sundum önerilerin %80'i oyun sisteminin geliştirilmesi üzerinedir. Burada da sadece birşeylerin farkında olmanız için belli konulara vurgu yaptım. Bir kural işinize gelse bile, oyun gelişimini negatif etkiliyorsa, rekabeti azatlıyorsa, eğlence dozunu düşürüyorsa kendi aranızda organize olmayı başarın. Burada birbirinizi trollemeyin. Kendi içinizde birlik olmazsanız zaten sunacağınız hiçbir önerinin kimsenin gözünde hükmü olmaz. Ne innogames sizi umursar ne destek takımı. Forumu düzgün kullanın. Trollük yapmaktan vazgeçin. Bu oyunu yukarılara taşımaya çalışın. Bunları yapın. Gelin abi bana sabah akşam sövün. Hiç önemli değil. Yeter ki birşeylerin farkında olun.

Hadi eyvallah.

myw**

Dük
önceki sayfaları okumadım ama sametin oyun için çok farklı düşünceleri fikirleri ve bu konularda yazıları var kimisinin kafasına yatar kimisini in yatmaz ama gerçekten , sadece önündekini yemeye çalışmıyor daha farklı nasıl olabilir die düşünüyor tasarlıyor buralarda yazılarıda var denk gelip okursanız olayı anlarsınız mantıklı gelir gelmez ama way be neyi düşünmüş diyebilceğiniz şeylere denk gelebilirsiniz :)

DeletedUser58862

Ziyaretçi
Fenersavar denen arkadaş. Recep'i desteklemek için bana kendince laf sokmuşsun. Ki ben o beyinle ilgili lafı Recep'e söylemedim zaten o ap ayrı bir konu da sen beni bu başlıktan kovarken kendin bu başlıkla ilgili işe yarar, dişe dokunur ne gibi bir öneride bulundun ? Fedailik yapmadan evvel bi bunu sorgula. Yoksa sen kimi kimden koruyosun ki. Burada ne Recep'in ne bi başkasının senin destek mesajına ihtiyacı yok.
Abi Emirin sana laf sokması sadece seni tanımaması recep abi ile arandaki arkadaşlığı bilmemesinden kaynaklanıyor emirin yapısında bu var dostlarını kardeş dediklerini korumaya yönelikdir.
Kişisel alğılama :)
Zamanında bende w36 da @myw** Kene klanına gider yapmıştım tanıdıkça daha çok kaynıştık :D

myw**

Dük
Abi Emirin sana laf sokması sadece seni tanımaması recep abi ile arandaki arkadaşlığı bilmemesinden kaynaklanıyor emirin yapısında bu var dostlarını kardeş dediklerini korumaya yönelikdir.
Kişisel alğılama :)
Zamanında bende w36 da @myw** Kene klanına gider yapmıştım tanıdıkça daha çok kaynıştık :D

sanada 36 dabi hesap kitliycektim de 40 a girince dokunmadım :)

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Samet sen hala anlamıyorsun ki beni kanka. Ben senin yazdığının üstüne bir şey yazdım ama sana değildi yazdığım. Sen onun üstüne bana ithafen bir iki birşey yazdın. Ben de bunun üzerine dedim ki, önerin veya eleştirin kendi adına doğru olabilir ama ben doğru bulmuyorum. Bak tekrar söylüyorum, zank diye senin önerini eleştirmedim, sen bana yazınca ben de cevaben bence gerek yok dedim. Önerine eleştiri yapmıyorum, bence gerek yok diyorum.

He şimdi diyorsun ki sen bana, gizli deponun faydasından çok zararı var. O senin düşüncen. Ama bu mantıkla düşünürsen, yağma asistanı da haksız rekabete yol açıyor. Hesap yöneticisi de haksız rekabete yol açıyor. Oyundaki bonuslar, yeni gelen şövalye sistemi saçmalığı, bayraklar... Hepsi haksız rekabete yol açıyor. Bugün oyuna başlayan birisinde bayrak yokken, 10 senedir oynayan adamda, rakibinin ordusunun 3'te birini daha savasmadan yok eden bayraklar var. Yağma asistanına bot kuran adam haksız rekabet sağlıyor. Yağma asistanı kaldırılırsa bu sıkıntı da ortadan kalkar. 5 köy yapıp hesap yöneticisi açan birisi saldırı almadığı taktirde hiç oyuna girmeden orduyu da köyü de kasar. Hesap yöneticisinde asker basım emrini verdikten sonra savaşın ortasında kendisini şikayet edip 3 gün boyunca saldırı almadan bedava asker kasan adamlar haksız rekabet sağlıyor. Her bina ve her etkinlik için benzer şeyler sayabilirim.

Dediğim gibi mevzu bunlar değil. Ben kahvede boş boş oturup da 40 yıllık siyasetçileri eleştiren adamlardan değilim. Ben oyunu 2009'da bıraktığımda altın para, şövalye, altın para, kilise, hesap yöneticisi, yağma asistanı, okçu vs. vs. hiçbir şey yoktu. 2 sene önce geri döndüm, yine oynuyorum. Amacım ne? Keyif almak, yine alıyorum.

Ne yapıyor adam? Multı açıp pre mi kasıyor gizli depoyu kullanarak? Ben de Knight Online'da GB kasıp onu siteye satıp oradan klanlar için premium çekiyorum. O zaman bu da haksız rekabet mi sağlıyor? Nedir yani bu full eleştiri merakınız? Aç bak son 10 dünyanın listesini. İlk 25'te, oyun başında pre basan kaç kişi var? Pre ile iş bitmiyor, bunu en iyi senin gibi uzun soluklu usta oyuncular biliyor. Adam multi ile pre kasmasın, gizli depoyu kötü emellerine alet etmesin diye, oyuna yeni başlayan adamın bütün hammaddesine çöksün mü herkes? Ben bu oyuna 2006'da 2 arkadaşım ile başladım. Daha oyunun başında o 2 arkadaşımın köyleri tarla ettiler. 2'si de "Eeh ben bişey yapamıyorum ki niye oynayayım bu oyunu" deyip bıraktı. Onun için lazım gizli depo. Okey? Sen ikna olmayabilirsin, ama benim bu şekilde düşünmeme engel olamazsın. Sen yine yanlış olduğunu düşün, savun. Ama benim de aynı şeyi düşünmemi bekleme. Bu kadar basit. Aynı düşünmek zorunda değilsin.

myw**

Dük
cidden şimdi yazıları okudumda samet sen neden benim topragıma karşı yazı yazmısın ki recep sana bişi dememişki telefonların değişme aşamasını oyunun değilmesine bağlayıp pre muhabbetleri vs derken öyle genel mizah içeren yazıyazmıs sen recebin yazdıgını bence yanlıs yorulayıp üstüne almısın , nie öyle bişi yaptın :D

DeletedUser64282

Ziyaretçi
Samet sen beni bilmezsin de ben seni w27 gölgeden iyi biliyorum. Orda da uzun uzun yazardın ama yazdığın hiç bir yazı amacına ulaşmazdı burda da aynı mantık oluyor. Oyunu geliştirmek için yazdığını söylüyorsun ama kendi düşüncene aksi bir düşünce gelince o çılgın betimlemelerinle yardırmaya başlıyosun. E sonuç? Sonuç yine yok. Birleştirici olmaya çalışırken sağa sola önüne gelene yardırıyorsun sonra benim oyunu geliştirmek adına düşüncelerim var. Sen dünyada ki en iyi düşüncelere sahip olsan da o düşüncelerini destekleyecek tek bir insan olmayınca ne konuda bi gelişim gösteriyor onu anlamıyorum.

her dünya da 3er tane çırağım oluyor ortalama en az 2si ciddi anlamda yeni başlamış. tek tek kademe bastırıyorum adamlara, yağmaya çıkartıyorum konuşuyorum hem onlara oyun bilgisi katmaya çalışıyorum elimden geldiğince hem muhabbet edip yeni dostluklar kuruyoruz. Madem mevzu gizli depo, oyunu iyi bilen bi arkadaşımız benim çırakların tepesine çökmeye kalkınca ona bende asker bas kaçır topla sonra adamı kes diyorum. Ama o dediğin 500 kılıç mızrağı 1 tanesi bile basamıyor. Girmeye başlayan adam önce çiftliğine sonra tek tek bütün kademelerine vuruyor. Değil 500 mızrak kendi kademesine yettirecek hammaddeyi toplayamıyor adam.

Oyunda o kadar yüksektesiniz ki aşağılarda ki adamları tek biriniz görmüyorsunuz. Derdiniz çevrenizde ki adamdan yağma alamamak. Aslında o bile değil bi adamın 1er k hamına göz dikecek kadar oyun bağımlılığınız gözünüzü döndürüyor.

Benim yazdıklarıma barcelonayla , rafael nadalla cevap vereceğine eleştirmen gereken şeyi eleştir sen önce. 300 kişi bi worlde giriyorsun yaya oturuyorsun. sonra 1 klan daha geliyor 300 kişi o da senin yanına oturuyor. Eee sonra ufak oyuncular napsın? patates. Adam 5 arkadaş geliyor klan kuruyor 300 kişi bi taraf 300 kişi bi taraf gelip adamın tepesine çökmek 3 gün alıyor. Sonra bakıyor ki adam rakipleri napmış pre basmış, kalabalık girmiş. Başlarım lan böyle işe diyor bi sonraki dünya hesap açıp o da pre kasıyor sonra o da preli oyuncu oluyor. Sonra ? bu adam pre kasarken istediğiniz gibi yağmalayamıyorsunuz diye foruma gelip gizli depo haksız rekabet yaratıyor oyunu nerfliyor diyorsunuz. Yoğğğamena

Bu oyunu bu hale getiren usta geçinen oyuncular. 20-30 klanla dünyalara girenler, oyunda yüksek de olucam diye su gibi pre akıtanlar. Kusura bakmayın da bu oyuna bişey katmanıza gerçekten gerek yok. Sadece oyundan aldığınızı geri verin yetecek. Şu kazanma hırsınızdan bi kurtulun da azcık da zevk almaya bakın.

xIxSLayeRxIx

Ağır Atlı
Samet sen hala anlamıyorsun ki beni kanka. Ben senin yazdığının üstüne bir şey yazdım ama sana değildi yazdığım. Sen onun üstüne bana ithafen bir iki birşey yazdın. Ben de bunun üzerine dedim ki, önerin veya eleştirin kendi adına doğru olabilir ama ben doğru bulmuyorum. Bak tekrar söylüyorum, zank diye senin önerini eleştirmedim, sen bana yazınca ben de cevaben bence gerek yok dedim. Önerine eleştiri yapmıyorum, bence gerek yok diyorum.

He şimdi diyorsun ki sen bana, gizli deponun faydasından çok zararı var. O senin düşüncen. Ama bu mantıkla düşünürsen, yağma asistanı da haksız rekabete yol açıyor. Hesap yöneticisi de haksız rekabete yol açıyor. Oyundaki bonuslar, yeni gelen şövalye sistemi saçmalığı, bayraklar... Hepsi haksız rekabete yol açıyor. Bugün oyuna başlayan birisinde bayrak yokken, 10 senedir oynayan adamda, rakibinin ordusunun 3'te birini daha savasmadan yok eden bayraklar var. Yağma asistanına bot kuran adam haksız rekabet sağlıyor. Yağma asistanı kaldırılırsa bu sıkıntı da ortadan kalkar. 5 köy yapıp hesap yöneticisi açan birisi saldırı almadığı taktirde hiç oyuna girmeden orduyu da köyü de kasar. Hesap yöneticisinde asker basım emrini verdikten sonra savaşın ortasında kendisini şikayet edip 3 gün boyunca saldırı almadan bedava asker kasan adamlar haksız rekabet sağlıyor. Her bina ve her etkinlik için benzer şeyler sayabilirim.

Dediğim gibi mevzu bunlar değil. Ben kahvede boş boş oturup da 40 yıllık siyasetçileri eleştiren adamlardan değilim. Ben oyunu 2009'da bıraktığımda altın para, şövalye, altın para, kilise, hesap yöneticisi, yağma asistanı, okçu vs. vs. hiçbir şey yoktu. 2 sene önce geri döndüm, yine oynuyorum. Amacım ne? Keyif almak, yine alıyorum.

Ne yapıyor adam? Multı açıp pre mi kasıyor gizli depoyu kullanarak? Ben de Knight Online'da GB kasıp onu siteye satıp oradan klanlar için premium çekiyorum. O zaman bu da haksız rekabet mi sağlıyor? Nedir yani bu full eleştiri merakınız? Aç bak son 10 dünyanın listesini. İlk 25'te, oyun başında pre basan kaç kişi var? Pre ile iş bitmiyor, bunu en iyi senin gibi uzun soluklu usta oyuncular biliyor. Adam multi ile pre kasmasın, gizli depoyu kötü emellerine alet etmesin diye, oyuna yeni başlayan adamın bütün hammaddesine çöksün mü herkes? Ben bu oyuna 2006'da 2 arkadaşım ile başladım. Daha oyunun başında o 2 arkadaşımın köyleri tarla ettiler. 2'si de "Eeh ben bişey yapamıyorum ki niye oynayayım bu oyunu" deyip bıraktı. Onun için lazım gizli depo. Okey? Sen ikna olmayabilirsin, ama benim bu şekilde düşünmeme engel olamazsın. Sen yine yanlış olduğunu düşün, savun. Ama benim de aynı şeyi düşünmemi bekleme. Bu kadar basit. Aynı düşünmek zorunda değilsin.

gomutanım cezalıyken hesap yöneticisi çalışmıyor lütfen doğru bilgiler verin .d.d

DeletedUser58115

Ziyaretçi
gomutanım cezalıyken hesap yöneticisi çalışmıyor lütfen doğru bilgiler verin .d.d

Ahahah ya asker emri verdikten sonra demişim de hesap yöneticisine değil de kışla ahıra olacak o =)) Ben oyun açığı arıyorum sen benim açığımı arıyorsun Ramo =)

AvB.

Hafif Atlı
Şimdi ben tam olarak anlamadım 3 misle köyü almak için gizli deponun basılacak mis miktarının iki katı olması mı gerekiyormuş ? Yani şimdi ben gizli depoyu 1 de bıraksam köy barbara mı düşüyo nasıl oluyo biri anlatsın bi ya çok zor durumdayım şuan

DeletedUser36909

Ziyaretçi
yani operatörün premium ticaretiyle stratejisiz gelişmeye yol vermesi

@-tutenstein- yazdıkların kişisel düşüncelerin olabilir bu konuda saygı duyuyorum ancak bazı noktalarda bilinçli ya da bilinçsiz olarak (bilemiyorum) bizleri zan altında bırakıyor, okları bizim üzerimize çeviriyorsun. Bu konuda seni uyarmak isterim.

Yazılarında sanki bu güncellemeleri destek takımı yapıyormuş gibi yazmışsın. Öncelikle şunu belirteyim ki destek takımının öyle bir yetkisi yok. Oyuna gelen özellikler bizler tarafından değil şirket tarafından belirlenmektedir. Yani destek takımından kimse oyuna premium değişim sistemini getirmedi. Aksine bu özelliğe en çok itiraz eden kişilerden birisi de bendim ancak maalesef karar mekanizması ben değilim. Bu tür söylemlerde bulunurken kimseyi zan altında bırakmamaya özen gösterelim lütfen.

destek takımını memnun ediyon başka bişey değil. adamlar diyodur bunlar kendi içlerinde bile bi birlik kuramıyor. iyi hiç uğraştırmıyolar bizi.

Aynı şekilde bu yazıda sanki bizler sizlerin düşmanıymışız gibi bir hava var. Sen bizi düşman olarak görüyor olabilirsin ancak bizden böyle bir tavır bekleme. Oyuncular-yöneticiler savaşı diye bir şey yok. Takımdaki hiç kimse böyle düşüncede de değil. Bu düşüncedeki birisini de takımda tutmam zaten.

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Uzun uzun yazarak anlatmak tarzım değil okurken de yazarken de sıkılıyor insan sadece benimle ilgili yazdığın kısım ile ilgili bir cevap vereceğim.

Recebin fedaisi olabilirim bununla gocunacağımı falan düşünme hiçte zoruma gitmez açıkcası eğer oradan bakınca öyle göründüysek öyleyizdir. Bu başlıkla ilgili bir fikir belirtmedim belirtsemde değişmeyeceği için güzel kafamı bunlarla yormak yerine daha farklı şeyler için yoruyorum.Aslında başlıktan seni değil recebi kovmuştum buralar için fazla geliyorsun diyerek. Televizyonu açtığımda seyrettiğim siyasi güçlerden pek farkın yok politika ağzıyla hedef tahtasına koyuyorsun sonra ben koymadım diyorsun hayırcıları vatan haini ilan edip sonra onlarda bizim kardeşimiz diyen akp gibisin her yazın bir başka güzel.

Eyvallah derdim de hiç gelmediğim için gitmiyorum sende de o yüzden senin gibi havalı bir eyvallah yazamıycam buraya.

DeletedUser60570

Ziyaretçi
La uzun uzun yazmak adet mi oldu. Dur bende yazayım. Ama okumayın. Sadece adet yerini bulsun diye yazacağım. Boş muhabbet yapcam yani. Okursanız boşa vakit kaybı olmuş olacak. Ama genede siz bilirsiniz. Öncelikle şöyle başlayayım ozaman konuya.
Merhaba. Napıyonuz. w40 da kasıyonuz mu? La bana savunma lazım atsanıza sonra fitleşirik:D adamlar cok pre yatırdı ya benim prem yetmedi. Havam hep fıss söndü. Hilesi oynadığıma o kadar pişmanımki anlatamam. Haa bide geçende noldu. Dost bildik eşşeği hesabı oldu. Ya olaya bak. Şaka gibi. Nese burda gıybet yapmıcam. SAdece boş boş konuşşıcam. Öyle uzun uzun yazanların hiçbirinin mesajını okumadım. Zaten çok uzun yazanlar genelde boş konuşmuştur benim gibi. Sebebiyse gidin googleye yazın arkadaş. Hah boylelıkle 2 paragraf dolmuş oldu.
Gelelim 3.paragrafa. Mayıs şuan banlarlarla ugrasıyor. O değilde etrafımdaki herkes ban yedi. Ben hala ayaktayım. Yaşasın hilesiz oyun gücü. Ama keske hile yapmadığımız için pre verse mayıs bize. Ama vermiyor. Mayıs bizle ilgilenmiyor. Doldu mu la3.paragrafraf. Duır bakam yukardan. Totalde kaç paragraf olması gerekıyormus.heh iyi bari ortalama 3 paragraf doldursak yetiyormuş. Bitti yeter bu kadar. Sevgiler saygılar. Öpüyorum yanacıklarınızdan <3

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Kendini geliştirmen lazım. Daha güzel saçmalamak için, yukarıda bizim yazdıklarımızı gözden geçirebilirsin. Ama umudunu kaybetme. Başarılar...

Mr.Yellow

Baltacı
Kendini geliştirmen lazım. Daha güzel saçmalamak için, yukarıda bizim yazdıklarımızı gözden geçirebilirsin. Ama umudunu kaybetme. Başarılar...
adam zaten okuma demiş sen gitmiş okumuşsun sonrada saçmalamışsın diyorsun adam zaten saçmalıycam diyor :D kafalar pırıl prıl