Fena:),Armada,Nirvana,Kareas-Fullas,PTS,Knock,Kara,

• Konuyu başlatan DeletedUser67601
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser67601

Ziyaretçi
Tabi ki Herhangi bir klan vs. kurmuyorum. Sadece Başlık eski arkadaşlarımın ilgisini çekmesi adına Kurduğum veya İyi Oyunlar çıkardığım klanlarımın isimleriden oluşuyor.

2015 yılında Global ban yedikten sonra düne kadar bu oyuna ara vermiştim. Farklı bir süreçten geçip iş güç yoğunluğu derken de eksikliğini pek hissetmedim açıkcası bu süreçte. Geriye dönüp baktığım zaman hayatımdan birçok şey götüren bir oyun geçmişi bir o kadar insani anlamda hayatıma çok fazla değer katan bir oyun geçmişi görüyorum. Aradaki en büyük fark ise Gençlik döneminden olgunluk dönemine geçiş yapıp daha fazla hayata dair sorumluluk almış olmak. Haliyle insan daha çok duruluyor, Daha az hırslanıyor ve Geçmişte yaşanan komik tatsızlıkları daha da ılımlı karşılıyor.

3 Gün önce bir tane arkadaşımın (Kötü arkadaş) ısrarı üzerine foruma girip bakayım dedim ve her şeyin bıraktığım gibi olduğunu farkettim :) Dün de gecikmeli de olsa Classic serverda hesap açtım :) Pusula ekibinden bazı arkadaşlar davet etse de *Ucanzi ve ben aynı ortama sığamadığımız için şimdilik o durum askıda kaldı, Ben de yine eş değer sayıda Tanıdığımın bulunduğu Rest Klanına geçmiş oldum. Oyuna ciddi anlamda asılır mıyım asılmaz mıyım ben de bilmiyorum ama tek bildiğim burdaki birçok değerli insanla vakit geçirip muhabbet etmeyi özlediğim. Ve yine asıl olayın aslında burda Sıralama yapmak, Köy almak veya savaşmak değil de Reel hayatın stresinden bir nebze de olsa uzaklaşmayı başarıp da Kendince yeni insanlar ve yeni çevre edinme olduğunu öğrendim. Birbirini hiç görmeyen, Birbirinden kilometrelerce uzak insanların koloniler şeklinde bir araya gelip ortak bir amaç uğruna senkronize hareket etmeye çalıştığı bir platforma dönüşüyor burası. İşin asıl güzel olan tarafı da bu. Geçmişteki en büyük hatalar Fazla hırs yapıp insanları kırmak olmuştur, O da artık oyunun bir getirisi diyorum kendimce.

Ek olarak; oynadığım süre boyunca oyun profilimde de belirttiğim gibi oyunun gerektirdiği üzere birçok oyuncu ve klanla savaştım, düşmanlık yaptım. Onun haricinde 3 yıllık süreç bu anlamda nötürlenmem için yeterli geldi bana. Yani hiç ara vermeden yeni bir servera başlar gibi düşmanlarımı da dostlarımı da yanımda taşımıyorum kısacası :)

Umarım burdan birlikte oyun oynadığım arkadaşlarımı tekrardan bulabilirim. İletişimimin koptuğu kişiler ile tekrardan iletişim kurabilirim.

Reelde, haftada veya ayda bir yaptığımız klan toplantılarını bile özledim :)

Herkese iyi oyunlar diliyorum. Saygı ve sevgi ile kalın. Mikail sarıyıldız.

DeletedUser67601

Ziyaretçi
Evet herşey harbiden bıraktığım gibiymiş :) dakika bir gol bir monatour yaşıyor. Onur muydu adı :)

Hoş bulduk paşam :)

DeletedUser66182

Ziyaretçi
Forum geçmişine, eski postlarına bak bıraktığın yeri bulursun :D

DeletedUser67601

Ziyaretçi
Aradan 3 yıl geçmiş. Hiç geriye dönüp de orala kadar bakmaya niyetim yok. Ona ayıracak o kadar zamanım da yok :) Aradan çok uzun zaman geçmiş işin özü. kendimizce oynadık birşeyler yaptık. Bundan sonrasına bakıyorum.

serhat beni niye çağırdın buraya diyen bi kadın vardı, şuan onunla o duyguları yaşıyorum :D , dokuz köyden kovulduktan sonra 10. da başlayanı da gördük, umarım geçmiş hatalardan deres çıkartılır iyi oyunlar

DeletedUser67601

Ziyaretçi
serhat beni niye çağırdın buraya diyen bi kadın vardı, şuan onunla o duyguları yaşıyorum :D , dokuz köyden kovulduktan sonra 10. da başlayanı da gördük, umarım geçmiş hatalardan deres çıkartılır iyi oyunlar

Serhatı iyi köyü hatırlıyorum. Geçenlerde şöyle birkaç sene öncesine gittiğim zaman Mikail abi şöyle Mikail abi böyle Diyen adamın bugün Mikail dediğini gördüm. Bu bile bariz bazı şeyler ifade etmeye yetiyor. Ama nedense sana dair hiçbirşeyi tam olarak hatırlamıyorum. Bir yerde savaştık mı yoksa sadece forumda tartışmamız mı oldu onu da bilmiyorum. Ama şunu söylemek gerekirse hayatta sevdiğim iki tür insan vardır. Birincisi kendi hatalarından ders çıkaran insanlar. Ondan daha çok sevdiğim ise Başkalarının hatalarından ders çıkaran insanlardır. görünen o ki ben başkalarının hatalarından ders çıkarmaktan kendi hatalarımdan Ders çıkarmaya pek vakit ayıramayacağım. Önemli diğer bir noktaya gelecek olursak da bugüne kadar oynadığım her serverda Oyunda olduğum süre boyunca O serverda Yaşanan en büyük savaşlar benim ekibim ve karşı ekip arasında gerçekleşmiştir. Sonuç itibari ile bir oyun ve her serverda farklı haritalar, Farklı rakipler, Farklı strateji ve diplomasiler olduğu için Oyun sonucunda değişiklikler olabiliyor. Robot veya bilgisayar olmadığımız için de yine oyunu kişilerin reel hayatları da etkileyebiliyor. Clasik serverlar haricinde diğer serverlardan birçoğu ortalama 2 yıl sürebiliyor. Haliyle tek bir oyuncudan 2 yıl boyunca aynı serverda istikrar göstermesi veya server sonuna kadar devam etmesini beklemek biraz ütopik bir durum olur. Oynadığım her serverda ekibimle oyunun belli periyotlarında hem savaşlarda hem normal sıralamada 1.lik gördüğüm için bu noktada kafam rahat. Onun dışında tabi ki bizim de rakibe kaybettiğimiz veya yeterince iyi organize olamadığımız serverlar oldu ki her serverı domine eden bir ekip henüz klanlar tarihinde yok.! En favori ekiplerin bile kaybettikleri veya hesap sil yaptıkları veyahut birleşmeye gittikleri serverlar oldu. O yüzden çok da abartmamak gerek. oynadığımız süre boyunca zevk alabiliyor arkadaşlarımızla bir arada olabiliyorsak ne ala. Gerisi şans işi biraz da.

DeletedUser67601

Ziyaretçi
evi taşıma işi bitti mi mikail?

Ev taşımadan sonra 2 defa daha ev taşıdım ben yahu :) Efe sen misin ? Ne dalga geçtiniz be benim ev taşıma olayı yüzünden bir daha öyle demeyeceğim :D köylerimi kaybettim deyip çıkacağım işin içinden. Geçenlerde forumu geziyordum 4 sene önce de aynı espriyi yapmışsın

DeletedUser63321

Ziyaretçi
Harbi he yeni delhiye at arabasıyla eşyaları götürdün, ortamı beğenmeyip geri döndün sandıydım ben o zaman mikail:d

DeletedUser67601

Ziyaretçi
Harbi he yeni delhiye at arabasıyla eşyaları götürdün, ortamı beğenmeyip geri döndün sandıydım ben o zaman mikail:d

Ya sadece ev taşıma ile ilgili olan bir durumda değil. İstanbul gibi bir yerde kısıtlı imkanlar ile bir şeyler yapmaya çalışmak için korkunç bir dönemdi. Haliyle iş değişikliklerine bağlı olarak ev değişikliği de aynı döneme gelince maddi manevi sıkıntılı bir süreç geçiriyorsun. Bugün hallolur yarın hallolur derken 2-3 ayı bulmuştu o süreç.Hamdolsun şu anda durumlar çok çok daha iyi ama o dönem çok farklıydı. bırak oyunu hayattan bile koptuğum dönemlerdi. ki sonrasın classic3 e girip eve interneti bağlatamadım diye internet kafeden oyun oynuyordum nasıl manyaklıksa. Bahanelerin arkasına sığınılmaz bir oyun için tabi ki ama oraya senin lafınla gelmiş yüzlerce insan var ve planlama senin elinde iken bir anda senin yok oluşun da her şeyi alt üst edebiliyor.

myw**

Okçu
Ev taşımadan sonra 2 defa daha ev taşıdım ben yahu :) Efe sen misin ? Ne dalga geçtiniz be benim ev taşıma olayı yüzünden bir daha öyle demeyeceğim :D köylerimi kaybettim deyip çıkacağım işin içinden. Geçenlerde forumu geziyordum 4 sene önce de aynı espriyi yapmışsın

nasılsın miko başkan uzun süre sonra seni buralarda görmek güzel , facebooktan takip ediyorum paylaşımlarını umarım zamanın vardır düzenli olarak oynarsın classicte :)

DeletedUser61853

Ziyaretçi
Seni buralarda yeniden görmek güzel mikail hoşgeldin

DeletedUser67601

Ziyaretçi
nasılsın miko başkan uzun süre sonra seni buralarda görmek güzel , facebooktan takip ediyorum paylaşımlarını umarım zamanın vardır düzenli olarak oynarsın classicte :)

eyvallah Gökhan. iyiyim çok şükür, Seni sormalı. Evet zamanım var şu anda. bu şekilde devam ederse de uzun soluklu oynarım zaten