Farkı Bulun!

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

X-Rois.

Ağır Atlı
Keşke üzerine alınmasaydın, bunu yapan bir sürü klan var.
Bilal'e anlatır gibi anlatılanları da algılamadığınız ve kör olduğunuz için siz ve klanlarınızdan hiçbiri ile muhatap olmayacağım :)
Senin gibi kronik olaylarla karşılaştık başka dünyalarda nick degişip klana gelmek istediler :D

Deleted User - 5513027

Ziyaretçi
ışınlanma verip daveti açacaktınız klan limiti 10 kişi yapcaktınız ve klandan çıkış olmicaktı

ozaman bu boş konuşanların çoğu konuşamicaktı.. @Tibelda C10da konuşamadıkları gibi

1 köyde 1 günde 12 mis kestirenler hele hiç konuşmasın

aslankilic

Yasaklı
Siz ne yaparsanız yapın oyundan zevk almak artık herkese göre daha çok köy toplamak,kolay köy toplamak için daha çok entrika işine girmek,ve sadece dünyayı kapatabilmek için her türlü kişilikten ödün verme olayına döndü şu son 1-2 senedir.Klanı 5 kişilik limite çevirsek te 72 tane klan görecez 350 kişilik limitte de en az 2-3 klan göreceğiz.
Dünya başı klandan uzağa attım keyfi takılayım saldırayım diye ama 1 ay sürmeden kaçtım çünkü hep aynı senaryo

Mustache*

Mızrakçı
Siz ne yaparsanız yapın oyundan zevk almak artık herkese göre daha çok köy toplamak,kolay köy toplamak için daha çok entrika işine girmek,ve sadece dünyayı kapatabilmek için her türlü kişilikten ödün verme olayına döndü şu son 1-2 senedir.Klanı 5 kişilik limite çevirsek te 72 tane klan görecez 350 kişilik limitte de en az 2-3 klan göreceğiz.
Dünya başı klandan uzağa attım keyfi takılayım saldırayım diye ama 1 ay sürmeden kaçtım çünkü hep aynı senaryo
Sa ömer abi. Muhteşem sözümü beyninin içinde duy

GENTLEMEN

Baltacı
Aslında kimse aşiret klanına karşı değil benim kanaatimce. Hemen hemen klan en az 1 dünyada 200 300 belki 400 kişi oynamıştır, çoğu bu kalabalığı idare edecek yönetim kadrosuna sahip olmadigi için bu yükün altından kalkamamıştır.Bu kadar kalabalığı idare edebilmek her baba yiğidin harcı değil, bunu başaranları eleştireceksenizde önce saygı duymayı ihmal etmeyin.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Aslında kimse aşiret klanına karşı değil benim kanaatimce. Hemen hemen klan en az 1 dünyada 200 300 belki 400 kişi oynamıştır, çoğu bu kalabalığı idare edecek yönetim kadrosuna sahip olmadigi için bu yükün altından kalkamamıştır.Bu kadar kalabalığı idare edebilmek her baba yiğidin harcı değil, bunu başaranları eleştireceksenizde önce saygı duymayı ihmal etmeyin.
Aksine bu olay şöyle oluyor rakip 500 kişi bizde 2 klan birleşip 500 kişi olalım diyoruz tek klan olsak ne zevk alacağız ne oyun oynatacaklar he birleşince zevk mi alıyorsun orası ayrı tabii

Gazaragorni

Okçu
Acikcasi ben bu konuda nacizane fikrimi soyliiim.

Klanlari birlikte oynamak aile dost arkadas kesinlikle coook daha guzel

Lakin..

Filler telisirken karincalar eziliyor iste bununda onune gecebilmek icin bence belli dunyalarda limir konmali ama en fazla limiti degil en az limiti ve diplomasilere engel olunabilecek kurallar koyulup tamip edilmeli

Mesela 1 klani yaoin abi 80 kisi ama muttefiklik olmasin diplomasi denen seyi kaldirin abi dunyadan cunku diplomasi demek yalan demek mut oldugun bir klan bile seni vurabiliyorken klanlarda diplomasiden soz etmem asiri sacma

Neyse klandan ciktiginda bir daha destek almama gibi vs bunun kurallarini dusunursek bulabilirz bunun gibi kati kurallar ile de gizli diplomasilere engel olabiliriz

Heee si da bi gercek diyeceksiniz ki gizli gizli konusup ortak bir klani bitirirler

Iste una engel olmak icinde bazi tetkikler yapilabilir mesela oyun mesajlari titizlikle takip edilebilir zaten destek vs atilamayacak yani diyecegim su uzerine dusunulse belkide cook guzel isler ortaya cikaiblir

X-Rois.

Ağır Atlı

Lakin..

Filler telisirken karincalar eziliyor iste bununda onune gecebilmek icin bence belli dunyalarda limir konmali ama en fazla limiti degil en az limiti ve diplomasilere engel olunabilecek kurallar koyulup tamip edilmeli

Mesela 1 klani yaoin abi 80 kisi ama muttefiklik olmasin diplomasi denen seyi kaldirin abi dunyadan cunku diplomasi demek yalan demek mut oldugun bir klan bile seni vurabiliyorken klanlarda diplomasiden soz etmem asiri sacma

Neyse klandan ciktiginda bir daha destek almama gibi vs bunun kurallarini dusunursek bulabilirz bunun gibi kati kurallar ile de giz:D:Dli diplomasilere engel olabiliriz

Heee si da bi gercek diyeceksiniz ki gizli gizli konusup ortak bir klani bitirirler

Iste una engel olmak icinde bazi tetkikler yapilabilir mesela oyun mesajlari titizlikle takip edilebilir zaten destek vs atilamayacak yani diyecegim su uzerine dusunulse belkide cook guzel isler ortaya cikaiblir
Diplomasiyi oyun yönetimi kaldırsa ne olacak nötr kende anlaşırız

tunahan5566

Casus
Aşağıda 2 harita paylaştım. Haritalardan biri ilk 25 klanı içeriyor diğeri ise ilk 25'i, 12 klanla sınırlı tutan aşiret haritasını içeriyor. Renkler random ayarlandı. Özellikle ilk harita da seçmekte zorlanabilirsiniz. Düşünün aşiret olmayınca renk vermek, haritada renkleri bulmak bile ayrı uğraş. :) Gelelim konumuza iki resim arasında ki 7 farkı bulmanızı istiyorum. Yani asıl soru gerçekten oynamak istediğiniz klasik dünya bu muydu ? :rolleyes:

• Harita ve konu benim şahsi düşüncelerimi içerir. Görevim veya yetkim ile alakalı değildir.
  • Lütfen tartışmalarınızı birbirinizi suçlamadan yapın. Kimsenin %100 masum olduğunu düşünmüyorum. :)

Sayın Tibelda bakın burası TÜRK SERVERİ . Yani Amerikada İngilterede bu oyun demekki çok tutulmuyorki böyle serverlar var ama dediğim gibi Tr de bu biraz daha zor . Biz kalabalık oynamayı seven insanlarız ve bu oyunda herkesin artık bir tanıdığı var haritayı açsak klan birleştirebiliriz yani . Bu konuşmalar her dünya açılırken geçiyor hala da aynı şekilde oynuyoruz . Yani kurallar bazen sadece kural olarak kalır. Bilmem anlatabildim mi :)

tunahan5566

Casus

Lakin..

Neyse klandan ciktiginda bir daha destek almama gibi vs bunun kurallarini dusunursek bulabilirz bunun gibi kati kurallar ile de gizli diplomasilere engel olabiliriz

Diplomasiyi hala birilerine oyundan yazıp kuran var mı ya whatsapptan yazıyor herkes.

Sayın tibelda yönetiminize daha önce yazdığım yazıyı dikkate almadınız şimdi buraya BUNLARI yazmanız elverişsiz;siz bilmiyor olabilirsiniz ama bu serzenişte bulunduğunuz konuları nasıl çözebileceğinizi size yazdım;konu burada zaten oyuncuların sebep olduğu açıklar ve bunları oyuncuların inisiyatifinde eleştirmeniz ve onlardan çözüm beklemeniz mantık dışı; konuyu nasıl çözebileceğiniz konusunda tecrübelerime başvurabilirsiniz diyeceğim ama bunun için yönetim olarak şu soruyu en üst perdeden tek bir ses olarak sormanız gerekir. Soru şu:Biz bu soruna ve *ileride yaşanacak sorunlara* çözüm bulmak istiyormuyuz yoksa aynen devammı edelim.İşte bu soruyu moderatörler olarak kendi aranızda tartışın ve bir karara varın sonra benim gibi insanları bu konulara çözüm bulmak istediğinize inandırabilirisiniz.

Tibelda

Emekli Görevli
Bu konu dünya özellikleri tartışma konusu yada geri bildirim konusu değildir. Baştan söyledim şahsi düşünceme yönelik bir konudur. Herkes istediğini ifade edebilir. Konunun amacını farklı algılamayın yeter ki. :)

• Harita ve konu benim şahsi düşüncelerimi içerir. Görevim veya yetkim ile alakalı değildir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.