Dejavu - Şarbon Savaşı

kılbıll

Baltacı
Bunlar selhonun oyunları olabilir kankaları şarbon bitmiş durumdaya nasıl kurtarırım onları 2 tane küçük multisiyle saldır eşkiyayla dejavuyu savaşa sok şarbonda rahatlasın bu ara dejavuyla çok savaşmak istiyosun selho çık eşkiyadan kur tekrar klanını görelim boyunun ölçüsünü

DeletedUser38532

Ziyaretçi
Eşkiya Bunu bilinçli yapyor görünen o .
selo melo ordan yüz bulmsa bunu yapmaz eşkiyanın endi terciği .

DeletedUser61081

Ziyaretçi
Bazı arkadaşlarımız hakkında sığınmacı,korkak vb gibi ifadeler kullanılmış yollarına bizimle devam ettikleri için.. Ben oyuna gelip , klanin basina gectikten sonra klana gelen her bir arkadasim bu klana ben cagirdigim icin benim davetim uzere gelmistir.. Bahsi gecen arkadaslarim henuz o bolgede kimsenin savasi yokken orada saygidan once istila varkende bizimle oynama isteklerini bana iletmislerdi.. o zaman bu bolgeden katilim yapmanin planlarimizda olmadigi belirtmistim kendilerine.. sonrasinda ise istila ve saygi diye iki klan ayrildiginda baris teklif edildiginde ise savasmadan baris olmaz , sizin pasiflerinizi toplamamiz lazim baskalarindan once, sizlerde bizim pasiflerimizi toplayin bari demistim.. bu konusmadan zaten cem inde haberi vardi.. hatta saygi istila klanlariyla sonuna kadar savasildiginda suraya kadar ilerleyecegiz gerisini dejavu alacak diye cizgi bile belirtmistim ki mevcut durumda belki savasimiz daha uzun sure devam edebilecekken malum yaz gelince birakma furyasinda arkadaslarimiz kapilmis, pasifleri yuzunden savasamaz olmustu ki ..bana oyunu birakicaz abi sizinle savasiyoruz tek bari gelin siz toplayin derken o da neyin nesi dejavudan birileri cok iyi tanidiklari birilerinden haberi aliyor ve bunu bana demelerinin ustunden daha 5-6 saat gecmeden hemen bos beles koylere konmak icin eyesblack cemden habersiz savas aciliyor.. Bende ne yaptim arkadaslarimizi oyun birakmamalari icin oyuna devam etmeleri icin ISRAR ETTİM.. arkadaslar siginmamis yani benim israrlsr sonucu oyuna devam etmisler ve bizim klanimizla birlikte yola devam etmeyi secmislerdir.. mevcut durumda cikarilacak iki ders var.. birincisi siginma yok .. ikincisi ben o kadar iyi niyetliyken benim iyi niyetimi suistimal edip adamlar birakiyoruz koyleri sana derken birilerin abileri gelip bana birakilan koylere cokme hevesine girmeyecek.. o haberi yetistirenleri sildik haritadan maçası yiyipte kimse abilik yapamadi arkasinda duramadi.. ben simdi bana guvenen inanan bu arkadaslarimin arkasindayim.. birileri once kendi samimiyetsizligini dusunsun , tartsin ..

bunun haricinde varsa yanlis bir durum ben oyuna bakamadigim icin bolgede kamasutraw8 sinan ve eyesblack cem cozum olurlar.. istediginiz 110 saatten benim oyuncularimin arkasina atilan barbarlarsa 10 koy verip , alinmamasi gereken yerden alinan 50-60 barbari bende aldiririm.. once herkes kendi arkadaslarinin haritada ne yaptigina baksin..

Biz genel forumda cigirtkanlik yapmak yerine varsa anlasmamazlik olunan durumlar ozelden konusmayi seciyoruz.. sizlerde bir diplomatiniz varsa ki var.. birakin o bizden su anda orayla ilginen arkadasimiz olan sinan hocamla gorusup halleder..

DeletedUser38532

Ziyaretçi
nart anladıgım kadaryla sen o arakdaşları klana aldıktan sonra bızden aldıkları koylerı hiç görmememişsin.

DeletedUser38532

Ziyaretçi
birde o gecenlere eskıyaya gectııgı ıcın saıgınmacı denmıyor msjları okursan sıze gecen elemanlar sarbon ve oyuncularını akılları sıra soyle oyuncu boyle ekıp dedıklerı ıcın usutu kapalı sarbona olan sempatılerını dıle getırmısler bunlara ıstınadende arkadaslar gereklı cvbı vermı .
madem sarbona sempatın var gececeksın sarbona ordan konusacaksın .
sarbonda su an sızın yaptıgnız gıbı yptı aldı bolgedekı tum oyuncu ve klanları sonra anket yaparak bıze savaşa geldı ortd yaapılan bır fırsatcılık varsa bunu yapan bana gore hem eskıya hem dejavu olmustu.

DeletedUser61081

Ziyaretçi
nart anladıgım kadaryla sen o arakdaşları klana aldıktan sonra bızden aldıkları koylerı hiç görmememişsin.

Ustadim bizden alinanlar oldu , sizden alinanlar oldu .. gelip kita 47 den barbar toplayanlar oldu vb .. ben hep biriktirdim bunlari soyledim bu durumlari da ozelden dile getirdim onune gecilmedi hep devam etti hep devam etti.. ben kendi arkadaslarimdan cok laf yedim .. ben bakicidayken yine ortaligi karistiran oyuncunun yan hesaplarindan icimizden alinan koyleri olmus bu tarz alimlarin yapilmayacagina dair sinan ve cem konusmustu, bunlari da sinan hocam bilgimiz dahilinde organize edip aldirdi.. verilmesini beklemek yerine.. kimse kimseyi savasa sokma gayretinde degil , kaldi ki savasmak ve anlasmayi bozmak icin bahanelere ihtiyaci yok iki klaninda anlasmamiz belli stratejim bozmayi gerektiriyor der bozar , 10 gun sonra savas baslar.. bizim bu yonde bir gayretimiz yok.. hatta lord fatih34 nickli bir oyuncu vardi baska klandan oyuncuyla mesajlasmasi geldi dejavu ile eskiyayi savasa sokup sarbonun alt bolgesine kacicam koyler hazir diye tuttum bu oyuncuyu da koyleri sizin bolgenizde sayilir diye koylerini de sizden bir oyuncunun toplamasi konusunda oyuncuyla anlastim aralarinda ozel husumet oldugunu belirttigi icin.. ben anlasmamizda oldukca iyi niyetli yaklasip hep kendi arkadaslarindan laf yiyen kisi oldum.. 1,5-2 aydirda idare eden , ödün veren taraf oldum.. sizlerden birileri benim uzunca zaman tattigim bu duyguyu tatmaya basladiginda hemen foruma gelip lafini eder oldu.. hicbir eskiya oyuncusu 1,5-2 ay boyunca koyleri alinirken , alakasiz yerlerden dibinden barbar toplanirken gelip buraya yazdi mi yazmadi.. herkes bana yazdi.. bende gelip buraya tek kelam yazmadim.. ben her seyi goruyorum leon-qq hocam..baska arkadaslari elestirirken, kendi ozelestirimi de yapabiliyorum .. bizimde hatalarimiz yanlislarimiz yok mu var.. ama dedigim gibi bunlarin konusulmasi gereken yer burasi degil.. ilgili arkadaslar telefonda,skypeta konusurlar..

kılbıll

Baltacı
Güzel demişsinde dejavu klanından da kaç oyuncu bu tür olaylar yüzünden ya oyunu bıraktı yada pasife geçti anlaşma olduğu gece 12 den sonra alınan köyler geri verilecek dendi ama sizin aldığınız köyler geri verilmedi bu son olaylardan sonra konu çözülüp halledildi arkadaş sizin klana geçti mis atan kişi sizin klandan çıktı bizim eşkiya oyuncularıyla bi sorunumuz yok saygıdan gelen oyuncular bu başlık altında hep şarbon fanatikliği yapıyor bizde ona karşı diyoruz ki o zaman şarbon o kadar iyi bi klan eşkiya yerine oraya geçip bizle savaşsaydınız

DeletedUser

Ziyaretçi
Güzel demişsinde dejavu klanından da kaç oyuncu bu tür olaylar yüzünden ya oyunu bıraktı yada pasife geçti anlaşma olduğu gece 12 den sonra alınan köyler geri verilecek dendi ama sizin aldığınız köyler geri verilmedi bu son olaylardan sonra konu çözülüp halledildi arkadaş sizin klana geçti mis atan kişi sizin klandan çıktı bizim eşkiya oyuncularıyla bi sorunumuz yok saygıdan gelen oyuncular bu başlık altında hep şarbon fanatikliği yapıyor bizde ona karşı diyoruz ki o zaman şarbon o kadar iyi bi klan eşkiya yerine oraya geçip bizle savaşsaydınız

Anlaşmaya harfiyle uyduk...

Hatta anlasma olmadan once 300 kami kendim atirdim bolgeye ve atan arkadaşlar klana girip ziyaret etirmek istemediler...

Bu adamlar klanda surekli kami ve destek konusunda hep aktif olan adamlarimizdi... klandan cikip yeni klan kurdular... sirf size dalmak icin biz bunlara savas acip dedik diplomasi uymayan ipini biz cekeriz dedik ve 6 7 kisi idiler ve suan onlar oyunda yok sizinle anlasmamizdan dogan catlaklardan biri...

Yani verdigimiz sozun hep arkasinda durduk barbar konusunda siz biraz ileriye donuk hamlelerde bulundunuz gene kimse birsey demedi...
Ama biraz daha anlayişli olunmasinda gayret gostermelisiniz...

Klana gecen arkadaşlar hakinda siğinmaci lafinida kullanmayin ...

Şarbondan size gecip kendi arkadaşlarini vurup savasin kaderini değistirenler oldu...

Hatta eski mesajlari var size neler neler dediler...
Ama ne oldu klana aldiniz ... şimdi bu arkadaşlara biz kalkip siginmaçi doneklermi dememiz mi lazim...
Hayir bu oyun ve oyun sadece savas degil bazi hamleler yapilarak ta yon verilir biz oyuncularin kararina saygiliyiz sarbonda olur kalkar dejavu ya gecer savasir umrumda olmaz o oyun aynlayisidir...

Fakat bize gecen arkadaslara laf atarken kendi klaninda sonradan aldigin adamlara aslinda siginmaci demek istyorsun
Benim klanima gecen biri icin bunu dusunuyorsan ayni fikir size gecen icin de aklindan geciyordur...
Yani suan ayni klanda oynadigin sonradan alinanlari biraz dusunerek onlari boyle kucuk dusurerek konusmaniz o adamlara ayip oluyor gecenler belidir alinanlarda belidir mesajimi alan almistir....

DeletedUser38532

Ziyaretçi
TAM bir komedi birsürü şeyler olmuş ama kimsenin kimseden haberi yok :D
burda yazılıp çizilenlerin yarısı yanlış bilgi

DeletedUser

Ziyaretçi
TAM bir komedi birsürü şeyler olmuş ama kimsenin kimseden haberi yok :D
burda yazılıp çizilenlerin yarısı yanlış bilgi

Bençe yanliş birsey yok herkez işine geldigi gibi goruyor sen yapinca birsey yok ben yapin kiyamaeti kopar 2 taraf icinde ayni sen ben dedigime bakma...

Lort ultimate yanliş seyler konusmam birde burayada oyle cok yazmam

DeletedUser

Ziyaretçi
Arkadaşlar hepimiz uzun yıllardır bu oyunu öyle yada böyle oynuyoruz..Bir klanla savaş yapılır savaş kazanılır aktıf olan oyuncular kazanan takıma geçer bu bölgede bu oldu..o onun koyunu aldı bu bunun koyune mis cıktı olacak olmayacak diye bir şey yok ancak bunları konuşarak haledeceğiz konuşarak anlaşamadığımız yerde ise o zaman savaşacağız..koca koca adamlarız ve hala o onun fantıgı bu bunun fanatiği demek bence yanlış herkes tercihleriyle yaşar bizimde iki dost klan olarak bunlara saygı göstermemiz lazım ..

DeletedUser38532

Ziyaretçi
eskıyanın bolgesı olmadıgı halde barbarlar alınıyor
eskıya bır klanı bunyesıne bır klan katıyor ve sonra burası benım bolgem dyerek oyuncumuza op yapılıp koylerı toplanıyor ne yapalım sımdı hıc bırsey olmamıs gıbımı yaplım :D

DeletedUser

Ziyaretçi
erol hocam yapmayacaksın konusacaksın :)

ortada bır yanlış varsa yanlışı çöze bilecek kişilere yazacaksın. formdan degil.. oyundan msj atacaksın :)

ben her daka burayı takıb edemıyorum dejavudakı dostlarımın sorunları varmı diye :))

eşkıya bölgede oyunculara op yapmadı ben bu konuyu cemle konuşup haletıgımı dusunuyorum eyer op olsaydı k57 de koylerı alınınan

arkadaşların tüm koylerı alınırdı işi yarım bırakmazdım sizin sölediğiniz zihniyete olsaydım eyer...

yanlış konuşarak düzeltilir! formdan kaos yaratarak degil siz uzun yıllardır bu oyunu oynayan biri olarak bunu belkide benden daha iyi

biliyorsunuz...kımse oyundan bana msj atmasa bakın şöyle bir sıkıntı var burda yanlış var v.s gibi cözüm bulamayız buna dair..

DeletedUser30626

Ziyaretçi
bu oyunda savaşırsın galip gelirsin mağlup tarafın işe yarayacak oyuncularını alır bünyene katarsın. kimse buna laf edemez.

lakin alttaki mesajıı dikkatle okuyalım ilk kim kime sığınmacı demiş.

Alıntı İlk olarak Selo başkqn tarafından gönderildi Postu Görüntüle
eğer şimdiye kadar oyundaki pasiflerin ne olduğunu öğrenmediysen klan kurucuna yaz sana detaylı yazsın.senide biliyorum tnt zamanında haritadan silinıcektin bana mesaj atmıştın o günleri unutma nerden geldiğini dejavu kaçtın sonra abinin refarans ile ve orda tutunmayı başardın şimdi burda bana oyun dersi verme 2 opta en iyi oyuncuları yıkılmış en iyi oyuncu 2 opta yıkılmaz önce bunu öğren kendini iki opluk görüyorsan o senin düşüncen oyun anlayışın

sen kalkıp müdahil olmadığın bir savaş başlığında taraflardan birinin oyuncusuna kendinin nerden geldiğini unutarak sığınmacı dersen onlarda sana sığınmacı der. olaya tek taraflı bakmamak lazım. öncelikle bu arkadaşın bu mesajını görelim.

lakin herşeyin konuşularak halledileceğine sorunların aşılacağına inanıyorum. neticede dünyanın başından beridir eskıyanın tutumu benim hoşuma gidiyor. kaypak klanlar temizlendi sonunda güzel savaşlar oluyor. dirençli klanlar kaldı zevk alıyoruz. lakin her klanın içerisinde kaypak oyuncular var. bunlara dikkat etmek lazım.

dünya kapatmak için finale kimler kalır bilemem ama dejavu eskıya kalırsa illaki savaşacaz demektir. ozaman herkes kozlarını oynar stratejilerini geliştirir. bir galip birde mağlup çıkar. ama ne olursnuz bu savaşın çıkma sebebi yalnızca dünyayı kapatma hedefi olsun. aksi halde böyle böyle ucuz oyunlar nedeni ile iki klan birbirine girerse her iki tarafın büyüklüğüne yazık olur.

bizler neden büyük klanlarız biliyor musunuz? bu tarz küçük mevzuları çabucak aşıp üstesinden gelebildiğimiz için. artık bu oyunda çok az köklü klan kaldı. eskiden diplomasiler sağlam olur kolay kolay bozulmazdı. yapılan yanlış varsa diyeti ödetilirdi. düşmanlıklar keyifli olurdu. neden bu hale geldi bu oyun. eski savaşlarınızı bi düşünün. bir klan komple silinene kadar girmezmiydik. yenilen klan komple hesap silip gitmezmiydi. daha 8 aylık dünya 4 tane büyük klan kalmış diğerleri onların çatısı altında zorlu bir savaşa girince bölünmeler kopmalar başlıyo. aslında bizim onlarla alakamız yok. biz şurdan gelmeyiz vs. biçok dalga yaşanıyo. sanırım bu oyunu bizler bu hale getirdik.

dünyada şuan en az 20 klan 10 da büyük savaş olması gerekirken 3 savaş var. bunlar da olağandışı bişey olmazsa 1 aya sonuçlanır:D

DeletedUser61081

Ziyaretçi
Esvart in yazdiklarinda yanlis yok eksik vardir.. eskiya nin bir klani bunyesine katmasi olayindaki durumu da kendinizde arayacaksiniz.. YİNE SOYLUYORUM savas bitip adamlar bana hesap silecem koyleri gelin alin dediklerinin uzerinden 5-6 saat gecmeden sizden biri BELESE konmak icin ESKİYA TOPLAMASİN diye hesap silen adamlara savas aciyorsa, bu savasi acan arkadasinizin samimiyetsizligi sonucunda olan olaydir, arkadaslari birakmamaya ikna ettik ve bize katilmislardir.. bolgede dolayisiyla ESKİYA bolgesi olmustur... yine o sizin ortaligi karistiran tanidiginiz velet multilerinden kamileri bize atip atip icimizde kalan koyleri sizlere verirken kusura bakmayinda ben tatilde olsam bile arkadaslarim bu duruma goz yumamazlardi.. Mevcut yazdiklarimda da herhangi bir yanlis yalan abartma vb yoktur.. kendi ozelestirinizi yapin.. bizim yerimize kendinizi koyarak.. Gelipte 110 saatten arkadaslarimin dibinden barbar almanin amacini da anlatirsaniz , biz yanlis anlamisiz sizi kusura bakmayin deriz geregini de yapariz.. ;)

DeletedUser61081

Ziyaretçi
Bordolumavim in selodan alinti yaptigi konusmadaki uslubu da dogru bulmadigimi belirteyim.. mesajimi yazarken sen yazmissin o ayrintiyi kacirmayalim..

Klanlar ve cozumlerle ilgili yazdigin seylere de katiliyorum.. bburada tartismanin alemide yok diyorum fakat laf ustune laf gelince devam ediyor.. ozelden konusur kamasutraw8 sinan hocam ile eyesblack cem hocam bir cozum getirirler..

DeletedUser59546

Ziyaretçi
daha dün eşkıyaya sığınan birinin bunları söylemesi ayrı bi ironi ne yapacaktım klan olmayı beceremeyen maniaka mı geçecektim yoksa şarbona mı sen daha dün siz bana saldırmayın diye mesajlar çeken adam değil miydin? w1 den beri oyuncusun güya köy dosyana bak arada kendi klanından başka kimden köy almışsın şimdiye kadar acaba?

madem şarbona bu kadar sempatin vardı yanlış yere sığınmışsın dostum. neyse al ekibini geç şarbona yada kendi klanını kur kapışalım. müt klana geçip ortalığı karıştırmaya çalışmak çokda gerçekçi durmuyor.

senin bu tavırların bana bir atasözünü hatırlattı. çınar ağacının gölgesinde yatan köpek ağacın gölgesini kendi gölgesi sanarmış. hadi bu sayfadan yol al.

[sıze=3]bu yazıları okumadın sanırım erol hocam..

şarbon sempatisi demişsiniz eğer öyle olsaydı bunu zamanında yapardım..ilk şarbon savaşı başladığında hem sizden hem onlardan teklıf geldi arkadan vurmak istesem o zaman vururdum ama ben bu oyunda duruşumla biyerlere geldim her iki tarafada söyledim tarafsız kalacagımı bunu cem ve rıdvan abiye sorabilirsinz.oyunda sadece kendi klanında arkdaşın olucak diye bir durum yok benım şarbonda dejavuda eşkiyada heryerde tanıdıgım arkaşlar var.sempati konusuna gelince oyunun hakkını veren oyuncular unutulmaz silinir ismi kalır tıpkı *jookeer* serhat arkadaşım oldugu gibi sizdeydi hala kendisi ile konuşuyorum.wolce hakkında yorum yapmam konuları başka yere çekip benım üzerimden yorum yapmanız hoş değil hiç bir üye eşkiya klanıdayken size saldırı cıkarmamıştır.alınan barbarlar haricinde herkesin köy güvenliği kendisinden sorumludur arkadaşlarımızda bu yönde hareket ediyo.110 saaten mis atıp dibinden barbar almaya çalışan her oyuncudan art niyet ararım..konuyu fazla uzatmıcam sizden ricam klanımızda özelden üyelere tehdit mesajları atmayı bırakıp direk eşkiya yönetim nart ve sinan abiyle iletişim geçerseniz sorun varsa hızlı şekilde çözülür.bordomavim hıghut61 oyuncu ile daha önceden kaynaklanan polemiktir bunu sen bilmiyorsun elit dağıldıgında bize gelip dejavu vurucam oyunu bırakıcaz diyen adam mesajların ekran görüntüsünü joker atmıstım sonra ertesi gün size giren adam ne denir bunun cevabını bana verırse bnde sana hak verıcem.bu konu dışında eşkiya savaşında beşiktaş nickli oyuncuyu savunma desteği verdi dejavu sa oldugu halde eşkiya sınırına destek atmak demek orda sizin başka amaçlarınız oldugunu ortaya koymaktadır ve o 2 oyuncuyu o sınıra yönledıren sizdiniz ne zamanki onlar düştü gece bizi arkadan vurdunuz bunuda biliyoruz bundanda haberınız vardır.bazı hamleler yaparken karşı tarafı saf sanmayın herkes herşeyin farkında
iyi oyunlar...

DeletedUser38532

Ziyaretçi
Esvart in yazdiklarinda yanlis yok eksik vardir.. eskiya nin bir klani bunyesine katmasi olayindaki durumu da kendinizde arayacaksiniz.. YİNE SOYLUYORUM savas bitip adamlar bana hesap silecem koyleri gelin alin dediklerinin uzerinden 5-6 saat gecmeden sizden biri BELESE konmak icin ESKİYA TOPLAMASİN diye hesap silen adamlara savas aciyorsa, bu savasi acan arkadasinizin samimiyetsizligi sonucunda olan olaydir, arkadaslari birakmamaya ikna ettik ve bize katilmislardir.. bolgede dolayisiyla ESKİYA bolgesi olmustur... yine o sizin ortaligi karistiran tanidiginiz velet multilerinden kamileri bize atip atip icimizde kalan koyleri sizlere verirken kusura bakmayinda ben tatilde olsam bile arkadaslarim bu duruma goz yumamazlardi.. Mevcut yazdiklarimda da herhangi bir yanlis yalan abartma vb yoktur.. kendi ozelestirinizi yapin.. bizim yerimize kendinizi koyarak.. Gelipte 110 saatten arkadaslarimin dibinden barbar almanin amacini da anlatirsaniz , biz yanlis anlamisiz sizi kusura bakmayin deriz geregini de yapariz.. ;)
güzel kurgulamıssın

DeletedUser61424

Ziyaretçi
Selo sen iki gündür konuşulanları ya kavrıyamamışsın yada dalga geçiyorsun; "hiç bir üye eşkiya klanıdayken size saldırı cıkarmamıştır."

eski klanınızın ismi saygı. ama saygıdan bir haber oynuyorsunuz bu oyunu. günler öncesinden aldığım köylere müttefik olmamıza rağmen mis çıkıyor oyuncularınız. ve ardından burası çok önemli dikkatli dinleyin. KARŞI TARAFA MESAJ ATMAMA RAĞMEN NEDEN SALDIRIYORSUN DİYE. mesaj okunuyor ama cevap atılmıyor. ben burada bir artniyet ararım arkadaşım. bu saygısızlıktır. hakarettir. yok benim haberim yok filan diye bahanelere sığınacaksan o zaman burada da atıp tutmayacaksın. eşkiyadan davet geldi geçtim. ve buna ragmen saygı oyuncuları eşkiyadan çıktılar köyleri almak için. yahu bu kadar olmaz. terbiyesizliğinde bir sınırı var[/QUOTE

Bunu ya okumadın yada görmezden geliyorsun.sonrada benim üzerimden yorum yapmanız hoş değil dyorsun.olay sana söylendiğinde patavatsızca "kim atmış?,haberim yok"dedin.Dön bi kendine bak lütfen...