Classic World 5 Kısaca bugüne kadar neler yaşandığının özeti

DeletedUser52610

Ziyaretçi
ben zevk alamıyorum artık, o nedenle bırakmaya çalışıyorum, sigarayıda bırakmaya çalıştıgım oldu gerçi 2-3 ay dayanıp geri başladım. Bu konu hakkın da ne yapabiliriz :D

Olay kafa da bitiyor kafada :D kafanda bitirdin mi sigarayı da bırakıyon :D mesela bende küfür etmeyi bırakmak istiyorum ama bu kadar küfür olmadan tanımlayamıycağım cisimler insanlar varken nasıl bırakabilirim ki :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Olay kafa da bitiyor kafada :D kafanda bitirdin mi sigarayı da bırakıyon :D mesela bende küfür etmeyi bırakmak istiyorum ama bu kadar küfür olmadan tanımlayamıycağım cisimler insanlar varken nasıl bırakabilirim ki :D

Hadi hani olay kafada bitiyordu bırak sende kufuru :D Sigara işi zor ya ben stres yapan adamım olmuyor bırakmıyorum :D

xIxSLayeRxIx

Ağır Atlı

bende bırakamıyom la sen özelden bana nasıl bırakabilirim yollarını anlatsana :D

DeletedUser28260

Ziyaretçi
Ulen bir kere de kabul edin GöLGe klanının kurucusu benim benim kurucusu oldugum klan uzerinden bana şekil yapıyorsunuz.
ben GöLGe yi mehmetle beraber kuran adamım
benim başkanlık ettigim w7-w11 dönemine aittir.

Ya osman ben kurucusuyum konuşuyorum rahatsız oluyorsunuz, sizler şakşakcısısınız.

Başka sözüm yok hakim bey

bolubjk*

Ağır Atlı
Töbe yarabbi :)
Hala devam mı ediyor burası:) Ne acıymış be ya bitmedi gitti :) fırıldak gibi dönmek şimdi de bozuk plak gibi dönmeye çevrilmiş:)
Bi önceki yazımda da dedim burada konuşulmayı hak eden başka durumlar var. Bana yada bize bişey söylense de gülün geçin yorum yapmayın arkadaşlar lütfen artık yeterince yine üzerimizden prim yapılıyor.

İyi seneler arkadaşlar cümleten, alarm ve udw ye c5 de başarılar dilerim.

DeletedUser28260

Ziyaretçi
Benim gibi sadece forumları takip eden yazı yazmayan birine bile yazdırdın sinser tebrik ederim
istediğin ilgiyi çektin yine :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Bolubjk*

Mehmet , Her şeye ragman geçmişi zedeleme, bak arada başka insanlar var diye sustum uzatmıyorum sende zorlama. Tamam olm ben sattım sizi ben şunu yaptım bunu yaptım. Acım da var. hepsi benim. Ama susun be bilader. Burada konuşulmaya deger başka konular var diyip diyip bana salça olmayın... Hadi senin de yeni yılın kutlu olsun öpuyorum gözlerinden...

Spirit*

Zamanla alışırsın sende sorun yok :D Dur tahmin edim. Sende GöLGe oyuncususun benden çok emek verdin falan, beni hiç görmedin klanda hiç bir emegim olmadıgını falan duşunuyorsun dimi dogru mu :D Gun geçmiyor ki çıkıp birileri bunları iddaa etmesin :D

Mutlu yıllar herkese

DeletedUser

Ziyaretçi
bolubjk beni davet etti abı gel sende katıl aramıza ben oynamayacağımı söyledım sonra baktım classic la biraz takılayım dedim actım bır hesap bolubjk den davet istedım atmadı bıle ne hallere düşdük:) nıck farklı ve kendını tanıtmayınca böyle oluyor demekkı sonra sınserden davet ıstedım ve attı gölge klanına gectım bayada savastım :)forumdakı kadar aktıf deyıller oyunda bolubjk yı oyunda görmek mumkunde olmadı zaten:) klan ıcın cabalayan arkadaslar vardı gölge klanı stratejık hata yapmasının bedelını ödedı acemıyız klanı 5/6 klan kurarken toplama ekıple gölgeye saldırırken gölge klanı ıkı uc klanda kaldı bolgedekı oyuncuları toplayan acemıyız klanı psıkolejık ustunlığude elıne gecırmıs oldu toplama elemanları yıkmaktansa ekıbıne alan acemıyız gölgeye şans tanımadı benım harıtamda 15 taneden fazla düşman vardı sadece:) dört bestanesını bıraktırdım ama nereye kadar amacım bıraz kesım yapmak sonrada bırakmaktı dostlara bıraz yardımcı olmaktı fakat dostların kavgasını görmek yenılgıden dahabuyuk acı oyun nıhayetınde bu world olmazsa otekınde olur ama araya soğukluk helekı kavga girmesi kötü yanlız kırgınım benı hıc takmadınız:):) la msjlarıma bıle bakmıyordunuz :)

DeletedUser

Ziyaretçi
bolubjk beni davet etti abı gel sende katıl aramıza ben oynamayacağımı söyledım sonra baktım classic la biraz takılayım dedim actım bır hesap bolubjk den davet istedım atmadı bıle ne hallere düşdük:) nıck farklı ve kendını tanıtmayınca böyle oluyor demekkı sonra sınserden davet ıstedım ve attı gölge klanına gectım bayada savastım :)forumdakı kadar aktıf deyıller oyunda bolubjk yı oyunda görmek mumkunde olmadı zaten:) klan ıcın cabalayan arkadaslar vardı gölge klanı stratejık hata yapmasının bedelını ödedı acemıyız klanı 5/6 klan kurarken toplama ekıple gölgeye saldırırken gölge klanı ıkı uc klanda kaldı bolgedekı oyuncuları toplayan acemıyız klanı psıkolejık ustunlığude elıne gecırmıs oldu toplama elemanları yıkmaktansa ekıbıne alan acemıyız gölgeye şans tanımadı benım harıtamda 15 taneden fazla düşman vardı sadece:) dört bestanesını bıraktırdım ama nereye kadar amacım bıraz kesım yapmak sonrada bırakmaktı dostlara bıraz yardımcı olmaktı fakat dostların kavgasını görmek yenılgıden dahabuyuk acı oyun nıhayetınde bu world olmazsa otekınde olur ama araya soğukluk helekı kavga girmesi kötü yanlız kırgınım benı hıc takmadınız:):) la msjlarıma bıle bakmıyordunuz :)

Sen böyle söyleyince üzüldüm abi. C5 aklımızdakinin yanından bile geçmedi. Sende gördun göruyorsun problemleri :) Yoksa takmama gibi bir durum olmaz... :)

DeletedUser

Ziyaretçi
ben kendımı tanıtmadım orası işin espırısı ama cok zor oluyormus la allahtan forma pek aktıf katılacak vaktım yoktu gölge klanı eğer ılk baştan acemıyıze gıden 30/40 ıyı sayılabılecek oyuncuyu elınde tutsa klana alabılseydı acemıyızı yıkardı elemanlar ful multi desteğındeydı ve savunma kasıyorlardı elemanlara hesap dayanmadı bırını yıkıyordum başka hesaptan bana msj bıle atıyordu kmkz yapıyordu :) acı olan gölge klanının böyle gercekten acemılerden olusan bır klana yenilmesıydı bunuda acemıyızdekı bırkac aktıf ıyı oyuncunun basarısı stratejıyı ıyı uyguladılar ve gölge klanını kalabalık sayılarıyla toplama ekıple mesgul ettiler zaten misler cıkmaya baslayıncada gölge gıbı saldırı kasan klanların eğer rakıplerıne ustunluk sağlayamadıysalar sonunun gelışi demektir

DeletedUser

Ziyaretçi
ben kendımı tanıtmadım orası işin espırısı ama cok zor oluyormus la allahtan forma pek aktıf katılacak vaktım yoktu gölge klanı eğer ılk baştan acemıyıze gıden 30/40 ıyı sayılabılecek oyuncuyu elınde tutsa klana alabılseydı acemıyızı yıkardı elemanlar ful multi desteğındeydı ve savunma kasıyorlardı elemanlara hesap dayanmadı bırını yıkıyordum başka hesaptan bana msj bıle atıyordu kmkz yapıyordu :) acı olan gölge klanının böyle gercekten acemılerden olusan bır klana yenilmesıydı bunuda acemıyızdekı bırkac aktıf ıyı oyuncunun basarısı stratejıyı ıyı uyguladılar ve gölge klanını kalabalık sayılarıyla toplama ekıple mesgul ettiler zaten misler cıkmaya baslayıncada gölge gıbı saldırı kasan klanların eğer rakıplerıne ustunluk sağlayamadıysalar sonunun gelışi demektir

Ya planlama hatası oldugu kesin. benden ufak bir ekip istedi başlarken mehmet ufak bir ekip başlattım... Classic ilk deneyimimizdi ve zorlandık işin dogrusu. Hani alışkın degiliz temposuna, birde şöyle bir durum var iş guç yogun oldugum bir dönemdi. Sadece PUSULA oldugu için her şeye ragmen gelmek istedim olmadı. Her şeye ragmen degiştirebilirdik durumu. Yönetim kadrosu belli degildi her iş apo ve samet uzerinden yuruyordu ilk 3 gun bunu degiştirmiştim yeni yönetim hazırdı, yapılacakları da ayarlamıştık diplomasi işi olmasa farklı olurdu... Her şeyde bir hayır varmış ben de tanımadıgım için çok kuçumsedim ACMYZ ekibini ama tamamı raidcall da surekli koordine olan muhabbet şu bu saglam olan bir klan bu nedenle işimiz hiç bir zaman kolay olmazdı. Ama hala aynı fikirdeyim diplomasi yapıp PUSULA ya kafa tutsak ne olacaktı. Bu ismi bir daha kullanamamak vardı işin ucunda gelen başarısızlık sebebi ile. Şimdi tum suç bende gibi. Ama en azından bu ismi hala kullanabilecek durumdalar. Keşke biraz da bunun farkında olsalar.

DeletedUser

Ziyaretçi
yenılgı olabılır pusulanın c5 dekı klan tanıtım yazsısnı bılıyorsun herkese meydan okuyan bır yazıydı sonuc yenıldıler w8 e bızı davet ettıler geldık sonuc yenıldıler ama c5 e bakınca klan tanıtım yazısına bakınca cok curretkar olabılıyorlar netıcede gölge klanıda bır oyunda yenılmıstır bu önemlı bırsey deyıldır acamıyızle ta basta bırlesılebılseydı harmanlanılabılseydı ıyı bır ekıp cıkardı elemanlarda sağlam savunma var:):)
bak o ısı ıyı becerıyorlar böyle bır ekıbı gıyotıne katsam bızı kımse yıkamaz bız saldırı onlar savunma udw ye kestırdıklerı savunma ıle ben beş world kazanırdım:):) köyu alıyorlar akşamdan duvarsız köye yığıyorlar savunmayı udw yıkıyordu sabah köy yıne udw de:) gölgede acemıyız klanlarıda yarım klanlardı belkı erken bırlesebılseydıler world u kapatabılırlerdı kı eğer udw alarm ıttıfakı olmazsa bunu rahatta basarabılırlerdı

DeletedUser

Ziyaretçi
Bende C5 serüvenimi anlatayım o halde :) Bu arada Erdem güzel bir başlık olmuş başta belirttiğin şartlara uyulduğu taktirde bir tartışmanın çıkacağını sanmıyorum.

Benim c5'e ikna sürecim baya uzun sürmüştü hem Samet hemde Mehmet açısından. Samet aradığında artık telefonlarını dahi açmıyordum. Üniversitede son senem olması dolayısıyla oyuna hiçbir şekilde vakit ayıramayacağımı söylüyordum sürekli. Sonra w27 de Sametin oyunda tutmak için sürekli oyunu bırakanların boş beleş köylerini toplattırdığı hangman91 biz bıraktıktan sonra Bayrak klanına karşı nasıl bir aidiyet hissetmişse ortak whatsapp grubunda w27de Gölge yöneticilerinin arkasından kaçtı diyenlere sahip çıktı hatta samete gider yaptı. Bu duruma bi hayli sinirlendim ve başlamaya karar verdim ekibimi topladım. Asıl savaşı Pusulaya karşı yapacağımızı düşündüğümden bütün ekibimi Kuzeybatı sınırına yerleştirdim. Sonra Acemiyiz geldi, biz 2 klanken 6 klan başladılar ve daha korumalar dahi kalkmadan savaş ilanı verdiler. Savaşın zorlu geçeceği açıktı ve gölge oyuncu kalitesi olarak ne kadar iyi olsa da ortada bir yönetim boşluğu olduğu için organize olmuş 6 klana karşı kişilerin bireysel çabaları yetmedi ve birçok oyuncu silindi.

Ben gelirken yönetim işlerine karışmayacağımı belirtmiştim ancak öyle bir zaman oldu ki ani bir refleks verilmesi gerekti ve sirküler çektim ondan sonra ardı ardına mesajlar geldi. İnsanların gerçekten yönlendirilmeye ihtiyacı vardı. Çünkü sürekli bireysel savaşlar veriliyor forumda uyurken ordu yakalatanların raporları vs var ama karşılık vermiyoruz.Bu durum gölgenin dağılmasında en etkili olan eksikliklikti.Burada kimseyi suçlamak istemiyorum. Yönetimsel zaafın sorumluları kimlerdir, kimler taşın altına elini koymuştur kimler koymamıştır bunlar Gölge klanının kendi iç problemidir. Burada tartışmaya açmanın bir manası yok. Daha sonra Erdeminde başta anlattığı gibi 1-2 günlük Acemiyiz birleşme serüveni oldu, sonra iptal edildi vs. ortalık iyice çorba oldu Gölge artık dağılma sürecine girmişti uzatmanın milleti kıvrandırmanın hiçbir faydası olmadığını düşündüm mehmeti arayıp konuştum ekibimi aldım ve GIRGIR klanını kurdum böylelikle ortaya bir sebep çıktı ve klan dağıldı. Daha sonra bende hem derslerimin yoğun olması hemde hangman91 in zaten hiçbir geleceğini görmediğim için oyunu bırakma kararı aldım. Ekibimdeki arkadaşlar gerçekten çok emek verip gayet iyi kasmışlardı be gölgenin hiç ordu kaptırmayan nadir bölgelerinden biriydik ve oyuna devam etmek istediklerini söylediler bende pusulaya karşı savaşmaları üzere acemiyize yönlendirdim. Sonra hesap sildim. Diğer kıtalarda neler oldu bitti çok haberim yok açıkçası ben sadece kendi c5 anılarımı ortaya döktüm.

C5 te en beğendiğim oyuncu ise buraktır. Günah Benim hesabında olan burak hiç tartışmasız serverın en büyük mücadelesini vermiştir aynı bölgede olup ona yardımcı olmayı çok isterdim. Kendisini gerçekten tebrik ediyorum.

JunctionalRitm hesabında olan ve ekibimize sınırda gece gündüz savaşsın diye dahil ettiğimiz enis kardeşimizde serverın en beleşçisi ünvanını almıştır :) klanlar tarihinin en beleşçi oyuncusu ünvanını henüz sametten alamasa da şerefli 2.lik enistedir :))

DeletedUser57691

Ziyaretçi

Pardon sizin nickiniz neydi ?

DeletedUser

Ziyaretçi
O değilde yazıyı yazarken sadece ilk sayfayı okumuş ve konunun amacına göre yorum yazmıştım. Sonradan yazılanları okudum da ortalık iyice karışmış. Acemiyiz ve Gölge diplomasi görüşmelerinde sorumlu kişiler Erdem ve bendik, Mehmet ve Apo bu konuda görüşmeleri belli kriterler çerçevesine sadık kalmak şartıyla bizim insiyatifimize bırakmıştı. Skype görüşmesinde Serhat istemiyor nasıl olacak bu birleşme diye söylendi bende Serhat kim ki dedim doğrudur. Çünkü ben gölgede w14 w19 (arada bir server daha vardı hangisi hatırlamıyorum) ve w27 de oynadım ve oynadığım hiçbir serverda klana bir katkısını görmediğim için ve daha önemlisi Gölge klanları adına karar verme ve müzakerede bulunma yetkisi tamamen Erdem ve bende olduğu için söyledim. Serhat gölge klanının isim babası olabilir, ancak Gölge klanını yıldızlar karması haline getiren, birçok sağlam oyuncuyu klana dahil eden kişi Mehmettir. Bugün Gölge klanının bu kadar prim yapmasını sağlayanda Mehmettir, bana da belki şakşakçı diyeceksiniz sözlerinizin bittiği yerde ancak şimdiden belirteyim ki Mehmete benim kadar kızan laf edende olmamıştır kendisi şu anda onu övmemi hayretler içerisinde izliyor bile olabilir :)

Acemiyize arkadan vurma mevzusuna gelince, ben dediğiniz gibi bir plana hiç denk gelmedim. Skypeta bu konuyu uzun uzun konuşmuştuk hatırlarsanız ve bana sen yemek yaparken konuşuldu bu mevzular demiştiniz. Bulunmadığım bir yerde konuşulan konular hakkında yorum yapamam. Doğru söylüyor olabilirsiniz, yalan söylüyor olabilirsiniz. Benim bulunduğum görüşmelerde acemiyizi vururuz diye bir cümle geçti evet ama o da " bakın acemiyizle birleşmemiz bizim için mantıklı çünkü hem acemiyiz hemde biz yıpranıyoruz kıtalarını bizden önce kapatacak klanlar iki klanı da çerez gibi yiyeceklerdir" Açıklamasından sonra bazı arkadaşlar nasıl güveneceğimizi sordular çünkü o gece biz acemiyize büyük bir vurgun yapmıştık ve bu hamleyi kendilerini toparlamak için istediklerini düşünenler vardı dolayısıyla bunun bizi oyalamak için istendiğini düşünenler vardı. Ve bizde onlara "EĞER ACEMİYİZ YAMUK YAPARSA bizde onları vururuz, köy alımları gerçekleştikten sonra bizim gelişimimiz daha hızlı olacaktır yamuk yapmaları onların zararına olur dedik. Eğer gerçekten muhabbet buradan çıktıysa bu cümlelerin içinden bu sonuçlara ulaşmayı becerebilen arkadaşları tebrik ediyorum.

ulrich .

Yasaklı

Tahmin ettigim nickle oyunu oynadiysan guzel bir performansti.

Selamlar...

DeletedUser

Ziyaretçi
Sefa sefa sefa sen benim oldugum ve haberin olmayan bir skype göruşmesinde bana sallayan ben konuşmaya girince eyvallah iyiligimi duşundugun için ben ekibimi alıp gölgeden çıkayım o halde diyeen sefa degil misin ?

hangman91 kadar başınıza taş duşsun....,işte sorun da burada hangman91 w7-11 de bizimle idi bazı yanlışları vardır belki belki beleş köycudur... ama bizimle idi GöLGe kendini yıldız sanan zavallılar ile doldugundan beri orjinal kadrosunu kaybeetti

ve evet sefa haklısın w7-w11 de Klanlar tarihindeki en iyi 10 klan içinde olan GöLGe benden sonra ki sureçte girdigi worldde maksimum 2 ay durup dagılan bir klan haline gelmiştir... sizin namınız da böle sure geliypr...

DeletedUser53807

Ziyaretçi
Başlık Gölge'nin iç hesaplaşmasına dönmüş.