Classic World 5 Kısaca bugüne kadar neler yaşandığının özeti

DeletedUser

Ziyaretçi
Modlardan ricam bu konu lütfen çöpe atılmasın, zamanı geldiğinde c5 arşivine kaldırılsın.

Konunun kuralları; öncelikle bu benim konumdur, ben kendi bakış açımdan dünyanın seyrini anlatacağım ve kimse bunun hakkında yorumda bulunmayacak.
2. kural: Eğer size göre olaylar farklı yaşandıysa en baştan herşeyin size göre nasıl olduğunu benim gibi en az 400 kelime ile anlatacaksınız. Bir çeşit hikaye veya kompozisyon gibi düşünün.

Bir gün işteyim, tam hatırlamıyorum muhtemelen taksimde bir oteldeyim. Mehmet'ten telefon gelir, Müsait değilimdir akşam konuşmak için sözleşiriz. w27'ye başladığımız zamanki gibi akşam bir skype toplantısı yaparız. Aslında Klasik tam bize göre diye başlar Mehmet, Ben de gelmiş geçmiş en büyük klasikte(c1-750 kişilik klanın olduğu dünya) Pusula'nın başarısını ve nelere dayandığını tek tek açıklarım. Neyse tamam bu işin altından kalkarız diye karar alıp dünyaya Gölge olarak gireriz. Bölgede 2. bir klan beklemeyen biz yerleşimimizi merkez bölgeye oyunun başında hakim olmak üzere planlarız. 25 kafa oyuncuyu merkezde başlatırız. Ve yayda karşımızda sayı olarak bizden 2 kat fazla ve oyun başı aktiflik ve gelişimde bizden daha iyi bir acemiyiz klanıyla karşılaşırız. Bizim tek avantajımız Yüksek performans gösteren oyunun en iyilerinden bazı oyuncularımızın olmasıdır. Çaylakların kalkmasıyla acemiyiz bize her gece vurur. Bir şekilde her seferinde toparlarız kendimizi. Yönetimin yarısından fazlasının merkezde çatışmadan uzak kalması ve elimizden bir şey gelmemesi nedeniyle oyundan soğuruz. Bu oyunun ilk 10 günlük sürecidir. Şimdi bu bir buçuk haftalık süreçte diğer bölgelerde neler yaşandığına bir göz atalım. Güneydoğu'da bizimle aynı stratejiyi izleyen ve bizden sayıca daha fazla oyuncuyla dünyaya giriş yapan udw bölgesinde başka bir klan olmamasıyla bölgesini kapatmıştır bile. Kuzeybatı'da sadece yaya giren ve yayda rakibi olmayan pusula rahat rahat köyleri 4k yapmış köy alımına başlamıştır. Güneybatı'da Tunga klanıyla savaşan Alarm klanı yavaş yavaş tecrübesiyle bölgeye hakim olmaya başlamaktadır. Kuzeydoğu'da ise Gölge köyleri 1500-2500 puan aralığında, acemiyizin kalabalık olduğu bölgelerde rahat gelişen acemiyiz köyleri ise çoktan 3000 puanı geçmiş akademileri dikmiştir.

Şimdi gelelim Gölge'nin yıkılışına. Ben o dönemler yine yoğun iş temposuyla çalışıyorum telefondan oyuna bakıyorum. Etrafımda bir Turan klanı var onlara vuruyorum onlar bana vuruyor vs. hatta bazılarınız hatırlar savunmada 1. olduğum bir dönem de vardı. Neyse bu sırada Enes, MoussaWa, speedden tanışıyoruz, son ramazan turnuvasında birkaç round oynamışlığımız var birlikte, beni aradı skype'tan. İşte napıyorsun , ne ediyorsun vs derken direk konuya girdi. Bu savaş iki klanı da geriye attı sizdeki iyi oyunculara yazık oluyor gölgeyi artık dağıtın gelin bizde oynayın dedi. Ben de 2 dünyadır gölge'yi Mehmet'le birlikte kuruyoruz, ilk aradığı insanlardanım ben öyle bir şey yapmam, ama gölge yönetiminin kararıyla bir diplomasi veya birleşme olursa ben bunun arkasında dururum çünkü şu haritadan olur da biz çıksak bile zaten çıktığımız gün 2 taraftan op yeriz 2 güne köyümüz kalmaz biliyorum, dedim. Neyse görüşmeler yapıldı, Sefa'yla ben ilk görüşmeleri yaparken acemiyizle Mehmet'i aradım. Mehmet bana şunu söyledi, ismi de değişmeye razıyım, bunca insanın emeği boşa gitmesin birleşelim dağıtalım dünyayı. Bunun üzerine biz görüşmeleri yaptık onaylandı derken , Serhat çıktı Mehmet'e böyle şey yapılmaz dedi, biz de onu umursamayınca genel foruma geldi sizin yapacağınız işe diye başladı nokta nokta gitti. Aslında oralara fazla girmek istemiyorum, biz Mehmet'in sözüyle bazı şeyleri yaparken yönetim bu işe olumsuz bakmaya başladı. Serhat'la 3-5 arkadaşının da acemiyiz'e geçmesiyle Acemiyiz de vazgeçti bu işten biz nasıl olsa bunları silmek üzereyiz, bunlar dağılırken zaten biz yine adam çekeriz kendimize dedi kendi stratejisini uyguladı. UDW'de kendi çıkarları doğrultusunda gölge oyuncularının bazılarını kendisine kattı ve acemiyizle savaş başladı aralarında. UDW tabi hazırlığını yapmıştı acemiyiz sınırına zaten oyuncuları gelmişti ve iyi bir başlangıçla ilerlemeye başladılar kuzeye doğru. Tabi acemiyiz'e bu hamleyi yaparken diğer yönü sağlama almaları gerekiyordu. Çünkü Acemiyiz çoktan Pusulayla gizli kapaklı anlaşmasını yapmıştı, güney hem birbiriyle hem kuzeyle savaşırken kuzeydeki klanların tek cephesi olması dezavantaj olurdu güneydeki klanlar için. Bunun üzerinde Alarm ile UDW son 2 klan kalana kadar müttefik olmak üzere anlaştı.

Zaman geçti ve dünyada istikrar sağlayayan ve yayda sıkışan pusula ALARM'a yenik düştü. Dünyada 3 klan kaldı ALARM UDW ve ACEMİYİZ. UDW'yle yapılan anlaşma gereği Alarm udw'yle savaşamayacağı için acemiyiz'e savaş açtı. Bu sırada Acemiyiz için tehlike çanları çalmaya başladı. Tam olarak içlerinde ne olduğunu , nasıl senaryoları düşünüp hangi seçenekleri tarttıklarını bilmiyorum, ama sonunda ACEMİYİZ klanı UDW'nin bünyesine katılmayı uygun gördü. UDW kuzey güney savaşını bırakmış kuzeyi yanına alarak yönünü batıya çevirmiş oldu, yani SÖZÜNDEN DÖNDÜ. Acemiyiz ise ezikliğini kabullenip başka bir klanın koruması altına girdi.

Benim gözümden olaylar bu şekilde gerçekleşti. İsteyen kendi gözünden hikayeyi en başından almak şartıyla c5'de neler olduğunu anlatabilir. Tek ricam kimsenin başkasının hikayesinde şu şöyle olmadı bu aslında böyle oldu dememesi. Eğer size göre birşey yanlışsa en baştan siz anlatın :)

DeletedUser52052

Ziyaretçi
İMZAMI ATTIM ALTINA

bizim için sorun yok biz haritayı kırmızı severiz w25 en yakın tarihte bilenler bilir her cephesi kırmızı olan bir haritada aylarca dayandık yine dayanırdık ama gerçek hayatımıza etki etmeye başladı şimdi burası daha rahat altından kalkacagımıza inanıyorum

DeletedUser

Ziyaretçi
sadece ben udw nin sözünü yedigi noktaya katılmıyorum ortak savasın esit sartlarda olması daha zevkli olması adına sürec hızlandırıldı biraz bence sadece sonucta klan yönetimi böyle birseyi kabul ediyorsa yenilmis oluyor zaten sende demissin gölge ye acemi böyle bi teklif yaptı bizde kabul ettik diye simdide acemi yönetimi aynı sekilde oynasın oyuncularımız emekleri bosa gitmesin diye böyle bir şey yapmıs olabilirler

DeletedUser48024

Ziyaretçi
:) Aslında Her Klandan Biri Çıkıp Bu Postun Altına Kendi Gördüklerini Yazsa Ne Güzel Olur :)

DeletedUser46610

Ziyaretçi
Rakı klanindan da bahsetseniz çok güzel olur ve tam olurdu. Böyle eksik olmuş.

DeletedUser

Ziyaretçi
Rakı klanindan da bahsetseniz çok güzel olur ve tam olurdu. Böyle eksik olmuş.

bizimle ilgili konusulmasını istemiyoruz zaten sonucta bu worldde elle tutulur bi iş yapamamıs bir klan olarak adımız anılmasada olur

BirDost*

Ağır Atlı
takipteyim sınavlardan sonra bende daha güncel şekilde takipçi olarak yazıcam :)

DeletedUser51849

Ziyaretçi
Tam olarak olanı bu zaten başka türlüsünü kimse yazamaz.

WhiteCr0w

Kılıç Ustası
ya adam demiş ki benim hikayeme böyle olmadı şöyle olmadı demeyin kendi hikayenizi yazın. ha vakit ayırıp yazamıyorsan da bu başlığa yazı yazmak zorunda değilsiniz saçma sapan tartışma başlığına döndürmeyin şu başlığı adam güzel bi düşünceyle böyle başlık açmış. isteyen kendi başlık açsın orda dilediğince tartışsın bu başlıkta hikayelerinizi paylaşın benim hoşuma gitti herkesin gözünden klasik hikayesini dinleme fikri mahvetmeyin başlığı lütfen.

DeletedUser46266

Ziyaretçi
erdem dünyayı dışarıdan izleyen biri olarak kafama takılan bir yer oldu :)
serhat acemilerle birleşmeye karşı çıktı daha sonra acemilere mi katıldı.

DeletedUser

Ziyaretçi
:) Aslında Her Klandan Biri Çıkıp Bu Postun Altına Kendi Gördüklerini Yazsa Ne Güzel Olur :)

Aynen öyle, keşke her klandan biri çıksa kendi gözünden, kendi klanının açısından anlatsa

erdem dünyayı dışarıdan izleyen biri olarak kafama takılan bir yer oldu :)
serhat acemilerle birleşmeye karşı çıktı daha sonra acemilere mi katıldı.

Evet abi, siz bu botçu multicilerle niye birlikte iş yapıyosunuz dedi klandan çıktı. birkaç saat sonra o klana geçti bir anda can ciğer oldu onlarla çünkü dostlarını tüketti buaradaki, dost diyebileceği yeni kişiler bulması gerekiyordu.

DeletedUser41971

Ziyaretçi
erdem :D git gez toz olm ne işin var destan yazıyon :D

DeletedUser32837

Ziyaretçi
Adam resmen düşüncelerimi yazıya döktü ben hep diyorum art of War 1 aynali 2 diye haksızsam haksızsınız diyin

DeletedUser53916

Ziyaretçi
hatırlamıyomki la .d

Yok abi zaten sen bilmezsin bizim klanla başka bi klan arasında geçmişti enteresan şeyler var diye örnek verim dedim.
Erdem usta valla benim gözümdende neredeyse aynısı sadece 1 cümlede aynı şwyi düşünmedim onun içinde destan yazmak istemedim ama diyorsan yaz yazarız :D

DeletedUser52052

Ziyaretçi
Yok abi zaten sen bilmezsin bizim klanla başka bi klan arasında geçmişti enteresan şeyler var diye örnek verim dedim.
Erdem usta valla benim gözümdende neredeyse aynısı sadece 1 cümlede aynı şwyi düşünmedim onun içinde destan yazmak istemedim ama diyorsan yaz yazarız :D

adam alarmlı oldu çıktı :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Adam resmen düşüncelerimi yazıya döktü ben hep diyorum art of War 1 aynali 2 diye haksızsam haksızsınız diyin

ya olum sunun totosunu kaldırmayın :D sonra bana oyundan abi senin hayranınım diye gelen mesajları iletiyor :d