Anlık Dünya Haritası

xTheDoCToRx

Kılıç Ustası
Kendi adıma konuşuyorum, Vefa üzerine yazılan bir yazıda konu başka yere çekiliyor. Kenarda köy büyütüp sonrasında kalabalığın avantajını kullanarak köyleri toplayan klanı savaşa çekmek haksızlığı ortadan kaldırır.
Batı bloğu ile Doğu bloğu nicel olarak kafa kafaya. Oyun teorisinde zevklerin alınması için dengenin kurulması kuraldır. Dengeler kurulduğuna göre şimdi asıl olay olan nitel mücadeleye odaklanmak lazım.
10 kat olduğunuzu düşünen insanlar sağdan soldan duyduklarına güvenerek ve duyduklarının çoğu da yakın arkadaşların birbirinin reklamını yapması ya da bu dünya ben sana köy büyüteyim sonraki dünyada sen bana olayından ötürü böyle bir abartıya girmişlerdir.
Nicelin niteliğin önüne geçmesi engellendiğine göre Performans Dünyası'na katılan oyuncuların niteliklerini görelim.
Kural dışı oynayanlar hariç herkese başarılar,dolu dolu bir ay geçmesi dileğiyle.

Anlaşabildiğimize göre ben hammadde duasına çıkacağım :D

Nigrum Cygnum

Kılıç Ustası

burada dünyanın en iyi satranç oyuncusu ve en iyi speed satranç oyuncusu var. Bir turnuvada açılış hamlelerindeki hal ve hamelerine bakın. Bunun adı ukalalık. Tıpkı Araz ın bireysel bile çok güçlü olan onlarca klanın birleşip eee biz burayı 3-5 güne kapatır döner keyfe birbirimizle savaşır eyleniriz demesi elbette hakkı. tıpkı videodakilerin illegal hamle yapmadıgı gibi. Ama bunun da adı ukalalık. Bu bu kadar sağlam klanlara yakıştı mı arkadaşlar şu hareket her biri ayrı ayrı güçlü iken çok mu zordu kendi adlarıyla ekipsel savaş yapmaları bu sorgulanmalı.

Turnuvanın sistemine göre ikisinin de devam etme şansı kalmadığı için(ya da ikisi de çoktan üst tura çıkmayı garantilediği için miydi net hatırlamıyorum) berabere yapıyorlar hızlıca. Sıkıcı bir beraberlik yerine de bongcloud açılışı yapıp berabere yapıyorlar ki hem kendileri eğleniyor hem de izleyenler eğleniyor. İnternet ortamında açılış bir ay meme oluyor vs insanlara eğlence çıkıyor.

Kaldı ki bu ikili şu an başka bir turnuvanın finalinde karşılaşmaktalar ve gayet ciddi bir şekilde oynuyorlar. Kısacası internette oynanılan her turnuvaya adaylar turnuvası muamelesi yapmak yanlış bence. :s

Araz klanı bence de çok rerörö bir oluşum ama, klanlardaki saçma analizlerini satranca da sıçratınca yazmak istedim. Lütfen sadece klanlarda kal Eiboya falan salla. :s

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Turnuvanın sistemine göre ikisinin de devam etme şansı kalmadığı için(ya da ikisi de çoktan üst tura çıkmayı garantilediği için miydi net hatırlamıyorum) berabere yapıyorlar hızlıca. Sıkıcı bir beraberlik yerine de bongcloud açılışı yapıp berabere yapıyorlar ki hem kendileri eğleniyor hem de izleyenler eğleniyor. İnternet ortamında açılış bir ay meme oluyor vs insanlara eğlence çıkıyor.

Kaldı ki bu ikili şu an başka bir turnuvanın finalinde karşılaşmaktalar ve gayet ciddi bir şekilde oynuyorlar. Kısacası internette oynanılan her turnuvaya adaylar turnuvası muamelesi yapmak yanlış bence. :s

Araz klanı bence de çok rerörö bir oluşum ama, klanlardaki saçma analizlerini satranca da sıçratınca yazmak istedim. Lütfen sadece klanlarda kal Eiboya falan salla. :s

2 oyuncuda o turnuvayı garantilemişti ama o turnuvayıda düzleyen kendileriydi amaç ise insanlara satranç izletmekti. Açılışta boş hamleler yaparak yaptıkları şey sadece ukalalıktı. Ayrıca carlsenin bu tarz maçlarda maç oynarken yemek yemesinden gaz çıakrmasına kadar herşey oldu. Benim anlatmak istediğim yaptığuı şeyin profesyonel olmadığı. Benzer durumu klanlarda bu dünya için yorumladım. Bu 1 ayda insanlar eve kapanmış, bir w açılmış 1 ay savaşmak isteyen savaşsın diye ama bireysel ekip olarak bile güçlü klanların birlik olup araz adı altında şurayı domine eder döner sonra kendi aramızda oynaşırız demesi dostum yanlış.

reyez33

Mızrakçı
Cevap hakkımızı kullanıyoruz reis asıl sen sakin ol :D Biz sayılar eşitlendi güç dengesi oluştu güzel oldu diyoruz siz hala " siz güçlüsünüz " diyosunuz. Forumda o kadar isyan edip 1000 kişiyi bir araya da getirmişsiniz işte ne güzel. Şimdi tam performans dünyası oldu .

Bizim klan sadece 100 kişiyi bir araya getirdi.siz 1000 kişiyi bir araya getirdiğiniz için diğer klanlar bu zorunlulukta kaldı birde böyle bak :D

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Bunun adı ukalalık değil eğlenmek yalnız. Gördüğün üzere Hikaru da Carlsen de oldukça eğlenmiş. :) Turnuvanın tamamını takip etseydin bu maçın oldukça eğlenceli bir an olduğunu da anlarsın ;)

dostum ben her maçı takip ediyorum da takip etmediğimi nerden çıkardın bilmiyorum. Ben başka bişeye dikkat çekmek istiyorum ama siz forum goygoycuları alakasız şeyler söylüyorsunuz.

Cheguvera

Mızrakçı
2 oyuncuda o turnuvayı garantilemişti ama o turnuvayıda düzleyen kendileriydi amaç ise insanlara satranç izletmekti. Açılışta boş hamleler yaparak yaptıkları şey sadece ukalalıktı. Ayrıca carlsenin bu tarz maçlarda maç oynarken yemek yemesinden gaz çıakrmasına kadar herşey oldu. Benim anlatmak istediğim yaptığuı şeyin profesyonel olmadığı. Benzer durumu klanlarda bu dünya için yorumladım. Bu 1 ayda insanlar eve kapanmış, bir w açılmış 1 ay savaşmak isteyen savaşsın diye ama bireysel ekip olarak bile güçlü klanların birlik olup araz adı altında şurayı domine eder döner sonra kendi aramızda oynaşırız demesi dostum yanlış.

"birlik olup araz adı altında şurayı domine eder döner sonra kendi aramızda oynaşırız" demesi dostum yanlış. Böyle bir algı karşı taraf tarafından oluşturuldu. Böyle dememizin sebebi diğer klanların "banane küstüm oynamıyorum" tavrıyla alakalı. E biz napıcaz onlar oynamıyorsa kendi aramızda savaşırız dedik. Bence burda ukalaca bir şey yok sadece keyifli vakit geçirmeye çalışıyoruz.

FARAZA

Markiz
Bunun adı ukalalık değil eğlenmek yalnız. Gördüğün üzere Hikaru da Carlsen de oldukça eğlenmiş. :) Turnuvanın tamamını takip etseydin bu maçın oldukça eğlenceli bir an olduğunu da anlarsın ;)
Zaten herhangi bir oyuncu veya durumun Magnusu eğlencesinden uzaklaştıracağını sanmam :)

xTheDoCToRx

Kılıç Ustası
"birlik olup araz adı altında şurayı domine eder döner sonra kendi aramızda oynaşırız" demesi dostum yanlış. Böyle bir algı karşı taraf tarafından oluşturuldu. Böyle dememizin sebebi diğer klanların "banane küstüm oynamıyorum" tavrıyla alakalı. E biz napıcaz onlar oynamıyorsa kendi aramızda savaşırız dedik. Bence burda ukalaca bir şey yok sadece keyifli vakit geçirmeye çalışıyoruz.

Magnus ile Hikaru gibi ;)

GENTLEMEN

Baltacı
Arkadaşlar dünya açılana kadar bizde forumda aktiftik ve forumda başa baş bir savaş vardı. Şimdi dünya açıldı ve forumdan elimizi çektik diye terör estiriyorsunuz. Siz burada savaş vermeye devam ederken biz 970 üyemizi gerçek savaşa hazırlıyoruz bilginiz olsun. Laklak yapacağınıza sizde savaş hazırlığınızı yapında zevk alalım. Ayrıca içimizden kimse burada önlem almanızdan şikayetçi olmamış ama biz şikayetçiymişiz gibi tatana yapıyorsunuz hepimiz bu durumdan gayet memnunuz prova istiyorduk ve istediğimizi alacak gibiyiz. Umarım klanlar tarihinin en iyi 1 k vs 1 k savaşı olur.
Herkese başarılar.

MQKOKO

Kılıç Ustası
Arkadaşlar dünya açılana kadar bizde forumda aktiftik ve forumda başa baş bir savaş vardı. Şimdi dünya açıldı ve forumdan elimizi çektik diye terör estiriyorsunuz. Siz burada savaş vermeye devam ederken biz 970 üyemizi gerçek savaşa hazırlıyoruz bilginiz olsun. Laklak yapacağınıza sizde savaş hazırlığınızı yapında zevk alalım. Ayrıca içimizden kimse burada önlem almanızdan şikayetçi olmamış ama biz şikayetçiymişiz gibi tatana yapıyorsunuz hepimiz bu durumdan gayet memnunuz prova istiyorduk ve istediğimizi alacak gibiyiz. Umarım klanlar tarihinin en iyi 1 k vs 1 k savaşı olur.
Herkese başarılar.
1k vs 1k olduğuna inanıyormusun ?

MQKOKO

Kılıç Ustası
Bilmiyorum anlamak mı istemiyorsunuz bizler mi anlatamıyoruz bizleri rahatsız eden ilk konu benim gördüğüm kadarı zaten A sınıfı klanlar argo azap nop hucum zorba gördüğüm kadarı ile ayrı ayrı kalitesini kabul ettiğimiz tek girseler dahi en büyük kapatma veya kazanma ihtimalinin olduğu klanların, moderatörler tarafından pandemi tam kapanma sürecinde kısa süreli savaş zevki yüksek özelliklerde biz oyuncular için açtığı dünyada daha az ve sınıf olarak içerisinde olduğum 2. sınıf oyuncuların ekiplerin oyun oynama veya keyif almasının içerisine edilmiş olması.
Kısaca belli bir oyun bilgisine ulaşıldıktan sonra gerisi ayırabildiğin zamandan ibatettir.
saydığın 1000 kişi karşında tek bir klan değil ve 200 1. Sınıf 400 ikinci sınıf 400 3. Sınıf zaman ayırabilen oyuncu
diğer taraf tek bir klan 500 1.sınıt zaman ayırabilen ,250 2.sınıf zaman ayırabilen 250 3.sınıf zaman ayırabilen klan
dahada kısacası eskisi kadar zaman ayıramayn oyunda 2. Sınıf kalan bizlerin oyun zevkinin içine edilmesi .