44 DUNYA SAVAS TARIHI VE DIPLOMASI KARARLARI

• Konuyu başlatan DeletedUser65834
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser65834

Ziyaretçi
bugun cın ve dejavu klan yonetımlerı ıle gorusmemızde alınan kararları sızınle paylasmak ıstedım ..

dejavu klanları ıle 02/08/2018 saat 23:59 dan sonra s.a kararı alınmıstır ...bu tarıhten sonra hucum yada dejavudan cıkan 1 tane fakenın hesabını klan yonetımlerı oyuncuya gereken cezayı uygulayacaktır... 2 klanda kendı harıtası dısında tehdıt olusturmaması ıcın organıze barbar alımları yapması yasaktır

cın klanı ıle dunya basında konustugumuzda son 2 klan kalındıgında savaş olacaktı fakat cın ekıbının oyundan sıkılmaması ıcın ıstegı dogrultusunda 1 e 1 savas yapılacaktır .. dejavu klanı yada ıcınden cıkma ıhtımalı olan bır ekıp savasa mudahale etmesı durumunda savas yarıda bırakılıp gereken yapılacaktır.. bu savasa golge dusurmemesı ıcın 2 klan ıcınde sonradan arkadan vurabılecek klan oyuncuları varsa tespıt edılıp ya karsı tarafa verılecektır gecmedıgı takdırde vurup toplatılacaktır..

herkesın bayramda kurban kesımı, tatıl , eş ,dost, aıle zıyaretlerınde oyun ıle ılgılenmemesı ıcın savas tarıhı bayram bıtımı 4 .gun ( 24 agustos cuma ) yada 9 gunluk tatıl bıtısı olan (26 agustos pazar olacaktır ) 2 klanda bu zamana kadar tum hazırlıklarını bıtırmıs olur..

cın klanı ıle dostlugumuz cok uzun zamana dayanıyor yerı geldı ben cınde oynadım, yerı geldı cın klanı kurucuları bızle beraber oynadı 7-8 yıla dayanan dostlukların savasında umarım kavgasız , yenılenın tebrık ettıgı gercek bır dost savası olur ..

herkese ıyı oyunlar

dejavu eyesblack cem
cin maydonozcu eyup

ıle telekonferans ta alınmıs karardır ... kendılerınden bılgı alabılırsıniz

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Hayırlısı olsun, iyi eğlenceler iki tarafa da.

DeletedUser67384

Ziyaretçi
Ağır topların olaya girmesi çok farklı oluyor.Üç klana da yakışan kararlar alınmış.Başarılar iki tarafada : )

Deleted User - 222510

Ziyaretçi
Tarih konusu dışında dediklerine katılıyorum.
Bu tarih konusunda CiN klanları sizinle aynı fikirde değil.

CiN klanlarında diplomasi dışında her konuya karışıyorum, yetkim vardır. Böyle bir konuya karışmamam gerekiyor ama bu karar kiminle alındı? Bana bir yönetici olarak savaş 24 Ağustos yada 26 Ağustos da olacak diye bir bilgi verilmedi.
Bu konuda sorun ve sıkıntı yaşanmadan tekrar değerlendirilsin.

DeletedUser53035

Ziyaretçi
herkesin zevk alacağı güzel bir savaş olur inşallah

DeletedUser65834

Ziyaretçi
Tarih konusu dışında dediklerine katılıyorum.
Bu tarih konusunda CiN klanları sizinle aynı fikirde değil.

CiN klanlarında diplomasi dışında her konuya karışıyorum, yetkim vardır. Böyle bir konuya karışmamam gerekiyor ama bu karar kiminle alındı? Bana bir yönetici olarak savaş 24 Ağustos yada 26 Ağustos da olacak diye bir bilgi verilmedi.
Bu konuda sorun ve sıkıntı yaşanmadan tekrar değerlendirilsin.

Bak kardesım elınızde full saldırı savunma koylerınız var..

Bız suan dejavuya op yapıyoruz ordularımız kesılecek , savunmalarımız belkı erıyecek bır savas bıtıp dıgerıne baslayacagız

hucum klanı tam hazırlıgını yapmadan vuralım dusuncesındeysen yarın basla saldırmaya cunku desteklerınızı hucum sınırına attınız.. bız daha ayarlamadık op planımız yok

Cın klanı ılk dıplomasıyı teklıf ettı sonra cın klanı savas teklıfı ettı .. bırakında tarıhıde bız koyalım hazır olalım..

4 aydır yatıyorsun 2 hafta bu klanın dınlenmesı gozunuze cok gelmesın ..

DeletedUser21288

Ziyaretçi
Yarışmaya hucum dan Allahu ekber edaları ile katılıp herkese başarılar diliyorum savunması bol olan kazansın

Deleted User - 222510

Ziyaretçi
Vedat hocam ben yazıyı kendim, CiN yada HUCUM için yazmadım.
CiN-HUCUM dostluğunu düşünerek yazdım. Tarih 10 Ağustos, 15 Ağustos yada 24 Ağustos olsun, beni ilgilendirmez, fark etmez. Yeter ki yöneticiler anlaşsın bir karara varsın ve bir yanlışlık olmasın, herkes ne anlaşıldığını iyi bilsin ki, olan CiN-HUCUM dostluğuna olmasın.

Ben bir CiN yöneticisi olarak gayet doğal bir şekilde bana savaş tarihi 24 Ağustos yada 26 Ağustos denildiğini hatırlamıyorum. Yazında Eyüp abiyi belirtmişsin, kendisinden de direk bu tarihte başlıyoruz dediğini de hatırlamıyorum.

Savaşmış, patlamışız, operasyondayız olabilir tabikide ama bunu kendi menfaatına çevirip savaş tarihini biz belirleriz diyemezsin. Dost dediklerinle beraber anlaşıp konuşursun, bu dediklerini anlatırsın, kabul edilir, kabul edilmez bilemem. Ama demek istediğim ortak bir karar alınsın.

Hazırlık konusuna gelince. HUCUM klanı ne kadar hazırsa CiN klanı da o kadar hazır. Bizim oyuncularımız düne kadar kiminle savaş olacağını bilmiyordu. Hem DEJAVU hem HUCUM bekliyenler vardı, sadece DEJAVU ve sadece HUCUM ile de bekliyenler vardı. Biz yöneticiler hiç bir zaman kiminle olacağını hiç bir şekilde söylemedik.
Sizinle olan sınırlarımız bile destekli değil. Yakup abi bir çok sefer klanın forumunda bunu belirtiyor ve herkese desteklerinizi atmayın, bekletin ve atanlar geri çeksin diyor, mesajları ben hatta aynı şekilde klana sirkü olarak çekmiştim sabah.

Fazla da uzatmayacağım, çünkü HUCUM-CiN arasını bozmak isteyen fırsatcılar fırsatı değerlendirip ortalığı her an kaynaştırırlar.

DeletedUser63514

Ziyaretçi
Savaş tarihindeki sıkıntıyı veli belirtmiş çünkü vedatla yaptığımız görüşmelerde...
İlk olarak 10 ağustos diye konuştuk sonra bu sürenin adil olmadığını düşündüğümüz için 15 ağustosta 3 gündür karar kılınmıştı sadece bayram muhabbeti yapıldı bende 15inde başlarız 21.22.23.24 de gecici sa yaparız yada ortak klanlar kururuz bu sayede kimsenin hakkını yemeyiz demiştim...

Daha detaylı yazıyı eve geçince yazıcam çünkü eksik konular var yazılmayan...

rtroxx

Kılıç Ustası
Vedat hocam ben yazıyı kendim, CiN yada HUCUM için yazmadım.
CiN-HUCUM dostluğunu düşünerek yazdım. Tarih 10 Ağustos, 15 Ağustos yada 24 Ağustos olsun, beni ilgilendirmez, fark etmez. Yeter ki yöneticiler anlaşsın bir karara varsın ve bir yanlışlık olmasın, herkes ne anlaşıldığını iyi bilsin ki, olan CiN-HUCUM dostluğuna olmasın.

Ben bir CiN yöneticisi olarak gayet doğal bir şekilde bana savaş tarihi 24 Ağustos yada 26 Ağustos denildiğini hatırlamıyorum. Yazında Eyüp abiyi belirtmişsin, kendisinden de direk bu tarihte başlıyoruz dediğini de hatırlamıyorum.

Savaşmış, patlamışız, operasyondayız olabilir tabikide ama bunu kendi menfaatına çevirip savaş tarihini biz belirleriz diyemezsin. Dost dediklerinle beraber anlaşıp konuşursun, bu dediklerini anlatırsın, kabul edilir, kabul edilmez bilemem. Ama demek istediğim ortak bir karar alınsın.

Hazırlık konusuna gelince. HUCUM klanı ne kadar hazırsa CiN klanı da o kadar hazır. Bizim oyuncularımız düne kadar kiminle savaş olacağını bilmiyordu. Hem DEJAVU hem HUCUM bekliyenler vardı, sadece DEJAVU ve sadece HUCUM ile de bekliyenler vardı. Biz yöneticiler hiç bir zaman kiminle olacağını hiç bir şekilde söylemedik.
Sizinle olan sınırlarımız bile destekli değil. Yakup abi bir çok sefer klanın forumunda bunu belirtiyor ve herkese desteklerinizi atmayın, bekletin ve atanlar geri çeksin diyor, mesajları ben hatta aynı şekilde klana sirkü olarak çekmiştim sabah.

Fazla da uzatmayacağım, çünkü HUCUM-CiN arasını bozmak isteyen fırsatcılar fırsatı değerlendirip ortalığı her an kaynaştırırlar.
Hazırlık konusu farklı destek kaydırma farklı. belirtilen şu siz son 1-2 aydır savaş yapmıyosunuz savunma veya saldırı ordularınızın full olması muhtemel. Bizde durum o şekilde değil bide bayram önü zaten bu klan savaşıyo bırakında insanlar rahat rahat bi bayram yapsın kurbanını kessin dinlensin ayrıca 2 güne kadar cin klanın savaşa girme düşüncesi de yoktu klan profilinize dahi yazdınız. İster dejavuyla savaşa girin ister HUCUM ile en baba köy destekleme süreniz 5 gün olur o yüzden 1 hafta geç başlanmış erken başlanmış size dokunmaz hoş bizede dokunmaz ama azcık insanlar oyun düşünmeden biraz çoluğu çocuğuyla ailesiyle zaman geçirsin.

Deleted User - 222510

Ziyaretçi
Hazırlık konusu farklı destek kaydırma farklı. belirtilen şu siz son 1-2 aydır savaş yapmıyosunuz savunma veya saldırı ordularınızın full olması muhtemel. Bizde durum o şekilde değil bide bayram önü zaten bu klan savaşıyo bırakında insanlar rahat rahat bi bayram yapsın kurbanını kessin dinlensin ayrıca 2 güne kadar cin klanın savaşa girme düşüncesi de yoktu klan profilinize dahi yazdınız. İster dejavuyla savaşa girin ister HUCUM ile en baba köy destekleme süreniz 5 gün olur o yüzden 1 hafta geç başlanmış erken başlanmış size dokunmaz hoş bizede dokunmaz ama azcık insanlar oyun düşünmeden biraz çoluğu çocuğuyla ailesiyle zaman geçirsin.

Mesajımda ne demek istediğimi anlayamamışın yada anlamak istememişsin, yorum yapmazsan sevinirim.
Mesajımda nerede ailenle zaman geçirme, çocuklarınızla zaman geçirme, 1 hafta oyun düşünme yada rahat rahat bayram yapma demişim? Lütfen yorumunu yaparken düşünerek yap, bunları ben demişim gibi algılanmasın.

Dost klan dediğin CiN klanı yöneticilerine ben rahat bayram etmek istiyorum, ailemle zaman geçirmek istiyorum, oyun düşünmek istemiyorum, bu nedenle savaş başlangıç tarihi 24 Ağustos olsun istiyorum diyebilirsin ve yöneticiler kabul eder etmez bilemem, ortak bir karara varılır ama tek başına gidip biz savaştık, op yapıyoruz bu nedenle tarihi biz belirleriz de diyemezsin.
Bu kararı da sen veremezsin, bende veremem. Iki klanın kurucuları karar verir.

DeletedUser53035

Ziyaretçi
Savaş tarihindeki sıkıntıyı veli belirtmiş çünkü vedatla yaptığımız görüşmelerde...
İlk olarak 10 ağustos diye konuştuk sonra bu sürenin adil olmadığını düşündüğümüz için 15 ağustosta 3 gündür karar kılınmıştı sadece bayram muhabbeti yapıldı bende 15inde başlarız 21.22.23.24 de gecici sa yaparız yada ortak klanlar kururuz bu sayede kimsenin hakkını yemeyiz demiştim...

Daha detaylı yazıyı eve geçince yazıcam çünkü eksik konular var yazılmayan...

abi bayramda o kadar uğraşmak yerine bayram süresince herkesin kafasının rahat olması açısından sonrasında başlasak daha iyi olmaz mı ?

çünkü ortak klan kurmak, kime saldırı geliyor kim mislemiş felan filan bunlarla uğraşmakta vakit alacak hem saldırı alan üye hem saldıran üye hemde yöneticiler açısından o yuzden direk bayram dan sonra başlayalım herkesin kafası rahat olsun

DeletedUser63514

Ziyaretçi
15 ağustosta başlıyor savaş dostlar herkesin bilgisi olsun...
neden 15 ağustos konusunda inat ettiğimi belirteyim izin verirseniz...
normalde savaş tarihi için 5 ağustos diye başlamıştık fakat hucumun dejavuya opu olduğu için süreyi 10 ağustosa çektik ve sonra bizzat vedatın tarafından 15 ağustosta başlasın diye teklif geldiğinde 15 ağustosu kabul ettik...ve 1 gün sonra tekrar savaş tarihi bayram nedeni ile değiştirilmek istedi ve bunu kabul etmedim...
Destekler hazırlanmıyor vs tarzı muhabbetler oluyor...

31 temmuzda operasyonunuz var...
10 günde boşalan bütün çiftlikler dolar asker basım bayrağı kullanıdığınız...
destek çekme tekrar destek atma konuları ise maximum 5 gün geliş 5 gün gidiş sürür onlarda çok maximum sayılar...

kısacası 15 gün çok ideal bir süre hazırlanmak için...

gelelim 7 aydır savaşıyoruz konusuna...
7 aydır savaşan ekip sadece shelbydan gelen oyuncular hucumda geri kalan oyuncular en az 2 3 aydır opta ordu atmaktan başka birşey yapmıyor ne op yiyorlar nede cephede uğraşıyorlar bu yüzden biraz gerçekçi olalım bu sürede...bu oyunu ilk defa burda oynamıyoruz yorucu savaşıda biliyoruz yorucu olmayan savaşıda savaşta sadece düşman cephesindeki oyuncular yorulur çünkü aktif olmak zorundalardır ve dejavu ile hucumun sınır olan oyuncuları belli kimler olduğu...

evt bütün köylerimiz full misyoner sayımızda klanca ortalama olarak 100 ve üstünde evt hucum cin savaşındaki tek avantajlı olduğum konuda bu...
bizim toplam köy sayımız : 10500 civarı
sizin toplam köy sayınız : 15000 civarı

kısacası bizim 1.5 katımızsınız....biz sınır köylerimizi 10500 köyle desteklemeye çalışcaz siz 15000 köy ile desteklemeye çalışcaksınız ve süreyi siz dert ediyorsunuz bunu anlamıyorum...bizden fazla olan köy sayınızın hepsini savunmaya çevirip bayrakları taksanız 10günde fullenicek ve istediğiniz sekilde bizden çok daha hazır gireceksiniz savaşa...

sadece bahane üretiyorsunuz dostlar...

sonra gelelim 2 klan arasında yapılan ama forumda belirtilmeyen maddelere...

1. cin klanında hucum oyuncusu varsa savaş başlamadan önce hucum klanına geçicek (tabiki 15 ağustosta değil daha önce) aynı şey hucumdaki cin oyuncuları içinde...

2. olurda 1.madde savaş başladıktan sonra olur yani hainlik yapılırsa hainliğin nedeni member bazında ise gereken yaptırım yapılcak burda açıklamaya gerek yok...yönetim bazında ise direk bulunduğu klan hesap silicek...

3. 15 ağustostan önce savaşta avantaj sağlamak için klanların kendi bölgeleri dışında barbar köy alınmıcak...hucum cinin bölgesinde almıcak cinde hucumun bölgesinde almıcak...

diğer herşeyi vedat yazmış zaten...

herkese savaşta başarılar seviye güzel bir savaş olsun...Dostluğa leke sürülmesin...

DeletedUser60632

Ziyaretçi
başarılar herkese! bu kadar güzel savaş ne kadar erkense, o kadar iyi zaten abi :) uykusuz geceler gelsin o zaman, diyecegim ama zaten normalde de uyumuyoruz :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.