Fena yok

gunays4

Mızrakçı
Bari güzelim dilimizi yabancı sözcüklerle kirletme. Anladık yetişkin bir insanın zihinsel işlevi yok,bari dili bozma
bari-farsça
dil-farsça
yabancı-farsça
anlamak-arapça
yetişkin-arapça
insan-arapça
zihin-arapça
işlev-fransızca
bozmak-ibranice
kelime kökenleri bu şekilde haberin olsun :D kimseyi yabancı kelime kullanmakla yargılamayın bizim dilimiz zaten yabancı kelimelerden kurulu en bozulmuş diller arasında geçiyor araştırabilirsiniz

Mooncake

Yasaklı
bari-farsça
dil-farsça
yabancı-farsça
anlamak-arapça
yetişkin-arapça
insan-arapça
zihin-arapça
işlev-fransızca
bozmak-ibranice
kelime kökenleri bu şekilde haberin olsun :D kimseyi yabancı kelime kullanmakla yargılamayın bizim dilimiz zaten yabancı kelimelerden kurulu en bozulmuş diller arasında geçiyor araştırabilirsiniz
tengri biz menen desem kabul olur mu hocam

Öğretmenlikten utandım ... Kardeşim çiçekçi misin cencen mi her neyse Allah askina git şuralarda bir daha gözükme de yerine utanmak zorunda kalmayalım

cickençeçen

Mızrakçı
bari-farsça
dil-farsça
yabancı-farsça
anlamak-arapça
yetişkin-arapça
insan-arapça
zihin-arapça
işlev-fransızca
bozmak-ibranice

Onlar dil içerisinde erimiş sözcükler kültürel ve coğrafik yakınlıktan dolayı dilimize entegre olmuş sözcükler benim arkadaş için söylediğim şeyi dikkatli okursan daha net anlayacağına inanıyorum:)

cickençeçen

Mızrakçı
Maşallah herkes birbirine haber vermiş sende gel yaz arkadaşımızın aklı yetmiyor diye o kadar mı kullanamıyor doğuştan sahip olduğu o şeyi

Tutulması için bence maddi varlığının farkında olması lazım

Sen nasıl akademisyen oldun ? Hadi oldun sektörde seni nasıl tutuyorlar ? Hadi tuttuğsr öğrencilerin seni ciddiye alıp nasıl dinliyor ? Hadi dinlediler, rektörün nasıl görevine son vermiyor ? Hadi vermedi, meslektaşların sana nasıl dayhı duyuyor ? Toplumda kendine nasıl yer ediniyorsun ? Git hadi ötede ağla.