Kanca Veda

Fortuna Brevis

Kılıç Ustası
şimdi gene birileri kızmasın lütfen, ama hiç üzülmedim. Boş verin beyler onu bunu,

şu resimdeki gibi ortamınız varsa allah arttırsın agız tadı versin gerisi boş.
Sonraki w lerde başarılar diliyorum, ama özgüven ve cesur bir oyun oynayın bu sefer, zira gördüğünüz gibi hikayenin sonunda kim kazanacak kim kaybedecek tamamen şans. Sonra hayal kırıklıgı yaşamayın. Cesur ve korkusuz oynayın.

@pNc*

sana da hala kırgınım alacağın olsun.

Şimdi kim üzüldü kim sevindi bizimde çok umrumuzda değil açıkçası. Biz ne zamanında frenzy için atılan ban üstüne hesap sil yapacağız deyip devam edenler gibi sözümüzü yedik ne de siz silerseniz biz de sileriz "tavır ortak konmalı" diyenler gibi yapmacık bir tavır içerisine giriştik. Ortamımız çok şükür güzel. cesaret ve korku bence bizim kitabımızda yazmadığını tüm dünya görmüştür atılan onlarca truvaya ve world başından beri bizden 3 kat büyük unity ile verdiğimiz savaş dolayısıyla.

Cesaret ve korku üstüne bişeyler derken insan çok değil world başına dönüp kendine bakmalı benim demem ne kadar yakışık alır diye :)

Biz 6 kişi ban yediğinde bile devam edecekken devrimin de banlanması üzerine üzerimize söylenen mesajı alarak silme kararı verdik. Bunu da başta baki olmak üzere çoğu alemciler oyuncusu biliyor. Önce şuraya da ben bir şeyler yazayım diye yazılanları okumadan atlamak yerine başlık açanın yazısını okuyup teyit edip yazmak daha erdemli bir davranış olacaktır.

HasNicktir

Yasaklı
Eleştirileriniz için teşekkür ederim. Ne yazık ki bizim tarafımızda sizin konuştuğunuz kadar rahat yazma ya da konuşma imkanımız mevcut değildir. Çünkü size bir şeyin doğruluğunu ya da geçerliliğini kanıtlayabilmemiz için şirket bilgilerimizi paylaşmamız gerekir ki bu da hukuki sorumluluğumuz gereği mümkün olmamaktadır. Yani suskunluğumuz haklı olunduğundan değil, elimizdeki imkanlar dahilindedir. Ayrıca tüm bunların dışında konuyu daha yeni gördüm - bu yüzden de sizin deyiminizle hemen buraya atlayamadım, kusura bakmayın.

Ne yazık ki sabit ve salt olan düşüncenin aksine ceza verdiğimiz sürece - verdiğimiz sürece diyorum çünkü ancak bunu siz itiraz ettiğinizde öğreniyoruz - ne klanınızı, ne saldırılarınızı, ne savaşta olup-olmadığınızı, ne de kimin dünyaya hakim olduğunu görmüyoruz. Diğer bir eleştirinize de sınırlar içerisinde yanıt vermek isterim ki çoğu zaman cezaların bir klana doğru yığılmasının nedeni, kendi içerisinde yaptığı toplu hareket etme güdüsüdür. Yasak olan, yasaklı olan, başkalarının yaptığına inanılıp "neden biz yapmıyoruz, tek dürüst biz miyiz?" diye sorgulanan ve çoğu zaman ise "nasıl olsa tespit edemiyorlar" denilerek tüm klana dağıtılan ve kural ihlali olduğu bilindiği halde normalleştirilmeye çalışılan hareketler ne yazık ki çoğunluğun bir klana yığılmasına neden olabiliyor. Ve az önce belirttiğim gibi ne yazık ki biz bunu size ceza verirken görmüyoruz. Ne zaman ki siz itiraz etmeye başlıyorsunuz, "neden bizim klanın 40 üyesi ceza aldı?" diye, o zaman dönüp biz bunu sizin ifadelerinizden anlıyoruz. Yoksa ne herhangi bir klana karşı bir tutumumuz olabilir, ne de herhangi bir dünyaya özellikle müdahale edilebilir.

Ne yazık ki adalet o kadar farklı bir olgudur ki uygulaması eşit olsa da tanımı ve karşılığı herkese göre değişir.

@Mr.Storm ' a kısmen katılmak ile birlikte yazdığı mesaj üzerinden yorumda bulunmak istiyorum:

1.Çünkü size bir şeyin doğruluğunu ya da geçerliliğini kanıtlayabilmemiz için şirket bilgilerimizi paylaşmamız gerekir ki bu da hukuki sorumluluğumuz gereği mümkün olmamaktadır.

- Oyuncunun ceza almasına sebep olan şeyi; ekran görüntüsü / log kaydı vb. ceza alan kişi ile paylaşmak hukuki bir sorumluluk olduğunu düşünmüyorum.

2.Yasak olan, yasaklı olan, başkalarının yaptığına inanılıp "neden biz yapmıyoruz, tek dürüst biz miyiz?" diye sorgulanan ve çoğu zaman ise "nasıl olsa tespit edemiyorlar" denilerek tüm klana dağıtılan ve kural ihlali olduğu bilindiği halde normalleştirilmeye çalışılan hareketler ne yazık ki çoğunluğun bir klana yığılmasına neden olabiliyor.

- Oyuncuların böyle bir düşünce içinde olduğu fikrine nasıl kanaat getirdiniz ?

3. Ne yazık ki adalet o kadar farklı bir olgudur ki uygulaması eşit olsa da tanımı ve karşılığı herkese göre değişir.

- Uygulamalarda her zaman şeffaf ve adil olmak gerekiyor. Her dünyada buna benzer sorunlar, olaylar yaşanıyor ve yaşanmaya devam edecek. Bu ne ilk, ne de son olacak... Ne siz birilerini gerçekten kural ihlali yaptığına ikna edebileceksiniz, ne de o diğer oyunculara da aynı yaptırımı uyguladiginiza ikna olacak...

Sistemden Hızlı Menü Çubuğunu ve oyundan harici eklenti desteğini kaldırıp, bu tür tartışmalara son vermek en iyisi olacaktır...

Her türlü tartışmanın da bu şekilde son bulabileceğini düşünüyorum... Daha temiz ve adil bir oyun için eklenti destekleri tamamen kaldırılmalı. Ancak bu şekilde oyuna daha çok emek verip vakit ayıranlar hak ettiği yerde olabilir.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
@Mr.Storm ' a kısmen katılmak ile birlikte yazdığı mesaj üzerinden yorumda bulunmak istiyorum:

1.Çünkü size bir şeyin doğruluğunu ya da geçerliliğini kanıtlayabilmemiz için şirket bilgilerimizi paylaşmamız gerekir ki bu da hukuki sorumluluğumuz gereği mümkün olmamaktadır.

- Oyuncunun ceza almasına sebep olan şeyi; ekran görüntüsü / log kaydı vb. ceza alan kişi ile paylaşmak hukuki bir sorumluluk olduğunu düşünmüyorum.

2.Yasak olan, yasaklı olan, başkalarının yaptığına inanılıp "neden biz yapmıyoruz, tek dürüst biz miyiz?" diye sorgulanan ve çoğu zaman ise "nasıl olsa tespit edemiyorlar" denilerek tüm klana dağıtılan ve kural ihlali olduğu bilindiği halde normalleştirilmeye çalışılan hareketler ne yazık ki çoğunluğun bir klana yığılmasına neden olabiliyor.

- Oyuncuların böyle bir düşünce içinde olduğu fikrine nasıl kanaat getirdiniz ?

3. Ne yazık ki adalet o kadar farklı bir olgudur ki uygulaması eşit olsa da tanımı ve karşılığı herkese göre değişir.

- Uygulamalarda her zaman şeffaf ve adil olmak gerekiyor. Her dünyada buna benzer sorunlar, olaylar yaşanıyor ve yaşanmaya devam edecek. Bu ne ilk, ne de son olacak... Ne siz birilerini gerçekten kural ihlali yaptığına ikna edebileceksiniz, ne de o diğer oyunculara da aynı yaptırımı uyguladiginiza ikna olacak...

Sistemden Hızlı Menü Çubuğunu ve oyundan harici eklenti desteğini kaldırıp, bu tür tartışmalara son vermek en iyisi olacaktır...

Her türlü tartışmanın da bu şekilde son bulabileceğini düşünüyorum... Daha temiz ve adil bir oyun için eklenti destekleri tamamen kaldırılmalı. Ancak bu şekilde oyuna daha çok emek verip vakit ayıranlar hak ettiği yerde olabilir.
1 - Verileri toplarken kullandığımız araçlar şirketimize özeldir. Dolayısı ile bu bilgiler sizinle paylaşılamaz.
2 - Ceza aldığı zaman oyuncunun destek sistemi ile yaptığı itirazlarda yazdığı açık itiraflardan. "Kayıtlı ve kanıtlı olarak şirket arşivinde durmaktadır."
3 - Bunun önüne geçmemiz mümkün değildir. Çünkü - belki yaradılışımızdan ötürüdür - kimse ben suçluyum demez. "Ben suçsuzum, sen beni yargıladın" der..