Yeni bir birim (Haberci Kuşu)

• Konuyu başlatan DeletedUser49225
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser49225

Ziyaretçi
Bu oyunda bu birimin kesinlikle eksikliği var diye düşünüyorum..

Haberci kuşu ne amaçla kullanılmalı ve nasıl bir yararı olur kendimce açıklamak istiyorum.

Biliyorsunuzki bu oyun içerisinde klan üyelerinin birbirlerine destek askeri göndererek klanı ayakta tutuyoruz. Haberci kuşu diye adlandırdığım yeni birim uzak mesafeye gönderdiğimiz destek birimlerini yönlendirmek için kullanabileceğimiz bir birim olmalıdır,

Örneğin A noktasından B noktasına gönderdiğimiz desteği haberci kuşu sayesinde geri çağırmadan C noktasına göndermeye yarayan bir birim olmalıdır. Bu birim barbar köyü'ne atılan birimleri kaydırmamalıdır, bu birim premium özellik kullanan oyuncular tarafından kullanılmalıdır ve casus biriminden hızlı olmalıdır, aynı zamanda misyoner kademesi gibi maliyeti artan bir birim olmalıdır.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bir birimi bir noktadan, farklı bir noktaya yönlendirmek için neden yeni bir birime ihtiyaç var mı? Bir araştırma veya bir teknoloji olsa evet, ama bir birim mantık olarak da hatalı bir sistem.

DeletedUser49225

Ziyaretçi
Oda olabilir lakin oyuna yakışan bir nesne olsun derim M.Ö. haberleşme teknolojisi ya dumanlaydı yada kuşla :D köyleri yakabiliriz teori olarakta

DeletedUser49225

Ziyaretçi
Yeterli gelmediyse açıklamam uzun olmasın diye kısa kestim,
Haberci kuşu A noktasından B noktasına gönderdiğimiz desteği, desteği geri çek demeden haberci kuşu gönder diyerek C noktası kordinatını vererek çalışmalıdır, bunun sayesinde 200 saate gönderdiğimiz destek askerini bunu orantılayabilirsek 10\1 veya 20\1 lik bir zamana sıkıştırarak (20\1 baz alarak söyleyim) 8-10 saat arasında haber gönderme emri vererek askerlerin başka bir köye geçişini sağlamış oluruz, buda strateji geliştirmeye ve savaşlardai üstünlüğe etkisi ve katkısı olacaktır diye düşünüyorum,

Tabi bunun alt yapısı yazılımı hesaplamaları size ait :)

DeletedUser44580

Ziyaretçi
Ben zaten mesaj konusunda da takıldım. Eski çağda öyle 100 alan ötese saniyesinde mesaj gitmiyordu :D Bence onu da süreli yapalım mesajlar süreli gitsin :D

Deleted User - 5545206

Ziyaretçi
Ben zaten mesaj konusunda da takıldım. Eski çağda öyle 100 alan ötese saniyesinde mesaj gitmiyordu :D Bence onu da süreli yapalım mesajlar süreli gitsin :D

Postane olsun. Mancınıkla yıkınca mesaj atamasın, foruma giremesin hatta.

DeletedUser44580

Ziyaretçi
Çok mantıklı yalnız. Postane seviyesi ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı mesaj gitsin :D
Yalnız tamamen yıkılmasın sonra iletişim sıkıntısından oyunu bırakan arkadaşlar olur :D

DeletedUser

Ziyaretçi
kaç tane güvercinin varsa o kadar mesaj atabilmeli falan demi ata troll arkadaşlar sahur vakti nereden geliyor bu öneri kafası oyun böyle gayet güzel yenilikler falan gerek yok :D

DeletedUser44580

Ziyaretçi
Daha gerçekçi olsun diye öneri yaptıydık sadece :D Ama mantıklı yani :D Birisi çıkıp orta çağda böyle hızlı iletişim yoktu derse ne diyeceğiz? Bu millet nereye mesaj atacak troll

DeletedUser

Ziyaretçi
ona kalırsa odun demir ve kili birleştirerek insan yaratıyoruz O.O neyse ben sustum
bkz:şirk nedir?nasıl koşulur?

DeletedUser44580

Ziyaretçi
O iş öyle değil işte :D
Demir ile eşyayı yapıyorsun. baltaydı kılıçtı mızraktı vs
Odun ile ateşi yakıyorsun.
Kil ile de çanak çömlek yapılıyor ya hani. elinle şekil neyin veriyorsun. İşte onu yaparken olaylar gelişiyor o kadar ayrıntıya girmeyeyim şimdi. Oradan insan oluşuyor. Biraz çabuk eli silah tutar oluyor ama onu idare ediyoruz :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.