w59 Genel Analiz

agcabay18

Mızrakçı
valla hasan abi ben oyuna ara verdiğimde liseye gidiyodum :D ne haltlar yedim hatırlamıyom çoğunu :D

Art Of War*

Hafif Atlı
Olabildiğince genel geçer, sürpriz bir tahminde bulunmayan bir tablo çizmişsin. Kuzeybatı analizini ve ileri tahminini beğendiğimi söyleyebilirim. Premiumun tek dezavantajı moraldir. Eibo bunu kullanabilir ve kısa dönemde organizasyonu iyi yapabilirse cinin o kadar ilerleyebileceğini düşünmüyorum. En azından iç bölgede ilerleseler de yay tarafının korunacağını söyleyebilirim.

OzanSgt

Yasaklı
savaş sebepleri genellikle multisiniz, casus soktunuz klanımıza, yalancısınız vesayre geri dönüş yok bu taraftaki klanların tamamında ceza alan oyuncuların bulunması belkide 5 güne de düşürebilir eğer buraya odaklı oynarlarsa

Deleted User - 117182

Ziyaretçi
savaş sebepleri genellikle multisiniz, casus soktunuz klanımıza, yalancısınız vesayre geri dönüş yok bu taraftaki klanların tamamında ceza alan oyuncuların bulunması belkide 5 güne de düşürebilir eğer buraya odaklı oynarlarsa
Bence 1saat sonra kuzeybatinin anahtari cinde olur

**BayRam**

Ağır Atlı
Herkese Merhabalar..

Uzun zaman oldu ve en son analizimi w50 de sizlerle paylaşmıştım. Bu dünyada da hem vakit öldürmek, hem de genel olarak sizleri bilgilendirmek için elimden geldiğince kısa tutarak genel harita bazında ve klanların analizi odaklı incelemelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım sizler icin güzel bilgilendirici bir paylasım olur.

Öncelikle her zaman ki yaptıgım analizlerde ki incelemelerimi tamamen varsayım üstüne fakat elimden geldiğince cok varyasyonlar ile sizlere sunacagım. Bu varyasyonlar da yerleşimler, oyuncular ve diplomasilerin klanlara etkilerini de hesaba katmaya calişacağım. Kıta kıta, klan klan ayrı inceleyip yaşanacak savaslarda ise kazanandan ziyade klanların avantajlarını veya dezavantajlarını ele alacağım. Yine dediğim gibi bu tamamen kendi düşüncelerim ve bu düşüncelerim kesinlikle kimseyi etki altında bırakmak amaçlı yapılmamıştır. Bu analizimden kendine fikir edinecek ve faydasına olacak hususlar olabilir. Bu da şahsımı bağlamamaktadır.

Cok fazla lafı dolandırmadan konumuza gecelim.

Öncelikle daha önce ki dünyalarda yaptıgım analizler de değişkenler tamamen diplomasi üstüne kuruluydu. Fakat bu dünyada diplomasinin etkisini güneydoğu bölgesi haric cok fazla göreceğimizi zannetmiyorum. Özellikle ilk 3 ay cercevesinde bu böyle devam edecektir. Zira harita okuması ve daha önce ki dünyalardan fikir sahibi olan insanlar diplomasinin hangi yönde seyir edeceğinin farkında.

Özellikle Cin - Diablo ekseni ve Rw ile bağlantılı olunması .

Eibo ve Cin klanlarının bölgede en büyük söz sahibi klanlar olması ve premium hızlı gelişen bilinen isimlerin yerleştikleri noktaların diplomasilere getireceği etki ve

Kuzeydoğu bölgesinde yaşanacak olan savasın ( Rw & Vegas & Tengri - Kudret & Barzo & Oguz ) analizini ve savas sonrası olusacak diplomasilerde az cok bilinmektedir. Simdi Gözlemlerimizi yapmaya baslayalım.

1 - GüneyBatı Bölgesi

Mavi - Cin

Kırmızı - YİNE YENİ YENİDEN

Pembe - EİBO

Öncelikle ilk haritamızdan başlayalım . Harita Cin klanlarının kuzeybatı bölgesinin yay cizgi hattı oluyor . Haritamıza etkisi olacağını düşündüğüm 3 klan mevcut. Öncelikle Cin klanlarının haritada bulunan mevcut oyuncularına bakarsak sıralama yapmış olan bütün oyuncularının bu sınır hattına toplanmış oldugunu görüyoruz. Cin klanlarının daha önceki dünyalardan da bileneceği pusulası hep kuzeyi göstermiştir. Bu dünyada uygulayacakları stratejileri de premium eksenli oynayan oyuncuların dizilimden kuzeyi göstermektedir.

Cin klanlarının suan mevcut kadrosunda bir cok klan birleşimden gelmiş oyuncular mevcut. Ayrıca Kuzeydoğuda olacak olan savas biraz sekteye vurmuş olsa da premium kasmak isteyen oyuncuların gözde klanlarından biri konumundadır. Özellikle haritada inceleme yapacak olanlar görecektir ki Cin klanı mevcut 7 klan iken premium kasanlar icin acılan klan sayısı an itibari ile 8 olmuş durumda. Ekstra bağımsız gelmiş oyuncuları da hesaba katar isek Cin şuan dünyanın en rahat konumunda olacak klan olmasından dolayı savasmadan köy kasma potansiyeli ve premium etkisi ile Dünyanin şuan 1.inci favori klanı diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem.

Şimdi haritamıza gececek olursak Cin klanlarının ilk hamlesi haritada sarı renkte 1 olarak yuvarlak icinde belirttiğim Yyy klanları üstüne olacaktır ki klanlarını inceledikten sonra 1 oyuncuları hariç diğerleri haritada ki cin oyuncularının %40 ı kadar ancak geliştiklerini görüyoruz . Özellikle Faruk2829 , Sub343 ve Crystalliz3 gibi premium eksenli ve bu işin kurdu olmuş 3 oyuncu ordan iken tahmini 1 hafta icinde yok olacaklarını düsünüyorum.

Şimdi cizgi olarak cektiğim 2 nci kısıma gelecek olursak . Sonra ki ilerlenecek bölge kuzeybatı hattında eibo klanlarının genel analizine bakacak olursak 300-500 puan arası gelişebilen oyuncuların mevcut oldugunu görüyoruz . Özellikle Yyy klanlarının düşmesinden sonra sağ tarafta nop oyuncularının ve sol da faruk , sub ve crystaliz3 ün hem köy olarak fazla olmaları ve premium etkisi ile tahmini 10 güne full ordu cıkarabilecek potansiyeli olusturmaları ve hammedde ile de mis sıkıntısı cekmeyeceklerini düsündüğüm icin yukarıya kadar cizgi cektiğim hatta kadar Cin oyuncularını tutabileceklerini düşünmüyorum . Özellikle bölgelerinde bulunan Sw , Serenity , Kasırga klanları ile de sıkıntı yaşayacaklarını düsünüyorum bu etkiyi diplomasi ile de o sınır hattına kadar kıracaklarını düsünmüyorum. Cünkü premium puan etkisinin kırılması icin gereken süre en az 56 nci dünyada 1 ayı almıştı . Fakat bu dünyada 2nci ayı bulacağını düsünüyorum.

Eibonun kısa vade de kendisini koruması icin mevcut tek hamlenin Cin klanları diplomasi yapmasından geciyor. Onun dısında dediğim hatta kadar bir gerileme yaşacaktır. O süreçten sonra da klansal operasyon başlayacaktır. Klansal operasyonlarda başarılı olan durumu lehine cevirecektir.

Mavi - Cin

Pembe - Diablo

Turkuaz - Sab

İkinci haritamız ise Cin klanlarının Güneydoğu yay cizgi hattı ve Merkez bölge hattı olacaktır . Burada genel olarak biraz klanların tutumu durumu etkileyecektir fakat yinede belirtmekte fayda var sonrasını hep birlikte görelim. Öncelikle Tüm dünyalarda oldugu bölgesini en erken kapatan klan 1-0 önde başlıyor. Burada harita yerleşimi olsun , haritanın rahatlıgı olmuş diğer klanlarının mevcut düzeni olsun görülen de Cin klanlarının diğer klanlara göre cok hızlı bir şekilde kapatacağı aşikar. O yüzden merkez bölgesini cok zorlanmadan alacaklarını düsünüyorum.

Fakat burada asıl merak ettiğim husus şu olacak. Premium odaklı oynayan ekip kuzeybatı sınırına cekilmiş iken ikinci yoğunluk ise güneydoğu sınırında konumlanmış durumda. Bölgeyi korumak amaclı doğru bir hamle fakat haritanında rehavetine kapılıp güneydoğu bölgesine sıçramayı düsünebilirler. Burada genel olarak Bugracisemin söylemleri ve Abeddonun tavrı etkili olacaktır diye düsünüyorum.

Güneydoğu bölgesinde yazıcam fakat Diablo ile Cin klanlarının bu dünyada ortaya açık yapılacak bir diplomasi olusumuna girmeleri ve Sab ile diablonun savasından dolayı o bölgeye müdahele edilecek durumda kalacaklarını düsünüyorum. Bu kısmı burada bırakalım ve diğer bölgemize geçelim .

2 - Güneydoğu Bölgesi

Turkuaz - Sab

Pembe - Diablo

Orta Beyaz - Zero Tolerance

Mavi - Cartel

Koyu Kahverengi - The Crew

Kırmızı ve Sarı - Gölge Haramileri Baron

Yeşil - Just Online Gamers

Sağ Üst Beyaz - Barzo

Dünyada en karışık bölge kuzeydoğu deniliyor fakat bana göre Dünyanın en karışık bölgesi burası. Burayı anlamanız icin 3 bölgeye ayırdım. Zira bu bölgede yapılacak hem bir hamle karşı bir hamle olusturacaktır. Yapılan her diplomasi karşı bir diplomasiyi meydana getirecek ve sonunda zincirleme şekilde 3 ana bölgeden tek bir bölge savası meydana gelecek diye düsünüyorum . Peki bu nasıl olacaktır tahminlerimi söyleyecek olursam.

Sab -Diablo - Zt bölgesi..

Burada Özellikle sab ve dejavu arasında bir savas bekliyorum . Fakat Eyesblack cem abi beni her zaman şaşırtmıştır daha önceki dünyalardan. Cünkü bariz savasılması gereken haritalarda tam tersi olarak diplomasi yolunu secmiştir. Bu hamleyi de bugun hesaba katmıştım fakat sab oyuncularının arkasında diablo oyuncuları başlayarak Sab ile bütünsel bir harita olusturmuslar .

Burada özellikle kısa süreli bireysel vuruşlar ortaya bir savas cıkaracaktır. Fakat diğer yandan Sab klanları sağ tarafta Zt klanları ile bütünleşmiş durumda. Ortak bir diplomasi mevcut mu bilmiyorum fakat nötr durumu Sab a ilerleyen sürecte ikinci bir cephe acıcaktır. Devam eden süreçte de Sab diplomasi yolunu kullanır ise Cartel klanlarını sonrasında Diablo Baron klanlarını , Sabın Crew klanlarını tarafına cekmesi derken bu olay tek bir savasa dönüşebilir. Tabi istekli olan bir adım önde olacaktır. Sab klanları oyuncu bazlı genc bir ekip olabilir fakat diablo yaşlı kurtların bulundugu bir ekip ve onlarda gerekli sabır da mevcut.

Diğer bir hususta w44 gibi bir durum yaşayabiliriz . Eğer olası bir diablonun haritada geri düşme gibi bir durumu olursa , Cin klanları Diablonun düşmemesi adına güneydoğu bölgesine girip sab klanlarına hamle yapabilirler . İlerleyen süreçte böyle bir hamle görebiliriz. Aksi takdir de Diablo harita konumunu korumak isteyecektir.

Cartel - Crew - Baron Bölgesi

Burada ise dediğim gibi 1 inci bölgenin etkisi ile olusucak savaslar bekliyorum . Fakat Cartel klanının yerinde olsam Zt ve Diablo bölgesine Sağ tarafım ve üst tarafıma doğru hareket ederdim. İkinci seceneğim ise bölgem de kendimi geliştirip etliye sütlüye karısmadan rakiplerin zayıflamasını bekler ve öyle harekete gecerdim.

Aslında bu bölgede etliye, sütlüye cok fazla dokunmadan gelişen ayakta kalıcaktır. Tabi bu avantajlarını kısa zaman icinde değerlendirmeleri lazım.

Ayrıca Sab klanlarının bu bölgeden biri veya birkacı ile kesinlikle diplomasi yapması gerekiyor. Diplomasi olmadan tek savaslardan galip cıkabileceklerini düsünmüyorum. Tabi oyunda gösterecekleri etkiye görede değişecektir . Önceden belirttiğim gibi bu haritalar diplomasi haritaları ve diplomasi haritaları eyesblackin haritaları , cem abi böyle haritalardan böl , parçala , yönet işini her zaman cok iyi yapmıştır. Diplomasi alanında 2 inci bölgeyi de kontrol altına bir şekilde alacaktır :) .

Jog - Barzo Bölgesi

Bu bölge güneydoğu da ki savaslar icin olmasa da kuzeydoğu da ki savaslara etki edebilirdi . Jog klanlarının Tengri - Rw - Vegas paktı tarafına kayması Barzo klanları orada yavaslatabilir diye düsünüyordum.

Fakat söyle bir durum var bu yazıyı yazmadan önce haritada işaretlemiştim . Baron klanları JOG klanlarını hem alttan bende sol taraftan üye alımları yaparak sıkıştırmaya calişmış. İlerleyen süreçte bu ikili arasında bir savas cıkması muhtemel.

Özet olarak bakacak olursak Bu bölgeden Diablo'nun cıkması halinde Cin klanlarına sırtını dayayıp , Kuzeye ve Merkeze doğru bir hareket etme süreci olacaktır. Sab klanlarının cıkması durumu dış etkilerin de olacağını düsündüğümden dolayı zayıf görüyorum ama şayet olursa ve bölgede ki klanlar ile de organize bir hareket sergilenirse Cin klanlarına Güneydoğu bölgesinden bir cephe daha acılabilir. İlerleyen sürecte göreceğiz..

3- Kuzeybatı Bölgesi

Mavi - Cin Klanları

Pembe - Eibo Klanları
Kırmızı - Sw Klanları
Turuncu - Serenity Klanları

Turkuaz - Kasırga Klanları

Kuzeybatı bölgesi hakkında fazla konusmaya gerek görmüyorum . Sadece bildiklerimi ve tahminlerimi anlatacağım. Öncelikle Sw ve Eibo arasında savas cıktıgını öğrendim. Öncelikle bu bölgenin en cok dikkat etmesi gereken husus Cin tehlikesi altında olmaları. Burada klanların bir arada ortak birliktelik sağlayıp Cin klanlarına karşı durmaları gibi bi durum söz konusu olabilir mi zannetmiyorum benim 47 de yaptıgım gibi birşey yapabilirlerse olabilir . Fakat 56 da da böyle durum icine girilmişti nopa karşı . Kendi içlerinde patladılar daha sonra , böyle bir hamle ilerleyen zamanlarda olabilir fakat şuan o durumu göremiyorum.

Bahsetmek istediğim tahmin ise şu olacaktır. İlerleyen aşamalarda:

Eibo klanlarının Yukarı bölgede yuvarlık icine aldıgım alandan kaybolacağıdır. Mantıklı bir hamle olacaktır onlar cünkü Sw ve Kasırga klanlardan birini tarafına cekip , yada kendi aralarında savasmalarına seyirci kalıp kendisinin merkezde başlattıgı klan ile beraber dikdörtgen içine aldıgım bölgeden aşağı doğru Cinin önüne kesmeye calişması olacaktır. Aksi takdirde birbirleri aralarında devam edecek olan savasların tek kazananı Cin ekibi olacaktır. Ki keza önce güneybatı bölgesini ele alırken , eibo tarafına bir hat cekmiştim . O hatta kadar Cin klanının rahatça gireceğini ve sonrasının toplu opların etkisine kalacağını söylemiştir. Ki diğer klanlarda haritada Cin klanlarının ilerlediğini gördükten sonra ya Cin klanlarının yancısı konumunda mevcut savaslarını devam ettirmek isteyeceklerini yada Cine karşı birleşeceğini söylemiştim.

Fakat söyle de bir durum var. Cin klanları öyle pek fazla taraflardan birini yanıma cekip zayıflatayım diğerine vurayım mantıgında hareket edecekmi zannetmiyorum. Bu tarz hareketleri Nop daha cok seviyor genelde. Cin klanları düz savasmayı tercih edecektir ve birleşmelerine de göz yumacaktır diye düsünüyorum.

4 - Kuzeydoğu Bölgesi

Koyu Kahverengi - The Nobles

Turkuaz - Scorpion
Mavi - Vegas
Sarı - Rw
Yeşil - Kudret
Pembe - Aztek
Kırmızı - Oguz
Siyah - Tengri
Beyaz - Barzo

Turuncu - Alayına Tokat

Simdi Bu bölgede analiz yapmak istemiyorum acıkcası cünkü bu bölgede ki klanların coğu tripli :). Negatif birşey söylesem hemen topa tutarlar. Ama yapacak birşey yok Dünyayı tamamlamak lazım.

Şimdide Ortada Mevcut 3 lü paktlar var .

Bu paktlar

Vegas & Rw & Tengri vs Kudret & Barzo & Oguz

Öncelikle bir sınır hattı cektim onu ilerleyen aşamalarda neye göre cektiğimi sizlere anlatacağım. Simdi yerleşimlere göre carpışak klanlara bakalım..

Haritada gördüğünüz üzere carpışmalar

Kudret vs Rw
Oguz & Barzo vs Tengri

Vegas
ise haritasal olarak savaslardan uzak kalıcak savasa etkisinin olacağını düsünmüyorum. Destek kuvvet olarak yada kuzeybatı tarafından gelecek bir duruma karşı da set görevi görebilir.

Simdi Kudret vs Rw tarafında standart düzeyde bir savas gidiceği aşikar fakat savasın kazanılacagı asıl yer güneydoğu tarafı o cephe... Tengri Klanlarının yerleşim konusunda sıkıntı yaşadıgını gördüm. Oguz ve Barzo icine cok fazla ayrı oyuncu düşmüş. Merkezden uzaklasmıslar. Tahminim odur ki eğer buna karsı ciddi bir önlem alınmazsa oradan Tengri klanlarının cok fazla oyuncu kaybedeceğidir. Ve cizdiğim sarı hatta kadar geri cekilip sınırı orada olusturacaklarıdır . Fakat yine belirtmek gerekiyor ki , 2 klan ile birden carpısmaları ve savas acıldıgında olusacak olan istatistik ile beraber klanın psikolojik anlamda yıpranabilme durumu var. Ve psikolojik anlamda yıpranma kaybetmenin ilk adımıdır .

Bu haritada yapılması gerekenler belli acık konusmak gerekirse . Alt taraftan Jog klanlarını yanına cekmeye calişmaları veya rakip klanların icinden oyuncu ve ekip cekmeye calişmaları hangi yolu tercih edeceklerini yada başarabilirler mi merak icindeyim . Zaman icerisinde göreceğiz.

Diğer bir durum ise Kuzeyde Kudret ve Rw nin siyah cizgiden itibaren normal sınır hatlarını olusturacaklarını söyleyebilirim. Cünkü içteki oyuncuları gözlemledim . Premium bazlı oynamayan oyuncular ve zamanla düşecek olan oyunculardan oldukları aşikar. Bence iki tarafında o oyuncuları desteklemeye calişması anlamsız ve mantıksız olacaktır.

Yukarı Bölgede savaslara etkisi olabileceğini düşündüğüm iki klan var . Birisi Scorpion , diğeri ise The Nobles... Bu iki klanın Rwye karşı olmaları , Rwyi ciddi anlamda zora sokabilir özellikle yukarda acılacak olan bir cephe desteklerini bölecek ve alanlarını genişletecektir . Kudret bu yolu deneyebilir mi göreceğiz. Diğer taraftan Rw de bu durumu ön görüp gerekli diplomasi yada harıtasal önlemlerini alacak mı yada almıs mıdır merak ediyorum.

Aztek ve At klanlarını hesaba katmadım . Cünkü bu etken de savaslara cok fazla + veya - gibi bir durum katacaklarını pek düsünmüyorum..

Analizlerim bu kadar..

Arkadaslar elimden geldiğince sade ve öz anlatmaya caliştim. Elimden geldiğince tarafsız gözle baktım olaylara ve durumlara.. Umarım hepiniz beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum..

Herkese Kolay gelsin :)

Dipnot : Bu kadar yazılır mı , işsiz misin gibi laflar kullanıp emeğe saygısızlık yapmayınız. Hobi olarak yapıyorum ben bu işi başka bir amacım bulunmamaktadır.
Öncelikle okumadim...

Foruma girem bir analiz yapam onlarca like alam oyuncularin eline emegini saglik demesini duyam.

Soz konusu klanla ilgilenmek olunca kpss caliscam kanka yaaa :(

Issizsin kardozom :)