Up vs Shelby-Vuslat

Sakaryale54*

Ağır Atlı
Ya bence anlaşılamayan nokta çok basit;

Diplomasimiz size yanlış gelmiş olabilir, adımlarımızın size zarar vereceğini düşünmüş olabilirsiniz, sizin tarafınızdan yaptığımız her şey farklı yorumlanmış olabilir. Biz bunu doğru buluruz bunu yaparız, siz yanlış bulursunuz karşı çıkarsınız. İletişime ve diplomasiye dayalı bir oyun bu sonuçta pes oynamıyoruz burada.

Tüm bu sebeplerle bize savaş açma gereği duymuş da olabilirsiniz. Buna da saygı duyulur. Sonuçta dünyaya birlikte girmedik. Kendinize zarar vereceğini düşündüğünüz bir klana savaş açmanız tabii ki anlaşılır bir durum. Saygı duyulması gerekir buna, sizin bizim kararlarımıza saygı duymanız gerektiği gibi. Herkes kendince haklı çünkü.

Olay bence bunun uygulanış biçiminde bitiyor. Sınırı destekleyip klan içi köy takaslarını yapıp sabaha karşı sa olan klanı vurmak burada eleştirilen veya kahpelik denilen şey zaten. Önemli olan karakterli duruş sergilemekte; bu da aldığınız kararlarla değil bunu uygulamaya geçirme şeklinizde anlaşılabilecek bir durum. Çıkarsınız "siz bize zarar veriyorsunuz, diplomasiniz bize ters, biz sizle savaşacağız" dersiniz. Bunun üzerine konuşulur gün belirlenir; belirlenen günde ve saatte haritalar kırmızıya boyanır savaş başlar . Başlık altında çeşitli yerlerde de dendiği gibi oyun alt tarafı bu, çirkinleşmeye gerek var mı?

Unutmadan söyleyeyim; adalet kavramı da kafanıza eseni istediğiniz gibi uyguladıktan sonra "ama shelby adaleti böyle" diyerek ağzınıza sakız edebileceğiniz basit bir kavram değil. Onun için yaptıklarınızdan sonra ağzınıza çok almayın bence bunu.

Düşüncelerinizin doğruluğu/yanlışlığına bir şey diyemem, kendinizce haklısınızdır. Ama bunun hayata geçiriliş şekli yanlış.
Kendini güzel ifade etmişsin eli kalem tutan birinin yazısı bu belli. Şu kısımda anlaşamadığımız bir nokta var, adalet böyle bir şey değildir demişsin ama ben zaten adalet budur demedim, Shelby adaleti böyledir dedim. Ben konuştuğum insanların yüzüne karşı her zaman açık seçik net bir şekilde hiç kıvırmadan konuşur isteklerimi ve planlarımı dile getiririm. Sanılanın aksine ılımlı bir insanımdır gık mık etmem yardım istemeyi sevmem. Ama bunlara rağmen istediğim şey olmazsa da çirkinleşirim Shelby adaleti dediğim olay budur. Bu zamana kadar hep böyle oldu bundan sonra da böyle olacak biz iflah olmayız dost kazanacaz diye de değişmeyiz. Eline sağlık yazı için. Keşke hep senin gibilerle muhatap olsak bu üslupla istediğin kadar sallayabilirsin bize :)

Kendini güzel ifade etmişsin eli kalem tutan birinin yazısı bu belli. Şu kısımda anlaşamadığımız bir nokta var, adalet böyle bir şey değildir demişsin ama ben zaten adalet budur demedim, Shelby adaleti böyledir dedim. Ben konuştuğum insanların yüzüne karşı her zaman açık seçik net bir şekilde hiç kıvırmadan konuşur isteklerimi ve planlarımı dile getiririm. Sanılanın aksine ılımlı bir insanımdır gık mık etmem yardım istemeyi sevmem. Ama bunlara rağmen istediğim şey olmazsa da çirkinleşirim Shelby adaleti dediğim olay budur. Bu zamana kadar hep böyle oldu bundan sonra da böyle olacak biz iflah olmayız dost kazanacaz diye de değişmeyiz. Eline sağlık yazı için. Keşke hep senin gibilerle muhatap olsak bu üslupla istediğin kadar sallayabilirsin bize :)

Adalet noktasında farklı düşünüyoruz bence. Ya da en azından adaletin ne olduğu noktasında. Dediğin şey belki Shelby Stilidir, belki Shelby Tarzıdır, hatta Shelby Yöntemi de denebilir. Ama kavram olarak adalet kavramı bu duruma uygun bir kavram olmuyor. Kavramsal açıdan uymuyor yani. Yüklenen anlam kelime anlamına ters.

"Konuştuğum insanların yüzüne karşı her zaman açık seçik net bir şekilde hiç kıvırmadan konuşur isteklerimi ve planlarımı dile getiririm. Sanılanın aksine ılımlı bir insanımdır gık mık etmem yardım istemeyi sevmem" dedin. Bunların güzel şeyler olduğu konusunda hemfikiriz. Ama "benim istediğim her şey herkes için doğrudur" düşüncesinde bir insan olduğunu sanmıyorum. Eğer öyleysen bunun doğruluğunu-yanlışlığını konuşabiliriz. Ama öyle değilsen de "istediğim şey olmazsa da çirkinleşirim" cümlesi için adalet kavramını kullanmak bana yanlış geliyor. Tamamen şahsi görüşüm.

Forumda çok yazan birisi değilim. Ama bu konu bizzat birince dereceden etkileyince yazmadan edemedim : D Güzel düşünce ve dileklerin için de teşekkür ederim.

Netflix Berk yaşıyorsa da selamımı söyleyin. Adalet konusunda bana katılacağını düşünüyorum :)

Loose CannoN

Mızrakçı
Bilgin olmayan olaylar hakkında konuşmadan önce ya git abilerinden öğren ya da gel ben sana anlatayım o zaman anlarsın sabaha karşı mı vurulmuş yoksa söylenilerek mi vurulmuş :)

Üslup üslup diyorsunuz sonra şöyle cevaplar veriyorsunuz :)

Ya insanların üslup,konuşma,size davranış biçimini eleştirip,insanları aşağılar gibi konuşmayın ya da söylediklerinize uygun davranın ki karşıdaki insanlar da nasıl davranacağı konusunda fikir sahibi olsun.

Bu oyun bir diplomasi oyunudur. Ne kadar iyi savaşırsan savaş,ne kadar güçlü olursan ol önemli ve hatta tek gerçek olan şey diplomasidir.

Diplomasi de tamamen güvene dayanır. Zaten bu oyundaki heyecan verici yan da anlık değişen diplomasilerdir. Siz çıkıp da sırf kendi çıkarlarınıza uymadığı için başkasının yaptığı diplomasiyi eleştirip,o diplomasiyi yapanlara terbiyesizce ithamlarda bulunursanız;sonrasında da dediklerinize tezat olarak bir gece ansızın SA bozarak bir savaş başlatırsanız insanlar da gelir sizi burada eleştirir.

En başta da dediğim gibi önemli olan ne yaptığın değil neyi nasıl yaptığındır ve herkes kendisine yakışanı yapar.

Bu vesile ile 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e hoşgeldin der herkesin bu mübarek ayda ADİLCE ve birbirini kırmadan,saygısızlık etmeden savaşmasını dilerim.

Cpt. Price*

Yasaklı
Bilgim olmadığını düşünerek anlatır mısın lütfen?

Yapılan telefon konferansında daha önce bu konuları konuştuk. Henüz Tengri idi klanınızın ismi. Tengri'yi temsilen Yeloköy vardı. Kendal ve Aykan'a dedim ki: "Biz bu dünyada savaşmak istiyoruz, bu savaşı da dünyanın favorisi ile yapacağız. Vuslat ve Tengri'nin konuşmaları da aynı hedefi gösteriyor. Siz şu an Vuslat'a vurmayı düşünüyorsunuz fakat bu NOP'un dünyanın 3/2'sini ele geçirmesi demek. Yani benim hedefime çomak sokmak, bana dünyayı kapattırmayacak hale getirmek demek. Çünkü ne kadar güçlü ve aktif olursan ol sayılar yalan söylemez. Siz eğer bizim hedefimize bir şekilde çomak sokarsanız, bizi hedefimizden alıkoyarsanız size döneriz. Eğer Vuslat bunu yaparsa Vuslat'a döneriz."

Aynen bu konuşma geçti ve bu konuşmanın aynısı Vuslat ile de yapıldı. Vuslat yukarıya Gökbörü tarafına odaklandı ve aşağıdan köy alımlarını bıraktı. Anlaşmayı bozan siz oldunuz ve siz daha anlaşmayı bozmadan 15 gün önce biz bu anlaşmayı bozmanın sonucunu açık bir şekilde ifade etmiştik. Suç işleyen bir suçluya haber vermeden şafakta evinden almak kahpelik sizin mantığınıza göre. Bize göre ise adalet.

Herkese kolay gelsin, iyi oyunlar.

Loose CannoN

Mızrakçı
Yapılan telefon konferansında daha önce bu konuları konuştuk. Henüz Tengri idi klanınızın ismi. Tengri'yi temsilen Yeloköy vardı. Kendal ve Aykan'a dedim ki: "Biz bu dünyada savaşmak istiyoruz, bu savaşı da dünyanın favorisi ile yapacağız. Vuslat ve Tengri'nin konuşmaları da aynı hedefi gösteriyor. Siz şu an Vuslat'a vurmayı düşünüyorsunuz fakat bu NOP'un dünyanın 3/2'sini ele geçirmesi demek. Yani benim hedefime çomak sokmak, bana dünyayı kapattırmayacak hale getirmek demek. Çünkü ne kadar güçlü ve aktif olursan ol sayılar yalan söylemez. Siz eğer bizim hedefimize bir şekilde çomak sokarsanız, bizi hedefimizden alıkoyarsanız size döneriz. Eğer Vuslat bunu yaparsa Vuslat'a döneriz."

Aynen bu konuşma geçti ve bu konuşmanın aynısı Vuslat ile de yapıldı. Vuslat yukarıya Gökbörü tarafına odaklandı ve aşağıdan köy alımlarını bıraktı. Anlaşmayı bozan siz oldunuz ve siz daha anlaşmayı bozmadan 15 gün önce biz bu anlaşmayı bozmanın sonucunu açık bir şekilde ifade etmiştik. Suç işleyen bir suçluya haber vermeden şafakta evinden almak kahpelik sizin mantığınıza göre. Bize göre ise adalet.

Yeloköyden sonrasını okumadım kusura bakma.

Suç işleyen bir suçluya öncelikle suçu tebliğ edilir,belirli bir süre verildikten sonra tutuklama kararı çıkar.

Diyelim ki size göre biz suçluyuz. Bu işin raconu haber edersiniz şu tarihte SAyı bozacağız haberiniz olsun diye sonrasında da ona göre herkes güzelce savaşır.

Herşeyim bir usülü vardır ve sizin yaptığınızın ne ADALET ile ne de USÜL,ADAP,RACON ile bir alakası yok.

Size son olarak su sözü söyleyip bu konuda daha fazla yorum yapmayacağım. En büyük kabadayılık beyefendiliktir. Beyefendilikte de herşey usül erkan neyi gerektiriyorsa ona göre yapılır.

Selametle

Just4ForBeStronger*

Mızrakçı

Kendinizi inandırmak istemenizi anlayısla karsılıyoruz. Bir Taraf sectiniz karsılığında mudahil oldunuz olaya bunda da bir problem yok. Ama olayları böyle anlatarak bir sonuc elde edemezsiniz. Çünkü telefon da temsili konuşan herkes bizim haklı olduğumuzu biliyordu.

Neyse uzatmanın anlamı yok. Sizinle bir samimiyetimizte yoktu zaten ve yaptıklarınız acıkcası pek umurumuzda değil. Benim beklediğim başka bir olay var o olayı gerçekleşleştirdiğinizde ve herkes tarafını sectiğinde kime nasıl davranacağimizi bileceğiz...

Klandan arkadaslarımız da bu tarz muhabbetlerin içine girip keyiflerini kaçırmamasını tavsiye ediyorum. Sonuçta herkes bir şekilde kendini haklı görecektir. Oyunumuza bakalım ve keyfini cıkaralım.

Başarılar dilerim.

Cpt. Price*

Yasaklı
Yeloköyden sonrasını okumadım kusura bakma.

Suç işleyen bir suçluya öncelikle suçu tebliğ edilir,belirli bir süre verildikten sonra tutuklama kararı çıkar.

Diyelim ki size göre biz suçluyuz. Bu işin raconu haber edersiniz şu tarihte SAyı bozacağız haberiniz olsun diye sonrasında da ona göre herkes güzelce savaşır.

Herşeyim bir usülü vardır ve sizin yaptığınızın ne ADALET ile ne de USÜL,ADAP,RACON ile bir alakası yok.

Size son olarak su sözü söyleyip bu konuda daha fazla yorum yapmayacağım. En büyük kabadayılık beyefendiliktir. Beyefendilikte de herşey usül erkan neyi gerektiriyorsa ona göre yapılır.

Selametle

İlk cümleden sonrasını okumadım kusura bakabilirsin :)

*SRM*

Okçu
Üslup üslup diyorsunuz sonra şöyle cevaplar veriyorsunuz :)

Ya insanların üslup,konuşma,size davranış biçimini eleştirip,insanları aşağılar gibi konuşmayın ya da söylediklerinize uygun davranın ki karşıdaki insanlar da nasıl davranacağı konusunda fikir sahibi olsun.

Bu oyun bir diplomasi oyunudur. Ne kadar iyi savaşırsan savaş,ne kadar güçlü olursan ol önemli ve hatta tek gerçek olan şey diplomasidir.

Diplomasi de tamamen güvene dayanır. Zaten bu oyundaki heyecan verici yan da anlık değişen diplomasilerdir. Siz çıkıp da sırf kendi çıkarlarınıza uymadığı için başkasının yaptığı diplomasiyi eleştirip,o diplomasiyi yapanlara terbiyesizce ithamlarda bulunursanız;sonrasında da dediklerinize tezat olarak bir gece ansızın SA bozarak bir savaş başlatırsanız insanlar da gelir sizi burada eleştirir.

En başta da dediğim gibi önemli olan ne yaptığın değil neyi nasıl yaptığındır ve herkes kendisine yakışanı yapar.

Bu vesile ile 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e hoşgeldin der herkesin bu mübarek ayda ADİLCE ve birbirini kırmadan,saygısızlık etmeden savaşmasını dilerim.
Haritanı atsana buraya adil savaşı bir görelim. Hatta varsa ve mümkünse dunya başından bu yana olan Haritanız çok daha net gösterir herseyi.