Toplanın Mevzu Var

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Bu soruna bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Aslında bunun bir sorun olduğunu da düşünmüyorum. Öyleyse de önlenemez zaten. Ben girmediğim her worldde muhakkak bir arkadaşın ricası üzerine köy kasarım. Girdiğim worldde de katıldığım klana benimle birlikte minimum 50 oyuncu gelmek ister zaten. Varın klanın geri kalanını siz düşünün, ne boyuta gelir.

Sonuç olarak bazı arkadaşlar aile klanlarının oyunun zevkini kaçırdığını söylemiş. Bazı arkadaşlar da aile klanında yer almayınca dünya kapatmanın mümkün olmadığını söylemiş.

Benim tavsiyem;
- Oyundan zevk almak isteyen arkadaşlar, kendi 40 50 kişilik klanında aile klanlarına karşı savaşsın. Dünya kapatamazlar ama oyunun keyfini dibine kadar sürerler.
-Dünya kapatmak isteyen arkadaşlar da, aile klanlarında yer alıp savaşsın. Pek keyif alamazlar ama dünya kapatma yolunda önemli avantaj sağlarlar.

myw**

Dük
Arkadaşlar şimdi şöyle bir gerçek var... herkes konusuyor ama takım liderinin dediği herkes kapısının önünü temizlesin gerçeğini kimse yapmıyor... şimdi burada birde şöyle bir durum var... herkes gruplaşmış, herkes kutuplaşmış ve şimdi ben bu yazıyı yazdığım için antipati kazanacağım kişiler var... myv** sana soruyorum... burada bunu yazarken w36 da 14 klan olmak sence ne kadar doğru... Klana saygım var ve çok iyi oyuncular... Ama hala alım yapıyorsunuz hiç bakmadan... Adam 2 mis çıkıyor boş ordularla arasında 15 snye var... 6 snye seken netle bile göz kapalı araya atıyorum... Tamam orası normal dünya ama kimse 14 klan normal demesin... birde bunun üzerine Kurt klanınında senin olduğuna dair üye davet ederken ki mesajın var... etti mi 20-25 klan... Nasıl bunları yaparken burada çok rahat hiç birşey olmamış gibi yazıyorsunuz hiç anlam veremiyorum... Eğer birşey yapılacaksa herkes kendi başlasın bencede... Beni sorarsanız W36 da oynuyorum hiç kimseyi tanımadığım kuzeybatıda başladım 3 klanlı saygı klanındaydım sonra birleşildi bir klanla ve dağıldı şu an kendi klanımda tek başıma takılıyorum... Clasicte hiç oynamadığım kişilerle oynuyorum 1,5 klanız ve gayet güzel...

bu kadar sallanmazki sen 36 oynuyorsan eğer bana oyundan msj seninle daha önce ne konustugumuza bir bakalım ... sonra buraya konusmaları koydugumda rezil olma bence

DeletedUser

Ziyaretçi
Ben niye rezil olayım senin davet ederken kurt klanı da benim diye ihraç edilmiş mesajını klan forumunda gördüm.. yani ben foruma atılanın yalancısıyım. Ayrıca bu yalansa bile saygı dağılınca sınırdan kişilerin keneye çok rahat girdiğinide gördüm. Gayet basit bence. ama giren adamların 4 misi 10 snyeden fazla süreye sığdırdığınıda. w36 da öylesine açık diyebilirim ilk zamanlar ki zevkim yok :) sen benim mesajımın tamamına niye cevap vermiyorsun ki burası daha kilit bana göre?

DeletedUser62626

Ziyaretçi
Ben niye rezil olayım senin davet ederken kurt klanı da benim diye ihraç edilmiş mesajını klan forumunda gördüm.. yani ben foruma atılanın yalancısıyım. Ayrıca bu yalansa bile saygı dağılınca sınırdan kişilerin keneye çok rahat girdiğinide gördüm. Gayet basit bence. ama giren adamların 4 misi 10 snyeden fazla süreye sığdırdığınıda. w36 da öylesine açık diyebilirim ilk zamanlar ki zevkim yok :) sen benim mesajımın tamamına niye cevap vermiyorsun ki burası daha kilit bana göre?

o soru öyle mi sorulur . kaç yaşındasın sen . yaşını söyle bana . diyeceksin myw* bey beni neden patates ettiniz . yazmasın abi kimse cevap sonra diyecekler içkiliydi bilmem ne . ne ... ... sorular bunlar ya .

DeletedUser

Ziyaretçi
Koyun.png

Klasik 6 özellikleri itibari ile aile klanlarının önlenmesini amaçlanmış. ama durum şu ki mevcut klanlardaki oyuncular girdiği Klana beraberinde 3-5 kişi götürüyor buda 10 kişilik klan için 30 ile 50 arasında değişen bir üye potansiyeli karşımıza çıkarmakta oyundan ricam. Bu tarz bir durum yapıldığında üye sayısının klan limitlerinde 35 olması sonrasında oyuna 3 katmanlı bir durum getirmek.

İlki sizin yaptığınız gibi ilk 1 ay serbest klan geçişleri
2. Si klanlar kitlendikten sonra ilk 20 sıralamada sonra yer alan Klanları silmek 3. Ve son olarak kalan 20 klanı :
5 kuzeydoğu
5 kuzeybatı
5 güneydoğu
5 güneybatı yönüne rastgele dağıtmanız bu sayede aşiret ağalarının sayıdan aldığı cahil cesareti ortadan kaybolur.
Multi hesap kasan
Kendisine köy geliştiren oyuncular ise 20 lik elemede elenmiş olup oyuna bi nebze de olsa tat tuz gelir.

DeletedUser56829

Ziyaretçi
Şimdi direk mevzuya geçeyim. Biz buraya yaklaşık 12-13 kişilik bir kadro ile geldik Problem ailesi olarak. Ancak dört bir yanımız 40-50 kişilik klanlarla dolu. Haliyle Bu klanlar birde birbirleriyle müttefik olduğu zaman, az sayıdaki klanları yerle bir ediyor. ilk üc hafta iki klan 15 kişiyle bu işi götürdük ancak etrafımızdaki tehlikeler yüzünden klan geçişleri açıkken sayıyı 25-30 arasına çekmek zorunda kaldık.

Şuanda neredeyse bütün klanlar en az iki ya da üç klandan oluşuyor. Bu yüzden bence yok işte aşiret klanı bilmem ne diye söz söylemektense oyunumuza bakmak ve şartlar ne gerektiriyorsa bunu yapanlara saygı duymak gerek.Zaten gerçekten sayı gücüyle bir yere gelmeye çalışanların sonu belli.Zaten kısa süreli bir world. Böyle polemiklere gerek yok:D

DeletedUser58069

Ziyaretçi
Şimdi direk mevzuya geçeyim. Biz buraya yaklaşık 12-13 kişilik bir kadro ile geldik Problem ailesi olarak. Ancak dört bir yanımız 40-50 kişilik klanlarla dolu. Haliyle Bu klanlar birde birbirleriyle müttefik olduğu zaman, az sayıdaki klanları yerle bir ediyor. ilk üc hafta iki klan 15 kişiyle bu işi götürdük ancak etrafımızdaki tehlikeler yüzünden klan geçişleri açıkken sayıyı 25-30 arasına çekmek zorunda kaldık.

Şuanda neredeyse bütün klanlar en az iki ya da üç klandan oluşuyor. Bu yüzden bence yok işte aşiret klanı bilmem ne diye söz söylemektense oyunumuza bakmak ve şartlar ne gerektiriyorsa bunu yapanlara saygı duymak gerek.Zaten gerçekten sayı gücüyle bir yere gelmeye çalışanların sonu belli.Zaten kısa süreli bir world. Böyle polemiklere gerek yok:D
Simdi tüm klanlar iki yada uc klan demissinizde. Ben halen tek klanim. Ve siralamada da çoğu aşiret geçinen ve kendi adamlarini toplayip hatta ! Kendi adamlarini yagmalayip günlük basari elde eden aciz insanlardan üst siradayim ;) genelleme yapmadan konusun lütfen :)

Myw** sen gitsene kardeşim 36 ya. Ne isin var burada :)

Anarşist* KEMİK

DeletedUser56829

Ziyaretçi
neredeyse bütün klanlar! yazısından neyi anlamadınızda atladınız ortaya anlamadım.

DeletedUser62605

Ziyaretçi
Biz Pusula klanını dünya başı hep 3 klan açtık, 2-3 ay sonra 2'ye düşürdük. Bunlar olurken de hiç diplomasi yapmadık. Anlayacağınız aile klanı yapısıyla oynarken diplomasi yapmadık. Şimdiki klanlar hem her dünya 10 klan oluyor hem de başka aile klanlarıyla diplomasi yapıyor.

Arkadaşlarımızla da mı oynamayacağız ayaklarını geçin. Bir klanı klan yapan yönetim sayısı 10'u geçmez. Dışarıda kalan arkadaşlarınıza da siz klan kurun diplomasi yaparız, dünya sonu savaşırız diyebilirsiniz.

Ne oyunculuklarına ne de klanlarına güvenenler gelmiş bana aile klanı yapısını savunmasın.

İyi güzel yazmışsında sizin girdiğiniz bir çok dünyada klan üye sınırı 100 dü şuan 35 40 bu konuşmaları yaparken bunlarıda dikkate almak gerekiyor. Tabi ben böyle yazıyorum diye bu 2313412412 alt klan olayına katılmıyorum en baba 3 bencede :)