ticaret

• Konuyu başlatan artistim
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Ziyaretçi
arkadaşlar yeniyimde ticaret olayı nasıl oluyor anlatabılırsenız sevinirim elimde fazla olan malları satmak istiyorum pazar yerim var fakat beceremedim :)

DeletedUser

Ziyaretçi
yaw kardes ne fazlasi sen qelisene kadar satma.Bi tawsiye werem ticaret köylerin gelisince yaparsın ayrıca kmse bilmiyormu deiL.hemen hemen herkes kLansavaslari.net den qeLdiqi icin bilqisi wardır.Ama konuyu qörememistir :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Öncelikle Markete gürüyorsun. Sonra "Kendi Tekliflerim" kısmına tıkla. Orda "Teklif kısmı var, oraya takas yapmak istediğin hammdeyi seçiyor ve miktarı giriyorsun. Sonra "Hedef" kısmınada ne istediğini seçip miktarını giriyorsun. Allta süre kısmı var istersen mesafeni de oradan secebilrsiniz. Yükseltip veya düşürübilirsin. Sonra "Oluştur" a tıkla. Hepsi bu kadar

DeletedUser

Ziyaretçi
yaw kardes ne fazlasi sen qelisene kadar satma.Bi tawsiye werem ticaret köylerin gelisince yaparsın ayrıca kmse bilmiyormu deiL.hemen hemen herkes kLansavaslari.net den qeLdiqi icin bilqisi wardır.Ama konuyu qörememistir :)

narkoz dedigin dogru ama sen bence forumu kullanma kullancaksanda turkçe kullanma her mesajın da TÜRKÇEYİ RESMEN KATLEDİYORSUN

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Ziyaretçi
Öncelikle Markete gürüyorsun. Sonra "Kendi Tekliflerim" kısmına tıkla. Orda "Teklif kısmı var, oraya takas yapmak istediğin hammdeyi seçiyor ve miktarı giriyorsun. Sonra "Hedef" kısmınada ne istediğini seçip miktarını giriyorsun. Allta süre kısmı var istersen mesafeni de oradan secebilrsiniz. Yükseltip veya düşürübilirsin. Sonra "Oluştur" a tıkla. Hepsi bu kadar

çok teskkur ederim arkadasım istedigim yanıtı verdigin için

diğer arkadasda surdan geldık flan yazacagına arkadasın verdıgı cevabı versen bence daha mantıklı olurdu :)

DeletedUser

Ziyaretçi
narkoz dedigin dogru ama sen bence forumu kullanma kullancaksanda turkçe kullanma her mesajın da TÜRKÇEYİ RESMEN KATLEDİYORSUN yapıyorsun

benide köprüden atiyordun hadi hayirlisi :) onuda forumdan attin.haklisinda yazim kurallari konusundada.

FAKAT

Türkceyi resmen katlediyorsun yapiyorsun ?

ben bu son cumleyi anliyamadim TÜRKCE ICIN FORUMDAN ÜYE KOVAN ARKADASIM.BI KENDI TURKCENE BAKSANA.

DeletedUser

Ziyaretçi
arakdaşım o dedigin türçede cümle bozukluluğu ..

arkadaşımızın dedigi kullandıgı yabancı harfler ..anladınmı ..bunu anlamakta neden zorluk çektin anlamadın ..illla bir köşeden bir muhalefet çıkacak ..

jitans

Kılıç Ustası
Heyyy orada biri var mı adamın sorduğu soruya bi cevap yazsaydınız bari konu nerelere gitti :)

Arkadaşım Sorunun Cevabı ise ;

ilk önce pazar yeri inşa etmen gerekir

http://tr1.klanlar.org/popup_building.php?building=market bu adreste pazar yeri hakkında bilgiler bulunmakta pazar yerinin her seviyesinde kaç tane tüccar kurabileceğini görüyorsun 1 tüccar 1000 hammadde taşıyabilir ..

gelelim ticarete Pazar yerini tıklarsan solda bu 4 başlığı göreceksin ;

Hammadde gönder
Kendi tekliflerin
Yabancıların teklifleri
Tüccar durumu

Gelelim bu başlıkların anlamlarına ;

Hammadde gönder

Buradan istediğin kişiye veya koordinata sahip olduğum market seviyesine göre sahip olduğun tüccar sayısı x 1000 kadar hammadde yollayabilirsin

Örnek : Seviyesi 14 olan bir pazaryerinde 26 adet tüccara sahip oluruns 26 x 1000 toplam 26.000 hammadde yollayabilirsin

veya yolladığın hammmadde yada kabul ettiğin tekliflerdeki hammaddelerin ulaşıp geri dönmesine ne kadar zaman olduğunu görebilirsin

Kendi tekliflerin

Bu alanda kendin diğer oyunculara teklif verebilirsin veya önceden vermiş olduğun teklifleri iptal edebilir yada ne durumda olduklarını görebilirsin

Yabancıların teklifleri

Bu alanda diğer oyuncuların hammadde takası tekliflerini görebilirsin oradan sana ne kadar hammadde için ne öneriyorlar bunları görüp ihtiyacına göre hammadde alabilirsin

Tüccar durumu

Kaç tüccarın var bunların kaçı kullanılıyor nerede bu tüccarlar gibi bilgilere bakabilirsin :)

Hâlâ anlaşılmayan bir konu varsa iletişim için özel mesajlarınızı bekliyorum

jitans

Kılıç Ustası
Moderatör olacak adamın yaw açıklamarım da çok uzun ama işe yarar oluyor konularda kendimce :D

DeletedUser

Ziyaretçi
feratcipp yabancıların kısmındada tam tersi mi?
yani teklif karşıdan istediğin hedefde kendin göndereceğin?

çünkü ben baktım birisi koymuş;

teklif:300 demir
hedef:250 kil

ee bende demir 300 den fazla.ama yeterli hammadden yok diyor.
galiba burdada tam tersi haksızmıyım?

DeletedUser

Ziyaretçi
Burda 300 demir verıyor 250 kil karsılıgında. Oran kısmını bak anlarsın 0. bilmem kaçtır.

DeletedUser

Ziyaretçi
300 demir verıyor 250 kil karşılığında diyorsun tamamda kendi tekliflerinde neden tam tersi?
yani burda TEKLİF aldığın kendi tekliflerinde verdiğin madde oluyor.
ben onu anlamadım.oyun hatası mı yoksa tam tersi mi olması doğal mı?

DeletedUser

Ziyaretçi
Hayır tersi değil. orda verecegi yazıyor ilk. Yanı teklif kısmı verilen. sende de öyle. Sen teklif yaparken teklif kısmına verecgini yzayıorsun. Bence senın kafan karısık uyumalısın biraz :) uykusuz kalmıs gibisin sanki =)

DeletedUser

Ziyaretçi
ısrarla iddiamı devam ettiriyorum çünkü 10 kere denedim tam tersi.ya bende ters yazılmış yada sendede aynı sen yanılıyorsun.yanlış anlama ama sen yanılıyorsun bence.
kendi tekliflerin kısmında şöyle;
bende 400 demir var şuan.80 tanede odun var.70 tanede kil var.

teklife:200 demir yazıp
Hedefe:100 odun yazıyorum.
oluyor teklifim alınıyor altta yani baaşrılı oluyor.
ama yabancılar kısmında ise şöyle;

teklif:300 demir
hedef:250 kil

yukarda teklif bende olan malzeme ama burda değil.burda hedef olan kısım bendekini söylüyor.

yani hedef benim verdiğim olunca bende de 70 kil olduğu için yeterli hammadde yok diyor.
kafamı karıştıran kendi tekliflerin de ki teklif ve hedef bölümü,yabancıların tekliflerindeki teklif ve hedef bölümünden değişik.yani tam tersi bi kontrol edin isterseniz:D

DeletedUser612

Ziyaretçi
Ya arkadaşlar matematik denklemleri gibi açıklamışsınız, yeni arkadaşların kafası iyice karışacak.

Teklifi sen koyuyorsan senin istediğin hedef, teklif ettiğinde adı üstünde teklif

Yabancıların tekliflerini alırkende kendi gözünüzle değil, onların gözüyle düşünün çünkü onların gözüyle haırlanmış. Yani o teklifleri de oraya siz koymuş gibi düşünün yukarıdaki mantıkla hareket ederek. Dolayısıyla onların istediği de hedef oluyor ve hedef kısmında yazıyor, onların teklif ettiği de teklif oluyor ve teklif kısmında yazıyor.

DeletedUser

Ziyaretçi
arkadaşım saol bu cevabı bekliyordum:D
yani iki yerde tersi demi?
2 saattir anlatmak istediğim bu benim. ohh rahatladım valla uyucam şimdi:D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.