Temizlik Sistemi Geliştirmesi

uyznlar

Ağır Atlı
Temizlik komple oyundan kalkmalı hem botçuların işine geliyor hem de bot hesaplar premium pazarının içinden geçiyorlar. Serbest ham tarzı bir şey olsa temizlikten gelen ham pre pazarında satılmasa tarzı değişiklikler olayı çözebilir yoksa şuna eminim son 10-15 dünya şirketin gelir giderlerine bakan kişiler durumun farkına varmıştır :D

Tibelda

Emekli Görevli
Temizlik komple oyundan kalkmalı hem botçuların işine geliyor hem de bot hesaplar premium pazarının içinden geçiyorlar. Serbest ham tarzı bir şey olsa temizlikten gelen ham pre pazarında satılmasa tarzı değişiklikler olayı çözebilir yoksa şuna eminim son 10-15 dünya şirketin gelir giderlerine bakan kişiler durumun farkına varmıştır :D

Yorumuna istinaden sesli düşünüyorum. Temizlik için alternatif rastgele envanter eşyası bulma ihtimali olabilir. Mevcut haline göre daha keyifli ve aktif oyuncuların daha hoşuna gidecek bir durum olacağını düşünüyorum. :) Fikri beğenen bir gönüllü dilerse öneriler bölümüne bunu yazabilir. (Fikri destekleyeceğim. :p)

Not: Lütfen @SungurAlp önermesin! :)

uyznlar

Ağır Atlı
Yorumuna istinaden sesli düşünüyorum. Temizlik için alternatif rastgele envanter eşyası bulma ihtimali olabilir. Mevcut haline göre daha keyifli ve aktif oyuncuların daha hoşuna gidecek bir durum olacağını düşünüyorum. :) Fikri beğenen bir gönüllü dilerse öneriler bölümüne bunu yazabilir. (Fikri destekleyeceğim. :p)

Şövalye özelliği de olabilir fakat tek köy olacağı için sıkıntı :D tapınak alanı gibi her seviyeye özel alan genişleyebilir ama sadece temizlik özelliği için olabilir. Sadece temizlik için pek tatmin etmez ise o alan içerisinde bulunan köyler belli bir yüzde altın indirimi kazanabilir. Yeni özellikler yerine Movitasyon ve iknaya ek olarak konulabilir gayet uyumlu olacaktır. Bir farklı versiyonu alan içinde boşta duran askerler için belli bir saat baz alınarak sabit durması gerekli. Bölgede artan asker sayısı fazla hamı tetikler gibi ayrıntılar güzel olur. Bütün bunlar yeni bir oyun tarzı olabilir. Aslında burada amaç temizlik özelliğinin tek köy ile yapılması yerine fazla köy ile yapılmasını sağlamak. Botcular bildiğiniz genelde 1k-3k arası tek köy oldukları için oynayan insanların işine yarayacaktır. 3-5 dk sizin fikrinizle düşündüm bunlar çıktı kafa yorunca eminim güzel öneriler gelecektir.

Tibelda

Emekli Görevli
Şövalye özelliği de olabilir fakat tek köy olacağı için sıkıntı :D tapınak alanı gibi her seviyeye özel alan genişleyebilir ama sadece temizlik özelliği için olabilir. Sadece temizlik için pek tatmin etmez ise o alan içerisinde bulunan köyler belli bir yüzde altın indirimi kazanabilir. Yeni özellikler yerine Movitasyon ve iknaya ek olarak konulabilir gayet uyumlu olacaktır. Bir farklı versiyonu alan içinde boşta duran askerler için belli bir saat baz alınarak sabit durması gerekli. Bölgede artan asker sayısı fazla hamı tetikler gibi ayrıntılar güzel olur. Bütün bunlar yeni bir oyun tarzı olabilir. Aslında burada amaç temizlik özelliğinin tek köy ile yapılması yerine fazla köy ile yapılmasını sağlamak. Botcular bildiğiniz genelde 1k-3k arası tek köy oldukları için oynayan insanların işine yarayacaktır. 3-5 dk sizin fikrinizle düşündüm bunlar çıktı kafa yorunca eminim güzel öneriler gelecektir.

Bunun çözümü de kolay aslında temizlik seviyelerini açmak için köy şartı getirilebilir. (Şövalyede olduğu gibi) Uygulanabilir olursa mevcut temizlik sisteminin haricinde bir versiyon olarak bile olabilir. (Yine şövalyede olduğu gibi)

SungurAlp

Markiz

:rolleyes: Temizlik olmamasını destekliyorum, İyi ki yok. @Mr.Storm tşk :troll:

Tibelda

Emekli Görevli
Konuyu takip eden herkes için daha olgun tartışma fırsatı sunmak adına konuşulan fikri detaylandıracağım. Lütfen fikrinizi belirtmekten çekinmeyin! :)

Temel Fikir: Temizlik sisteminin hammadde yerine envanter eşyaları kazandırmasına olanak sağlar. Oyunun temel felsefesi yağmadır ve temizlik bu mantığa biraz ters düşmektedir. Yine de bu sistemden daha faydalı ve eğlenceli olarak yararlanmak mümkün olabilir.

Not: Aşağıdaki anlatım sadece bir örnektir. Herkes farklı fikirler sunabilir, karşı tezler üretebilir ve konu hakkında tartışabilir.

Temizlik sistemi
  • Tanım: Köyün etrafındaki ganimetleri temizlemek için birliklerini gönder. Yeterli ganimet topladıklarında birlikler geri dönecek - işleri bitmeden onları geri çağıramazsın.
  • Deneyim Barı: Sistem temelde aynı işleyecek. Temizliğe gönderilen askerler miktarına göre hammadde (ganimet) alacak. Alınan ganimetler ise deneyim barını dolduracak ve deneyim biriktirecektir. Deneyim barı dolduğunda rastgele bir envanter eşyası kazanırsın. (Bu eşyalar seviyeye yani yuvalara bağlı olarak sınırlıdır. Örneğin en düşük seviyede %30 hammadde bonusu gibi yüksek değere sahip eşyalar çıkmaz.)
Deneyim.png
  • Seviyeler (Yuvalar): Yuvaları açmak daha iyi envanter eşyaları kazanma şansı sağlar. Seviyeler yani yuvalar şövalyede olduğu gibi 100 köye kadar çıkabilir. Buda temizlik sisteminin dünya sonuna kadar kullanışlı olmasını sağlar. Seviyelerin oldukça fazla olması sebebi ile son seviyelerde 2x, 3x eşya kazanılabilir.
Yuvalar.png