Selam

pNc*

Casus
Herkese merhaba dışarıdan takip eden ya da dünyada oynayıp işlerin içinde olan arkadaşlar için bir veda yazısı yazayım.

Dünya başından beri bütün konulara hakim değilim ancak belli bir noktadan sonra bazı konuların içinde bulundum ve haklı haksız herkese objektif olarak bakmaya çalıştım ve herkese hakkını verdiğimi de düşünüyorum. Son dünyalarda genel olarak olduğu gibi burada da diplomasi olarak kapanan bir dünya oldu ama kimler kime ne söz verdi ve hangi sözlerini tutacak bu dünya kapandıktan sonra göreceğiz :)

Çok uzun bir yazı yazmak istemiyorum zaten çok konuşan birisi de değilim kısaca anlatacağım Alay ve Alem klanlarının savaşının kesinleştiği sıralarda Tehlike klanı ile konuşmaya gidip Vegas ile birlikte beraber hareket edip Alem ile savaşacağız siz ne yapacaksınız dedik haklı olarak karşı çıktılar Vegas ile savaş istediklerinden dolayı ancak sonrasında tamam dediler ve tarafsız kalacağız dendi. Önceden verilen sözler neyse aynı şekilde devam edecek kapatma hakları ve kapandığı takdirde isim hakkı verilip size hakkınızı teslim edeceğiz dedik. Siz de tamam dediniz.
Sonrasında Vegas bölünüp Salim abiler (BOB KLANI) bizim tarafımızı tutup, diğerleri Aleme geçtiğinde tekrar konuştuğumuzda kolonisi özel olarak aradığım zaman hiçbir zaman yanımda olmalarını istemedim tarafsız kalmalarına devam etmelerini istedim dünya başından beri bu şekilde gitmiş bu şekilde devam etmelisin dedim. Dedim mi ? DEDİM.

Ancak şu an gelinen nokta da görüyorum ki bu oyundaki sahtekarların sadece isimleri ve nickleri değişiyor ama aynı kalitesizlikler devam ediyor.

Yapılanlardan bahsediyorsunuz ancak Alayın sizin için yaptıkları yok mu yani ? Black ekibi ile sizin beraber hareket etmenizde aracı olup, bir çatı altında toplanmanızı sağlayıp kıtada güçlü durmanızı sağlamışlar..
Klanındaki oyuncularının bazıları ben bildim bileli Tehlikedeydi hatta sizin oyuncularınız sanıyordum o arkadaşları ama savaş olayı kesinleştikten sonra bizim klana geri döndü arkadaşlar
Hoşunuza gitmeyen şeyler olmuş olabilir ancak kendi söylemlerinizde söylediğiniz gibi tarafsızlığınıza devam etmeliydiniz arkadaşlar

Dışardan takip eden arkadaşlar için konuşayım Alem sayı üstünlüğüne rağmen çatırdağı anda "BEN DÜNYA BAŞINDAN BERİ ARAYI BULMAYA ÇALIŞTIM VE TARAFSIZLIĞIMA DEVAM ETMEK İSTİYORUM " Diyen kişi ya da kişiler taraf tutmaya karar vermiş ben hepinize söyledim burada dürüst konuşan birisi varsa en başından beri her birinize tutamayacağım hiçbir sözü vermeyen bendim. Ancak görüyorum ki vakit ayırdığım zaman bile değmezmiş sizlere.

Ben buraya destek olmaya geldiğimiz Alay klanının her bir oyuncusuna savaşta düşmeyip dik duruş sergiledikleri için teşekkür ederim. Daha öncesinde de tanıdığım ve yapılan haksızlıklar karşısında duran Salim abiye ve yanındaki arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim.

Son bir şey daha kolonis sen daha neye niye kime savaş açtığının farkında değilsin kusura bakma ben senin olayları düşünememen ve boş boş sözler verip Alem ile savaşmak için girdiğimiz bu yolda Alemin kuklası haline geldiğini gördükten sonra vazgeçiyoruz savaşmaktan verdiğiniz sözleri yemenizi izlettirdiğiniz ve dost kim düşman kim gösterdiğiniz için hepinize teşekkürler. Bu yüzden dün discordda demeye çalıştığım gibi benim ve arkadaşlarımın dostu olamazsınız biz eğilip bükülen insanlar değiliz iyi oyunlar.

Fortuna Brevis

Kılıç Ustası
Tehlike ne yaşadıysa hakettiğini göstermiş oldu bundan önceki worldlerde. Bundan sonrasında da aynı eziklik psikolojisinde ve omurgasız oyun anlayışı ile başarılar diliyorum kendilerine. Bundan sonraki worldlerde vegas acitasyonu yapmaları bu kadar ekip ve klan gözünde hiçbir şey ifade etmeyecek artık. elbet güvendikleri yerden de tekme yediklerinde tekrar foruma düşerler tekrar tehlikeyiz derler :) bu dünya olmaz başka dünya olur köçek üniformalarını takdim ederiz o vakit reel olarak da. Rast gelmesin...

YeniDeğilYineGeldik

Mızrakçı
Dün dcde cem abiye saygımdan dolayı çok söyleyemediğim, şuan forum kuralları gereğince de söyleyemeceğim sözler var bir gün yine bi dünyada denk gelip yüzüne ulaştıracağım emin olabilirsin,
IMG_9545.jpeg

*ReBeL*

Okçu
Etme bulma dünyasi kardes netcen :D

Vardir sizinde biryerlerde konusumta tutmadiginiz sözler :)

Alaydan Kanca cikartmasi yapmalar

Dünya basinda konusulan sözler sözleri konusan kisilerin ölü takliti yapmalari sag sola yönlendirmeleri vs vs...

Hani bir laf vardir bana dostunu söle sana kim oldugunu söleyim diye :D

Tesekkür ettigin kisilere bakinca dostundan yola cikarak seninde ne oldugunu kestire biliyorum:))

Sag sola inceden laf atacagina önce bi düne bak sonra yarinini sorgula :))

LAragon99

Baltacı
Oyundaki diplomasi yapılanmasına, söz verip tutmamalara, ciğersizliğe, karaktersizliğe, kısacası akla kötü ne gelirse ona laf ettiğiniz yazının hemen başında Vegas klanı ile oynamak istedik demişsiniz. Son 10 dünyada yaşanan çirkinliklerin neredeyse tamamında ortak bulunan oyuncularla dolu klanla oynuyorsunuz ve çirkinlik falan diyorsunuz :)

Siz bu oyunda bahsettiğiniz tüm çirkinlikleri yapanlarla beraber oynuyorsunuz, laf ettiğiniz kapatma türünde dünya kapatıyorsunuz. Kapatamayınca da şikayet etmeyin lütfen. He biz ne yapıyoruz, ben ne yapıyorum, dediklerinizi yapan klanlardan mümkün olduğu kadar uzak durup w sonunu göremeden siliniyorum. En azından benim ağlamaya hakkım oluyor. Bence sizin herhangi bir şeyden şikayet etmeye hakkınız yok. Dünya için hayırlısı olsun.

RoDReGo

Baltacı
Oyundaki diplomasi yapılanmasına, söz verip tutmamalara, ciğersizliğe, karaktersizliğe, kısacası akla kötü ne gelirse ona laf ettiğiniz yazının hemen başında Vegas klanı ile oynamak istedik demişsiniz. Son 10 dünyada yaşanan çirkinliklerin neredeyse tamamında ortak bulunan oyuncularla dolu klanla oynuyorsunuz ve çirkinlik falan diyorsunuz :)

Siz bu oyunda bahsettiğiniz tüm çirkinlikleri yapanlarla beraber oynuyorsunuz, laf ettiğiniz kapatma türünde dünya kapatıyorsunuz. Kapatamayınca da şikayet etmeyin lütfen. He biz ne yapıyoruz, ben ne yapıyorum, dediklerinizi yapan klanlardan mümkün olduğu kadar uzak durup w sonunu göremeden siliniyorum. En azından benim ağlamaya hakkım oluyor. Bence sizin herhangi bir şeyden şikayet etmeye hakkınız yok. Dünya için hayırlısı olsun.
kötülüklerin anası vegasın dersi verildi iki gözüm merak etme @Bobo99 aha dayıya sor

AspecteR

Mızrakçı
Oyun mantığı çok basit yok o karaktersiz bu karaktersiz şu şöyle bu böyle diye boş yapmanın bi manası yok... Az siyaset bilen insan diplomasilerin nasıl ilerleyeceğini ve ne şekilde ilerleyeceğini bilir. Şuanda reel dünya liderleri bile bugün birine sallayıp diğer gün can ciğer olabiliyor. Oyunda da bu mantık malesef var. O yüzden verilen sözlermiş yapılan işlermiş kim ne yapmış ne etmiş tutmamış hiç bir zaman ilgilenmedim ki az siyaset yapabilen diplomatta bunu yapıp masada oyunu kazanıyor. Herkes herşeyi yapabilir kimseye güven yok .)

Kısacası oyunu da insanlar yani bizler oynuyoruz insanın olduğu her yerde güven problemi var. Herkesin kendi klan menfaatini düşünüp hırslarına yenik düşmesi ve bencilce düşünmesi gayet doğaldır. Bu diplomasi sıkıntılarını da bu hale getirenler ne yazık ki oyun yönetimidir. Klan sayılarını düşük tuttuklarından 2 klan müt olarak girdikleri dünyada mecbur düşman olmak zorunda kalıyor. Emek veren herkes listede yer almak istiyor ki gayet normal. Bunları yazarken hiç bir verilen sözü ve konuşmaları bilmeyen birisi olarak sıradan bir oyuncu olarak yazıyorum.

Tüm emek veren oyunculara teşekkürler.

Crysus

Kılıç Ustası

Çok merak ettim bu adamlara (Vegas) karşı mi oynadınız oynadiysaniz hangi w de hangi klanla

Fortuna Brevis

Kılıç Ustası

Aleme bak vegastan çok mu farklı içindeki oyuncular :D farklı diyorsan tehlikede oynayan bazı arkadaşlar 72 de neler yaşadıklarını anlatsın müttefik nedir nasıl satılır iş işten geçtikten sonra :) Ayrıca biz vegas bitti bob klanı ile salim abi başa geçtikten sonra ortak hareket ettik. Vegasın diplomasisine hiçbir zaman hizmet etmedik. Ne yapacaksın ki vegasla yol yürümedik alemle yürüdük tehlike diye bi klana yaşam hakkı verdik sonuç değişmedi. Keşke alay sözünün eri olduğu adamlara bakarak hareket etseydi de haritası gereği vurması gereken tehlikeye vaktinde yapıştırsaydı. ite it, çakala çakal, aslana aslan gibi davranmazsan hesap sil atarsın köpeklerin maskarası olursun böyle delikanlılıktan anlayacak malesef çok az insan var

dogaylmzz

Yasaklı
Aleme bak vegastan çok mu farklı içindeki oyuncular :D farklı diyorsan tehlikede oynayan bazı arkadaşlar 72 de neler yaşadıklarını anlatsın müttefik nedir nasıl satılır iş işten geçtikten sonra :) Ayrıca biz vegas bitti bob klanı ile salim abi başa geçtikten sonra ortak hareket ettik. Vegasın diplomasisine hiçbir zaman hizmet etmedik. Ne yapacaksın ki vegasla yol yürümedik alemle yürüdük tehlike diye bi klana yaşam hakkı verdik sonuç değişmedi. Keşke alay sözünün eri olduğu adamlara bakarak hareket etseydi de haritası gereği vurması gereken tehlikeye vaktinde yapıştırsaydı. ite it, çakala çakal, aslana aslan gibi davranmazsan hesap sil atarsın köpeklerin maskarası olursun böyle delikanlılıktan anlayacak malesef çok az insan var
Yaşam hakkı fdkjlgfldjkglkfjd Allah da seni güldürsün güzel dostum şdkgflşfdk

Fortuna Brevis

Kılıç Ustası
Yaşam hakkı fdkjlgfldjkglkfjd Allah da seni güldürsün güzel dostum şdkgflşfdk
ben vermedim canım benim yönetimde söz hakkım olsa hep buna uğraşırdım senden olmayan senin olmuyor günü geliyor arkandan vuruyor 2 ateşte kalsanız yaşam hakkınız o bölgede olacaktı yine de madem, niye cemil abin tarafsız kalıcaz demeseydik zor duruma düşecektik gibi bir cümle kuruyor dc lerde o zaman :D Sizin yazdıklarınızla abilerinizin söyledikleri öyle bir çelişiyor ki asıl komedi bu bi siz duymuyorsunuz farkına varmıyorsunuz :D

dogaylmzz

Yasaklı
ben vermedim canım benim yönetimde söz hakkım olsa hep buna uğraşırdım senden olmayan senin olmuyor günü geliyor arkandan vuruyor 2 ateşte kalsanız yaşam hakkınız o bölgede olacaktı yine de madem, niye cemil abin tarafsız kalıcaz demeseydik zor duruma düşecektik gibi bir cümle kuruyor dc lerde o zaman :D Sizin yazdıklarınızla abilerinizin söyledikleri öyle bir çelişiyor ki asıl komedi bu bi siz duymuyorsunuz farkına varmıyorsunuz :D
Tehlikeye yaşam hakkı sunup, vegasa karşı koruyup kolladığınız için bütün alay yöneticilerine teşekkür ediyorum hjkjhkhjkjhkjhkkjh

58erenmca

Yasaklı
Vegas veya vegasın ardından kalan oyuncular ile birlikte hareket etme fikri zaten neyin ne olduğunu gösteriyor. Vegasın geçmişi kabarık alay boşuna oraya yanladı.

Fortuna Brevis

Kılıç Ustası
Vegas veya vegasın ardından kalan oyuncular ile birlikte hareket etme fikri zaten neyin ne olduğunu gösteriyor. Vegasın geçmişi kabarık alay boşuna oraya yanladı.
tiranlar gitti vegasın da artık esamesi kalmadı. Vegastan arta kalan oyuncular dediğin tehlikenin de saygı duyduğu salim abi ve onun arkasında saf tutan insanlar. En baştan tehlikeyi silip aleme vurulacaktı daha sonrasında vegas yine şuanki alem kadar olsa da yine savaşılırdı vegasla. Tehlikenin küçük emrah moduna fazla tamah edildi vegas abim bizi dövdüler burda onlarla savaşmaya geldik diye o kadar acitasyon yaptılar ki forumda intifada oldu resmen dünyada :D Baki yıllardır beraber oynadığı abilerine kazık attı, biz atacağını en baştan itibaren de söyledik alaya yine şaşırtmadı. eşit paylı ortadan ikiye dünyadaki köyler pay olsa ortak kapanıcakken alayı yedi daha söylenecek söz yok o yüzden alem tarafı içinde