Savunmacılara yağma kolaylığı

• Konuyu başlatan DeletedUser57710
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser57710

Ziyaretçi
Oyun başlarında her savunmacı diğerlerine oranla daha yavaş gelişiyor, sebebi de bellidir ki ellerindeki yağma gücü. Başta yağma için 100 hafif bassalar da bu sayı diğerlerinin elindekilerle yarışabilecek bir miktar değil. Ellerindeki temel yağma birimi olan Mırakçıların saldırı gücü çok düşük olduğu için birkaç seviye duvarı olan barbarlara kayıp vermemek için yüksek miktarda göndermek zorunda kalıyorlar.
Tavsiyem şudur ki; Mızrakçıların barbarlara saldırırken saldırı gücünde artış olsun. Bu sayede düşük sayıda mızrakçı göndererek yağma yapmaya devam edilebilir. Hafif atlılardan yavaş olsa da sayı ile bu fark kapatılıyor zaten.

DeletedUser45265

Ziyaretçi
Hem savunma kasacaniz hem yagma yapacaniz yok oyle yagma dostum(inceyi kestiyseniz devam ediyorum)
Mizraklar hafif atlilari telef ettigi icin savunma gucu dusurulse daha guzel olur :)

DeletedUser57710

Ziyaretçi
Zaten oyuncuları yağmalayamıyoruz, bari barbarlara kayıp vermeyelim ayıptır :)

DeletedUser

Ziyaretçi
normalde ''kılıç'' kullanan askerlerin saldırı gücü yüksektir. fakat defans pozisyonundaki partneri olan ''mızrak'' tipi askerlerin saldırı gücü düşük olduğu için, köyünü hem defans - hem ofans açısından güçlü duruma getirmek isteyenler ''ağır atlı + mızrak'' tipini tercih ediyor. bu yöntem köyün total defansını biraz daha aşağı çekerken, atağını artırıyor. seçenek sunuyor.

senin dediğin mantık eğer uygulamaya konursa, bu ''ağır atlı'' biriminin önemini baya aşağı çeker. bu da oyun dinamiklerini bana göre negatif etkiler. tabi çok büyük bir etki yaratır mı bilemiyorum. onu operatör olan daha iyi bilir.
--------
hafif atlı ile ilgili görüşlerine ben katılmıyorum. hafif atlı bana göre sadece saldırı oyuncularının kullandığı bir birim değil. hatta iddiamı biraz daha artırayım, bana göre hafif atlı, saldırı oynayan adamdan çok savunma oynayan adamın basması gereken bir birim. oynadığım bir server'da yağma yasaklansın, aksiyonu bol bir savaş ortamında da bulunmamayım. benim saldırı köylerimin yarısı full balta olur.

hafif atlının en büyük olayı zaten yağma kaldırma konusunda diğer birimlerle arasında devasa bir fark olması. savunma oynasan bile + 20 köy sayısına ulaşana kadar tüm köylerinden en az 1000 hafif atlı basman gerekir. he ilerde aşırı köyün olur. başka yağma yapan fazla adam da kalmaz. o zaman ağır atlı basar onlarla yağma yaparsın. o da bi tercih. ama ben yağma yapıyorum diyosan, kafanda hafif atlıya dair kurduğun düşünceyi tamamen değiştir.

Balondoor

Kılıç Ustası
Hafiflerde kilit yediğinde direk kesiliyor bence hafifede savunma gücü verilmeli :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Bence pusting yapin pusting iyidir uğraşmayın böyle şeylerle

DeletedUser57710

Ziyaretçi
Mızraklara sadece barbarlara yapılan saldırılarda ekstra saldırı gücü verilsin diyorum ben, ordu yapısına pek bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi
Oyun başlarında her savunmacı diğerlerine oranla daha yavaş gelişiyor, sebebi de bellidir ki ellerindeki yağma gücü. Başta yağma için 100 hafif bassalar da bu sayı diğerlerinin elindekilerle yarışabilecek bir miktar değil. Ellerindeki temel yağma birimi olan Mırakçıların saldırı gücü çok düşük olduğu için birkaç seviye duvarı olan barbarlara kayıp vermemek için yüksek miktarda göndermek zorunda kalıyorlar.
Tavsiyem şudur ki; Mızrakçıların barbarlara saldırırken saldırı gücünde artış olsun. Bu sayede düşük sayıda mızrakçı göndererek yağma yapmaya devam edilebilir. Hafif atlılardan yavaş olsa da sayı ile bu fark kapatılıyor zaten.
Önerdiğiniz konuda saldırı oyuncuları ve savunma oyuncuların kasılma konusundaki farkı ortadan kalkmıyor mu ? Savunma olacaksın ama saldırı gibi yağma yapacaksın . O zaman saldırı oyuncusunun olma özelliği kalır mı ?