Nizam Cellat Anatol

DeletedUser67159

Ziyaretçi
PUSULA dünyayi kapatacak diyenler hala burdami? Biz koylerini aliyozda onlar ortada yok :D

DeletedUser66182

Ziyaretçi
Oynadığım dünyalar ve beni alakadar eden konular hariç yorum yapmıyorum ancak arkadaşın her dünyada her konuda bir fikri var.
Hem merak etme öz eleştirimi yapacak olgunluktayım ben.

hueber.

Baltacı
Şükür bende yok sende var mı?

''Kulak çınlamasının en sık karşılaşılan nedenlerinden biri; iç kulakta yer alan işitme sinirlerinde meydana gelen hasardır. Bu durum özellikle ilerlemiş yaşta ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde kulak çınlamasının en sık karşılaşılan bir diğer nedeni de yüksek sestir. Ne yazık ki birçok insan endüstriel gürültünün, yangın alarmlarının, yüksek sesle müzik dinlemenin ve diğer gürültülerin ne kadar zararlı olduğundan ya habersizdir ya da bu durumu umursamamaktadır. Stereo kulaklıklarla yüksek müzik dinlemek riski daha da arttırmaktadır.''

DeletedUser66182

Ziyaretçi
Bak dostum sen sanırım genel kültür konusunda biraz eksiksin, hadi onuda ben tamamlayım. Hadi iyi geceler.

Deyim Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Tanımı:Çoğunlukla gerçek anlamından ayrı bir anlam taşıyan, en az iki sözcükten oluşan kalıplaşmış söz ya da sözcük grupları.eş.Tabir. Genellikle gerçek anlamından az çok ayrı bir anlamı olan, ilgi çekici bir anlatımı bulunan, ifadeyi daha zengin kılan, iki veya daha fazla kelimeden meydana gelen, kalıplaşmış söz topluluklarına "deyim (tabir)" denir.

Deyim :
Kulaklarını çınlatmak
Deyimin Anlamı:
Birini iyi duygularla anmak.

DeletedUser66182

Ziyaretçi
Genel kültür dersi dedim, dil bilgisi dersi demedim :) sap ile sapanı, soğan ile sarımsakı karıştırıyon sen belli :D

hueber.

Baltacı
Yaradan başka dert vermesin Sinser.

çok bilgilendirdin artık sap ile sapanı , soğan ile sarımsakı karıştırmayacam örtmenim

DeletedUser59599

Ziyaretçi
Bir akıllı demiş köyleri alıyoruz
Yahu op zamanı gelip op giden bir klana biz dip attık aksam köy alımı basladı. .birde sözde dünya sonunda savasş var diye kimse art niyetli gelip köy alıyoruz pusula yen yenme cokta fifi lakin edepli savaşıp söyle yoksa laf sokma

salimcani

Hafif Atlı
Bir akıllı demiş köyleri alıyoruz
Yahu op zamanı gelip op giden bir klana biz dip attık aksam köy alımı basladı. .birde sözde dünya sonunda savasş var diye kimse art niyetli gelip köy alıyoruz pusula yen yenme cokta fifi lakin edepli savaşıp söyle yoksa laf sokma
Erhan senin edepli savaştan bahsetmen de çok ironik olmuş :D